Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

kobieto ty juz w terminie masz rodzic i oni ci porod beda wywolywac bo to niebezpieczne teraz to juz im nie zalezy na czekaniu tylko zebys urodzila kobietko bedzie dobrze dzis cie lekarz moze do szpitala zaprosic na wczasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Wanilia melduje się w dwupaku po przespanej nocy - szok 🙃
To rozumiem że dziś trzymamy kciuki za Basienke? Czy któraś jeszcze sie zdecydowała w nocy rodzic? 🙂
Chloe juz w domu?
Happysad Cherry rodzi ze mna w Olawie 😜 A Ty w którym wrocławskim szpitalu? Bo może się z ziolka spotkasz 😉


hej!! tez zastanawialam sie nad Oławą...ale zostaje na Borowskiej, bo tam jest moj lekarz prowadzacy i znieczulenie w razie co 😉 a ziolka gdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuchole melduje sie....juz jestem po USG. Miś wazy 3274 z tym ze USG moze mylic sie 450 gram w jedna i druga strone. Niezle co...albo wazy 4 kg albo nie 🙂 a od tego uzaleznialam CC i juz nie wiem co robic...lekarz cisnie na SN. Pewnie sprobuje 😉 Widzialam Jego buziola w 3 d i niezły ma nosek, plaski i szeroki jak murzyniątko 😉 taki maly kartofelek. ułozony jest główka w dół i lekarz potwierdził ze juz donoszony i moze wyłazic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ej dziewczyny, zazdroszczę dobrego samopoczucia. Ja po wstaniu znalazłam się ponownie w łóżku, wstałam dziś po raz drugi a tu zero siły, biodro na....dala, nogi napuchnięte tak że każdy krok sprawia mi ból, wypluta jakaś jestem strasznie. Nie wiem jak to możliwe ale w ciągu 2 tyg waga wskazała 6kg więcej ( czyli że 20kg złapałam w ciąży), mam nadzieję że to w większości woda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Holi to tym razem ja namieszałam 🙂
A ziolka na Kamieńskiego będzie rodzić z tego co pamietam bo sie szykuje na poród w wodzie


ja mam rzut beretem na kamienskiego ale mam psychoze na punkcie tego znieczulenia zewnatrzoponowego jakbym bolu nie wytrzymala...stad ta borowska. A porod w wodzie tez fajna sprawa ale kolezanka rodzila i mowi ze to jest tak ze co pol godz. trzeba z wanny wychodzic zeby akcja porodowa postepowala...mówi ze marzła i byla zmeczona tym wlazeniem i wylazeniem w ta i z powrotem a i tak urodzila na lozku ostatecznie....ech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Ej dziewczyny, zazdroszczę dobrego samopoczucia. Ja po wstaniu znalazłam się ponownie w łóżku, wstałam dziś po raz drugi a tu zero siły, biodro na....dala, nogi napuchnięte tak że każdy krok sprawia mi ból, wypluta jakaś jestem strasznie. Nie wiem jak to możliwe ale w ciągu 2 tyg waga wskazała 6kg więcej ( czyli że 20kg złapałam w ciąży), mam nadzieję że to w większości woda.

Niemożliwe żebys tyle przytyła więc to wina opuchlizny, wspólczuję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katja26 napisał(a):
Ej dziewczyny, zazdroszczę dobrego samopoczucia. Ja po wstaniu znalazłam się ponownie w łóżku, wstałam dziś po raz drugi a tu zero siły, biodro na....dala, nogi napuchnięte tak że każdy krok sprawia mi ból, wypluta jakaś jestem strasznie. Nie wiem jak to możliwe ale w ciągu 2 tyg waga wskazała 6kg więcej ( czyli że 20kg złapałam w ciąży), mam nadzieję że to w większości woda.


z tego co mowisz ze napuchlas.. te kilogramy to zapewne woda...szybko po porodzie zrzucisz...nie martw sie. Pocieszam ze tez w ogole nie sypiam-brzuch ciąży, biodra naparzają, siusianie co chwile....no takie uroki koncówki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak miło że wy zawsze pocieszycie. Idę dziewczynki pomóc trochę sprzątać. Teściowa wzięła urlop żeby dom ogarnąć przed porodem więc głupio mi leżeć i nic nie robić, chociaż się pokręcę po mieszkaniu to może siły wrócą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam,

dziewczynki dziękuję za słowa otuchy 😉

jutro będą wywoływać u mnie poród.

