Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Wow Marta to wybrałaś się praktycznie w nieznane 🙂
Obcy kraj i obyczaj, religia 🙂
A jak przyjęła Cię rodzina męża bo z tego co wiem to Turcy raczej są sceptyczni do takich mieszanych związków chodzi mi właśnie o religię 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax, ale rozłąki nie było, bo rodzę w Tr. Jakbym zapragnęła u nas to mój mąż pewnie by doleciał, ale czy w porę, kto wie.

Aguś może i są sceptyczni, nie wiem, nigdy nie miałam z tym problemu, może jakby mój mąż pochodził ze wschodu, to inaczej mogłoby to wyglądać. Chociaż w sumie tez nie do końca. W Tr jest mnóstwo dziewczyn, które oprócz tego, że mieszkają na wschodzie, który właściwie od dżungli się nie różni, to też nie mają problemu z akceptacją przez rodzinę. W końcu Bóg jest jeden, a że religia jest róznie interpretowana to...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt że Bóg jest jeden tylko że właśnie Turcy inaczej interpretują swoją religię a Ortodoksi inaczej i my chrześcijanie inaczej 🙂
Najważniejsze że nie macie z tym problemów i się kochacie 🙂
A napisz mi jeszcze gdzie braliście ślub??? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Wam fajnie tych ciepłych krajach Martaer i Wiolka! Zazdroszczę, choc sama pewnie nie byłabym w stanie wyjechać z Polski na dłuzej niż na wakacje. Choć nie wiem dlaczego, bo nic mnie tu nie trzyma! Męża pod pachę i fiu! Chyba strach przed tym, czego się tu w Polsce wiekszość boi - brak pracy, brak mieszkania itd. A więc tym bardziej zazdroszczę!

Muszę się pozbierać, bo jeszcze w piżamie leżę pod kocem i mnie krew zalewa... A to nic nie da przecież 😠

Zrobię łóżko, zwinę pranie, moze coś wrzucę do pralki, no i rosół ugotuję dziś.

A co do skarbonki, to mam - ślubną świnkę i tez wrzucamy drobne, ale niestety już wybrane są... kończą się... stad moje samopoczucie... pierdolony ZUS i kraj, w którym przetrwać jest czasami trudniej niż gdziekolwiek. Ehhhhhhh

AgnieszkaK - sweterek przesłodki z tą czapunią - chętnie bym go od Ciebie wzięła ale ja mam kilka takich już - z 4-5 więc pewnie innej grudnióweczce się bardziej przyda. Ale masz dobre serduszko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś tutaj braliśmy ślub, była moja rodzina, więc nie bylo problemu. Zrezygnowałam ze slubu w Polsce, bo u nas zdecydowanie im bardziej jest bogato tym lepiej się patrzy. A ja nie lubię wyliczania, kto jaki miał samochód, a jakie kwiaty, a co było w menu itd., albo było za bogato albo było za biednie. Tutaj nikt nie zwraca uwagi na takie - wg mnie pierdy - a w Pl nie ma wesela bez krytyki... to chyba nie na moje nerwy. Chyba też dla tego stamtąd zwiałam, dla świetego spokoju, tu nikt się niczym nie przejmuje, nie wylicza, nie wyśmiewa, więcej człowiek ma komfortu psychicznego.

Emmax, z rodziną widuję się czesto, jeżdzimy na zmianę, wakacje spędzają tutaj, nie narzekam, a za często też nie można. Mamcię mam codziennie na skype'ie, zresztą przyjeżdza do mnie na cały grudzień, jakbym czasem zaniemogła przy Natce w pierwszych dniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akompf współczuję ci bardzo, wiem, że są inne większe problemy w życiu, ale niestety bez pieniędzy nie da się żyć 😞
ja też cała drżę bo mój mąż ma umowę przedłużaną co miesiąc i co zrobimy jakby mu jej nie przedłużyli, dobrze, że mamy trochę oszczędności ale na jak długo ich starczy, ehhh same problemy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to musiało być bardzo ciekawie 🙂 🙂
A te krytyki do czegokolwiek to u nas się nigdy nie skończą. Robisz wesele, wszyscy Ci mówią jak było super, że ślub był prześliczny a za Twoimi plecami to tak obgadają że aż uszy więdną 🙂 🙂
Widzę że jesteś optymistką i nie boisz się wyzwań 🙂 Tak trzymać :laugh: :laugh: :laugh:
Życzę Tobie szczęśliwego rozwiązania i wpadaj tu do nas grudniówek jak najczęściej 🙂 🙂
I masz ode mnie oklask za wyczerpującą odpowiedź :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam dziewczynki 🙂

