Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
chloe napisał(a):
happysad napisał(a):
Kochane witam Was po długiej nieobecnosci wakacyjnej 🙂 Nadrabiam zaleglossci czytelnicze z forum. Mysle ze troche mi to zajmie 🙂 Opowiem Wam o moim badaniu na cukrzyce....bo jesli pamietacie mialam podejrzenie cukrzycy ciazowej. Wyszlo że nie mam 🙂)) Ciesze sie ale nie jestem pewna wiarygodnosci tego badania. Bylam zmuszona wykonac je na malenskiej wioseczce w niby prywatnym centum medycznym (raczej mini-centrumikum 🙂 i UWAGA! Panie pielegniarki zapytaly mnie jak maja to zrobic 🥴 Masakra!! Bo one nie wiedza jak ciezarnym sie to robi... 🤢 Wiec opowiedzialam jak moj lekarz zalecil. Pobraly mi krew na czczo z żyly i na glukometr to dały. Pozniej 75 mg glukozy i po godzinie kłucie i na glukometr i po 2 godz.znowu kłucie w zyle i glukometr...wyniki sa OK. Ale polozna z mojego miasta powiedziala ze pierwszy raz slyszy zeby krzywa robic na glukometrze i ze krew wiezie sie do laboratorium. JAK TO JEST DZIEWUSZKI??? Bo ja drugi raz tego gówna nie wypije ...blllleeeee 😞 ale zalezy mi na wiarygodnych wynikach....



Witaj po wakacjach 🙂 🙂
glukometrem to mozna sobie w domu zbadac, nie trzeba do laboratorium jezdzic, chyba holi sobie sprawdza sama co jakis czas. Laboratoria robia na maszynach i jest to na pewno bardziej wiarygodne bo robi sie z surowicy, a na glukometrze z pelnej nie odwirowanej krwi. Spytaj lekarza czy mu to wystarczy, jego opinia jest najwazniejsza 🙂



dziekuję....za poradą to własnie uczyniłam ...zadzwonilam do swojego ginekologa. Zalamal sie jak uslyszał ze mi glukometrem mierzyli poziom cukru z krwi z zyly...ale stwierdzil ze wyniki sa na tyle OK ze nie ma potrzeby powtarzania tego badania. Wyniki moga roznic sie o 10% wiec jesli nawet sa o te 10 % pomylone to i tak nie mam cukrzycy. Ale zła jestem na te baby strasznie!! Mogly powiedziec ze nie potrafia, nie wiedza jak to zrobic a nie robic takie wazne badanie ciezarnej na odwal się...tym bardziej ze tłumaczyłam oslicom że mam podejrzenie cukrzycy i ze jak nie wiedza jak to sobie pojade gdzie indziej. Zreszta sama durna jestem bo jak mnie ktos na wstepie pyta jak ma zrobic badanie to od razu powinnam sie zawinąć i nie dyskutowac....ech... ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Żyje !!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪

Głowa mi pęka po takich ilościach cukru ale jakos przetrwałam... wcisnelam sobie cała cytryne i jakos poszlo te 0.50l słodzika....
Teraz musze cos wszamac i zaraz wracam nadrabiac :*

Aaaa kolejka była na 30 osób to sie grzecznie zapytalam czy moge pierwsza bo musze czekac 2 godziny na kolejne pobranie to mi jakis babsztyl stary powiedział \\\\\\\'\\\\\\\'czasy kiedy ciezarnwe mialy pierwszenstwo juz dawno mineły\\\\\\\'\\\\\\\',,,, a na to starszy Pan... \\\\\\\'\\\\\\\' pani w swoim stanie nie powinna nigdzie stac\\\\\\\'\\\\\\\' i mnie w koncu wpuscili 😮 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ciekawe jak tam guga zniosła swoją dawkę słodyczy 😁 Ja jednak wybrałam się do miasta, wróciłam z sukienką jesienną i sweterkiem dla siebie i sukienką na 6-9 m-cy dla córci 🙂 I tu mam pytanie: w jakim proszku pierzecie ciuszki niemowlęce? Ja myślałam żeby nowe wyprać w Jelpie, a te używane najpierw w jakims tańszym proszku typu Dzidziuś i potem w listopadzie jeszcze raz, tym razem w Jelpie właśnie. Drogi ten płyn niestety ale chyba na początek nie ma co oszczędzać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Żyje !!!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪

