Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dobra, już wróciłam....

kupiłam pieluchy 🙂
w sumie to nic ciekawego nie widziałam.... no chyba że szlafrok przeceniony w tesco na 30 zł taki biały z froty i kapturem i zastanawiam się czy męża po niego nie posłać....

Jesteśmy już po odbiadku i wiecie co mój Kacperek uwielbia chyba pomidory, czosnek i świeże oregano bo jak zjem tak sosik do spaghetti to potem kopie że aż miło 😁 😁 😁

Dzięki tej diecie cukrzycowej zaczęłam czytać etykiety na produktach. Jakie było moje zdziwienie gdy wzięłam wczoraj do ręki parówki znanej firmy a tam skład mięso z drobiu mechanicznie oddzielane 48 %. Uwierzcie nie chciało mi się czytać dalej co tam jest....
Drugim mega plusem jest to że przestałam stosować w kuchni sosów i innych rzeczy w proszku wszystko przygotowuję naturalnie... zajmuje tyle samo czasu no może ciut więcej... ale za to jakie jest pyszne 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marinel ja tez mam bardzo jasna karnację i na brzuchu mi żyły prześwitują 🙂 A siara też mi na razie nie leci!

Lenymama córcia po prostu piękna, pewnie Nataszka też pójdzie śladami siostry i mamy 🙂 A ta lalka Barbie to mnie rozwaliła na maxa 🤪 🤪 🤪

Aaa-aniusia no witamy cieplutko i dobrze, że już w domku...jak się czujesz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzis rano ktg i wyszly skurczzee oczywiscie wiec juz po mojej minie doktorek widzial ze jest wkurzon deliktnie mowiac i powiedzial ze jezeli rozwarcie postailo to porodowka a jak nie to do domu i przebadal stwuerdzi ze maly jest nizziutko ale rozwarcie 3 cm i ide do domu i jak beda przez 2h skurcze co 10 minut to od razu na porodowke i juz nie powstrzymujemy a wrecz przeciwnie ...powiedzial ze moge wrocic za 2godz albo za 3 dni no zobaczymy:] 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
U nas herbatka żurawinowa aby wspomóc obniżanie leukocytów w siuśkach...
Jutro zawożę na posiew.... 😞



Wiesz co? mi też lekarz kazała katować się żurawiną i kupowałam taki sok w zdrowej żywności tłoczony w 100% z żurawiny bez żadnych domieszek - i powiem Ci, że po tym miałam super wyniki....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniusia witaj wśród nas 🙂
Byłyśmy pewne że wrócisz już do domku z dzieciaczkiem.
Jeśli możesz to napisz jak wrażenia po pobycie na Ujastku. Bo chyba tylko my dwie zdecydowałyśmy się tam rodzić. Po wiadomościach jakie nam tu serfowała Cherry o Waszym stanie, prawie wszystkie dziewczyny na forum bulwersowały się, że co to za ludzie tam pracują. Naprawdę jest tam tak źle? 🥴
Odpoczywaj kochana!! Już za kilka dni będziemy miały pierwsze dzieciątko jupi 🙂 ciocie na forum już się nie mogą doczekać 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulhakova napisał(a):
Cherry napisał(a):
U nas herbatka żurawinowa aby wspomóc obniżanie leukocytów w siuśkach...
Jutro zawożę na posiew.... 😞



Wiesz co? mi też lekarz kazała katować się żurawiną i kupowałam taki sok w zdrowej żywności tłoczony w 100% z żurawiny bez żadnych domieszek - i powiem Ci, że po tym miałam super wyniki....


Dziekuję za podpowiedź jak ponownie wyniki wyjdą kiepskie będę musiała cos takiego zakupić...ale chciałabym taki bez cukru.

Strasznie się boję antybiotyków.

Wyczytałam że te leukocyty mogą być nawet podwyższone ze względu np. na chorego zęba... a ja takowego mam - odroczony do po porodzie ponieważ nie mam zdjęcia rentgenowskiego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry a ja od wtorku w Oławie....Zwiedzam szpital heh. I powiem Ci że zdecydowałam się że tu będę rodzić (jeszcze nie teraz, ufff), atmosfera jest naprawdę miła - zarówno ze strony lekarzy jak i położnych. A jutro chyba wychodzę. Mam rozwarcie na dwa palce ale po badaniach lekarze stwierdzili że "szyjka powinna wytrzymać"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zania jezeli chopdzi o sam ujastek to takk komfort naprawde super polozne pielegniarki itd extraa sa naprawe na kazde zawolanie jedzenie jak na szpital dobree ale jak dla mnie malo hehe:]:] a co do lekarzy wybitni specjaliscii to trzeba przyznac mimo wszystko mojej zlosci ciesze sie ze jest jak jest bo faktycznie kilka dni mnie nie zbawi a yteraz mam juz pewnmosc ze maly jest calkowicie donoszony co prawda w moim [przypadku bolu nie dalo sie powstrzymac no bo co mieli mi podac nospa w zastrzykach paracetamol sa za salbe wiec ten magne ktory jako tako dawal skutki no teraz zobacze jak sie sytacja roziwnie chcialabym byc juz "po" ale po glebszym zasatnowieniu lekarz chcial dobrze:;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Cherry a ja od wtorku w Oławie....Zwiedzam szpital heh. I powiem Ci że zdecydowałam się że tu będę rodzić (jeszcze nie teraz, ufff), atmosfera jest naprawdę miła - zarówno ze strony lekarzy jak i położnych. A jutro chyba wychodzę. Mam rozwarcie na dwa palce ale po badaniach lekarze stwierdzili że "szyjka powinna wytrzymać"


