Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie!

Dziobek śpi sobie pięknie. Muszę się Wam pochwalić. Piętro wyżej mamy sąsiadkę,którą często widywałam będąc w ciąży, ona też chodziła z brzuszkiem. Dziś widziałam ją przez okno i jak wracała do domu, to wyskoczyłam na schody i zaprosiłam z dzidziusiem do siebie 🙂 Okazało się,że jej synek urodził się dwa tyg po Basia i w dodatku chodziłyśmy do tego samego lekarza. Fajnie nam się gadało i umówiłyśmy się na spacerek 🙂 Mieszkamy koło siebie, obie siedzimy całe dnie z dziećmi, zawsze razem raźniej 🙂 A Basia i ten Kubuś leżeli koło siebie, łapali się za rączki i Basia "aguuuu" to on też"aguuu", Basia bardzo chciała wsadzić sobie do buzi jego piąstkę 🙂 Myślałam,że się posikam ze śmiechu 🙂 Po czym moja gwiazda gościnnie zarzygała wszystko wkoło 🤪 No i jeszcze chcemy z tą dziewczyną zacząć razem chodzić na aerobik 🙃


Wiolu podpisuję się pod resztą dziewczyn, dzielna z Ciebie Baba i naprawdę długo dałaś radę karmić. Ja poddałam się od razu.

My wit K też nie podajemy, a i wit D3 nie zawsze ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
a my właśnie wrociliśmy ze spacerku, mały zrobił mega kupsko, zjadł i teraz leży i chce zjeśc kołdre :P (foto)
mam pytanko: coile Wasze dzieciaczkirobią kupke? mój ostatnio zrobił taką wielką w sobote, w niedziele tylko tak purknął i zabrudził pieluszke i dopiero dzisiaj taką fest... no i kolorek troche ciemniejszy, taki brążowy a wcześniej był taki musztardowy, mam sie martwic?


AgoK a może Bartuś sobie podrażnił skóre na brzuszku jak leżał na brzuszku i sie gramolił? bo mój też tak ma ale po godzinie zaczerwienienie znika a jak go znowu położe aby pocwiczył to sie pojawia, na pisiorku też czasami miewa ale tak jak pisze szybko znika


mittko podziwiam Twoje dziewczyny! ja zawsze chodziłam z tatą na szczepienia bo mocno mnie trzymał jak z mamą to dawałam noge z gabinetu :P


Wiolka zgadzam sie z dziewczynami-to ogromny sukces i w ogóle jesteś "babka nie do zdarcia". Masz za sobą koszmarny poród, problemy jedzeniowe, kupkowe, chwilowo jesteś bez faceta... naprawde podziwiam!


AgaW chyba tylko Ty, AgaK i Akompf jesteście mamami karmiącymi tylko piersią, niewiem jak gosiag...może też


STO LAT DLA DZISIEJSZYCH SOLENIZANTEK!!!!!!!!!!!!!


co do wyglądu ciała po ciąży... karmiłam tylko 3 tyg ale moje piersi są jakieś takie sflaczałe i miękkie, dziwnie sie czuje jak M mnie dotyka ☺️
o brzuchu to nie wspomne... chyba za 4 wałeczki mam, celullit na udach i pupsku 😠
i nie mam w czym chodzic bo ciążowe spodnie już ze mnie lecą a w te z przed ciąży w ogóle nie wchodze-uda i biodra mają po kilka cm za dużo 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny. Nie przejmujcie się tak wyglądem. Minęło bardzo mało czasu i te z Was, które jeszcze nie wróciły do formy na pewno niedługo wrócą 🙂
Ja narzekam jedynie na cerę... Mówię Wam, mam tak wysuszoną twarz. Nawilżam kremem i nic to nie daje. Może mi coś polecicie?
A co do wagi... Ważę kilogram mniej niż przed ciążą. Także w sumie powinnam być mega zadowolona, ale jak spadnie jeszcze tak ze 4 kilogramy to się nie obrażę :laugh:
Rozstępy mam po poprzedniej ciąży na piersi, kilka na pupsku i na udach (wyszły w okresie dojrzewania), ale jakoś mi nie przeszkadzają..

Wiola najważniejsze zdrówko dziecka a nie sposób karmienia 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ami niezła artystka z Basi :laugh:

Anju dzieci karmione piersią mogą robić kupki nawet raz w tygodniu... A co do butelkowych to nie wiem...

