Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A my się karmimy i piersią i butlą, bo Antek jest typem żarłacza a ja nie daje rady tyle mleka produkować 🤪
A po drugie juz nie mam tyle cierpliwości aby stale cyca wyciągać i dlatego Antosia dokarmiam. Ale pokarmu mam dość i dbam o to aby go nie stracić.

A co do dodajania mamy herbatki Hippa rumiankową, koperkową i uspakajającą. Wszystkie są lubiane i chętnie pijane.

PannoNikt Marika ma taką superową fryzurkę że tylko pozazdrościć bo nas malutko i jeszcze kółko wytarte z tyłu 🤪

No a o Bartek też niezły zawadiaka.

Wiolu nie załamuj sie że straciłaś pokarm, ciesz się że Majka jakoś przyswaja sztuczne mleko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Witajcie Mamusie,

Coś tu ostatnio zawrzało, nie nadrabiam prawie 😁

Dzieciaczki cudne, Marika taka fajna papuśna się robi, a Bartuś na zdjęciu trochę w takiej wersji anielskiej 😁

Tyle pisalyście, że nic już nie pamiętam 🤢

Ja dalej karmię piersią i zamierzam długo, chyba że mleko pójdzie w pierony. Nie dopajam Nati, jedynie jak jej coś doskwiera i chce pić to daję jej rumianek lub koperkową. Ogólnie to nie chce pić, smoczek od butli tak średnio ląduje w buzi, bo się nim też dławi. A smoczka do ssania nie dawałam, więc nie ssie w ogóle. Witamine D3 podaję, tu daje się 4 krople. Ja jak zapomnę to daję jej więcej. Poza tym wystawiam ją na słonko na spacerku na trochę i przerwa, i powtórka więc witamina jest naturalna. A witaminy K nie podawałam wcale. A co do kup, Natalia robi co drugie karmienie, czyli wychodzi tego 4 dziennie.

Nie mam cycków do pępka, jeszcze 🤪 rozstępów nie mam, to chyba też muszę "być seksi" 😁 Co do wagi, to w sumie od dawna już mam przedciążową, wszystko sprzed ciąży jest ok. Szybko spadły te kg.

Idę się delektowac herbatą, mąż dzisiaj na usłużnym 😁 wczoraj się pożarliśmy i spał w pokoju gościnnym, a dzisiaj pada mi do stóp. Stwierdził nawet, że beze mnie życie nie ma sensu 🤪 muszę go jeszcze trochę potrzymać, niech się postara 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko nie ma za co ... to dobrze ze ci przypomnialam ...
jestesmy tu wszystkie wlasnie od tego zeby sobe nawzajem pomagac, pocieszac, doradzac itp.

dziewczynki mam pytanie bo bylam u ksiegowej aby mi podpisala papiery zebym wyrobila karte czipowa dla maluszka a ona mi powiedziala ze jak jestem na zasilku maciezynskim to ma moje ubezpieczenie dziecko ... wiec teraz nie wiem -czyli do konca maja nie moge wyrobic tej karty ... a jesli cos sie stanie to co wtedy ... moze powiedziec Pawlowi zeby poszedl do urzedu pracy i zeby wziol dziecko na swoje ubezpieczenie ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJKA MAMUŚKI 🙂 🙂 🙂

MY JUŻ W DOMKU 🙂 BARTEK PO KĄPIELI I CYCU ALE NIE ŚPI 🙂

KAMILEK NADAL KASZLE JAK GRUŹLIK I JUŻ MNIE TO WKURZA 😠 😠

MĄŻ JUTRO DO PRACY JEDZIE 😞 WIĘC ZOSTANĘ SŁOMIANĄ WDOWĄ :laugh: :laugh: :laugh:

PANNONIKT TWÓJ ZEZOLEK JAK TY TOP MÓWISZ JEST PRZEŚLICZNY 🤪 A PUCUŚ Z NIEJ SŁODKI 🙂 🙂 🙂

BARTUŚ TO SUPER FACIOR ALE TĄ MINKĘ TAKĄ FAKTYCZNIE MA NIEWINNĄ :laugh: :laugh:

A CO DO WYSYPKI NA BRZUSZKU TO NADAL JEST 😞 WIĘC TO NIE JEST OD LEŻENIA NA BRZUSZKU 😞

JAK KARMIE TYLKO PIERSIĄ I NAWET JUŻ ZAPOMNIAŁAM ŻE DOKARMIAŁAM BARTKA BUTELKĄ :laugh: :laugh: :laugh: I JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z SIEBIE :P

