Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja póki co z goleniem jeszcze sobie radze no a później tez Adam bedzie musiał mnie wyręczać ,kiedys mu na ten temat coś tam napomknęłam i teraz nie nmoże sie doczekać buahahah

kurde ale te chłopy głupie;/ ostatnio nudno mi tu samej w ciągu dnia i zaczełam sie udzielac na forum polaków w Bremen-myśle sobie pozanam tu jakąś koleżankę na ploty przy kawie czy wypady na miasto bo nikogo tu nie znam a tammmm same chłopy piszą chociaż wyraźnie napisałam że w ciąży jestem i mam faceta no paranoja;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
coquelicot a ja właśnie wcisnęłam się w t-shirt i rybaczki w rozmiarze S i... wyglądam jak z młodszej siostry 😁 😁 pewnie jak zajdę do mamy to skomentuje, że w ich czasach to się w workach po ziemniakach łaziło 😉 a co mam nie eksponować - jak mam co... precz z kościami, brzuchy górą 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Glukoza w surowicy
Cukrzyca w ciąży stanowi poważnie zagrożenie dla matki i dziecka, dlatego oznaczenie poziomu glukozy w surowicy krwi jest badaniem obowiązkowym. Jeżeli choroba w rodzinie nie występowała, badanie przeprowadza się dwukrotnie - na początku pierwszego i pod koniec drugiego trymestru. Na początku ciąży glukozę oznacza się na czczo. Po 24 tygodniu, wykonuje się tzw. test obciążenia glukozą. Na badanie przychodzisz przed zjedzeniem śniadania. Najpierw pobiera się krew na czczo, potem dostajesz do wypicia wodę, w której rozpuszczono precyzyjnie odmierzoną dawkę 50 glukozy, po godzinie siedzenia ponawia się badanie. W czasie tej godziny nie można spacerować, bo wyniki będą niemiarodajne. Jeśli wyniki przekraczają normę konieczne jest powtórzenie testu z 75 gramami glukozy po 2 godzinach. Nieprawidłowy test z 75 gramami glukozy oznacza cukrzycę ciążową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meliska napisał(a):
coquelicot a ja właśnie wcisnęłam się w t-shirt i rybaczki w rozmiarze S i... wyglądam jak z młodszej siostry 😁 😁 pewnie jak zajdę do mamy to skomentuje, że w ich czasach to się w workach po ziemniakach łaziło 😉 a co mam nie eksponować - jak mam co... precz z kościami, brzuchy górą 🤪


Eksponuj Meliska a jak! Tylko zeby Ci nerki nie wychodzily na wierzch 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja jeszcze mieiąc temu wchodziłam w zwykłe spodnie ale teraz już nawet biodrowki ciasne....Jeśli chodzi o t-shirty to mi sięgają do połowy brzucha, na szczęście jest też parę dłuższych. Sukienki niektóre zrobiły się za ciasne w biuście, koszuli oczywiście nie dopnę. Co do spodni dodam jeszcze że nigdy nie chodziłam w superniskich biodrówach bo nie lubię jak mi d.a wystaje 😉 Może dlatego muiałam je już wszystkie spakować do kartonika i przerzucić się na "cuda na gumie" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co wyczytalam, na wiarygodnej stronie (fr), gdzie w obligatoryjnych badaniach nie znalazlam picia glukozy; wynika, ze analiza moczu jest na bialkomocz i cukromocz. Cukromocz: poszukiwanie glukozy w moczu, ktora moze byc oznaka zaburzen metabolicznych takich jak cukrzyca.
Wiec chyba jestem pod kontrola i chyba moja wiekowa juz troche ginekolog nie pozwolilaby sobie na pominiecie czegos przy mojej ciazy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
coquelicot nie wiem ale jesteś pierwszą osobą która pisze tu na forum że nie robiła tego badania ...


Wiem, wiec kiedy temat sie pojawil to zaczelam sie zastanawiac. Pierwszy raz jestem w ciazy a siostr tez niegdy nie pytalam o badania wiec gdyby nie forum to bym sie pewnie nawet nie zainteresowala. Wchodze na rozne francuskie strony, czytalam niejedna ksiazeczke od samego poczatku - tez zeby w razie czego znac wszystkie medyczne terminy - i nie z ta glukoza nie spotkalam. Z drugiej strony sluzba zdrowia i metody czy badania moga sie roznic.
chyba ze ginekolog nic nie wspomnila, a badanie jeszcze bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rita napisał(a):
Coquelicot tak że się nie przejmuj-nie jestes sama 🙂 na pewno Twój lekarz zleci Ci te badanie w późniejszym terminie


