Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
też nie słyszałam o takim porodzie, ale czytając ten artykuł to jestem chyba bardziej przerażona że wogóle takie coś jest dopuszczone. Nie przekonuje mnie nic a nic taka metoda. Jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić .. Ha i nawet nie wyobrażam sobie że takie coś wejdzie do PL 😁

Jestem padnięta, zachciało mi sie mycia okna, zmiany firanek.. tylko że te firanki trzeba wyprasować.. i prasowałam tak bez końca 🙂 teraz plecka bolą.. Wzięłam za to godzinną kąpiel 🙂 a teraz leżem sobie nabalsamikowana w piżamce w moim łóżeczku 🙂 Jutro o 8 idę po wyniki badań, więc sie nie wyśpię ;p

Jutro zaczynam 5 miesiąc 😁 jupii ( według tego przelicznika : 0 - 4,5 pierwszy miesiąc
4,5 - 9 drugi
9 - 13,5 trzeci
13,5 - 18 czwarty
18 - 22,5 piąty
22,5 - 27 szosty
27 - 31,5 siodmy
31,5 - 36 ósmy
36 - 40 dziewiąty

dodam, że ja liczę tygodnie tak że jeżeli mam 17t3d to jest to dla mnie 17 tydzień - nie 18. 18 zaczyna się 17t7d, mój lekarz też tak liczy , mówi że dla maluszka każdy dzień jest ważny i nie warto dodawać .. )

Zmykam śpiochać, dobranoc brzuszki :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mnie rowniez zszokowal ten artykul o poodzie lotosowym tez jakos ciezko mi sobie to wyobrazic w cywilizowanych krajach 🙂Wstawilam jako taka ciekawostke - sama nie mysle o czyms takim - jeszcze na glowe nie padlam 😜
Mi sie wydaje ze jezeli jest 17tyg i 7 dni to wlasnie koczy sie 18 tydz ciazy - to chyba oczywiste - czy nie?? 🤔 ja tak licze jak gosiaq... A prawda taka, ze ile my dodamy czy odejmiemy dni to i tak nie wazne bo dzidzia jest taka "stara" jaka jest i przyjdzie na swiat kiedy zechce , zadne obliczenia nie beda wtedy wazne 😉 No moze z wyjatkiem tego, zebysmy mniej wiecej szykowaly sie na jej przyjscie OKOLO 40 tyg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zaglądanie tu raz dziennie, to zdecydowanie za mało... 😉 Ale teraz chwilowo nie dochodzi Internet do mnie do pokoju. I dopóki nie dokupię karty do stacjonarnego komputera, to korzystam z innych, jak nikogo w domu nie ma 🙂

Nie wiem jak to teraz jest przy porodach i czy można o to poprosić, ale ja bym chciała, żeby moja dzidzia nie była odcinana od pępowiny... przez kilka pierwszych minut, mniej więcej dopóki nie zacznie oddychać. Trochę łagodniejsze powitanie niż klaps... Ale żeby tak przez kilka dni? I co wtedy z tą pępowiną i łożyskiem, nie wiem... owijać tym dziecko, w oddzielne ubranka ubierać...? Dziwne to jakieś i raczej mało higieniczne...

Zbieram się po kwiatki 🙂 Zakończenie roku, mój brat dziś 3 klasę kończy, ale oczywiście nikt nie pomyślał, że kwiatki trzeba kupić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej Mamuśki! u mnie poranek kiepski - sensacje żołądkowe, a myślałam, że mam to już za sobą, no nic, trzeba to jakoś przeżyć

lala89, czekamy na wieści o wynikach! pewnie wszystko dobrze 🙂 oby!

ja też liczę tygodnie tak jak gosiaq i kukunari, postawiłam sobie jedynkę przy kalendarzu przy dacie OM i potem co tydzień numerek więcej i tak mam dziś 19 tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez liczę tak jak gosiaq, kukunari i Shelby. Jeżeli dziecko się urodzi w 37 tyg według metody lali89 będzie wczesniakiem, a jesli będzie liczone tak jak my to urodzi się "o czasie", ale co tam liczenie najwazniejsze żeby dzidzia zdrowo się rozwijała w brzuszku. Sama dobrze wie ile dni sobie liczy 🙂

