Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
AgnieszkoK nie wiem co Ci poradzić na to ulewanie,moja mała aż tak nie ulewa chodź zdarza jej się czasem porządnie chlusnąć.A dzisiaj to chyba ta pogoda,moja Emilka też do 14 to nie chciała spać spała po 15 minut i za chwile płacz.Zadżumiła się jak ksiądz przyszedł i nawet ją to zamieszanie nie obudziło,wystarczyło że ksiądz wyszedł a ona w płacz :P jednak zbawienna okazała się karuzela a zwłaszcza melodyjka szum morza z dzwoneczkami i od 15 śpi jak aniołek 🙂

Dziewczynki ja też mam taki paskudny charakter,a właściwie to go nabyłam bo kiedyś nie byłam taka,ale mój mąż wytrzymał już ze mna 10 lat więc myśle że Wasi panowie też dzadzą rade 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczynki 🙂

Ja tez was podczytuję od rana, ale teraz dopiero mam chwilke aby cos napisac, chociaz Lenka dzis grzeczna, śpi jak aniołek cały dzień 🙂
A ja wykorzystałam to i zrobiłam pranie, posprzatałam, nawet odkurzacz Małej nie obudził, wykapałam się porządnie, umyłam włosy i nawet pomalowałam sobie paznokcie... a nawet byłam na poczcie wysłać kartki świateczne bo przed świetami nie dałam rady, a mąż pilnował Lenki 🙂 w nocy tez mi dała pospać, 2 razy tylko się obudziła.

Tatus byl dziś Lenkę zarejstrowac i jest juz pełnoprawną obywatelką Polski, jutro kończy 2 tygodnie i dzis odpadl jej pępuszek 🙂

Anja i Kajtucha zycze Wam szybkich i bezbolesnych porodów. Anja to już pewnie jutro albo i dzis będzie tulić swojego syneczka, Tobie Kajtucha też zycze rychłego porodu 🙂 urodzisz na pewno juz niebawem 😘 nie denerwuj się kochana.

AgaK mojej Lence też sie rzadko ulewa, więc nie wiem co Ci doradzić 😞
Moja Niunia tez nie bardzo lubi się kąpać, musze to szybko robic, bo pod koniec kapieli taka aria że cały blok ją chyba słyszy :laugh: a ogólnie bardzo rzadko i mało płacze.

Brodawki bola mnie coraz mniej... ogólnie tylko jedna mnie jeszcze boli 😞

A co do charakterku to ja na ogól jestem spokojna, ale jak ktos mnie wkurzy to lepiej niech nie podchodzi. Najgorsze jest to, że jak się mocno zdenerwuje , najczęsciej podczas kłótni z męzem to cierpią na tym niestety przedmioty martwe takie jak telefony, pilot od Tv itd. Rzucam czym popadnie o podłoge, a potem żałuję bo naprawić sie czasem juz tego nie da... i bardzo lubię trzaskac drzwiami 😞 niestety, bo wcalę to nie jest takie fajne, ale powstrzymac tego nie potrafię 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze żeby nie zapeszyć Bartek śpi już godzinkę ale ja co chwilę przy jego łóżeczku i patrzę czy mu się nie ulewa 😞 Jakaś taka niespokojna jestem 😞 No cóż swoje trzeba przecierpieć 😉

Oj ochotkę na męża to ja też mam ale jeszcze nie mogę :P :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej hej hej 🙂

Ja wreszcie mam chwilkę,żeby napisać. Moja Basia na Święta się rozchorowała 😞 na szczęście już czuje się znacznie lepiej.Dziś mój mały gryzoń nie śpi cały dzień, dopiero teraz uspokoiła się przy dźwiękach Mozarta. Dziewczyny, z całego serca polecam Wam płytę Mozart dla bobasa,którą Basia dostała na gwiazdkę- czyni cuda!!!!!

Powiedzcie mi proszę czy któraś z dziewczyn urodziła w ciągu ostatniego tygodnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my dzisiaj byliśmy znowu u lekarza bo Piotrusiowi nie zeszła wyyspka i dostaliśmy nową maść.