Fredeczko ciuszki rewelacja i sporo tego nazbierałaś 🙂 rajstopki rzeczywiście superowe,ale ja na razie daleko do biedronki mam i nie jestem w pobliżu więc nawet nie zajrze 😞

Witam nową grudnióweczke tak jak już któraś z dziewczyn napisała martaer świetnie się czyta to co piszesz 🙂

AgnieszkoK wiesz że ja tych ciuszków to mam naprawde sporo może rzeczywiście innej grudnióweczce się bardziej przyda no chyba że znajde coś rewelacyjnego dla Bartka to się wymienimy 😉

Dziewczyny jakie buty sobie wybrało moje dziecko szok 🤪 a te ceny mnie powaliły 😞

Akompf jak bym tylko mogła to z chęcią bym Ci pomogła,uwierz kochana że wiem co przeżywasz 😞 buziak słodki Dla Ciebie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam serdecznie,
troszkę późno, bo w 34 tyg ciąży ale chciałabym dołączyć się do grudniowych mamuś. Około 5 grudnia zostanę mamą Magdalenki(teoretycznie) ale już zauważyłam znaczne obniżenie brzucha i obawiam się, że mała może być z nami nieco szybciej niż przewidują lekarze. w związku z tym chciałabym się przygotować na pobyt w szpitalu, powiedzcie, co trzeba ze sobą zabrać, ciągle mam wrażenie, że zapomnę o czymś istotnym. Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Ami 🙂 🙂

Mam taka listę skopiowaną kiedyś innej naszej koleżanki 🙂
Mam nadzieję że coś Tobie pomorze 🙂



Dokumenty

* dowód osobisty
* aktualna książeczka ubezpieczeniowa
* karta przebiegu ciąży
* skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć)
* numer NIP pracodawcy lub własny w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej


Wyniki badań

* grupa krwi i czynnik Rh (oryginał)
* przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh
* zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej
* odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży)
* wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży
* ostatnia morfologia i badanie moczu
* wynik badania na obecność HIV

Na czas porodu

* ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie)
* wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu), kapcie
* jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek
* jednorazowe chusteczki
* opaska, spinki lub gumka do włosów
* pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów)
* woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy
* termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości
* termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę
* piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej)
* lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania)
* ulubiona muzyka
* coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża)
* dla chętnych: aparat fotograficzny

Dla mamy po porodzie

* koszula z rozcięciem, wygodna do karmienia
* szlafrok i klapki pod prysznic
* skarpetki
* kapcie
* 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe)
* przybory toaletowe i kosmetyki
* 2 ręczniki
* 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek
* ręczniki papierowe, papier toaletowy
* dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza)
* poduszeczka "jasiek" - przyda się do karmienia
* 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne
* woda mineralna niegazowana
* telefon komórkowy i ładowarka
* ulubiony poradnik dla młodych mam


Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu)

* najmniejszy rozmiar jednorazowych pieluch lub pieluchy tetrowe
* kilka pieluch tetrowych - na pewno przydadzą się np. po kąpieli
* 3 bawełniane koszulki
* 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza
* 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów
* skarpetki i rękawiczki (żeby dziecko nie drapało się po buzi)
* kosmetyki (dowiedz się wcześniej w szpitalu, co będzie potrzebne)
* ręcznik kąpielowy z kapturem
* spirytus 70 %, jałowe gaziki do pielęgnacji pępka
* kocyk lub śpiworek

Na powrót do domu

* ubranie dla mamy (pamiętaj, że Twój brzuch nie od razu stanie się płaski)
* odpowiednie do pogody ubranko dla dziecka
* krem ochronny
* fotelik samochodowy dla noworodka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam kolejną nową mamusie 🙂 Ami rozgość się a widze że Agnieszka już wkleiła liste co potrzeba 🙂

Dziewczyny patrzcie na te buciorska 🤪

[img size=306]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/PA150003.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś dzięki 😁 dobrze wiedzieć, że są tu jeszcze jakieś oklaski 😁 coś czuję, że zanim wgryzę się na dobre w to forum to minie trochę czasu 😁 No tak, ale człowiek uczy się całe życie 😁 ... bez kończenia 😁