Dzieki Rita 😘 Ale nawet przez moment nie spanikowalam, kiedy zaczelam czytac o badaniu, wiedzac, ze ja takiego nie mialam. Wiem, ze lekarz tez czlowiek, tez sie myli, ale jakos dziwnie ufam tej kobiecie, mojej ginekolog 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja bede piła po nastepnej wizycie tak mi oststnio zapowiedzial gin a wizytę mam jutro az o 19.00 wiec lada dzien musze isc na to badanie tylko ze mi od razu napisal na obciążenie 75 to apropo tego badania to powiedzcie mi trzeba godzine czekac w labolatorium bo widzialam ze nie wskazane spacery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
znam dużo kobiet w ciąży i nie spotkałam się jeszcze z żadną co by mi powiedziała że nie piła glukozy więc dla mnie dziwna sprawa... 🤨


Pammat, to moze porownajamy badania jakie przeszlysmy, moze cos nam z tego wyjdzie.
-3 ekografie - nie chodze prywatnie wiec tyle musi mi starczyc 😜
- morfologia krwi - na poczatku ciazy
- wykrycie - HIV, zoltaczka typu B, syfilis, toksoplazmoza, rozyczka - nie wiem czy wszystko napisalam, bo teczka z moimi badaniami jest u meza w plecaku, chorob bylo wiecej
- okreslenie grupy krwi
- badanie moczu - cukier, bialko - co miesiac do porodu
- badanie wymazu z pochwy
- badanie na wykrycie u plodu trisomii 21
- w ostatnim miesiacu obowiazkowa wizyta z anastezjologiem
- wizyta u ginekologa w szpitalu, w ktorym mam rodzic
Poza tym dokopalam sie do strony, na ktorej napisano, ze badanie na wykrycie cukrzycy ciezarnych - okolo 28 tygodnia ciazy lub podczas 6 miesiaca ciazy jest badaniem fakultatywnym proponowanym kobietom: otylym, z obciazeniem na wystepowanie choroby w rodzinie, kobiety powyzej 40 lat, kobietom pochodzenia azjatyckiego, z Afryki Polnocnej, Antylii, lub ktore urodzily dzieci nieplenosprawne lub poronily.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane witam Was po długiej nieobecnosci wakacyjnej 🙂 Nadrabiam zaleglossci czytelnicze z forum. Mysle ze troche mi to zajmie 🙂 Opowiem Wam o moim badaniu na cukrzyce....bo jesli pamietacie mialam podejrzenie cukrzycy ciazowej. Wyszlo że nie mam 🙂)) Ciesze sie ale nie jestem pewna wiarygodnosci tego badania. Bylam zmuszona wykonac je na malenskiej wioseczce w niby prywatnym centum medycznym (raczej mini-centrumikum 🙂 i UWAGA! Panie pielegniarki zapytaly mnie jak maja to zrobic 🥴 Masakra!! Bo one nie wiedza jak ciezarnym sie to robi... 🤢 Wiec opowiedzialam jak moj lekarz zalecil. Pobraly mi krew na czczo z żyly i na glukometr to dały. Pozniej 75 mg glukozy i po godzinie kłucie i na glukometr i po 2 godz.znowu kłucie w zyle i glukometr...wyniki sa OK. Ale polozna z mojego miasta powiedziala ze pierwszy raz slyszy zeby krzywa robic na glukometrze i ze krew wiezie sie do laboratorium. JAK TO JEST DZIEWUSZKI??? Bo ja drugi raz tego gówna nie wypije ...blllleeeee 😞 ale zalezy mi na wiarygodnych wynikach....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
happysad napisał(a):
Kochane witam Was po długiej nieobecnosci wakacyjnej 🙂 Nadrabiam zaleglossci czytelnicze z forum. Mysle ze troche mi to zajmie 🙂 Opowiem Wam o moim badaniu na cukrzyce....bo jesli pamietacie mialam podejrzenie cukrzycy ciazowej. Wyszlo że nie mam 🙂)) Ciesze sie ale nie jestem pewna wiarygodnosci tego badania. Bylam zmuszona wykonac je na malenskiej wioseczce w niby prywatnym centum medycznym (raczej mini-centrumikum 🙂 i UWAGA! Panie pielegniarki zapytaly mnie jak maja to zrobic 🥴 Masakra!! Bo one nie wiedza jak ciezarnym sie to robi... 🤢 Wiec opowiedzialam jak moj lekarz zalecil. Pobraly mi krew na czczo z żyly i na glukometr to dały. Pozniej 75 mg glukozy i po godzinie kłucie i na glukometr i po 2 godz.znowu kłucie w zyle i glukometr...wyniki sa OK. Ale polozna z mojego miasta powiedziala ze pierwszy raz slyszy zeby krzywa robic na glukometrze i ze krew wiezie sie do laboratorium. JAK TO JEST DZIEWUSZKI??? Bo ja drugi raz tego gówna nie wypije ...blllleeeee 😞 ale zalezy mi na wiarygodnych wynikach....



Witaj po wakacjach 🙂 🙂
glukometrem to mozna sobie w domu zbadac, nie trzeba do laboratorium jezdzic, chyba holi sobie sprawdza sama co jakis czas. Laboratoria robia na maszynach i jest to na pewno bardziej wiarygodne bo robi sie z surowicy, a na glukometrze z pelnej nie odwirowanej krwi. Spytaj lekarza czy mu to wystarczy, jego opinia jest najwazniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...