Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Bartus sliczny a jakie duze te lapki nie drapki 🙂
moja dzidzia ma wlasnie czkawke - caly brzuch mi podskakuje :p
chcialabym zeby cesarka szybko minela i zeby mnie po tym bardzo nie bolalo ... tak sie zastanawiam jaki porod jest lepszy SN czy CC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Pikasso rodziłam już drugi raz i nadal polecam siłami natury choć to bardzo boli ale jak tylko maleństwo się urodzi cały ból mija a pod czas cesarki nic nie czujesz ale później odczuwa się i to z procentem prze kilka tygodni :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakos bede musiala przezyc ten bol po cesarce - jesli inaczej sie nie da to tez napewno dam rade - przeciez nie jestem pierwsza osoba ktora bedzie miec cc i takze nie ostatnia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgaK słodki Bartuś 🙂

mam pytanko -jak się obudzą Wasze dzieciaczki na jedzonko to po ilu potem znowu zasypiają? Bo u mnie to trwa ok. 2 godzin. Często jak się obudzi np. o 3 w nocy to do 6 tak siedzę i próbuję go ululać. Nie je tylko co jakiś czas musi sobie pomemłać cycusia 😉 Może powinnam dać mu smoczek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnieszkoK śliczny jest Bartuś 🙂 słodziutki i cudowny 🙂

Ja pobaraszkowałam z męzuniem, ale nic nie wskóraliśmy 😞 Maleńka nadal nie chce wychodzic na świat 😞

Zjadłam sobie 3 kanapeczki i nadal jestem głodna...

Kajtucha ja ostatnio co 2 dzień gotuję sobie ziemniaczki w mundurkach, taka mam jazdę na nie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewuniu ja też w nocy karmie go bardzo długo i nie mam pojęcia dlaczego w nocy chce mu się bawić cycem ale za to w dzień najwyżej godzinę i zaraz zasypia albo rozgląda się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewuniu, noworodki mają przestawioną porę dnia na noc, nie wszystkie oczywiście, ale większość. Piotruś ma niecałe dwa tygodnie, w sumie już powinien się przestawić, ale może niedlugo. Musisz byc cierpliwa. U mnie Natunia zasypia szybko, chyba że coś jej leży na brzuszku, o ile leży, bo zaczynam podejrzewac, że się przejada lub pokarm leje się za dużo, bo się leje fontanna, więc może nie układa się w brzuszku jak należy. W takiej sytuacji pręży się czasem ponad godzinę.

Smoka odradzałabym, jak maluch sie przyzwyczai to nie daj Bóg, będziesz później się w nocy zrywała jak mu smok wypadnie, a nie będzie potrafił spać bez. Cięzko jest później oduczyć takiego szkraba od smoka, a i smoki-uspokajacze powodują niekiedy wady zgryzu lub ssanie kciuków, które z reguly jest nastepstwem oduczania smoka.

Aguś, Bartuś jest przecudowny 🙂 ładne te nasze grudniowe chłopaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mamuśki i nie mamuśki:laugh:

ja nadal 2 w 1 , chyba nic się nie dzieje, niedawno wróciłam do domu od mamusi i juz do porodu nigdzie nie wyjeżdżam 😉

Aga84 pisała mi, że wracają dzisiaj do domku 🙂

Agak synek śliczny, jeszcze raz gratuluję 🙂
Agaw to kiedy kolej na nas, mi strach nie pozwala się śpieszyć:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kajtucha spokojnie, nie musiałabys wymiotowac, zrobili by Ci lewatywę 🙂

Ale Wam zazdroszczę dziewczynki , że sobie gadacie o karmieniu, ulewaniu, smoczkach...juz sie nie mogę doczekac kiedy do Was dołączę 🙂

Emmax ja już sie nie mogę doczekać, nie czuje żadnego strachu , bardziej juz zaczynam sie wkurzac, że do terminu tak krótko a tu nic się nie dzieje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asia czuje się oktroszke ją brzuszek boli ale to normalne po szyciu. Kamilek już przy cycu widziałem go dzisiaj położna była tak uprzejma że pokazała mi go chociaż jest zakaz odwiedzin 🙂 .Jest prześliczny 🙂

Pozdrawiam wszystkie dziewczyny 🙂 [img size=360]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Obraz_0351-a6e12e2d871695ebd6834438f8fedf0b.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej jaki słodki jest Wasz synek 🙂
Wszystkim mamusiom serdeczne gratulacje bo ja nie wiem kto i kiedy urodził :P :P

A teraz już zmykam do łóżeczka troszkę się zdrzemnąć 😉

Dobranoc wszystkim mamusiom i brzuchatkom 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilku, sliczny chłopczyk z ciebie, zdrówka życzę 🙂 🙂 🙂