Ami, mojej listy do szpitala i takiej ogólnej dla dziecka na pierwsze tygodnie, a właściwie miesiące nie chcesz znać, jest mega szczegółowa i potwornie długa, ale ja jestem detalistką, wolę się nie gorączkować później. A może się zdarzyć, że mój mąż rozłoży ręce z niewiedzy lub z wrażenia i będę ugotowana. W końcu trzeba byc przygotowanym na wszystko.
A obniżny brzuch niekoniecznie może być oznaką wcześniejszego porodu. Mój też nisko, a kanał jest zamknięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nowa mamuśka 🙂 lepiej późno niż wcale 🙂
Witaj Ami w naszych skromnych progach 🙂

Hmmm my tu z dziewuszkami wciąz rozmawiamy co zabrac do szpitala i w sumie teraz do mnie dotarło, że najczęsciej pada słowo ,,wkłady poporodowe" haha , to chyba jest najbardziej istotne 🙂
No a tak na poważnie, to zależy od szpitala w którym będziesz rodziła, w moim np. nie dają nic praktycznie.
Zresztą Fredeczka przyjdzie to Cie oświeci, ona najbardziej zorganizowana z grudniówek choć najmłodsza 🙂
A jeśli chodzi o Twój opadający brzuszek, to mojej szwagierce opadł na poczetku 8 miesiąca, w połowie juz miała rozwarcie na 3 cm a urodziła tydzien przed terminem... oszczędzaj się Ami a na pewno wszystko będzie dobrze 🙂

Mittko fajna z Ciebie mamusia, że pozwalasz swojej córci wybrac takie buty jak jej się podobają, znam przypadek gdzie matka nie daje swojej córce prawa wyboru , tylko narzuca jej swój gust i biedna dziewuszka (12 letnia) nie ma prawie nic do gadania w kwestii swojego ubioru 😞

Marta ja zawsze uważam , ze tam jest mój dom gdzie jest mój mąż i niedługo córeczka 🙂
I choć kocham rodziców, rodzeństwo swoje ponad wszystko, to rozłąkę z nimi bardziej bym zniosła niz z mężem 🙂

Obiad juz prawie gotowy, ale musze iść na to zimno i dokupic ziemniaczków , bo mało na te frytki, a ja dzis mam ogromny apetyt 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow Mittka kozaczki pierwsza klasa 🤪 🤪 🤪
Ale już masz buty dla Dominiki i biedactwo w adidasach po śniegu chodzić nie będzie :laugh: :laugh: :laugh:

Marto już dajesz sobie rade więc nauczysz się latać po forum szybciej niż Ci się wydaje :laugh: :laugh: :laugh:

Ami na dokładnie kiedy masz termin ??? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martaer podejrzałam Twoje zdjęcie jest śliczne ładna z Was para a mąż jaki przystojniacha 🤪

AgnieszkoW raczej sama sobie wybiera ciuszki czasem oczywiście coś jej sugeruje zwłaszcza jak cenia mnie przeraża :P a buty ona będzie w tym chodzić i to jej mają się podobać ja tylko patrze czy będą dobre np na taką pogode jak mamy teraz czyli czy przede wszystkim nie przemokną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc kochane dziewuszki:laugh: :laugh:
Hmm szkola rodzenia super,,,niestety moj kochany maz nie pojechal ze mna bo na 13 mial do pracy a konczy o 23 wiec pozwolilam mu dzis na luzik i pojechalam sama poza tym mowili o rzeczach ktore bardziej sa istotne dla mnie niz dla niego, za to za tydzien bedziemy ogladac birth centre gdzie porody sa odbierane przez polozne i normalny oddzial porodowy gdzie sa rowniez lekarze. Juz nie moge sie doczekac...
Ciuszki macie swietne widze ze zakupy postepuja:P :P :P ale ja tez juz kupuje za duzo (i kto w tym wszystkim bedzie chodzil jak maluchy tak szybko rosna):laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
A co tam u Was.. Jak sie czujecie?? Ja w porownaniu z wczorajszym dniem czuje sie rewelacyjnie,, nie wiem co mnie napadlo...Buziaki dla Was za wsparcie 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...