Happysad będę rodziła w Oławie 🙂 🙂 🙂 A Ty? Widzę że coś wspominałyście o Kamińskiego... ponoć dobry szpital jednak dla mnie za daleko i w całym Wrocku ponoć przepełnienie i masówka 🙂 🙂 🙂 Ale moja przyjaciółka tam rodziła i sobie chwaliła 🙂

Wcześniej myślałam o Brochowie ze względu na bezpłatne ZZO byłam nawet wypełnić tam ankietę wcześniej u anestezjologa ale na końcu zdecydowałam się na Oławę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Witam,

dziewczynki dziękuję za słowa otuchy 😉

jutro będą wywoływać u mnie poród.

Happysad będę rodziła w Oławie 🙂 🙂 🙂 A Ty? Widzę że coś wspominałyście o Kamińskiego... ponoć dobry szpital jednak dla mnie za daleko i w całym Wrocku ponoć przepełnienie i masówka 🙂 🙂 🙂 Ale moja przyjaciółka tam rodziła i sobie chwaliła 🙂

Wcześniej myślałam o Brochowie ze względu na bezpłatne ZZO byłam nawet wypełnić tam ankietę wcześniej u anestezjologa ale na końcu zdecydowałam się na Oławę.


No wlasnie tez slyszalam ze przepelnienie w szpitalach...ale sie uparlam na ta Borowska wlasnie ze wzgledu na bezplatne ZZO no i niby dyzur 24h anestezjologiczny bo oni sa w tym programie co brochów...rodzic po ludzku. Jesli chodzi o warunki to tez niczego sobie, wszystko nówka sztuka 🙂 Trzymam kciuki Cherry za Ciebie za calego seca zeby wszystko przebiegło szybko lekko bezpiecznie i zebys juz tulila Malenstwo za moment. A u mnie cos sie zaczely dziwne pobolewania w podbrzuszu i napiecie bębenka a do tego plamienie takie czerwone...nie wiem co to...poczekam na rozwoj sytuacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiesz co jeśli mogę doradzić to jeśli na Borowskiej zastaniesz kartkę brak miejsc na porodówce to na Brochów jedź.

Ponoc na Borowskiej często taką kartkę wieszają - tak mówiła mi lekarka która tam pracuje.

Poród rodzinny na Brochowie 200 zł. Tylko Brochów i Borowska mają bezpłatne ZZO i całdobowy dyżur anestezjologa.

Trzymam kciuki! Obyś nie musiała czekać tak długo jak ja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madrosc Gugi jako ''mamy z doswiadczeniem'' 😜

Miejcie laski jakis laktator na ''stand -by'' ja dostałam nawału laktacyjnego w 5 dobie to wyłam z bolu i cyce do miski z gorącą woda wkladalam i sciągałam laktatorem bo robiły sie twarde jak kamienie.... 🥴 🤢
Podobno drugi taki bum moze byc pomiedzy 12 a 14 dobą 🤨 😮