Ja dziś wstałam o 6.45 i byłam na badaniu (krew i mocz) jak szłam to pobolewał mnie brzuszek w dole po prawej stronie. Jak siedziałam w przychodni to dzidzia chyba do mnie zapukała dwa razy własnie po prawej stronie.
Jesli brzuszek nadal będzie pobolewał to zadzwonie do lekarza czy dzis mnie jeszcze przyjmie, bo nie wiem czy czekac do piątku.

Miłego dnia dziewczynki i brzuszki 🙂 Robi się cieplutko a ja będę sobie leżec i czytac o przestępstwach i opiniowaniu sądowym bo w poniedziałek egzamin (ostatni!!!). Bilingualizm z tamtego tygodnia zdany na 4 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Bilingualizm z tamtego tygodnia zdany na 4 🙂

Gratuluję zdanego egzaminu z... tego czegoś 😜

Mnie wczoraj brzuszek pobolewał, takie krótkie i trochę bolące skurcze czułam. Zaczęłam się martwić i już zastanawiałam się nad no spą, ale po pół godzinie leżenie skurcze ustały, a za to coś mi pukać zaczęło i strasznie się wiercić 😉 Na ostatniej wizycie pani doktor powiedziała mi, że to co czułam wcześniej, to nie mogły być ruchy maleństwa, bo za wysoko. I faktycznie, pomogła mi wyczuć, gdzie się macica kończy i jest dużo, dużo niżej. Tylko że to nie było takie bulgotanie w jelitach gdzieś. I teraz jak skupiam się na niższych partiach brzucha, to czuję bardzo podobnie...

Ja dla siebie liczę w tygodniach i dniach, ale jak ktoś pyta to teraz bym powiedziała, że 19 tydzień. Gorzej z miesiącami... Jak powiedziałam bratu, że to początek 5. to mi obliczył termin na październik. No bo przecież skoro ten jest piąty, ma być 9, to zostały 4, prosty rachunek 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel gratulacje!

Ja niestety nie mam dobrych wieści.. Byłam rano po wyniki, wr wporządku bo ujemny, ale po wyniki z hbs musz sie zgłosić w piątek o 15.00. Wyszedł zły wynik, więc robią dodatkową analize w innym laboratorium. Pani która dawała mi wyniki, zapytała tylko czy miałam jakieś operacje - no miałam wyrostek. Potwierdziła, że najprawdopodobniej wtedy zarazili mnie żółtaczką. Nie wiem co teraz, i jakie to bedzie miało skutki dla dziecka. Nie chcę się martwić jednak na zapas bo dzidziuś też się denerwuje.. Smutno mi jakoś z tego powodu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję MonaLao i Shelby. No własnie może to pobolewanie to rosnąca macica. Ale czuję tez taki lekki ból nisko w podbrzuszu jak siedzę. Nie wiem co to.
Ja się zastanawiam jak daleko na boki jest Maleństwo bo czasem czuję jakis ruszanie się w brzuszku po bokach tak do 5 cm od pępka i nie wiem czy tak daleko sięga macica 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lala89 Tobie też dziękuję.
Kochana nie martw się! Na pewno pomylili sie w laboratorium! Czasem tak bywa więc się nie martw tylko czekaj na powtórny wynik.
Byłaś szczepiona na zapalenie wątroby typu B? Może oni zrobili Ci badanie czy masz przeciwciała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala89, to tak łatwo powiedzieć, żeby się nie martwić, ale dobre piszesz, żeby się nie stresować na zapas. Już Ci tu dziewczyny napisały, dlaczego tak mogło wyjść i mam nadzieję, że trochę mniej się martwić będziesz. A ja trzymam kciuki za wynik negatywny albo chociaż wyjaśnienie nie wskazujące na żółtaczkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wydaje mi się żeby wynik przez ciążę wyszedł inny, bo babeczka z laboratorium dość stanowczo ptwierdziła fakt że to przez operacje. Ale dziękuje wam :* w piątek bede już wiedzieć.. teraz nie powinnam się tym martwić bo dzidziusia będe niepokoić tylko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 nie martw się będzie dobrze 🙂 ja teraz jestem chora już drugi tydzień na początku było tylko gardło byłam u 3lekarzy nikt nie chciał mi nic zapisać aż mi na oskrzela przeszło od pon jestem na antybiotyku dość silnym ale jest już lepiej nadal leże w łóżku. masakra. też się bałam antybiotyku w ciąży moja gin pow że jeśli nie zacznę leczyć dziecko też będzie chore...pociesza mnie to że mnie maluszek kopie a w pon bede miała usg to go zobaczę...może się dowiem jaka płeć. miłego dnia wam życzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 naprawdę poczekaj na powtórzenie wyników.