Ja karmię piersią jeszcze 😉 Marika nigdy nie miała butelki w ustach i nie ssie smoczka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PannoNikt pij duuuużo wody i może sprezentuj sobie jakiś nawilżający suplement w tableteczkach typu Capivit, suchą skórę najlepiej oczyszczać wodą micelarną, unikać mydeł i żeli do mycia twarzy. Raz w tygodniu, ale nie częściej peeling do twarzy i po nim maseczka nawilżająca dla skóry odwodnionej.

Anja mały super 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja 3miesięczna dzidzia: [img size=314]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/zzz.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przypomniało mi się co miałam jeszcze napisać. Moja siostra i siostra mojego M, obie lipcówki 2010 były na USG i siostra M będzie mieć córeczkę Marcelinkę, a moja siostra Synka Franka, Staśka bądź Jeremiego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale słodka Marika! i jakie ma włoski gęste i długie 🙂

dzięki dziewczunki co do kupek 😉 jestem tylko na butelce, do tej pory były kupcie codziennie lub co 2 dzień-teraz tylko taka przerwa 4-dniowa. Jeszcze jedno-lekarka mówiła aby nie dopajac herbatkami ale sama nie wiem, czasem bym podała rumianek lub koperek... a jak jest u Was?

Z tego co wiem to fredeczka dopaja, kto jeszcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!
słodka Marika, takie śliczna czarne oczęta mai Bartuś taki przystojniaczek, a dzieciaczki widać że mamusie dbają o nie bardzo!
no a propos karmienia piersią to ja jeszcze karmię, prawie wyłącznie, czasem zdarzy mi się dokarmić sztucznym, ale to naprawdę w nagłych wypadkach 🙂
mój maluch cały czas głodny jest, przybiera na wadze super szybko, ostatnio 350gr w ciągu 7dni!!! boję się że go rozpasę i będzie gruby 😞 ma 2 miesiące i 4 dni a pewnie już koło 6kg waży!
a dziewczyny dlaczego dajecie tylko 2 krople wit d?
ja mam na opakowaniu napisane że 5 kropli trzeba dać!
tutaj każą tran podawać a ja nie chce dziecka męczyć i kupiłam witaminkę d!
może daję za duże????????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny, no takie ze mnie zuch :laugh: :laugh: :laugh: gdyby to tylko mógł przeczytać mój szanowny ślubny :laugh: :laugh: :laugh:

Właśnie słyszałam, że koniecznie trzeba butelkowe dzieci dopajać, bo mleko mamy jednak zaspokaja zarówno pragnienie jak i głód a ztuczne mleko tylko głód. Chciałam się zapytac ile dziennie dopajacie bo mi lekarka mówiła, że tak zacząć od 30ml dziennie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też jestem mamą karmiącą wyłącznie piersią i nie wiem czy dopajać. Piter ma od kilku dni suche usta i nie wiem co to ma oznaczać, zaraz poszukam coś w necie. Może chce mu się pić...?

Bartuś super chłopak!

Marika rzeczywiście papuśna się robi 🙂 no i te jej długie włoski... 😉

Ami fajnie, że zagadałaś do sąsiadki. Też by mi się przydała jakaś koleżanka z dzieckiem w podobnym wieku 😉
No i gratulacje dla Twoich lipcówek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marika jest śliczna, słodka ach! A jaka silna!

Brtus przystojniacha jak się patrzy 😁

Ja podaje tylko wit. d3, dziennie 3 kropelki , wit.K wogle nie podawałam.

Edyta ale Twoój mały szybko rośnie!!!! To znaczy, że masz super mleko i nie martw się bo na pewno go nie przekarmiasz i nie będzie gruby 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anja Bartuś niewinny jak baranek :laugh:

A Marika słodkości 🙂

Ja dopajam,ale niecodziennie i czasem przez dzień wypije 100ml tej herbatki z kopru.
Edyta a Witamine podaje dwie krople bo tak lekarka zaleciła i z tego co widze wszystkie dziewczynki tak dają widać w Polsce takie normy.A tran też super sprawa tylko ja starszej daje i to taki norweski 🤪

A u nas też się chłopaczek na lipiec szykuje,kuzynka była na usg i na 99% ma być synek,nareszcie bo coś ostatnio kobietki górą w rodzinie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też karmie piersią, prawie wyłącznie bo dwa razy zdarzyło się że obudził się zanim przyjechałam do domu i mama podała mu sztuczne. Poza tym dostaje herbatkę. Oczywiście wypija jakieś 30ml dziennie o ile chce ale rzadko chce ale to tylko dlatego że musiałam go od początku dopajać glukoza żeby wypłukac żółtaczkę i się nauczył picia. Czasami płacze, cyca nie chce ale zaczyna ssac i puszcza i wtedy wiadomo że chce herbatkę.

