Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aniu tak dostałam 28zł chorobowego za grudzień zamiast macierzyńskiego za styczeń i luty... Zamiast dać mi macierzyński to oni najpierw wyrównali mi chorobowe z grudnia...

Wiolka kapałam go później koło 21 ale tak na dobra sprawę musiałabym go kąpać dopiero jak się zkupczy a to jest o różnych porach...

Mam pytanie. Czy któraś z was odstawiła wcześniej witaminę K?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
ja odstawilam jak przeszlam na butle...

Kajtucha ja we wrzesniu przeszlam na L4 a pierwsze pieiniadze dostalam na poczatku stycznia z zusu... i to jeszcze o 150zl mniej niz powinnam dostac i od stycznia kolejne 150zl sie nazbieralo wiec juz 300zl jestem stratna a ksiegowa gada w firmie, ze dobrze dostaje a powinnam dostawac normalnie wyplate przeciez zreszta dlaczego ja dostaje mniej od dziewczyn na tych samych warunkach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry... moj maly spi przy otwartym oknie.. chcialam z nim wyjsc na spoacer ale moj maz ma wozek w smaochodzie 😠

maly w nocy obejrzal film od 1 do 3 i dopiero poszedl spac i pobudka o 5...

lukasz tez tylko bierze witamine D

fredeczka ale na L4 dostawalas 100% tego co mas zna umowie a na maciezynskim tylko 80% wiec pewnie dlatego mniej masz kasy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!

Za nami pierwsze samodzielne ćwiczenia 😲 To jest okropne jak Piter się drze, a ja muszę go wyginać na siłę! No, ale to dla jego dobra więc trzeba zacisnąć zęby i ćwiczyć!

AgaK no pojebana nasza służba zdrowia i nie da się tego łagodniej określić!

Anju to dobrze, że już Cię nie boli, ale i tak powinnaś iść do lekarza sprawdzić co to.

Fredeczko Ty to masz przeboje... mam nadzieję, że się jakoś dogadacie bo w końcu chodzi o dobro Wiki. Buziaki od nas 😘

Ja też się ostatnio wkurzałam, że dostaję mniej kasy od lasek ode mnie z pracy, ale dzwoniłam do płac i się dowiedziałam, że macierzyński jest płacony jak L4 czyli dniówkowo. Czyli dostaję 100%, ale skoro luty miał tylko 28 dni to za tyle dni dostaję kasę. No i dlatego wyszło mniej 🥴

Persy no dawno Cię nie było... ja też jestem załamana swoim wyglądem. W sobotę śmigam do fryzjera to może trochę zacznę przypominać człowieka :laugh:

Wiola przykro mi, że straciłaś pokarm, ale tak to już jest. Nie łam się i głowa do góry. Ja za miesiąc będę musiała na siłę hamować laktację bo będę przestawiała Piotrka na butle. To dopiero będzie lipa 😞

Aga84 macierzyński też jest płatny 100%

Witaminę K odstawiłam jak Piter miał 2,5 miesiąca.

Hmmm... więcej nie pamiętam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEJKU A JA ZAPOMNIAŁAM ŻE NASZE DZIEWUSZKI MARIKA MADZIA I MAJECZKA KOŃCZĄ DZIŚ 3 MIESIĄCE 🤢

KOCHANE ROBACZKI DUŻO ZDRÓWKA DLA WAS 😘 😘 😘 MAMUSIE UCAŁUJCIE JE TAM ODE MNIE 😘 😘 😘 😘

ANJA TO NIE WYROSTEK BO WYROSTEK NIE PRZESTAJE BOLEĆ TYLKO BÓL SIĘ NASILA 😉 TAKŻE TO CO INNEGO ALE DLA ŚWIĘTEGO SPOKOJU JA BYM NA TWOIM MIEJSCU SPRAWDZIŁA CO TO TAKIEGO 😉

MÓJ BZIBZIOŁEK JUŻ 3 GODZINKI ŚPI NA DWORZE 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgnieszkoK dziękuję, ucałuję moją zezulkę 😉

Majeczko i Madziu wszystkiego najlepszego.
Jeny jak ten czas szybko leci 😲


I na razie tyle napiszę, bo muszę ogarnąć chałupkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale super jest pogoda!