Ja jestem najlepszym tego przypadkiem, u mnie rok temu po badaniach stwierdzono toczeń. Bardzo poważna choroba dla osób, które nie są zorientowane. Jakieś niby objawów u mnie można było się doszukiwać. Immunolog nakazał powtórzenie badań po miesiącu, wszystko było książkowo. To samo miałam z badaniem na boreliozę, wynik badania pokazuje, że przeszłaś zakażenie. Już kazali mi brać antybiotyki, ale nauczona przestrogą powtórzyłam badania i żadnego kontaktu nie było. Wszystkie badania były robione w szpitalach. Powodem tak wnikliwej analizy u mnie jest leukopenia (b. niski poziom białych krwinek). Lekarze szukali wszędzie przyczyny, do dziś nie znaleźli. A ja po prostu się poddałam bo miałam dość. Najwspanialsze jest to, że od drugiego miesiąca ciąży moje białe krwinki osiągnęły dolną normę. 😁

Nie martw się będzie dobrze. Poza tym znam osoby, które żyją z wzw typu b. Normalnie, sobie gdzie to tkwi i tyle. Trzeba tylko ostrożność podjąć przy porodzie.
Ja obstawiam, że to może być naprawdę błąd po tym co przeszłam.

U mnie też słonko i bez upału. Wyjechałam na wieś do rodzinki i teraz idę poleżeć na leżaku.

Wczoraj też miałam kłucia jak pisałam, potem zmieniła się strona. Myślę, że to rozciągająca się macica, bo jest to odczuwalne przy załatwianiu się. Poza tym nagle znowu pojawiły mi się ogromne rozstępy na brzuchu, już wcześniej tak miałam w 13 tygodniu i zwalczyłam je oliwkami eucerin i penaten. Zresztą staram sie o to dbać. Myślę, że te nasze pobolewania są normalne. Ja jak mi bardzo dokucza biorę nospę i jest lepiej.

Jakie książki polecacie na wakacje?

Ja jeśli chodzi o Kubusia zaopatrzyłam się w Mamo Tato co ty na to. Bo to mój pierwszy maluszek.

Miłego dnia !!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby szczerze mówiąc nijak. Spytała się jak się czuję mówię, że jest wszystko ok. To tylko fotel i do widzenia,a miałam nadzieję, że będę wiedziała kto tam mieszka 🙂 Ale pocieszam się tym, że wieczorem mam to usg 3D więc pewnie bedę wiedziała 🙂
Dała tylko skierowanie na mocz, a 13 następna wizyta.
Chociaż zmiana daty porodu mam na 10.11. więc jestem w 20 tyg. ciąży. A nie jak do tej pory myślałam 18.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paula_jot następna wizyta za 3 tyg tak? to tylko ja mam co miesiąc?
Termin zmienił sie dość duzo wiec dzidzia szybko rośnie tak? A na jakiej podstawie wyliczyła zmianę terminu? Miałaś USG? No własnie ja sie zastanawiam czy mam sie trzymac tej ostatniej miesiączki czy daty z usg? Jak myślicie?
madzia_m3 jak przeczytasz "mamo tato co ty na to" to napisz czy polecasz 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...