Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Nadia Ty to masz głosik 😉 Mówisz i jestem 😎 😎 😎

Siemanko konczity 😘 😘 😘Pobudka dzisiaj przed 6 i od razu euforia Olki bo Mikołaj był i na podłodze prezenty zostawił 🤪 🤪 🤪
Później na 7 do szkoły ją zawiozłam i musiałam się ogarnąć bo plan na dzisiejsze przedpołudnie -> ostatnie "zakupy" dla młodego w "lumpku" 😎
Udane jak najbardziej 🤪 Trzy torby ciuszków i 200 mniej w kieszeni 😜 Ale opłacało się 🤪 🤪 🤪 Właśnie pranie wstawiłam ale zaraz Wam pokażę co upolowałam...nówka sztuka 🤪 🤪 🤪
[url=[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/46/dsc00290kj.jpg/][IMG]http://img46.imageshack.us/img46/4310/dsc00290kj.jpg[/IMG][/URL] Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]]POMOCNIK MIKOŁAJA 🤪[/url]


ja też taki chcę dla mojego Maćka 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajne co nie 🤪 🤪 🤪 ???
No musiałam to kupić nie ma bata, Kajtek będzie w tym świecić na święta 😉

Ojjj nie mam czasu żeby Was nadrobić 😞 Zaraz z Olką znowu do miasta ruszam bo kasiorę dostała na mikołajki i już ma ciśnienie na zakupy 😉
Ale jak dla mnie pasi bo i tak tel muszę z naprawy odebrać żeby w końcu móc z brzuszka przez fona korzystać 🤪

Wiadomości o porodach do mnie nie dotarły jak na razie żadne więc w spokoju nadrobię zaległości wieczorkiem 🙂

Buziale lalki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
heloł.
mam chwilke zeby napisac w końcu. powiem wam dziewczyny ze organizacyjnie to jestem daleko w lesie, wszystko zajmuje mi tyyyyle czasu. Walczymy dalej z Kalina z karmieniem, dzisiaj udalo sie 2 razy nakarmic ja bez butli..mam nadzieje ze w koncu cos sie ruszylo, bo jak tylko zbliza sie godz. karmienia to mam steresa nieziemskiego czy tym razem sie uda czy znowu nie bedzie chciala ssac...ehhh, ten problem zabiera mi tyle radosci z bycia mamą ☺️ ale wierze ze bedzie dobrze, musi...
A wlasnie moja mala caly czas spi, nie wybudza sie nawet jak jest pora karmienia, musze ja budzic co 3 godz. zeby dac cyca lub butle (w zaleznosci na co ma ochote:blink 🙂. No i tak sie zastanawiam czy to jest normalne????Mam wrazenie ze ona cyba nie odczuwa glodu, bo sama sie wogole nie upomina.
Postaram sie wstawic jeszcze dzisiaj zdjecie Kalinki.

A poza tym jakies newsy? nie mam czasu nadrabiac, czy ktos oprócz mnie, Agami i Wanilii ma już szkrabka przy sobie, czy wszystkie nogi zaciśniete nadal? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa pewnie, ze zaciskamy nogi 😁 nie ma to tamto. Jutro podobno Basienka ma byc mamusia. No i Holi tez juz wywolali do tablicy i do szpitala musiala isc.

Kochana, ja niedswiadczona matka 😁 mowie Ci, ze to sa wasze pierwsze dni i Kalinka z pewnoscia nauczy sie ssac. A Ty jak najmniej stresu!!!! No i to twoje pierwsze dziecko, wiec nie dziw sie, ze wszystko pochlania Ci duzo czasu. No i chyba dobrze, ze Malutka tyle Ci przesypia, mozesz spokojnie pozbierac sie po porodzie. Mam nadzieje, ze fizycznie czujesz sie niezle. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy któraś ma jakiś sprawdzony sposób na zmniejszenie bólu kręgosłupa. Mam coraz częściej mocne skurcze momentami nie wyrabiam byłam u lekarza na oddziale zbadał mnie i mówi że mam rozwarcie na półtora cm. Jak byłam w środę to miałam zamkniętą tak więc coś tam postępuje ale ból masakra takie bóle jak mam teraz to z córą miałam jak byłam już na porodówce. No i mój lekarz wysłał mnie do domu i zaraz jadę jeszcze na usg żeby zobaczyć co tam się dzieje. Jak myślicie czy jak bym na takiej dużej piłce sobie siadała to by mi coś pomogło bo o leżeniu nie ma mowy jest jeszcze gorzej tzn bardzo bolą wtedy skurcze. Radźcie coś dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuniaa1603 napisał(a):
kochane a tak z innej beczki wyczytałam w ulotce ze szpitala, że macierzyńskie trwa 20 tyg ale można złożyć wniosek o dodatkowe 2 tyg. Czy wiecie coś o tym i jak tak to kiedy i gdzie można taki wniosek złożyć??


