Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam was dziewczynki nocnie, nadrobilam zaleglosci(w polowie) i musze zmykac bo mala sie przebudza co chwile boja pusta baba jestem i napilam sie soku pomaranczowego 😠 😠 😠 😠 i teraz ani nie chce pic mleka i jak zasypia to bidula tak sie przeciaga i po spaniu..
Co do szczepionek to w Anglii tez sa darmowe,
Kajtusia z jednej strony Ci zazdroszcze ze z brzuszkiem bo mozesz korzystac z mezem ile chcesz a ja??? Zostalo mi 4 tyg z kawalkiem chyba sobie suwaczek zaloze z odliczaniem:laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Dobranoc mamusie i brzuchatki 😘 😘 😘 Ide sie przytulic do meza bo tylko tyle moge jak narazie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

A ja mam dzisiaj małą przeprawę z Kamilkiem, nie może kupki zrobić biedny męczył się od 21 do 1 w nocy 😞 teraz obudził się ale na szczęście pojadł i lula sobie bez marudzenia 🙂

4 stycznia mam wizytę u lekarza z Kamilkiem to zapytam się o jakieś kropelki na to kupkanie bo na własną rękę kupić i podawać to się obawiam troszkę, niech pediatra mi coś poleci... 🤨

Co do szczepień to u mnie jedna dawka na rotawirusy i pneumokoki kosztuje po 300zł każda.
Położna która opowiadała o wszystkich szczepieniach powiedziała że jeżeli nie mamy zamiaru posyłać dziecka do żłobka to na pneumokoki można zaszczepić jedną dawką dziecko jak ma 2 lata bo wcześniej nie ma aż takiego musu strasznego i tak chyba zrobię. Co do reszty szczepień to mnie nie stać po prostu, cena jest kosmiczna a dawek w chust... 😞 😞 😞

Fredeczko w szpitalu mnie olśnili że te nakładki to się wielkością nie porównuje do swoich sutków tylko do wielkości dziecka najmniejsze dla noworodka itd. kupiłam najmniejsze i są ok choć mnie też na początku się wydawały ogromne w porównaniu do sutków ☺️ ale jak dziecko ssie to sutki się powiększają prawie do rozmiaru tej nakładki, poprzystawiaj do piersi trochę i sama zobaczysz 🙂 Ja tylko dzięki tym nakładką karmię piersią tak to była straszna lipa 🙂

oooooo Mały dostał czkawki, pewnie samo nie przejdzie i znowu cyc będzie, ach macierzyństwo... 😉 :P
Cudowna sprawa!!! Pa! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w ostatni dzień starego roku 🙂

Kajtusia pomimo że urodzisz po nowym roku to i tak będziesz naszą grudnióweczką 🙂 Tak jak dziewczynki które urodziły w listopadzie 😉
No ale grudzień jeszcze trwa więc może akurat dziś sie coś wydarzy :P No i Edytce tak samo życzę 🙂

A my nockę mieliśmy jako taką 🙂 Troszkę jestem nie wyspana ale to nic dobrze że moja kruszynka śpi w nocy jak aniołek 🙂

A mnie znów głowa boli i to strasznie 😞

Dziewczynki nie wiem czy później będę miała czas więc życzę Wam w nadchodzącym Nowym Roku dużo zdrówka, szczęścia i spełnienia marzeń no i dużo radości z Waszych pociech 🙂

A zima na koniec roku przywitała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Akompf z tą piąstką to jak bys mówiła o mojej Lence, tez sie na mnie patrzy i wkłada do buźki piąstkę i zaczyna ją ssać. Najbardziej chce mi się smiać jak ją nosze aby jej się odbiło a ona zaczyna ssać mój policzek :laugh: normalnie terrorystka....
Ale tak jak Ty swoją królewne tak ja swoją kocham ponad zycie.
W nocy dała mi pospać. Jak juz zasneła w końcu wczoraj o 23.00 to obudziła sie dopiero o 3.00 rano 🙂 potem o 6.00 a potem przed 10.00 więc w miare się wyspałam.

A pogoda u mnie przepiękna. Słoneczko świeci 🙂 i znowu dziś na spacerek pójdziemy. Mama z głową podniesioną dumnie pchając wózeczek z Leneczką.