Wow! po obiedzie na spacer pojdziemy w takim razie bo myslalam,ze jest strasznie zimno a tu sloneczko, wiatru nie ma i ciepelko jest 🙂 fajniuchno.... 🙂

Madzia, Marika i Maja sto latek 😁

Ewa 84 ja tez dostalam jeszcze mniej niz zwykle ale i tak o 60zl mniej od pozostalych dziewczyn wiec juz wogole sie wkurzam, tymbardziej,ze teraz to kazdy grosz sie liczy a jesli macierzynski mi minie to wtedy juz lipa... ani grosza nie odzyskam ...

Ja jak Wiki cwicze na bioderka to ona mysli,ze to zabawa i nie daje mi robic tych cwiczen bo prostuje nozki a ja musze je takimi okreznymi ruchami do brzuszka brac i na zewnatrz a ona mi to utrudnia :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkiego najlepszego dla maluszkow ...

Wiolu ja na poczatku dawalm herbatke z rumianku pozniej koperek wloski a teraz taka ulatwiajaca trawienie (koperek wloski, anyz, rumianek) sa jeszcze takie uspakajajace z melisa ... a po 4 miesiacu juz jest bardzo duzy wybur bo i z jablkami i z dzika roza - wiec musisz popatrzec w sklepie co maja i co by pasowalo twojej malutkiej ... i nie smutaj sie ze nie mamsz juz mleka ja nie karmie juz od tygodnia piersia bo mialam tylko troszke

dziewczynki mam pytanie bo bylam u ksiegowej aby mi podpisala papiery zebym wyrobila karte czipowa dla maluszka a ona mi powiedziala ze jak jestem na zasilku maciezynskim to ma moje ubezpieczenie dziecko ... wiec teraz nie wiem -czyli do konca maja nie moge wyrobic tej karty ... a jesli cos sie stanie to co wtedy ... moze powiedziec Pawlowi zeby poszedl do urzedu pracy i zeby wziol dziecko na swoje ubezpieczenie ...

ja podaje tylko witaminke D3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pikassso jejku dobrze,ze mi przypomnialas ze musze zadzwonic do mnie do pracy zeby dziecko bylo na moje ubezpieczenie! bo calkiem z glowy mi to wylecialo!

Ale szczerze mowiac nie wiem jak to z tym jest, wiec Ci nie pomoge.

No Wiki wlasnie ma juz 4 miesiac wiec kupie jej troche innych herbatek zeby przyzywczajala sie do innych smakow bo wlasciwie to sloiczki juz moge jej dawac za miesiac przeciez. jak ten czas leci!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE MÓJ SYNUŚ POSPAŁ NA DWORZE 🤪

PRZYNIOSŁAM GO DO DOMKU, DOSTAŁ CYCA I NARŻNĄŁ KUPSKO NIEZIEMSKO PRZY TYM SIĘ CZERWIENIĄC :laugh: :laugh:
TAKA STRZELAŁ PURPURA ŻE SZOK :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

TERAZ LEŻY SOBIE I WCISKA OCZYWIŚCIE W SIEBIE SWOJE PIĄSTKI :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki 🙂

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA ŚLICZNYCH MAŁYCH KOBIETEK KOŃCZĄCYCH DZIŚ 3 MIESIĄCE 😘 😘 😘

Właśnie wróciliśmy ze spacerku, byliśmy tylko godzinkę bo mrozik jest niezły i nie chciałam przeginać a i tak jeszcze musimy dziś wyjść na to usg bioder (ostatnio pisałam że w środę to usg więc małe sprostowanie że dzisiaj:P 😁 )

Próbowałam dzisiaj w nocy położyć Kamilka bez poduchy (karmę go na takiej podusi długiej i razem z nią wkładam Kamila do łóżeczka) po 3 próbie poddałam się i wsadziłam z poduszką, budzi się cholernik mały, może dla tego że kładę go na zimnej pościeli 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY JUZ PO 2 GODZINNYM SPACERKU. JESZCZE BYM CHODZIŁA BO TAKA CUDNA POGODA ALE MOJA MARUDA ZACZEŁA JECZEC W WÓZKU. PEWNIE JEJ BYŁO NIE WYGODNIE...NO I MUSIAŁYSMY WRACAC.