Kasiu w 2012 roku przysługują nam dodatkowe 4 tygodnie...a składasz wniosek w zależności czy przez zakład pracy idzie czy przez ZUS...tzn.jeżeli do tej pory składałaś L4 do ZUS to idziesz z tym wnioskiem tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi699 napisał(a):
Dziewczyny czy któraś ma jakiś sprawdzony sposób na zmniejszenie bólu kręgosłupa. Mam coraz częściej mocne skurcze momentami nie wyrabiam byłam u lekarza na oddziale zbadał mnie i mówi że mam rozwarcie na półtora cm. Jak byłam w środę to miałam zamkniętą tak więc coś tam postępuje ale ból masakra takie bóle jak mam teraz to z córą miałam jak byłam już na porodówce. No i mój lekarz wysłał mnie do domu i zaraz jadę jeszcze na usg żeby zobaczyć co tam się dzieje. Jak myślicie czy jak bym na takiej dużej piłce sobie siadała to by mi coś pomogło bo o leżeniu nie ma mowy jest jeszcze gorzej tzn bardzo bolą wtedy skurcze. Radźcie coś dziewczyny

moze niech maz troche pamasuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czołem lachony!
Nie mam jak nadrobic choćby części z tego co napisałyście bo siedzenie u mnie nadal w swerze marzeń 😁 Ale dziś juz lepiej, mąż mi baaardzo pomaga więc prawienie musze z łózka wstawać 😜 Na pocieszenie powiem Wam że ta masakra u mnie to przez zylaki w pachwinie połaczone z nacięciem więc sie nie martwcie -samo naciecie nie jest takie złe a w rakcie prawie sie nie czuje. Miałam Wam napisać że do mycia krocza potem kazali mi mieć szare mydlo i faktycznie sobie nie wyobrażam zapodac tam żelu więc polecam.A tantum rosa rewelacja - to dla tych co jeszcze nie mają.
Weronika spi cały dzień prawie za to w nocy 😮 😮 😮 Ojj spijcie dziewczyny i nie narzekajcie na pobudke co godzine tylko doceniajcie że godzinę spałyści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justi699 napisał(a):
Dziewczyny czy któraś ma jakiś sprawdzony sposób na zmniejszenie bólu kręgosłupa. Mam coraz częściej mocne skurcze momentami nie wyrabiam byłam u lekarza na oddziale zbadał mnie i mówi że mam rozwarcie na półtora cm. Jak byłam w środę to miałam zamkniętą tak więc coś tam postępuje ale ból masakra takie bóle jak mam teraz to z córą miałam jak byłam już na porodówce. No i mój lekarz wysłał mnie do domu i zaraz jadę jeszcze na usg żeby zobaczyć co tam się dzieje. Jak myślicie czy jak bym na takiej dużej piłce sobie siadała to by mi coś pomogło bo o leżeniu nie ma mowy jest jeszcze gorzej tzn bardzo bolą wtedy skurcze. Radźcie coś dziewczyny


Ja słyszałam że tego typu ćwiczenia pomagają złagodzić bół:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/202/61751013.jpg/][IMG]http://img202.imageshack.us/img202/2668/61751013.jpg[/IMG][/URL]

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/703/back02f0b78dbb2c8a489cd.jpg/][IMG]http://img703.imageshack.us/img703/9295/back02f0b78dbb2c8a489cd.jpg[/IMG][/URL]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniqa a w nocy tez ci tak spi???? bo moj w nocy zwiedza hehehe;D a w ogole to ja nienormalna jestem jakas.... cala ciaze balam sie czy maly zyje czy sie rusza.. a teraz jak on spi to ja co godzine budzik ustawiam bo tak sie zeschizowalam ta smiercia lozeczkowa itd 😞( w domu wszscy mi gadaja ze nienormalna jestem bo ja po nocy nie spie tylko spacerki urzadzam co pol godziny max co godzine zeby zobaczyc czy oddycha.... i powiedzcie czy to jest normalne??? 😞( chyba nie...guga , anika, wanila wy tez macie takie leki ze cos sie stanie wlasnie w nocy jak wy spicie??? ze sie zachłyśnie, ze sie uleje i sie tym zakrztusi....albo o to ze przestanie oddychac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Czołem lachony!
Nie mam jak nadrobic choćby części z tego co napisałyście bo siedzenie u mnie nadal w swerze marzeń 😁 Ale dziś juz lepiej, mąż mi baaardzo pomaga więc prawienie musze z łózka wstawać 😜 Na pocieszenie powiem Wam że ta masakra u mnie to przez zylaki w pachwinie połaczone z nacięciem więc sie nie martwcie -samo naciecie nie jest takie złe a w rakcie prawie sie nie czuje. Miałam Wam napisać że do mycia krocza potem kazali mi mieć szare mydlo i faktycznie sobie nie wyobrażam zapodac tam żelu więc polecam.A tantum rosa rewelacja - to dla tych co jeszcze nie mają.
Weronika spi cały dzień prawie za to w nocy 😮 😮 😮 Ojj spijcie dziewczyny i nie narzekajcie na pobudke co godzine tylko doceniajcie że godzinę spałyści