Marika jest mega słodka! Ach tylko wycałować 🙂 a Bartuś mega przystojniak!

Jeny Ania ja też w ciążowych spodniach pływam a w te przed ciąży nie chcą przejść przez biodra... Kosmos

PannoNikt ja też mam mega sucha skórę na twarzy! Masakra! Co z tym zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj to może za dużo te 5kropli!!!!!!!!
kurde może w tej witamince co mam jest mniej zawartosci czystej witaminy 5kr to na opakowaniu pisze że zawiera 10mikrogramow! a tran mam bo w przychodni dali butle!
Mittka a twoja starsza córcia nie stawia oporu jak ma pić tran? bo to nie dobre bleeeeeeee
dzięki Wioluś pocieszyłaś mnie, mleczko małemu chyba bardzo smakuje bo może spędzić przy cycu 24h na dobe:laugh: :laugh: :laugh: gorzej z mamusią jak czasem zassie to tylko sikać:laugh: :laugh: :laugh:
ale staram się, od pierwszych dni znosić ten ból i walczę o każdy milimetr, zawzięta kurpianka ze mnie jak to mówi mój mężulek:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO W SUMIE JA TEZ KILKA RAZY PODAŁAM LENIE HERBATKE Z KOPRU ALE TYLKO ZE WZGLĘDU NA KOLKI. ZRESZTĄ ONA NIE CHCE PIĆ Z BUTLI , SMOCZKA TEZ NIE CHCE - DŁAWI SIE NIM:laugh:

EWO A MOZE MASZ ZA SUCHO W MIESZKANIU I DLATEGO PIOTRUSIOWI WYSYCHAJĄ USTECZKA??

PANNO NIKT MARIKA JEST ŚLICZNA 🙂

BARTUŚ TEZ CUDOWNY.

EDYTO JA TEZ UWAŻAM ZE NIE ROZTYJESZ SWOJEJ DZIDZI. SĄDZĘ ZE NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI NA MLECZKU Z PIERSI 🙂 A MOJA LENKA TEZ TAK ŁADNIE ROŚNIE JAK TWOJE DZIECKO.
MI TEZ LEKARKA ZALECIŁA DAWAC 2 KROPLE WIT D.

MI ZOSTAŁY 4 KG DO WAGI SPRZED CIĄZY I TAK STOI TO W MIEJSCU ... MUSIAŁAM ZAKUPIC NOWE DZINSY BO TEZ NIE MAM W CO SIE UBRAC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂

a podobalam sie sobie bo humorek dobry :P makijaz ladnie zrobiony, ciuszek fajny :P brzuszek zostal, rozstepy tez ale czym my sie przejmujemy? tak wyglada cialo MAMY 🙂

a cycki to ja mam do pepka... jeszcze troche to w spodnie bede je chowac!
ale kupie sobie extreme bra hehe :P

mittko no pewnie,ze bylaby spieta na miejscu corci :P

anju a karmisz piersia czy juz nie? bo jesli nie to mi tez na poczatku tak kupki Wiki robila mleko zmienilam i jest ok.

boze anju jak mozna nie dopajac dziecka na butelce pierwszy raz sie spotkalam z taka opinia.... chociaz nie powiem, wczoraj Wiki nie dalam herbatki ale dzisiaj sie juz upomniala.

a ja daje "wita D" id aje cala ampulke, jest odmierzona i kosztuje 30kapsulek 17zl

Wiolka Wiki odrazu pila 100ml dziennie. jak nie chciala to zostawila polowe i tyle.

a u mnie ciezarnych brak... wogole ja w moim pokoleniu pierwsza bylam...

PannaNikt Marika cudowna jest 🙂

Agaw26 a dawalas moze lyzeczka juz?

Wiki mi marudzi cos po spcaerku a w lesie bylysmy...
poszlam z nia tam gdzie z Marcinem poszlismy po tym,jak dowiedzielismy sie,ze jestem w ciazy... i tam sobie troche poplakalam 😞 ale szybko sie otrzasnelam...

dobra lece,paaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...