AgaW ja też lubię sobie porzucać ☺️ Rozwaliłam komórkę i aparat fotograficzny, ani z jednego ani z drugiego nie było już co zbierać.

Aniu powodzenia!

Mój Miś też nie śpi w łóżeczku, w ogóle nie ma o tym mowy. Teraz pierwszy raz dzisiaj zasnął bo wymęczyła o wizyta u lekarza, ale pewnie zaraz się obudzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki,

Aguś spróbuj położyc Bartusia pod kątem 30st., ale nie na podusi tylko podłóż cos pod materac. Może coś pomoże. Niemowlęta, praktycznie większość, mają refluks, ze względu na niedojrzałość części układu pokarmowego.
Moja Natka też ulewa na potęgę, ale ja już nie stosuje tego podniesienia, bo zarówno w łóżeczku jak i wózku zaczęła się już tak wiercić, że się zsuwała i zlikwidowałam kąt. Mi pediatra dała jakiś preparat, nawet nie lekarstwo, do zagęszczania mleka w żołądku, więc podaje 2 razy dziennie, w rezultacie ulewa w srodku dnia tylko, jak już preparat przestaje działać. Ale ja preparat dostałam też ze względu na wagę Natki, bo niby jest już w normie, ale jeszcze nie tej górnej. A ulewała dużo, więc ciągle mleko było niewystarczające.

Ami calusek dla Besieńki, niech szybko zdrowieje.
Ja na szczęscie miałam spokój w święta i po świętach też, a zjadłam calkiem dużo pierogów z kapustą i grzybami i krokietów. Wczoraj dobiłam orzechami i na razie chyba jej nie doskwierają... na razie... i oby nie zaczęły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha i zapomniałam, do ulewania konieczne jest układanie po jedzeniu na prawym boku, jak odkładasz np. do spania.

Moja Natka sama zasypia, ale bardzo lubi spac na brzuchu, więc jak marudzi, to ją kładę na brzuch i poklepuję po pupie chwilę, jak już wpadnie w głeboki sen to przekładam na bok. Ale na boku leży jak ma ochotę, bo już od dawna przekłada się na plecy. Na szczęście na pleckach leży z glową na bok, więc jak jej się zdarzy ulać to nie ma strachu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgusiaW gratuluję!

Oj drzwiami to ja też lubię potrzaskac ale od kiedy zbiłam w ten sposób szybę w drzwiach od naszego pokoju, wszystkie pozostałe wymieniliśmy na plastikowe a'la szyby i już nie trzaskam bo nie ma efektu :-) już nic się nie rozpryśnie :-( ale pozostały jeszcze drzwi wyjściowe :-) ogólnie jestem bardzo nerwową osobą i nie raz mężowi się oberwało tym bardziej że on uwielbia działać mi na nerwy i ma to opanowane do perfekcji... No ale czuje że pod tym względem trochę się uspokoiłam w ciąży. Liczę na to że dziecko mnie też jeszcze trochę uspokoi... O ile raczy się w ogóle urodzić... Perspektywa terminu porodu wg pierwszych usg na 8.01 plus dodatkowe 2 tyg na przeterminowanie nie napawa mnie optymizmem... Żebym chociaż to rozwarcie miała większe a ta połowę krótsza szyjka to już w ogóle nie wiem co oznacza... A tam, jestem zła i tyle i nic mnie nie pocieszy chyba że kinder bueno...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kajtucha powiem Ci że mnie Lenka bardzo uspokaja, nie ma czasu na bzdury i zbędne nerwy...

Gratulacje dla AgusiW 🙂 fajnie, że sie spotkały z Emmax 🙂

Moja Lenka spi juz od 15.00 , wciąz sprawdzam czy oddycha, bo spi jak suseł 🙂 o 19.00 ja kapiemy, więc trzeba ją bedzie obudzic chyba 🙂

Lenka zawsze mi zasypia przy cycu i nic nie daje noszenie aby jej się odbiło, więc połozna poradziła mi własnie układanie jej na boczku, żeby sie nie udławiła jak jej się uleje. Na szczęscie rzadko ulewa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...