A JEŻELI DZIECKO JEST NA SZTUCZNYM MLECZKU TO TRZEBA JE DOPAJAĆ 😉 😉

WIOLU JESTEŚ SUPER MAMĄ DLA MAJECZKI I NA PEWNO DOCENI TO TWÓJ MĄŻ 🙂 SZKODA ŻE JUŻ NIE MASZ POKARMU W PIERSIACH ALE I TAK DŁUGO WYTRZYMAŁAŚ BO JA GDYBYM BYŁA W TAKIEJ SYTUACJI JA TY TO BYM DAWNO SIĘ PODDAŁA 😉 BRAWO DLA CIEBIE 🙂

JA TEZ PODAJE BARTKOWI TYLKO D3 2 KROPELKI 🙂

A CO DO ROZSTĘPÓW JA MAM ICH PEŁNO :P NA BRZUCHU, NA UDACH, NA POŚLADKACH I PIERSIACH I WCALE SIĘ TYM NIE PRZEJMUJĘ :P :P :P :P :P :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po kąpieli i mała śpi 🙂

Pikasso co prawda nie wiem o jaką karte czipową chodzi,jeśli taka jaką mamy na śląsku do lekarza,to wiem że do pół roku dziecko może nie mieć karty.Jeśli jest u Ciebie zarejestrowany to Ty go ubezpieczasz.Ale lepiej zapytać kogoś kto się na tym lepiej zna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My tez juz po kąpieli, mała śpi dobre półtorej godziny a ja w końcu ogarnęłam kuchnie, jadalnie i salon, w końcu to jakoś wygląda 🙃

Dzięki dziewczyny za miłe słowa, ech 🙂 🙂 🙂

Zmęczona jestem jak nie wiem co a muszę się jeszcze na jutro przygotować bo jadę psa zaszczepić i na zakupy dla Majki, aż się boję pomyśleć ile jutro wydam na podstawowe rzeczy dla mojej habianki 🙃 🤔

Ile w PL kosztuje mleko HIPP?

Dobranoc laski, do jutra!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOBITKI JA MYKAM DO ŁÓŻECZKA 🙂

MÓJ BZIBZIOŁEK JESZCZE NIE ŚPI ALE LEŻY W SWOIM ŁÓŻECZKU I BAWI SIĘ KARUZELKĄ 🙂 TOMEK NAWET PRZENIÓSŁ GO NA ŁÓZKO NASZE ALE SIĘ ROZPŁAKAŁ, WIĘC TATUŚ Z POWROTEM GO PRZENIÓSŁ 🙂

PISAŁAM ŻE NIE ŚPI :P WŁAŚNIE SAM ZASNĄŁ W ŁÓŻECZKU 🤪 🤪 🤪 JAK JA GO KOCHAM :laugh: :laugh: KOCHAM WSZYSTKICH MOICH MĘŻCZYZN 🙂 :P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

OKI DOBRANOC GRUDNIÓWECZKI 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Laski o co chodzi z tą kartą chipową?

Jak zwykle prowadzę wojnę z małym. Zaśnie przy cycu, poczekam z 20 minut żeby się upewnić czy napewno zasnął, łózeczko i ryk... Oczy jak 5zł i szukanie cyca... Dwie godziny już to ćwicze. Kąpałam dziś godzinę później i g...to dało. Leży teraz ze mną w łóżku na mojej ręce,po cycu i niby śpi ale aż strach go ruszać. Ręką mi zcierpła spać mi się chce a muszę diabła do łózeczka przenieść...
Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj kajtucha jak czytam twoje przeprawy z małym to tak jakbyś o moim pisała! 🙂 🙂 🙂 wiem jak to jest bo mam to samo!!!!!amku 5 minutek 10 minut snu i znów amku 5minut i tak w kółko, ale ja zawsze o 23 mam już spokój i mogę zacząć myśleć o kąpieli i śnie......kochane te nasze skarby
dobranoc mamuśki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko i tak jest codziennie 😞
A chciałam tylko "powiedzieć" że dziś dzwoniła teściowa i pod koniec rozmowy mówi że przed chrztem zadzwoni się dogadać czy ma coś kupić i przywieźć. A ja pytam- jak to kupić? Myślałam że dla małego chce kupić coś na chrzest a ona do mnie- No pomóc wam, może jakąś wędlinkę kupię i przywiozę. Normalnie szok! My tu obiad słodkie i kolację szykujemy a ona mi wędlinkę chce przywieźć. No dobra, nie będę wredna, ważne że chce pomóc, liczą się chęci... Ale mnie normalnie zatkało bo liczymy jakieś 800zł na wyprawienie chrztu a ona mi wyjeżdża z pomocą i szynkę kupić chce... Jak kropla wody w morzu taka wędlinka:-):-):-) dobra już nie narzekam. Kochana mamusia chce pomóc a ja narzekam... Brrr... Teraz już lecę, mały śpi już w łózeczku. Dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziewczyny za komplementy dla mojej zezulki 😉 i za komentarze na nk 🙂