ooo widze ze tez ci sie mały północek urodził ;D o północy oczy Kubusia robią sie jak dwie czarne 5-zł hehehe ;D i tak do 8 nad ranem;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Czołem lachony!
Nie mam jak nadrobic choćby części z tego co napisałyście bo siedzenie u mnie nadal w swerze marzeń 😁 Ale dziś juz lepiej, mąż mi baaardzo pomaga więc prawienie musze z łózka wstawać 😜 Na pocieszenie powiem Wam że ta masakra u mnie to przez zylaki w pachwinie połaczone z nacięciem więc sie nie martwcie -samo naciecie nie jest takie złe a w rakcie prawie sie nie czuje. Miałam Wam napisać że do mycia krocza potem kazali mi mieć szare mydlo i faktycznie sobie nie wyobrażam zapodac tam żelu więc polecam.A tantum rosa rewelacja - to dla tych co jeszcze nie mają.
Weronika spi cały dzień prawie za to w nocy 😮 😮 😮 Ojj spijcie dziewczyny i nie narzekajcie na pobudke co godzine tylko doceniajcie że godzinę spałyści


ja czulam naciecie krocza.. polozna to widziala i mowila ze oszukiwalam jak parlam, bo jakby bylo z calej sily bym nie czula. a mi sie wydawalo ze pre z calej sily. Szczypalo jak cholera moment naciecia. Moja Kalinka tez w dzień caly czas spi, a w nocy wybudzam ja co trzy godz na karmirenie, tylko czasami po karmieniu przez 2 godz nie chce zasnac...
Wanilia dajesz malej smoczek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agami napisał(a):
aniqa a w nocy tez ci tak spi???? bo moj w nocy zwiedza hehehe;D a w ogole to ja nienormalna jestem jakas.... cala ciaze balam sie czy maly zyje czy sie rusza.. a teraz jak on spi to ja co godzine budzik ustawiam bo tak sie zeschizowalam ta smiercia lozeczkowa itd 😞( w domu wszscy mi gadaja ze nienormalna jestem bo ja po nocy nie spie tylko spacerki urzadzam co pol godziny max co godzine zeby zobaczyc czy oddycha.... i powiedzcie czy to jest normalne??? 😞( chyba nie...guga , anika, wanila wy tez macie takie leki ze cos sie stanie wlasnie w nocy jak wy spicie??? ze sie zachłyśnie, ze sie uleje i sie tym zakrztusi....albo o to ze przestanie oddychac?


oj Kochana, nie tylko w nocy, w zień również. najchetniej caly czas bym przy niej seidzial i patrzala czy jest wszystko ok. A powiedz jak karmisz malego cycem i on przy tym zanie to podnosisz go na odbicie, czy pozwalasz spac?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
kochane a tak z innej beczki wyczytałam w ulotce ze szpitala, że macierzyńskie trwa 20 tyg ale można złożyć wniosek o dodatkowe 2 tyg. Czy wiecie coś o tym i jak tak to kiedy i gdzie można taki wniosek złożyć??


Kasiu w 2012 roku przysługują nam dodatkowe 4 tygodnie...a składasz wniosek w zależności czy przez zakład pracy idzie czy przez ZUS...tzn.jeżeli do tej pory składałaś L4 do ZUS to idziesz z tym wnioskiem tam 🙂


Ale nawet jeśli dziecko urodzi się w 2012 to będą te 4 tygodnie?? Bo jak tak to super 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
helo dziewczyny. Dziś mam chyba najgorszy dzień, ledwo chodzę. Kręgosłup boli jestem mega ciężka i jeszcze rwa kulszowa się przyplątała. Nie wiem jak wy ale słabo czuję małą. Wczoraj lekko spanikowaliśmy i pojechaliśmy to sprawdzić, ale okazało się wszystko ok, może po prostu ma już bardzo mało miejsca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuniaa1603 napisał(a):
novaM napisał(a):
kasiuniaa1603 napisał(a):
kochane a tak z innej beczki wyczytałam w ulotce ze szpitala, że macierzyńskie trwa 20 tyg ale można złożyć wniosek o dodatkowe 2 tyg. Czy wiecie coś o tym i jak tak to kiedy i gdzie można taki wniosek złożyć??


Kasiu w 2012 roku przysługują nam dodatkowe 4 tygodnie...a składasz wniosek w zależności czy przez zakład pracy idzie czy przez ZUS...tzn.jeżeli do tej pory składałaś L4 do ZUS to idziesz z tym wnioskiem tam 🙂


Ale nawet jeśli dziecko urodzi się w 2012 to będą te 4 tygodnie?? Bo jak tak to super 😁

Nie ma znaczenia kiedy sie dziecko urodzi czy w 2011 czy w 2012 wazne ze musi byc to ciaglosci, tzn. Nie mozesz zrobic tak ze bierzesz macierzyskiego 20 tygodni a potem jakis urlop czy inne wolne a potem macierzynski dodatkowy. To musi byc zrobione jedno po drugim. Podanie musisz zlozyc z tego co pamietam najpozniej 7 dni przed planowanym urlopem dodatkowym. Musi zawierac obowiazkowo napisane ile chcesz wykorzystac, gdyz jak to w polskim prawie nie musisz wykorzystywac tych 4 tygodni moze np. 2 wtedy reszta Ci przepada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...