Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej. Ja znowu przespalam noc bez wstawania.
Agisal - zdjecie cudowne, slicznie wygladasz.
Co do znieczulen to u mnie w szpitalu podobno na zyczenie nie ma. Maz przy porodzie nie chce byc- stwierdzil, ze nie da rady. Zaczyna juz przezywac jak to bedzie po urodzeniu malego.
Po zaswiadczenie od gina do becikowego to maz bedzie musial podskoczyc po porodzie, bo wczesniej nie chca wydawac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
podpajeczynówkowe - dają jednorazowy zastrzyk - w okolicach ledźwi - dokładnego miejsca nie wiem bo nie widzialam 😁 😁 😁, a przy zzo wprowadzony jest cewnik i mozna przez niego podawać kolejne dawki leku w razie potrzeby


Dzięki za wyjaśnienia. jestem spokojniejsza 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cygnee u mnie znacznie cieplej, aż dziwne, a mamy tak ciepłe mieszkanie, że cały czas chodzę w krótkim rękawku po domu, a śpię odkryta i przy uchylonym oknie!

Ja na razie nie zamawiam tych kropel, bo na półkach w sklepie są te Infacol i jakby maluch miał kolki to najpierw je wypróbuje, a jakby nie pomogły to dopiero zamówię tamte!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jest to szpital na Brochowie im. Falkiewicza tam cegiełka na poród rodzinny to koszt około 200 zł... niby jest dobrowolna, ale sugerowano mi na izbie przyjęć że to właśnie 200 zł.

Co do znieczuleń są one CAŁKOWICIE BEZPŁATNE. iw sumie dlatego sie na nie zdecydowałam. Gdybym miała płacić to rodziłabym w Oławie bez znieczulenia. W województwie dolnośląskim wprowadzono program RODZIĆ BEZ BÓLU.... i właśnie dzięki temu można skorzystać z bezpłatnego znieczulenia zewnątrz oponowego.

Gdybym miała coś płacić za to wolałabym przeznaczyć ta kasę na coś dla Młodego.

Byłam już zdecydowana w 100 % na Oławę ale do zmiany decyzji namówiła mnie sąsiadka ta od której kupowaliśmy wózek - ona pracuje w tym szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
Aniu wkłucia praktycznie nie czułam, po pierwszej cesarce wyszlam w 5 dobie, po drugiej w 4


To nie źle.. czyli nie ma się czego bać 🤪 😁 w pon ide do lakarza na 16:00 i podejmie decyzje czy we wt mam rodzić czy jak bo nie bezpiecznie jest chodzić z takim rozwarciem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
ania_xx czyli możliwe, że już w przyszłym tyg urodzisz? O kurcze fajnie 🙂


tak mi lekarka powiedziała zobaczymy... miałam 3cm rozwarcia i jak bede miała w pon 4cm to bierze mnie do szpitala.....cały tydzień mnie kuje od dołu i aż promieniuje w stronę prawej nogi a siusiu chodzę co 5minut bo już mówiła że maluch główkę dociska...nie mogę się doczekać tej wizyta a zarazem się boje a jednak chciałabym mieć już to za sobą... Mówię że marzę o dniu w którym wyjdę ze szpitala 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Jest to szpital na Brochowie im. Falkiewicza tam cegiełka na poród rodzinny to koszt około 200 zł... niby jest dobrowolna, ale sugerowano mi na izbie przyjęć że to właśnie 200 zł.

Co do znieczuleń są one CAŁKOWICIE BEZPŁATNE. iw sumie dlatego sie na nie zdecydowałam. Gdybym miała płacić to rodziłabym w Oławie bez znieczulenia. W województwie dolnośląskim wprowadzono program RODZIĆ BEZ BÓLU.... i właśnie dzięki temu można skorzystać z bezpłatnego znieczulenia zewnątrz oponowego.

Gdybym miała coś płacić za to wolałabym przeznaczyć ta kasę na coś dla Młodego.

Byłam już zdecydowana w 100 % na Oławę ale do zmiany decyzji namówiła mnie sąsiadka ta od której kupowaliśmy wózek - ona pracuje w tym szpitalu.

A więc słynny szpital na Brochowie 🙂 Jak dla mnie tyle dobrych opinii co i złych. Znajomą odesłali stamtąd mimo że odeszły jej już wody (rok temu, może się coś zmieniło?) a dziewczyna z sali w oławie opowiadała że jej koleżanka w odpowiedzi na prośbe o pomoc przy karmienu usłyszała : "zrobić dziecko to umiała.." Będę czekała na Twoją opinię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_xx napisał(a):
martka3 napisał(a):
Aniu wkłucia praktycznie nie czułam, po pierwszej cesarce wyszlam w 5 dobie, po drugiej w 4


To nie źle.. czyli nie ma się czego bać 🤪 😁 w pon ide do lakarza na 16:00 i podejmie decyzje czy we wt mam rodzić czy jak bo nie bezpiecznie jest chodzić z takim rozwarciem 🙂


Już się nie mogę doczekać poniedziałkowych wieści od Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
aniu-xx to wygląda na to, że jednak Ty się pierwsza z nas rozpakujesz 🙂 ach ja już tez nie mogę się doczekać, a tu jeszcze kilka tygodni...!!!


Myślę że jak pójdę w pon na wizytę to weźmie mnie do szpitala od wtorku a nie na noc w pon więc wszystko wam napiszę...no chyba że cudem rozwarcie dalej nie idzie nie wiem czy tak się zdarza 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej brzuszki moje!