Aaaaa siatkowe gacie bezcenne....a podpaski kupilam niemieckie w rossmanie na nietrzymanie moczu i o wiele lepsze niz bella !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂
widzę że ruch straszny od rana 🙂 Basieńka powodzenia życzę 🙂

ja dziś miałam kiepską noc ciągle mi sie wydawało że dziś urodzę chyba przez to że sie nasłuchałam jakie parcie maja nasze grudnióweczki ale mi się jeszcze aż tak nie spieszy 🙂 a najlepsze jest to że nic a nic mnie nie bolało 🤪 tylko siku biegałam co chwile 😜

no i witam listopadówkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
dzień dobry 🙂
widzę że ruch straszny od rana 🙂 Basieńka powodzenia życzę 🙂

ja dziś miałam kiepską noc ciągle mi sie wydawało że dziś urodzę chyba przez to że sie nasłuchałam jakie parcie maja nasze grudnióweczki ale mi się jeszcze aż tak nie spieszy 🙂 a najlepsze jest to że nic a nic mnie nie bolało 🤪 tylko siku biegałam co chwile 😜

no i witam listopadówkę 🙂


ja tez mialam kiepska noc..3 godziny snu....mala sie wiercila i krecila,az sie przestraszyalm, e taka aktywna jest!pojechalam na izbe przyjec bo ja mam tez ta cholestaze,a lekarz powiedzial,ze dobrze ze czuje pani ruchy dziecka, a ja mowie,ze jest bardziej aktywna niz zwykle...jutro mam kontrolne ktg i moze zrobia mi laskawie usg! a w poniedzialek wracam na oddzial po przepustce!!!

wasze pociechy tez tak czesto sie ruszaja?bo moja stala sie taka aktywna,ze szok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
sloneczko no mój synuś ma tak 3 -5 takie momenty aktywności nawet i pól godzinne już tak bardzo nie kopie tylko tak sie kręci -chyba na kopniaki mu miejsca brak 🙂 czasem sie tak wypina że az cięzko oddech złapać to wtedy pochodze troszke po mieszkaniu i jest ok 🙂

ja mam strasznie dokuczliwe pobolewanie w okolicach krocza coś takiego.........oooo jakbym szpagaty robiła i miała po tym zakwasy macie takie boleści ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Mnie przyjeli na oddzial. Leze w pokoju jeszcze z jedna dziewczyna, a mlody nic. Mialam juz robione KTG i ..... Ani jednego skurczu. Jakos mu sie nie spieszy na ten swiat. O 8, 12 i 18bede miala mierzone plus dziecka. No i maly jak zawsze narobil problemow :-D bo nie udalo sie zmierzyc no i z ginekologii szlam na porodowke zeby mi zmierzyli. Tam juz bez problemu wszystko wyszlo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marika321 napisał(a):
sloneczko no mój synuś ma tak 3 -5 takie momenty aktywności nawet i pól godzinne już tak bardzo nie kopie tylko tak sie kręci -chyba na kopniaki mu miejsca brak 🙂 czasem sie tak wypina że az cięzko oddech złapać to wtedy pochodze troszke po mieszkaniu i jest ok 🙂

ja mam strasznie dokuczliwe pobolewanie w okolicach krocza coś takiego.........oooo jakbym szpagaty robiła i miała po tym zakwasy macie takie boleści ???


moja mala prawie caly czas jest aktywna, z przerwami moze kilku-kilkunasto minut.Wierci sie, mam takie uczucie czasami weza w brzuchu,nie kopie...zachacza chyba noga o zebra,wypina kregoslup i wtedy bolli mnie podbrzusze jak na okres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewuchy!! Marika ja też mam takie ' zakwasy' jak po szpagacie i strasznie długo mnie to męczy już.zgagowo wraca,mała musiała gdzieś się ulokować znowu na żołądku 🤢 a już myślałam,ze to nie wróci jak mi się brzuch obniżył....moja Milka powiem Wam,ze jakby mniej aktywna jest ostatnio...jak ma napady to wali jak młotem a dzisiaj jakiś spokój taki....opuchlizna z rąk wcale już mi nie schodzi a ciśnienie wczoraj na wizycie miałam 140/90.nawet nie czułam,tylko z rana jakoś mi się w głowie zakręciło - nie skojarzyłam tego.Wanilia Ty to na wylocie to może być tak,że będą chcieli wywołać poród już a nie faszerować Cię czymś na końcówce 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...