Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczynki te z poza granic Polski, Ella, Yenefer, Cygnee i nie wiem czy któraś jeszcze - robiłyście sobie jakąś listę pytań do lekarza? Ja dzisiaj idę, nie wiem kiedy kolejny raz mnie będzie chciał zobaczyć, więc chciałabym się jak najwięcej dowiedzieć, tylko nie wiem czy wynotowałam już wszystko. Chcę zapytać o koszulę do porodu i po, ubrania dla dziecka, pampersy, szczepienia po porodzie, pokój i odwiedziny. O co jeszcze pytać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
cherry -tak jestes wstretna :P jak mozesz mi tak robic?!! 😉 I ja juz wciagnelam jedno choc Irlandzkie...

yenefer - moj jest z Polkowic ja mawiam Pierdkowic 😉 A ja pochodze z Wałcza (on mowi Srałcza 😉) Nasze rodzinne miasta dzieli 300km wiec wyobrazcie sobie jak wyglada nasz urlop w PL - ciagle w trasie :/ Tak dla zaspokojenia ciekawosci jesli kogos obchodzi to moja historiia jest taka - urodzilam sie na Gornym slasku - wychowalam w Zachodnio pomorskim (Walcz)- studiowalam w Wielkopolsce (Poznan) - mojego poznalam na Corfu - on z Dolnego Slaska (Pierdkowice) - osiedlalismy sie w wielu miejscach w Europie i na chwile obecna mieszkamy w Irlandii - takie z nas wloczykije... Wiec bylam tu i tam choc wschodnia PL jest mi nadal obca to nie wykluczam, ze kiedys, gdzies o nia zahacze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Dziewczynki te z poza granic Polski, Ella, Yenefer, Cygnee i nie wiem czy któraś jeszcze - robiłyście sobie jakąś listę pytań do lekarza? Ja dzisiaj idę, nie wiem kiedy kolejny raz mnie będzie chciał zobaczyć, więc chciałabym się jak najwięcej dowiedzieć, tylko nie wiem czy wynotowałam już wszystko. Chcę zapytać o koszulę do porodu i po, ubrania dla dziecka, pampersy, szczepienia po porodzie, pokój i odwiedziny. O co jeszcze pytać?


Lenymamo ja nie robilam takiej listy ale nie wiem jak tam w Katarze jest ale moze spytaj czy przysługują Ci jakieś znieczulenia przy porodzie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymamam no to ceny kosmiczne u Was!!!Nie zazdroszczę!

ja mam za półtora tygodnia wizytę z położną , na której będziemy omawiały plan porodu i kazała mi zrobić listę pytań co i jak...ale to raczej będą pytania dotyczące znieczulenia itd...informacje co do koszul czy pampersów znalazłam na forach internetowych kobiet, które rodziły w UK i mniej więcej wiem, co powinnam zabrać...a co do odwiedzin, to będę pytać jak już będę po , bo nie wiem jak się poród zakończy, czy naturalnie czy przez cc...ale Ty jak masz jakieś wątpliwości to jak najbardziej pytaj, bo to zupełnie inny rejon świata i może tam zupełnie inne normy obowiązują w szpitalach, zrób listę i pytaj o wszystko!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymamam tak koniecznie zapytaj o znieczulenia, o poród rodzinny, jeżeli chcesz żeby mąż był przy Tobie...możesz zapytać o karmienie, jak sprawa wygląda , gdybyś na początku miała za mało pokarmu, jak długo się zostaje w szpitalu po porodzie i czy dziecko będziesz miała przy sobie...no i w którym momencie akcji porodowej zgłosić się do szpitala...na razie nic innego mi do głowy nie przychodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
lenymamam tak koniecznie zapytaj o znieczulenia, o poród rodzinny, jeżeli chcesz żeby mąż był przy Tobie...możesz zapytać o karmienie, jak sprawa wygląda , gdybyś na początku miała za mało pokarmu, jak długo się zostaje w szpitalu po porodzie i czy dziecko będziesz miała przy sobie...no i w którym momencie akcji porodowej zgłosić się do szpitala...na razie nic innego mi do głowy nie przychodzi