Głowa mi pęka po takich ilościach cukru ale jakos przetrwałam... wcisnelam sobie cała cytryne i jakos poszlo te 0.50l słodzika....
Teraz musze cos wszamac i zaraz wracam nadrabiac :*

Aaaa kolejka była na 30 osób to sie grzecznie zapytalam czy moge pierwsza bo musze czekac 2 godziny na kolejne pobranie to mi jakis babsztyl stary powiedział \\\\\\\'\\\\\\\'czasy kiedy ciezarnwe mialy pierwszenstwo juz dawno mineły\\\\\\\'\\\\\\\',,,, a na to starszy Pan... \\\\\\\'\\\\\\\' pani w swoim stanie nie powinna nigdzie stac\\\\\\\'\\\\\\\' i mnie w koncu wpuscili 😮 🤢


Kurde!!!!! I pomyslec, ze to baba babie - przepraszam Guga baba kobiecie! A facet potrafi zrozumiec!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

Mis ie udalo w koncu nadrobic wszystkie zaleglosci 🙂 Nie bylo mnie od piatku popoludnia. Strasznie duzo napisalyscie 🙂

Witam nowa Grudniowke 😁

My sie czujemy dobrze mlody kopie od czasu do czasu wiec daje o sobie znac. Czytalam tez o wrzesniowkach straszne to jest. Wlasnie mi kolezanka z pracy opowiadala o podobnej historii ale ta sie skonczyla dobrze bo dziecko odratowali i dziewczynka sie zdrowo rozwija.

W srode ide na wizyte 🙂 dowiem sie co tak slychac u mojego chlopczyka 🙂 i ostatecznie potwierdzic czy moge leciec na wakacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
coquelicot napisał(a):
Wanilia ja jeszcze nic nie pralam, wszystko nadal w walizce. Siostra policila mi wyprac blizej porodu, z reszta jeszcze na paczke czekam. A co do proszku to powiedziala, ze ona w niczym specjalnym dla dzieci nie prala. A ja nie wiem, waham sie.


No ja właśnie też myślę żeby pranie zrobić na początku listopada. I wiesz co, zastanawiamy się z mężem nad tymi pieluchami ekologicznymi - Ty się już zdecydowałaś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Wanilia ja jeszcze nic nie pralam, wszystko nadal w walizce. Siostra policila mi wyprac blizej porodu, z reszta jeszcze na paczke czekam. A co do proszku to powiedziala, ze ona w niczym specjalnym dla dzieci nie prala. A ja nie wiem, waham sie.


No ja właśnie też myślę żeby pranie zrobić na początku listopada. I wiesz co, zastanawiamy się z mężem nad tymi pieluchami ekologicznymi - Ty się już zdecydowałaś?


Tak, jestem zdecydowana. Do czasu odpadniecia kikuta bede uzywala jednorazowek, moze tez ekologiczne np.Moltex, a moze Pampersy. A wielorazowego uzytku chyba z Econobum wybiore, teraz kosztuja 20 euro mniej 😜 Pisalam nawet z pytaniem, czy zestaw jaki proponija jest wystarczajacy, czy trzeba jeszcze dokupic ich troche, ale okazalo sie ze jest ok. Cos takiego chce zamowic: http://www.eco-bebe.com/pc/viewPrd.asp?idcategory=157&idproduct=569
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
coquelicot napisał(a):
Wanilia ja jeszcze nic nie pralam, wszystko nadal w walizce. Siostra policila mi wyprac blizej porodu, z reszta jeszcze na paczke czekam. A co do proszku to powiedziala, ze ona w niczym specjalnym dla dzieci nie prala. A ja nie wiem, waham sie.