MartoeR wścibska i ciekawska baba ze mnie, więc weszłam dziś na Twój profil na nk i zatkało mnie... Piękne włoski ma Twoja córcia!!!

Picasso ja Ci nie mogę odpowiedzieć na to pytanie, bo nie mieszkam w PL 😉

Kajtusiu nawet nie wiem co Ci napisać jeśli chodzi o usypianie synka.
A teściową masz zajebistą :laugh:


AgnieszkoK Marika też tak potrafi zasypiać jak Bartuś. Z resztą rzadko kiedy ją muszę usypiać.

Nie wiem co miałam jeszcze napisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

a ja sie wyspałam na maxa, aż mnie głowa boli-9,5h bez przerwy 🙂
śniadanko zjedzone, kawusia wypita i biore sie za robote póki małyśpi. Trzeba chatke troche ogarnąc bo jutro już weekend 🤪 a we wtorek moja psiapsiółka przyjeżdza 🙂 gadam Wam o tym codziennie ale tak sie ciesze na tą wizyte, ostatni raz widziałyśmy sie w pazdzierniku i to przez chwilke w kawiarni a teraz 4 dni bez przerwy 🤪 🤪
ciekawe ile winek obalimy :P :P

ja jestem od 5 tyg tylko na butelce i nie dopajam ale z tego co piszecie to chyba trzeba... tylko dlaczego lekarka powiedziała, że nie wolno 🤔 ale kupie jakąś herbatke hippa, może rumianek...

Wiolu to mleczko w Austrii kosztuje ok 9-11 euro. Ja kupuje Aptamil Pre z Milupy i mały bardzo dobrze je toleruje 🙂

dobra, ide sie ubrac
bede zaglądac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

FREDECZKO NA ŁYZECZCE PODAJE LENIE KROPLE WIT D I K 🙂
POZA TYM TYLKO I WYŁĄCZNIE CYCUŚ.


KAJTUCHA NIE NARZEKAJ , CIESZ SIE ZE SIE W KOŃCU BABA OPAMIETAŁA. MOŻE NIE JEST W GRUNCIE RZECZY TAKA BEZNADZIEJNA JAK WIĘKSZOSC TEŚCIOWYCH 🙂


MY DZIS IDZIEMY DO KSIĘDZA BO KAZAŁ PRZYJŚĆ NA POCZĄTKU MARCA BY UMÓWIĆ SIĘ NA CHRZEST. A ROBIMY W DRUGI DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH. WYNAJMUJEMY SALĘ NA TĄ UROCZYSTOŚC, BO ROBIMY WSPÓLNE PRZYJĘCIE Z BRATEM MĘZA - ON TEŻ BĘDZIE CHRZCIŁ W TEN DZIEŃ SWOJEGO SYNKA.

LENKA JEST CUDOWNA, PIĘKNIE SOBIE ROZMAWIA, BUJA SIĘ NA HUSTAWCE SWOJEJ... POLEŻY SAMA JUŻ NAWET PÓŁ GODZINY. KOLKI MINEŁY 🙂 WCZORAJ 4 RAZY ZROBIŁA KUPKĘ :laugh:
JESZCZE JAK BY TAK ZACZEŁA PRZESYPIAĆ CAŁE NOCE TO DOSŁOWNIE IDEAŁ DZIECKA 🙂

A U NAS SNIEG PADA 😠

JA ROZSTĘPÓW NIE MAM NA SZCZĘSCIE I CYCKI TEZ MI NIE WISZĄ DO PĘPKĄ, W OGÓLE MI NIE WISZĄ BO MAM MAŁE PIERSI I RACZEJ JAK PRZESTANĘ KARMIĆ TO NIC IM NIE GROZI 🙂

IDE ZJESC ŚNIADANKO.