Dziękuję Yenefer, zapisuję, bo nie pomyślałam o tym.
Będę miała CC,więc mam nadzieję akcji porodowej "nie doczekać". A swoją drogą macie już tą brązową linię na brzuchu? To się chyba nazywa linea negra. Mnie pokazała się jakieś 2 tyg temu, a dopiero wczoraj odkryłam, że jest krzywa! Tzn., po pierwszej cesarce nierówno zszyto mi powłoki brzuszne i teraz linia kończy się nad spojeniem łonowym i ponownie zaczyna pod nim o cm przesunięta w prawo 🙂) Na co dzień tego w żaden, nawet najmniejszy sposób nie widziałam, ani nie odczuwałam, ale teraz wygląda to śmiesznie i jest dowodem na to, że na moim brzuchu odbywało się ręczne szycie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama a cesarka to chyba ze względu na to, że pierwszy poród miałaś przez cc? No to chociaż tyle, że wiesz no co masz się przygotować, więc część pytań już odpada!Ciekawe na jaki termin ustalą Ci tą cesarkę, chyba , że już wiesz?
A co do kreski to na szczęście mi się w ogóle nie pokazała!
Dobra czas wygrzebać się z wyrka i wskoczyć pod prysznic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
lenymama a cesarka to chyba ze względu na to, że pierwszy poród miałaś przez cc? No to chociaż tyle, że wiesz no co masz się przygotować, więc część pytań już odpada!Ciekawe na jaki termin ustalą Ci tą cesarkę, chyba , że już wiesz?
A co do kreski to na szczęście mi się w ogóle nie pokazała!
Dobra czas wygrzebać się z wyrka i wskoczyć pod prysznic!



Haha, nieźle, mówisz czas wygrzebać się z wyrka.... nieprzyzwoicie fajnie lenistwo 🙂 Należy się, a co!
Liczę na to, że dzisiaj się dowiem jaki termin CC. Obecnie lekarze - mimo wcześniejszej cesarki - jeśli nie widzą przeciwwskazań polecają rodzić siłami natury. Podobnie jest i u mnie, ale my zdecydowaliśmy się znowu na CC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka! Faktycznie dużo nas ma w ostatnich i najblizszyh dniach wizyty.
Ja byłam dzisiaj na wizycie i dowiedziałam się, że jest OK, szyjka krótka ale zamknieta, luteinę mogę odstawić ale dorzucił Pimafucin (jak ja nie lubie leków dopochwowych 😠 😠 😠 )I na koniec mnie zaszokował bo kiedyś tam mówił, że w polowie listopada"bierze mnie pod nóż" - w 38 tyg a dzisiaj, że lepiej bedzie 25.11 - czyli prawie dokładnie w terminie - a ja się nastawiłam na 17.11 i az mi teraz dziwnie. No i z wczorajszej wizyty u diabetologa - cukry ok, i maly wazy 2110g.
Aha, kresę czarną czyli linea negra (lenymamo własnie tak się to nazywa 🙂 ) miałam tylko przy pierwszej ciązy a w kolejnych nie.
A jeszcze jedno podjeliśmy decyzję co do imienia będzie: Piotr , tak jak wybrała Gabrysia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do linii to ja tez mam i nad pępkiem idzie krzywo ja dodatkowo mam jeszcze ciemne kółko wokół pępka 😁 😁 😁 😁 😁..

Martka super, ze po wizycie wszytsko dobrze!!!!
To o tydzień przesunął ci sie porod- niby tylko 7 dni a dla nas to wieecznooooość co nie???!! Ale damy radę!!!

W ogóle Martka chciałam ci podziekowac za wspaniały pomysł o prezencie dla starszej pociechy!!!!!
Uwazam, ze to super pomysl jak starsze rodzenstwo dostanie prezent od malucha!!!!!
Brawko dla Ciebie!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂.
A kiedy myślisz dac te prezenty???!!! Mi sie wydaje ze chyba najlepiej jak wrocimy ze szpitala do domu- jak myślisz??!?!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
Hejka! Faktycznie dużo nas ma w ostatnich i najblizszyh dniach wizyty.
Ja byłam dzisiaj na wizycie i dowiedziałam się, że jest OK, szyjka krótka ale zamknieta, luteinę mogę odstawić ale dorzucił Pimafucin (jak ja nie lubie leków dopochwowych 😠 😠 😠 )I na koniec mnie zaszokował bo kiedyś tam mówił, że w polowie listopada \"bierze mnie pod nóż\" - w 38 tyg a dzisiaj, że lepiej bedzie 25.11 - czyli prawie dokładnie w terminie - a ja si nastawiłam na 17.11 i az mi teraz dziwnie. No i z wczorajszej wizyty u diabetologa - cukry ok, i maly wazy 2110g.
Aha, kresę czarną czyli linea negra (lenymamo własnie tak się to nazywa 🙂 ) miałam tylko przy pierwszej ciązy a w kolejnych nie.


