Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

Beatka to ty po tych szpitalach jak ja się najeździsz!!! ja w niedzielę na ktg jadę też i tak samo jak ty nie znoszę tego badania!!!! jeśli trafię tam 6 grudnia to też będę miała to ktg robione i w ogóle się wkurzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
beata26 ty to masz przeboje.. współczuje i życzę ci żeby jednak ciśnienie ci się unormowało bo to dopiero 36tydz a im dłużej dzidzia w brzuchu tym lepiej..
holi32 😜 no pizze miałam wczoraj z pieca na kolacje robiłam 2 blachy 😎
dogadzam sobie póki mogę 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata26 napisał(a):
Hejka, bylam i wrocilam. Wiec wiesci sa takie: podnosi mi se cisnienie i mialam robione testy krwi i moczu zeby cos tam wykluczyc . W sobote musze jechac na porodowke zeby zrobic raz jeszcze testy i pomiary cisnienia jesli sie utrzyma na poziomie 140/90 lub150/100 to w weekend lub od razu po robia cesarke a jak bedzie ok to za 2 tygodnie.


u to nie dobrze z tym ciśnieniem ...... ale ważne ze jestes pod opieką ale co najlepsze to juz wiesz ze za jakies 2 tyg bedziesz miała dzidzia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata26 napisał(a):
Hejka, bylam i wrocilam. Wiec wiesci sa takie: podnosi mi se cisnienie i mialam robione testy krwi i moczu zeby cos tam wykluczyc . W sobote musze jechac na porodowke zeby zrobic raz jeszcze testy i pomiary cisnienia jesli sie utrzyma na poziomie 140/90 lub150/100 to w weekend lub od razu po robia cesarke a jak bedzie ok to za 2 tygodnie.

Ale cesarka ze względu na ciśnienie, czy połaczenie cisnienia z holestazą? tak właściwie to dlaczego to cisnienie jest niebezpieczne bo jaos mi lekarz tego nie umiał wytłumaczyć : od podwyższonego ciśnienia do rzucawki chyba jeszcze daleko/ Bełkotał cos o sercu, nerkach itd ale nie wiem o co mu chodzilo 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czekam na męża, idziemy na pizze do wloskiej knajpy gdzie kucharzem jest Włoch (uzgodnilismy to wczoraj a tu dzis takie pizzowe klimaty 😉 ) a potem chyba do tego szpitala. jak mi każą jutro na oddział się zglosić to sie spotkam z Cherry z listopada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heellllołłł!! ja intensywnie komputerowo ostatnio....znowu wydałam kupe kasy na allegro... ZUS zapłacił,wiecie 😉 wiec zakupiłam laktator wreszcie!! ten co Nova mówiła TT.do tego gryzaczka ślicznego w kształcie motylka,dwa pojemniczki i obcinaczki zamiast nożyczek,bo pamiętam jaka cholera była moja Julka i ile się napociłam przy obcinaniu nożyczkami....mówią,zeby podczas snu obcinać - AHA!! - guzik prawda!! więc czekam teraz na 4 paczki 🙂 nie ruszam się dalej jak do sklepu 🙂 (mam ze 300m). Beatko mogłabyś jeszcze ponosić Kruszynkę z tydzień albo ze dwa...tak dla pewności,więc mam nadzieję,że dobrze z ciśnieniem będzie.trzeba na spokojnie iść bo wszystko moze Ci na ciśnienie wejść. ja idę bo cały dzień przed tym dziadostwem spędziłam!! jutro nie obiecuję obecności,bo okna mnie ścigają i w ogóle porządki w całym domu.jak zajrzę to listę podpisać.obowiązki wzywają 🤪 BAAAAJ!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak samo leniwiec ze mnie!!! póki co wolnością się cieszę do 6 grudnia!!!! mój mąż ma imprezę z pracy w czechach i mówi żebym już rodziła albo po 9 grudnia niezły jest prawda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia cesarka ze wzgledu na posladkowe ulozenie dziecka. A cisnienie jest niebezpieczne, bo w czasie porodu wiadomo moze wzrosnac i wtedy problem, bo moze wystapic np. krwotok, rzucawka albo cos innego. Generalnie jest niebezpieczne, wiec czasami lekarz woli rozwiazac szybciej ciaze jesli jest donoszona niz liczyc na spadek cisnienia.
Holi ja powinnam dostac karte do parkomatu szpitalnego z wielkim napisem VIP, bo nie dosc, ze co tydzien tam jestem na ktg, to jeszcze potrafie zaliczyc wizyte w miedzyczasie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuszki i mamuśki 🙂
Dziewczyny z tym ciśnieniem to nie ma żartów... moja koleżanka dostała ciśnienia i rozwiązali ciążę wcześniejszą cesarką, chociaż miała planowaną tydzień później... a wczoraj moja szwagierka 36 tc też trafiła na patologię z ciśnieniem 150/100, ale na chwilę obecną starają się je obniżyć. Myślę, że jak Wy macie już takie wysokie ciąże to może będą chcieli je jednak rozwiązać 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
meliska ja dzis mialam najpierw 140/92 a potem skoczylo na 150/100 pozniej zmalalo na 135/85, ale i tak to za duzo, dlatego lekarka podjela decyzje o wizycie na porodowce w sobote rano i podejma decyzje co robic. Powiedziala tez ze nawet 35 tc to juz dziecko donoszone, bo jest w pelni rozwiniete, pozatym moja ma juz sluszna wage, wiec jakby sie urodzila w weekend to wazy juz kolo 3000g. Ktg bardzo dobre, wiec nie ma obaw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak beatka ty powinnaś mieć fory co do tego szpitala!!! Vip faktycznie masz rację!!!! ja właśnie wannę umyłam i energia nadal !!!! zaraz na sklepy jedziemy bo musimy teściowi kupić coś na urodzinki potem będę napiszcie coś żebym mogła czytać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a mialyscie robione pod koniec badania na toxoplazmoze jak wczesniej nie chorowałyście?? bo ja nigdy nie chorowałam i mialam te badania IGM i IGG tylko na poczatku ciąży i nie wiem czy moj lekarz zapomnial czy juz sie nie robi na końcu ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):
ja tez mam cisnienie i do tego białkomocz, i co polezałam tydzien w szpitalu i wypuścili haha i sie czepili mojej krwi i dostałam leki na co innego a o ciśnieniu chyba zapomnieli...no nic ważne ze dobrze sie czuje

Ulka no wymiękam, Ty to masz z tymi lekarzami....
Co do toxo ja tez nie mam przeciwciał, badanie miałam 2 razy - na poczatku i potem jakos w polowie ciązy. Teraz to juz chyba bez sensu robic na koniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja Was zadziwie, bo wogole nie mialam badan na toxoplazmoze, mimo, ze mowilam,iz mam kota. Powiedzieli mi jedynie, ze nie mam zmieniac kuwety i generalnie myc rece po dotykaniu surowego miesa i to wszystko. Zapytano mnie tez czy to jest kot wychodzacy czy domowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...