MIŁEGO DNIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry,

My własnie jemy sniadanie, Natalia po cycku oczywiście wsuwa grzechotki, gryzaki i najbardziej ulubione - piąstki 🤪 na deserek.

PannoNikt, to przy następnej wizycie zaproś mnie do znajomych, bo chyba Cię nie mam u siebie 🙂

Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry
jakaś niedospana jestem.
Dzień teściowej? Dobre... Jeszcze im święto wymyślili 🙂
Aguś ona się raczej nie opamięta. Przez tyle lat nie znalazł się nikt kto ją okiełzna więc jej to nie grozi...
My też robimy chrzest na sali bo najbliższej rodziny w domu nie pomieścimy a zaprosić tyle osób do lokalu to ponad nasz budżet
mały przy cycu czekam aż zaśnie i śmigam na rowerek do drugiego pokoju. Ania jednocze się z Tobą! NIECH NOC BĘDZIE Z NAMI!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SERWUSIK MAMUŚKI 🙂

U NAS NOCKA FAJNA TYLKO MOJE DZIECIĘ O 4 NAD RANEM ZROBIŁO SOBIE ROZMOWY KONTROLOWANE :laugh:
-BARTEK BUUU
-JA BUUU
-BARTEK GHUUU
-JA GHUUU
I TAK PRZEZ 15 MINUT :laugh: :laugh: :laugh:
A WSTALIŚMY DZIŚ O 7 BO MĘŻA DO RACY MUSIAŁAM ODWIEŹĆ 😞
OCZYWIŚCIE TRZEBA BYŁO WZIĄĆ CAŁĄ FERAJNĘ ZE SOBĄ :laugh: :laugh:

A DZIŚ WYSYPKI JUŻ NIE MA 🤨 BRZUSZEK JEST CZYŚCIUTKI 🙂

A TERAZ MYKAM DAĆ CYCA MOJEMU ŚMIESZKOWI 🙂

A TAK SIĘ ŚMIAŁ W SAMOCHODZIE JAK TATUSIA DO PRACY ODWOZILIŚMY OCZYWIŚCIE PRZ TYM CAŁA BRÓDKA MOKRA :laugh: :laugh: :laugh: [img size=374]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Bartu__0220.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A I JESZCZE MITTKO DUŻO ZDRÓWKA DLA TWOJEJ EMILKI BO DZIŚ 3 MIESIĄCE KOŃCZY 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aga K ja z moim też sobie rozmawiam, pytam: co zjemy na obiad a on :kałłłłłł :laugh: :laugh: :laugh: tak jak Basia Akompfowa 😁

Kajtucha ja narazie jeszcze sprzątam, została łazienka i sypialnia, potem 2 śniadanko i rundka na rowerku 🙂 tylko siadła mi elektronika i nie wiem ile kcal spaliłam i ile przejechałam 😠

u nas pięknie słonko świeci ake zzzzzzzimno, i chyba nie pójdziemy na spacerek dzisiaj

lece dalej pucowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moje dziecko drzemie już 45min.

Ja za ten czas zadzwoniłam do ambasady, bo sprawa paszportu spędzała mi sen z powiek. Na szczęście paszport zrobię w ciągu jedengo dnia. Ale ta podróż do Ankary... 7h 🤢

Dzień teściowych 😮 w moim kalendarzu nie ma takiego święta 🤪 pewnie w waszych też 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Marcin byl, myslalam ,ze pogadamy jak cywilizowani ludzie ale oczywiscie skonczylo sie ogroooomna klotnia, wypominaniem i wszystkim co najgorsze... jeszcze do mnie "nie stoj tutaj z mala bo bedzie chora" az myslalam ze wezme kapcia i nim w niego rzuce 😠 psa nie zabral bo przyjechal najpierw "pogadac" zobaczyc sie z mala i posprzatac klatke i zabrac reszte rzeczy... a po psa przyjedzie "pod wieczor" taaaa juz to widze to jego pod wieczor... az sie wkurwilam na maksa! ale to tylko mnie utrzymuje w przekonaniu ze skurwysyn z niego jakich malo 😠

jeszcze wczoraj moja ciotka z tym jego rodzenstwem przyszla i Łukaszek odrazu "a jest marcin, a za ile bedzie" ehh... a jak powiedzialam ze u natalii to maly sie prawie poplakal 😞 tak sie cieszyli,ze widza mala i ze ma takie malutkie raczki...