Aż się gęba sama śmieje, bo takie dobre informacje 🙂 Fajnie martka 🙂 Przesunięcie tego terminu świadczy też o tym, że wszystko bardzo dobrze, więc głowa do góry, to tylko tydzień (łatwo mi mówić). Co do tej linii, to ja z Lenką też ją miałam, tyle, że równiutką jak od linijki, a teraz przez CC przerwaną i zakończoną w innym miejscu 🙂)
Ciekawa jestem wagi Nataszki, coś czuję, że to będzie klops, porównam dzisiaj z Twoim synusiem, bo terminy mamy bardzo zbliżone 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Co do linii to ja tez mam i nad pępkiem idzie krzywo ja dodatkowo mam jeszcze ciemne kółko wokół pępka 😁 😁 😁 😁 😁..

Martka super, ze po wizycie wszytsko dobrze!!!!
To o tydzień przesunął ci sie porod- niby tylko 7 dni a dla nas to wieecznooooość co nie???!! Ale damy radę!!!

W ogóle Martka chciałam ci podziekowac za wspaniały pomysł o prezencie dla starszej pociechy!!!!!
Uwazam, ze to super pomysl jak starsze rodzenstwo dostanie prezent od malucha!!!!!
Brawko dla Ciebie!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂.
A kiedy myślisz dac te prezenty???!!! Mi sie wydaje ze chyba najlepiej jak wrocimy ze szpitala do domu- jak myślisz??!?!!!!!

Tak, dzidziuś "przynosi" prezent ze szpitala. Ja meżowi naszykuje te prezenty z rzeczami na odbiór maluszka, żeby je zabrał ze sobą z domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello! a niech szlag trafi polskie jabłka! pokusiłam się wczoraj na wieczór i stanęło na żołądku... cała nocka przekichana, kręciłam się i wierciłam, odbijało się i brało na wymioty. i w sumie potem to już nie wiedziałam czy bardziej do kibelka mi się chce, czy będę haftować. Brzuch bardzo mnie bolał i nie umiałam sobie miejsca znaleźć 😞 rano powtórka z rozrywki, kapitulacja, wzięłam nospę, pospałam ze 2 godziny i teraz lepiej. Brzuch już nie jest twardy, nawet wdusiłam kanapkę, teraz wypiję rosołek i się chyba przegłodzę dzisiaj, bo wciąż mam taką plombę w brzuchu...
Shelby! jak miło Cię widzieć 🙂 🙂 🙂 prosimy o więcej fotek wszystkie brzuszki.
Udanych wizyt na dzisiaj (chyba nasza Gosia 734 też ma?). leżę dalej i będę zerkać, o czym plotkujecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja umyłam okno w kuchni i zrobiam taki mały generalny porządek, powycierałam kurze na szafkach na lodówce.. wszędzie tam gdzie normalnie nie umiem się dostać. Także troche wygibasów było, a teraz czas na odpoczynek.

I tak mam dołka.. myślałam że te porządki poprawią mi humor :/ Teraz się położe a potem mam prasowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Co do linii to ja tez mam i nad pępkiem idzie krzywo ja dodatkowo mam jeszcze ciemne kółko wokół pępka 😁 😁 😁 😁 😁..

Martka super, ze po wizycie wszytsko dobrze!!!!
To o tydzień przesunął ci sie porod- niby tylko 7 dni a dla nas to wieecznooooość co nie???!! Ale damy radę!!!

W ogóle Martka chciałam ci podziekowac za wspaniały pomysł o prezencie dla starszej pociechy!!!!!
Uwazam, ze to super pomysl jak starsze rodzenstwo dostanie prezent od malucha!!!!!
Brawko dla Ciebie!!!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂.
A kiedy myślisz dac te prezenty???!!! Mi sie wydaje ze chyba najlepiej jak wrocimy ze szpitala do domu- jak myślisz??!?!!!!!


Kurcze Ella, czytasz mi w myślach 🙂 Bo, ja też zgapiłam ten pomysł od martki i uważam go za świetny. Mówiłam nawet o nim mężowi 🙂 Myślę, ze trzeba go wręczyć po urodzeniu, w końcu ma być od dzdzi 🙂 Teraz myślę co by to mogło być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do linii to ja mam bardzo jasną cerę i widzę że to nie linia tylko żyła która idzie od góry do pępka i koło pępka zatacza koło ale zrobiła to tylko do połowy 🙂 W ogóle na rękach i nogach żyły prześwituja mi przez skórę no i jak się okazało na brzuchu tez. Poniżej pępka żadnej linii nie mam. No i siara też jeszcze nie leci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...