Właśnie spakowałam rzeczy dla dziecka na wyjście. Nie wiem , tak chyba z nudów żeby coś ze sobą zrobić.
No więc spakowałam body z dł. rękawem, śpioszki welurowe, bluze też z welurku do tego skarpeteczki. Czapeczke welurową (zastanawiam się czy jej nie zmienić na bawełnianą) na to czapeczka cieplejsza z misia, kombinezon welurkowy , rękawiczki i buciki z futerka. Myślicie że to dobry zestaw jak na 23 listopad?
Moja mama chce mi kupić na wyjscie ze szpitala zestaw taki wełniany, ale chyba to nie ma sensu bo mam pełno rzeczy takich małych.. lepiej będzie jak kupi taki na chrzciny.

no a tu dokumentacja:


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zastanawiałam się w co ubrać dziecko na wyjście.. i stwierdziłam że body i śpioszi będą najlepsze bo potem dzidzia będzie mogła w tym poleżec w domku.. a tak to w wełnianych byłoby jej zbyt ciepło i musiałabym ją przebierać kolejny raz. A do mnie ze szpitala autem są raptem 2 min (szpital mam 1km od domu) więc nie bede przebierać małej co 5min - niech sobie dychnie troche 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia ja różne opinie też słyszałm ale opieram się na opiniach koleżanek które tam rodziły i mówiły że nie jest tak źle... zobaczymy 🙂 🙂 🙂

Jeszcze dziś napiszę do jeszcze innej....

Widzisz barłam tez pod uwagę Borowska czyli szpital przy Akademii medycznej, ale odkąd usłyszałam o aferze majowej z bliźniakami 😞 😞 😞 to naprawdę się boję! Nie wiem czy słyszałaś ale po tym to chcę być jak najdalej od tego szpitala! A mimo tej afery moa koleżanka któa termin ma zbliżony do Twojego będzie tam rodzić....

Również może być tak że wody mi szybko odejdą i zdecyduję sie na Oławę bo mam blisko - z okna sypialni widzę budynek szpitala 🙂.... a może być tak że pojadę na brochów a tam powiedzmy mnie odeślą do domu i pojadę do domu a potem do Oławy.... nie wiem jak będzie. Wszelkie informacje i formalności załatwiłam specjalnie przed by nie zostawiać nic aż się zacznie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka!
A ja się chyba coraz mniej boję tego porodu 🙂 jeden przeżyłam i wcale nie było źle, powiem więcej - mnie się podobało! wiem, może jestem stuknięta, ale naprawdę takie mam wspomnienia 🙂 a że dupa bolała? oj tam, parę razy przy skurczach partych 🙂 reszta to bajka 🙂 jadę do tego samego szpitala. Mąż chce rodzić ze mną, ale że szpital jest malutki, to będzie to możliwe pod warunkiem, że nikt inny w tym samym czasie nie będzie rodził. Muszę jeszcze tam zadzwonić i się dowiem dokładnie jak to wygląda. Do szpitala brakuje mi wody mineralnej 🙂 Filipa spakuję w ostatniej chwili, bo przecież nie rodzi się tak od razu 🙂 kawałek czasu to jednak zajmuje 🙂
I nie mogę się już doczekać widzenia z drugiej strony brzucha... taki malutki robaczek 🙂 no, tylko tulić i całować. Ćwiczę biodra i krocze, może tym razem nie natną 🙂 Wizyta pojutrze. Zapytam czy mam szanse na wcześniejszy poród 🙂 bo już sikam po nogach w sumie...
Lala! do Ciebie moje słonko wysyłam gorące uściski i przytulania... mój mąż zmieniał pracę tyle razy, że wierzę, że się uda 🙂 a może faktycznie własna firma? niech przyciągnie swoich starych klientów i tyle 🙂 zmiany często wychodzą na dobre. Shelby mąż też się szybko uwinął, więc Twój Marcin też sobie poradzi! a ma teraz chłopak motywację! No i dobrze, że nie macie kredytów 🙂 🙂 🙂
Agisal! Jakaż lasencja! Po prostu pięknie! i chętnie bym obejrzała jakiś akt 🙂 może się skusisz i tu wstawisz?
Ania_xx! jak coś się będzie działo, to dawaj smska, bo poumieramy tu z domysłów 🙂
I cieszę się, że moje leniwe tak wszystkim smakują 🙂 Róbta, ile dacie radę zjeść 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wczoraj też już spakowałam torby, jedna dla mnie , jedna dla małego...w mojej jeszcze brakuje parę rzeczy, a to dlatego , że ich używam, typu kosmetyki do mycia itd...ale u dzidzi już komplet, jednak kombinezonik na wyjście przywiezie dopiero Mój jak po mnie przyjedzie z fotelikiem do szpitala, bo tak to tylko miejsce zajmuje w torbie i się gniecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Yenefer, ja tą bluze kupiłąm w lumpku za całe 3zł. Kiedyś kupiłam też takie pół śpiochy z h&mu w tym samym kolorze.. i dzisiaj dopiero się zorientowałam że to jest komplet! Jednak te spodenki wydają się większe (mimo że rozmiary to 56), dlatego do szpitala biore zwykłe śpioszki. A co do tych spodenek to mają bardzo wysoki ściągacz i łatki na kolanka (takie jak ten kaptur ma na górze przeszycie) są urocze.. a kosztowały 50gr bo były na wage.

Super co? dresik z h&m jak nowy za całe 3,50!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...