Jejku a co się Kochana stało? Ty sie zdecydowałaś na Oławę a ja na Wrocław ze względu na znieczulenie chyba że w Oławie coś zmienili... Może wiesz? Atmosfera kameralna a też mi się wydawało że pielęgniarki super... ciekawe czy miałaś okazję konsultacji z Madanowskim.

Jeśli coś Ci potrzeba to pisz - to podjadę do Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Bulhakova napisał(a):
Cherry napisał(a):
U nas herbatka żurawinowa aby wspomóc obniżanie leukocytów w siuśkach...
Jutro zawożę na posiew.... 😞



Wiesz co? mi też lekarz kazała katować się żurawiną i kupowałam taki sok w zdrowej żywności tłoczony w 100% z żurawiny bez żadnych domieszek - i powiem Ci, że po tym miałam super wyniki....


Dziekuję za podpowiedź jak ponownie wyniki wyjdą kiepskie będę musiała cos takiego zakupić...ale chciałabym taki bez cukru.

Strasznie się boję antybiotyków.

Wyczytałam że te leukocyty mogą być nawet podwyższone ze względu np. na chorego zęba... a ja takowego mam - odroczony do po porodzie ponieważ nie mam zdjęcia rentgenowskiego.


Te soki sa na pewno bez cukru - bo kwaśne jak cholera. Wystarczalo mi pol szklanki dziennie.
A leukocyty moga byc podwyzszone z byle powodu - nawet ze stresu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bulhakova napisał(a):
Cherry napisał(a):
Bulhakova napisał(a):
Cherry napisał(a):
U nas herbatka żurawinowa aby wspomóc obniżanie leukocytów w siuśkach...
Jutro zawożę na posiew.... 😞



Wiesz co? mi też lekarz kazała katować się żurawiną i kupowałam taki sok w zdrowej żywności tłoczony w 100% z żurawiny bez żadnych domieszek - i powiem Ci, że po tym miałam super wyniki....


Dziekuję za podpowiedź jak ponownie wyniki wyjdą kiepskie będę musiała cos takiego zakupić...ale chciałabym taki bez cukru.

Te w moczu też?

Strasznie się boję antybiotyków.

Wyczytałam że te leukocyty mogą być nawet podwyższone ze względu np. na chorego zęba... a ja takowego mam - odroczony do po porodzie ponieważ nie mam zdjęcia rentgenowskiego.


Te soki sa na pewno bez cukru - bo kwaśne jak cholera. Wystarczalo mi pol szklanki dziennie.
A leukocyty moga byc podwyzszone z byle powodu - nawet ze stresu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że kupujecie już mleko modyfikowane. Ja postanowiłam że kupie jeśli będzie potrzeba ale takei jakie wskaże neonatolog bo sama nie wiem które najlepsze dla mojego Maleństwa.
Cherry ja też pije ten sok z żurawin. Na pewno nie ma w nim cukru. Dokładnie to ten http://eko-spizarnia.abc24.eu/opis/1425999/sok-sam-sok-z-zurawin--tloczony--250-ml-viands.html kupuje w Kefirku bo kosztuje mniej niz taki sam w sklepie ekologicznym.
Co do sosów to powiem Ci że odkąd jestem w ciązy nie tknęłam niczego z proszku, żadnych zup, sosów itp (no tylko budyń) wszystkie kostki rosołowe i wszelkie dodatki z glutaminianem sodu poszły w odstawkę no i żywność z emulgatorami, dlatego właściwie nie mam co jeść, bo wszystko zawiera konserwanty itp. 🙂
Aniu super że już w domku ale rzeczywiście dzidzia już duża i donoszona więc w każdej chwili może się urodzić.
Madzia_m3 gratuluję spakowania torby. Teraz już spokojnie można czekać aż się zacznie...

Ja tez jutro idę do lekarza ale wierzę że powie że szyjka w porządku i na pewno nie urodzę do kolejnej wizyty za 3 tyg 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...