A Leneczka własnie oderwała sie od cyca, buzie ma odciśnietą :laugh:


Wsadziłam ją do wózka i spi na razie 🙂

Dziewczynki ja Wam zyczę na ten Nowy Rok duzo szczęscia, zadowolenia z dzieci, żadnych smutków, dużo miłości od Waszych męzczyzn, zdrówka i wszystkiego co najlepsze:*

Kajtucha Tobie życze dodatkowo abyś juz urodziła i przestała się w końcu smutac i denerwowac:*

Idę się umyć dopóki moja mała żarłoczna bestia spi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie mamusie.
Hmm... No mogłabym nawet na porodówce spędzić tego Sylwestra ale cóż... Nieznane są wyroki boskie... Wczoraj byłam na 3godz zakupach, myślałam że mnie coś złapie ale oprócz bólu kręgosłupa nic... No i w nocy mnie brzuszek trochę bolał jak na miesiączkę ale to był taki przerywany ból, nie ciągły... Mama mówi że brzuch mam już tak nisko że niedługo na stopach będę go nosić. Niesamowicie przeszkadza, nawet jak siedzę to w mega rozkroku albo muszę się odchylić do tylu...
Boże niech ten koszmar się skończy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki!

Za nami strasznie ciężka noc, Majka obudziła się o północy i do 6 rano płakała prawie non stop a ja razem z nią. Ja juz na prawdę nie wiem co jej może być, wczoraj zjadłam ugotowane mięso i ziemniaki czyli to co zwykle ale wypiłam też troszkę soku z czarnej porzeczki i boję się, że to może być przyczyną.Moje maleństwo jest tak delikatne, że ja niedługo skończe na suchym chlebie i wodzie 🤢 🤢 🤢 W dodatku nie chiała ciagnąc cyca, troszke possała i w krzyk 😞 😞 😞 może mleko nie smakowało.

Jakiś czas temu ściągnęłam i zamroziłam mleko, w razie W i teraz się przydało, zjadła z butli prez sen 60ml na szczęście. Może jej mohje mleko nie smakowało, nie wiem już sama. Tearz niby śpi ale jednak przebudza się co chwilę 😞

Jeżeli chodzi o szczepienia to nie będę wogóle na nich oszczędząc i na pewnio skorzystam ze szczepionek skojarzonych.

AgaW ale się uśmiałam z tego ssania policzka!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Wszystkiego najlepszego w NOWYM ROKU, przede wszystkim dużo zdrowia dla was i waszych pociech!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedna Wiolka i Majeczka 😞
Wiola a Ty pijesz kawkę? Może przez nią Maja nie chce spać...?Ja cały czas piję sok z czarnej porzeczki, niby można karmiąc piersią..no ale każdy organizm jest inny.

Mała znowu na Cycu, ale pospała jakieś 1,5 godz. Nakarmię ją i idziemy na spacerek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki 😘

Jestem załamana, biednemu to zawsze wiatr w oczy 😞 😞 😞

Wczoraj pobolewało mnie gardło, popsikałam sobie kilka razy Septoluxem i przeszło a dzisiaj rano zaglądam migdałki powiększone i biały nalot na nich 😞
Biegiem do lekarza (tyle dobrze że przychodnie mam w bloku obok) i oczywista diagnoza angina ropna 😞 😞 😞
Dostałam antybiotyk na 12 dni Augmentin i osłonowo dla mnie Trilac i Kamilka Lakcid 🤨 Obwiązałam sobie buzie pieluchą i tak przy nim chodzę żeby nie chuchać na niego 🤨
Załamie się jak się ode mnie zarazi 😞 😞 😞

Maruda już wisi godzinkę przy cycu, męczy go kupkanie, co chcę go położyć do łóżeczka to płacz więc tak sobie siedzimy 😞

Ale powitam nowy rok nie ma co 🤢 🤢 🤢

A wam Kobietki życzę wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń, zdrowia! zdrowia! zdrowia! dla Was i waszych pociech oraz niezapomnianych pięknych chwil w nowym 2010 roku 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny! 🙂

AgaW dopiero na pierwszym spacerku bylas? ja codziennie z mala chodze czasami nawet 2 razy 🙂 ona to uwielbia! 🙂 ja zreszta tez :P