No ja właśnie też myślę żeby pranie zrobić na początku listopada. I wiesz co, zastanawiamy się z mężem nad tymi pieluchami ekologicznymi - Ty się już zdecydowałaś?


ja kupilam lovele wiec pewnie w niej bede prac. ale wybor jest chyba duzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia myślę że najlepiej zacząć o tańszych detergentów typu Dzidziuś. Zarówno Dzidziuś jak i Jelp czy Lovela musza mieć atesty. Patrząc na to że przy małym dziecku bedziemy prać prawie codziennie to na droższe proszki pójdzie majątek. Ja uważam że to jest tylko płacenie za firmę. Tak samo z kosmetykami zaczynam od tańszych jeśli coś będzie nie tak to wskoczę na wyższą półkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mam jakiś kryzys typu jestem brzydka i nieatrakcyjna buuuu przyjaciółka rodziła w zeszłym roku i mówi ze tez ją to w ciąży dopadło hehe, wyprostowałam włosy,zrobiłam extra makijaz,zmieniłam kolor na paznokciach i nic nie pomaga echh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pammat napisał(a):
ja tez miałam obciążenie 75g i miałam 3 razy krew pobieraną na czczo od rana po godzinie i po dwóch godzinach mi krew pobierali niektóre dziewczyny miały 2 razy więc zależy jakie obciążenie życzy sobie ginekolog


a ja znam takie ktore nie miały i rodzily w zeszlym roku... to jest niby juz obowiazkowe badanie wczesniej bylo zalecane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Wanilia myślę że najlepiej zacząć o tańszych detergentów typu Dzidziuś. Zarówno Dzidziuś jak i Jelp czy Lovela musza mieć atesty. Patrząc na to że przy małym dziecku bedziemy prać prawie codziennie to na droższe proszki pójdzie majątek. Ja uważam że to jest tylko płacenie za firmę. Tak samo z kosmetykami zaczynam od tańszych jeśli coś będzie nie tak to wskoczę na wyższą półkę.


ja jestem za polka srednia, we wszystkim 🙃

lovela np kosztuje tyle co zwykly vizir, a vizir przynajmniej dopiera ubrania, licze ze lovela tez bedzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):

ja kupilam lovele wiec pewnie w niej bede prac. ale wybor jest chyba duzy 🙂


No właśnie ja nie uważam że jest duży, rozglądałam się w kilku sklepach i w większości tylko Dzidziuś i Lovela, Jelpa wypatrzyłam dzis w Intermarche, cena 30 zł za 2 l płynu, co ma niby starczyć na 24 prania. I to była promocja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Ja jeszcze mieiąc temu wchodziłam w zwykłe spodnie ale teraz już nawet biodrowki ciasne....Jeśli chodzi o t-shirty to mi sięgają do połowy brzucha, na szczęście jest też parę dłuższych. Sukienki niektóre zrobiły się za ciasne w biuście, koszuli oczywiście nie dopnę. Co do spodni dodam jeszcze że nigdy nie chodziłam w superniskich biodrówach bo nie lubię jak mi d.a wystaje 😉 Może dlatego muiałam je już wszystkie spakować do kartonika i przerzucić się na "cuda na gumie" 😁

Wanilia te rybaczki, w które się wbiłam to takie ala dresowe, widać nieźle się naciągają 😉
w żadne dżinsy już dawno nie wchodzę 😜
coquelicot wszystko ładnie schowane, żadnych nerek i i innych nieprzyzwoitości na wierzchu nie było 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
chloe napisał(a):

ja kupilam lovele wiec pewnie w niej bede prac. ale wybor jest chyba duzy 🙂


No właśnie ja nie uważam że jest duży, rozglądałam się w kilku sklepach i w większości tylko Dzidziuś i Lovela, Jelpa wypatrzyłam dzis w Intermarche, cena 30 zł za 2 l płynu, co ma niby starczyć na 24 prania. I to była promocja...

Jelp strasznie śmierdzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...