WIOLU SZKODA ZE JUZ NIE MASZ POKARMU, ALE NIE MARTW SIE , NA MODYFIKOWANYM MLECZKU TEZ PRZECIEZ DZIECI ROSNA ZDROWE.
NO I ZDRÓWKA DLA MAJECZKI.
I DLA MARIKI I MADZI 😘

JA TEZ DOSTAŁAM MNIEJ KASY ZA LUTY 😠

MOJA CÓRA SIE SKUPKAŁA NA MOICH KOLANACH, PO CZYM ZASNEŁA :laugh:

I TEZ JUZ NIE PODAJE WIT K OD JAKIEGOS TYGODNIA. A DZIECI KARMIONE SZTUCZNIE WCALE NIE MUSZA DOSTAWAC TEJ WIT BO ONA JEST W MLECZKU MODYFIKOWANYM.
PODAJE LENCE TYLKO WIT D3 PO 2 KROPLE DZIENNIE.

FREDECZKO SUPER ZE SIE SOBIE PODOBASZ 🙂 TAK TRZYMAJ KOCHANA.

ANJU JA TEZ BYM POSZŁA DO LEKARZA NA TWOIM MIEJSCU. LEPIEJ CHYCHAC NA ZIMNE.

NO I TEZ MAM SKLEROZE I NIE PAMIETAM CO WIECEJ CHCIAŁAM NAPISAC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję za odpowiedź!!!

Aniu muszą mi dać tą kasę tylko ciekawe kiedy... Ciotka jak wysłała im pismo z prośbą o wypłatę macierzyńskiego z aktem urodzenia to odesłali jej bo nie podbiła czegoś tam pieczątką firmowa a bez tego nie rozpatrzą jej pisma więc odesłała im natychmiast na początku lutego więc kasa już dawno powinna być. Wiadomo to ZUS i rządzi się swoimi prawami.

Ale mi się mały zwalił przy cycu. Tak mu poszło w pieluche że szok! Aż brat w drugim pokoju słyszał 🙂 nieźle 🙂 Przed chwilą wróciliśmy ze spacerku, też dwie godzinki byliśmy i byli byśmy dłużej ale mały ssak się obudził i rozdarł że chce jeść...
Zaraz lecę pyrki 🙂 wstawić na obiadek bo jestem tak głodna że szok!

Wiola szkoda że pokarm Ci zanikł.

Najlepsze życzenia dla Mai Mariki i Madzi!buziaki dla nich! Kurcze wasze dzieci małą już 3 miesiące, Wiki 4 a mój skończy dopiero 2 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

Jej jestem mega zmęczona,nadrobiłam forum,ale połowy nie pamiętam :P
U nas od rana ok po 11 trafiłam do przychodni na szczepienie z laskami mała nie marudziła za to duża tak :P o dziwo się nie darła,ale mine miała nie tęgą :laugh: a Emila za to nie płakała,mają tam taką czarodziejską grzechotke i jak pani wbijała igłe to się śmiała.Teraz śpi po spacerku.

Anja ciesze się że Ci przeszło,ale tak jak dziewczynki mówią lepiej sprawdzić co to było.

Wiolu przykro mi że mleczko Ci się już skończyło,tak to już bywa 😞 zdrówka dla Majeczki.

Wszystkiego najlepszego dla dzisiejszych solenizantek 🙂

Ja też nie podaje już witaminy K bo mała na sztucznym mleczku.