Akompf w domku sie podziewam :P ale ostatnio troche malo czasu mialam na brzuszek. A masujesz Basi brzuszek jak kupki nie moze zrobic? ja nic malej nie podaje, ewentualnie raz czy 2 razy dalam jej herbatke z kopru wloskiego , nakladam oliwke na palce i brzuszek masuje wtedy sobie puszcza baczki i robi kupku 🙂

Anja WKONCU urodzila?? 🙂 SUPER! wielkie gratulacje Anju! 🙂

Mezu EMMAX Lenka jest czarna czyli ,ze ma czarne wloski czy ciemna skore? 😉

Akompf i Aga moja Wiki tez najchetniej przy cycusiu i przytulona zasypia a jak odejde to sie budzi :P

Asiula ja kupilam takie jak kaurat byly wiec sa ogromne. Ale dzisiaj juz lepiej ssie cyca pozatym bylysmy u lekarza i tez sztuczne melko kupilam za jego przyzwoleniem bo bede szla do szkoly 3 dni z rzedu i problem mam zeby odciagnac melko.

Hehe a moja Wiki jak ja biore do odbicia to czasami wsysa sie w ramie 🙂 sie smieje ,ze caluje mamusie 🙂 albo czasami jak jej daje caluska to jakbym dluzej potrzymala usta przy niej to warge moja by wciagnela hehe 🙂

Asiula kup w aptece sobie maseczke i mezowi i wogole najlepiej kupic ,ze jak ktos sie przeziebi to zeby zalozyc. Ale wspolczuje...

A my dzisiaj bylysmy u lekarza po skierowanie do ortopedy, recepte na witaminki i spytac sie czy bedzie niunia mogla pic sztuczne melko do poludnia jak bede w szkole i kupilam i zanim pojde do szkoly to mam jej raz dziennie podawac zeby zobaczyc jak reaguje.
i niunia wazy juz 3270g ! 🙂 mamunia jest dumna 😁

teraz zasnela...

ostatnie dwie noce plakala do godziny 24 lub 1 ale za to spala do samego rana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamuśki!

Próbuję właśnie skorzystać z chwili,że mój Szkrabek najdroższy śpi i maluję paznokcie 🙂 Dziś przed nami ciężka noc, idę na bal sylwestrowy i zostawiam moje Maleństwo puchate na całą DŁUGĄ noc pod opieką obu Babć. Mała zostaje z Babciami dość często i nie ma nic przeciwko, tylko mnie tak ciężko na sercu...ale mimo to postaram się dobrze bawić 🙂

Wiolka moja mała miała podobne problemy przez jakiś tydz, nie chciała jeść, płakała, nie spała, pomogły kropelki Infacol przed każdym posiłkiem i butelka Dr Brownsa, no ale w Twoim wypadku butelka odpada bo karmiś Majeczkę piersią. Druga sprawa, jak po kilku łykach picia płakała to okazało się,że ma chore gardełko i nie może przełykać, tu pomogło Tantum Verde w aerozolu przepisane przez pediatrę.

Zauważyłam dziś, że mojej Córeńce wystaje pępuszek, obawiam się,że to może być przepuklina, w pon mamy szczepienie to zapytam lekarza.

Życzę Wam wszystkich by kolejny Rok przyniósł Wam mnóstwo uśmiechu i wzruszeń, a Kajtusi by sylwestrową noc spędziła n porodówce i by o północy mogła złożyć życzenia swojemu nowonarodzonemu maeństwu 🙂

Trzymajcie się ciepło w ten zimowy dzień

PS. Moja Basieńka zaczęła pięknie głurzyć, jej dźwięczne a ghhhhhhhh słychać w całym domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko na drugim spacerku byłam 🙂 wczoraj był pierwszy. Miałam takie założenie, że jak Lenka skończy 2 tyg to pójdziemy na pierwszy spacer i tak tez było a wcześniej ją werandowałam w domku. No i też mam zamiar chodzić co dzień. Nie ma nic lepszego dla dziecka jak świeże powietrze i cyc mamusi 🙂 (oczywiście cyc w domku nie na świezym powietrzu :laugh: )

Wiolka no to jak tak cieńka tą neske pijesz to chyba raczej nie to jest przyczyną...nie wiem kochana co Ci poradzic, po prostu musisz uważać na to co jesz i pijesz jak masz w domku takiego delikateska.