wkurwilam sie, bo sie okazalo ze ich pierdolnieta matka moja byla niedoszla tesciowa ich wogole nie odwiedza, nie dzwoni ani nic. wiec ostatnio poprosili zeby zadzwonic do mamy, wiec ciocia wybrala numer i dzwonia i dala odrazu lukasza do sluchawki, chwile gadal i dal telefon oli a ola "mama , mama a gdzie sandra" ma 2 latka i matki juz prawie nie pamieta, woli siostre od matki, pozniej gadala chwile z ciotka i swoje glupie gadki i klamanie jak zawsze "a chcialam zadzwonic ale ( bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla bla ) , przyjedziemy jak wujek krzysiu przyjedzie i bedzie mogl . pfffff. chociaz mialabym zebrac na ulicy to bym dziecka nie oddala obcym ludziom i wogole sie nim nie interesowala a dopiero co trojke dzieci! pierdolona suka, dziwka co sie puszcza na prawo i lewo 😠 sorry, ale taka wlasnie jest. 6 dzieci z 3 roznymi facetami . jakby nie wiedziala,co to sa tabletki antykoncepcyjne albo chociaz prezerwatywa 😠 skoro nie chce dzieci, to po co robi sobie nastepne? zla jestem i tyle...

Wiki jest sliczna, marcin do niej "no co niunia, usmiechnij sie do taty a" a ona z wielkim zdziwieniem na niego patrzy, a ja mowie "co wiki, nie znasz tego pana nie?" i marcin jeszcze do mnie z pretensjami a ja mowie,ze taka prawda, ze juz go nie pamieta. a ja mowie, co kruszynko dasz mamie buziaka a ona taaaaaaaaaaaaaaki usmiech do mnie sprzedala 🙂 moja kruszynka kochana...


aaaaa i jeszcze najgorsze... mam znowu mysze w pokoju! lapka byla nastawiona i ja sprzatalam i strzelila a myszy nie bylo, zwiala 😠 masakra!

mowie wam, nie wiecie co ja przezywam!

Wiki spi slodko w lezaczku, nocki tez mi sliczniutko przesypia.

pozdrawiam was, paa ;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgaK Baartus to slodziak maly elegancik ahh 🙂

Ja wam powiem, ze dopoki nie oddala moja "tesciowa" swoich dzieci to naprawde ja lubilam, szanowalam itd ale jak sie dowiedzialam co zrobila to momentalnie byla u mnie skresolna. kilka razy mialam ochote wygarnac jej co o tym mysle!

ja moj i niuni pokoj posprzatalam, jeszcze pozniej pomyje naczynia i moze odkurze na dole... albo lazienke posprzatam... nie wiem ,zobacze.

poki co czekam na kuriera bo ma przywiesc jakas czesc od samochodu dla mojego taty i nawet nie chce mi sie przebierac a z cycami na wierzchu prawie latam 😠

a ja wam musze powiedziec, ze ostatnio cwicze co 2 dni albo jak mi sie chce to codziennie no i dzisiaj pierwszy raz robilam szostke weidera :P ale kurcze, nie moglam znalesc piramidy i tak na oko robilam. a marcin wczoraj ze swoja "Dziewczyna" ja pierdziuuuu jak to brzwi :? "marcin ze swoja diewczyna" heh.... no w kazdym badz razie wstawil z nia zdj na nk i jeszce podpisal "Czasami zycie potrafi splatac figla" heh....

jeszcze mu takiego splata ze sie nie pozbiera :Angry:

i co najlpepsze! powiedzial,ze zebym mogla wyjechac z mala to on musi wyrazic na to zgode! cweeeel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA PIERDZIULE CHCIAŁAM IŚĆ NA SPACE OTWIERAM DRZWI BO MUSZĘ IŚĆ PO WÓZEK NAJPIERW A TU ŚNIEG SYPIE 😠 😠 😠

CZY NIE IDZIE SIĘ WKURZYĆ 😠 😠 A WCZORAJ TAK BYŁO ŁADNIE 😆

JA CHCĘ JUŻ WIOSNĘ I CIEPEŁKO NA DWORZE 😠 :P :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...