A i więcej nie pamiętam,chyba się pójde zdrzemnąć żeby się zregenerować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje w imieniu mojej corci 🙂

Ja i tak sie ciesze ze udalo mi sie utrzymac laktacje przez 3 miechy na pompowaniu bo przeciez moja hrabianka nie chciala ciagnac cyca odkad skonczyla miesiac. Uwazam to za sukces 🙂

Cos o wygladzie wspominalyscie......ja sie boje mezowi pokazac kuzwa, cycki do pepka takie plackowate, brzuszka troszke zostalo, dupa wielka poorana rozstepami itd...... nic tylko sie zalamac.

Ide sie zdrzemnac pokoi moja latorosl spi. Majka znowu dzisiaj je jak Calineczka 🤢 pociagnie 70 i koniec i pozniej jej musze wciskac przez nastepna godzine, ehhh. Na diecie od urodzenia 😮 🤔 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAMUŚKI JA ZNÓW MYKAM DO TEŚCIÓW :P

MĘŻUŚ MUSI PODRZUCIĆ ZNAJOMEJ PITY DO ROZLICZENIA 🙂

DO NAPISANIA WIECZORKIEM 🙂 🙂:P

AHA ZAPOMNIAŁAM NAPISAĆ ŻE MÓJ SMYKUŚ DOSTAŁ DZIWNEJ WYSYPKI NA BRZUSZKU 🤢 OD PROSZKU ANI PŁYNU NA PEWNO TO NIE JEST BO CAŁY CZAS UŻYWAM TEGO SAMEGO 🥴 A BALSAMU TEZ MU NIE ZMIENIAŁAM 🤨 JUTRO MYKAM DO LEKARZA I SIE DOWIEM CO TO TAKIEGO MU WYSKOCZYŁO NA BRZUSZKU I TYLKO MA NA BRZUSZKU 😞

A TERAZ SŁYSZĘ JAK ZNÓW CMOKA SWOJA PIĄSTKĘ :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

OKI PA MAMUSIE DO WIECZORKA 🙃 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO OCZYWISCIE WIOLU ZE TO SUKCES. JA W OGÓLE CIE PODZIWIAM, BO SWIETNIE DAJESZ SOBIE SAMA RADE MIMO IZ DZIECKO MASZ WYMAGAJĄCE 🙂 DZIELNA Z CIEBIE BABKA. A WYGLADEM SIE NIE MARTW. FACECI TAKICH RZECZY ,,NIE WIDZĄ'' JAK KOCHAJA. JA TEZ MAM OBWISŁY BRZUCH I CELLULIT NA DUPIE A MÓJ MAZ MÓWI ZE JESTEM ,,TAKAAA SEKSI'':laugh:

MITTKO TO MASZ DZIELNE DZIEWCZYNY 🙂


A POWIEDZCIE MI KOCHANE KTÓRA Z WAS KARMI JESZCZE TYLKO PIERSIA BEZ ZADNEGO DOPAJANIA I DOKARMIANIA?
JA ZAMIERZAM KARMIC WYŁĄCZNIE PIERSIĄ DO 6 MISIACA ZYCIA.MAM NADZIEJE ZE MI SIE TO UDA. PÓKI CO NIE NARZEKAM NA BRAK POKARMU CZY JEGO JAKOSC. LENA SLICZNIE ROSNIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie się udało zdrzęmnąć chociaż drzemką to nazwać nie można.Najpierw Dominika latała z badylami bo jakieś bazie robi,potem koleżanki dwie 😠 dzwoniły,no a teraz mała się rozdarła,ale dalej śpi 🤪 no ale jak już wstałam to po drzemce.
A ta polazła do sklepu i pół godziny jej nie ma osz

O wyglądzie to ja też nie wspomne gruba jestem i wogóle nic mi się we mnie nie podoba 🤢

Ja niestety na samej butli już jestem bo w piersiach susza,ale tak to się niestety kończy jak się zaczyna dokarmiać 😞

AgnieszkoW super że u Ciebie nie ma problemu z laktacją oby tak dalej 🙂

A i zapomniałam napisać że moja waży 5640 i mierzy 62 cm 🙂
I też mam jej masować rączki i nóżki bo jakaś spięta była u pani doktor.Sobie pomyślałam że też byś była spięta jak by cię obudzili i zaczęli rozbierać 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...