Asiulka szybkiego powrotu do zdrówka Ci zycze:* i tak jak radzi Fredeczka, kupcie sobie maseczki w aptece.

Ami ja Cię podziwiam kobietko, ja sobie nie wyobrażam sylwestra za rok, bo pewnie mąż bedzie chciał gdzieś iść a ja nie wiem jak ja komus Lenkę dam , masakra.. i juz widze Ciebie dziś wiszącą na telefonie haha

A ja będąc na spacerku kupiłam sobie sok bananowy i z czarnej porzeczki i sobie zmieszam ( Akompf dzięki za przypomnienie o tym wspaniałym drinku ) i tym wzniosę toast za Nowy Rok, a mężuniowi kupiłam szampana 🙂


Moja bestyjka wypluła cyca to ide jej przebrać pampersa bo tak pierdziała jak piła mleczko hahah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tu maz emmax-- szczesliwego NoeegoRoku Wam skladamy z zona i nasza Lenka --ja na sylwka do moich dam do szpitala jade --a coreczka ma czarne wlosy i ciemna karnacje no to do siego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

Jak tam przygotowania do sylwestra :laugh:
AgnieszkoW my też dzisiaj na spacerku zakupiliśmy soczek bananowy i z czarnej porzeczki 😁
Niuńka śpi odkąd wróciliśmy z tego spacerku.

Wiolu przykro mi bardzo że Majeczka tak się męczy,aż żal patrzeć jak takie maleńtwo płacze a my jesteśmy bezsilne.
Asiula zdrówka życze i mam nadzieję że Kamilek nie zarazi sie od Ciebie.

Kochane na ten NOWY ROK zdrówka dla Was i Waszych rodzin,spełnienia marzeń i samych pogodnych dni w życiu codziennym 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my z Wiktorkiem tez mamy problemy z karmieniem ... pociagnie cyca ze dwa razy i zaczyna plakac - bardziej smakuje mu butelka ... boje sie ze zaniknie mi mleczko bo jak odciagam to jest go coraz mniej 😞

zycze wszystkm szczesliwego nowego roku 2010 oraz czego sobie wszyscy zyczycie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wszystkim życzę SZCZESLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!! 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘

Fredeczka - tak, masuję i robimy ćwiczonka nóżkami... rowerek, przyginanie do brzuszka itd ale różnie to pomaga.

Basia coś marudna więc uciekam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki 🙂

Znalazłam chwile wolnego więc zaglądam do Was co słychać 🙂

Wiolu przykro mi że Majeczka tak się męczy 😞 Całuski dla Niej aby szybciutko wszystko minęło 😘 😘

Mój Bartuś dziś dość grzeczniutki :laugh: Ale jak się już przebudzi i jest głodny to chyba cała ulica go słyszy :laugh: :laugh:
Teraz nie śpi i czka sobie a cyca i pić z buteleczki nie chce uparciuch mały :P

A ja walczyłam dziś ze swoim bólem głowy 😞 A tak dobrze mi było w ciąży bo w ogóle mnie nękały te bóle 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zajrzałam jeszcze do Was przed wielką imprezą 😉

Wiola współczuję Tobie i Majeczce, namęczycie się kochane strasznie. Może rzeczywiście Twoja córcia taka delikatna, że nic nowego nie możesz wprowadzić do menu.

Asiula Ty też coś masz pecha, jak nie żółtaczka to angina. Trzymaj się dzielnie! Oby szybko Ci przeszło to choróbsko!

Ami udanej imprezy!

Mnie dzisiaj tak strasznie głowa boli, że łyknęłam ibuprom bo już nie mogłam wytrzymać. Teraz uciekam karmić synka bo jeszcze go muszę wykąpać przed moim sylwestrem z dwójką 🤪


jeszcze raz WSZYSTKIEGO DOBREGO W NOWYM ROKU!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My po kąpieli i mój koszałek opałek śpi sobie słodko najedzony 🙂

Dziewczynki nasze pociechy mają po kilka tygodni i dni a jutro już będą o rok starsze :laugh: :laugh:

Jeszcze raz życzę Wam szczęśliwego Nowego Roku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...