Ja też uciekam do wyrka, dobranoc 🙂

ale jestem wściekła, tak bez powodu, 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilek słodki jak cukiereczek 🙂 ale nie ma się co dziwić, wszystkie grudniowe dzieci są przecudne 🙂

Jejku jakie nudy... spać mi się nie chce, w końcu się dzis wyspałam, spałam do południa :laugh:

Więc dobranoc tym, które juz poszły lulac:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

My po kompieli i po karmieniu, malutka śpi pięknie 🙂 Moja zasypia od razu po karmieniu, czasem coś ją uwiera więc biorę ją na ręce żeby odbeknęła i zaraz znowu zasypia. Póki co mam farta bo w ciągu nocy budzi się tylko 2 razy, o 3 i 6, zjada sporo ale mam tyle pokarmu, że muszę ściągać bo inaczej miałabym wybuchjące cycole :laugh:

Bartus i Kamilek są śliczni!!!!

Co do smoczka, Majka bardzo dużo płakała i uspokajała się tylko przy cycu, no to ja jej tego cyca dawałam, później płakała bo za dużo zjadła no to ją nosiłam i znowu płakała bo była zmęczona i tak w kółko.... nie spałam ja, nie spała ona, nie spał cały oddział, po takiej notce i całym dniu kupili mi smoczek , boi ja go nie miałam, nie chciałam małej dawać ale okazał się zbawieniem!!!! Teraz Maja je co 3 godzinki, jak zacznie płakac to smoka i się uspokaja, po chwili go wypluwa i jest ok. Siostra wszpitalu powiedziała, że lepiej dać jej tego smoczka niz ją męczyć. Ewa jeżeli uważasz, że smoczek pomoże to go daj.

Idę sobie posiedzieć z mamusią, pobawić z piesem i obejrzeć jakiś film.

Dobrej nocki kobitki!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Was wieczornie 🙂

Kamilek i Bartuś-kolejne grudniowe przystojniaczki :laugh:

ja nadala zapakowana, troche sie martwie bo to już 3 dni po terminie a ja nie mam żadnych skurczy a wczoraj i dziś tylko pare razy poczułam jak mały sie rusza... nie wiem czy jechac do szpitala czy nie...
gin kazał mi sie zgłosic dopiero 21.12 jakbym wcześniej nie urodziła.

kurcze chyba panikuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja skorzytam z porady i przed pójściem spac pokręcę biodrami :laugh:

Zmykam, bo pustki straszne na forum. A czytam kolejną ciekawą książke, tym razem ,,Kwiat pustyni"

Dobrej nocy kochane :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Super jest ta książka! Czytałam ja ze 3 razy... I druga część też, "Córka Nomadów". Polecam!
Właśnie położyłam się do łóżka a mały standardowo ma czkawkę...
Komputer mi się schrzanił, został tylko pakiet internetowy w komórce :-( nie wyobrażam sobie co będę jutro robić jak kompa nie ma... Chyba umyje podłogi...
To dobranoc mamuski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do smoczka... Ja dzisiaj dałam małej. Kręciło ją w brzuszku a tylko cycek ją uspokajał a bez sensu dawać jej cycka skoro jest przejedzona. Uspokoiła się przy smoku i smacznie zasnęła.

Przeciwników smoczka jest tak samo dużo jak i zwolenników. Majka nie ssała smoczka, za to butelka z piciem długo służyła jej jako uspokajacz 🤔

A co do porodu. Ile kobiet tyle przeżyć. Ja po pierwszej cesarce bałam się kolejnej, bo nie miałam dobrych wspomnień. Ale jednak pozytywnie się zaskoczyłam.
Naturalnie już nie mam szansy urodzić, z resztą nie planuję już więcej dzieci...

Biorę antybiotyk i cholera nic mi nie pomaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez uciekam juz ... wlasnie sie wykapalam i sprubuje zasnac choc bedzie ciezko - jutro do szpitala mam nadzieje ze juz tam zostane ...
dobranoc wszystkim dziewczynka i chlopczyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
3mam kciuki Pikasso!!!
A ja rozmawiałam dziś z kuzynką i mnie pocieszyła że jak jej odszedł czop to urodziła po 2tyg i 2 dniach więc mogę sobie czekać na TĄ chwilę i czekać... Co baba to inaczej :-)
kurcze spać mi się nie chce, a powinno, cały dzień oczy na zapałkach trzymałam a teraz jak nowo narodzona... Mąż pojechał do pracy,czule mnie pożegnał i teraz mi się spać nie chce a już po 1... Za oknem śnieg pada :-) ach zaczynam czuć noskiem święta :-) trzeba by troszkę w domku przystroić świątecznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...