Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie kobietki!!!
Nas wczoraj zaskoczyła wizytą pielęgniarka środowiskowa, normalnie nie wiedziałam, ze jeszcze ktos taki do nas przyjdzie, bo nikt mnie nie uprzedzil wczesniej 😲 Ale na szczęscie bylismy przygotowani 😉 Pogadała nam o karmieniu co i jak wprowadzac do menu dziecka od 6 miesiaca zycia dla malucha karmionego piersią. Mówiła wiele ciekawych rzeczy np. że chodziki nie sa zbytnio polecane, bynajmniej mi nie kazala tego stosowac 🤔 Więc ja raczej nie bedę, mówila ze poprostu to obciąża kręgosłup i mięsnie dziecka itp. No ale kazda z Was zrobi wg swojego uznania 😉
Mówila też o slodyczach, zeby zbyt wczesnie nie wprowadzac, bo poźniej sa problemy z zabkami itp.No i przypomniala mi, ze dopóki karmię to jestem na diecie lekkostrawnej czyli nic smazonego 🤢 a ja sobie ostatnio zaczęlam chyba za bardzo pozwalac ☺️ Mówiła, ze smazone nie tyle szkodzi, co obciąża malutka wątrobę, nawet o tym nie wiedzialam 🤔 W sumie to fajnie,że mi powiedziała o takich małych ale dośc istotnych sprawach 😉
Inka dobrze, że Kubusiowi nic sie nie stało, chociaz wyobrazam sobie jak musiał sie wystraszyc biedaczek 😞 Moj Szymon wczoraj przestraszył sie odkurzacza jak zaczełam odkurzać i zaczął plakac 🤪 Musiałam wyłączyć go i wytłumaczyc malemu, ze to nie jest nic strasznego 😆 No i chyba zrozumiał, bo poźniej siedział sobie grzecznie w lezaczku i się tylko przyglądał na rure od odkurzacza 😆
Toju na tą wizyte u gina 😘
ACSB, Karola83 chrzest to duże przezycie i dla maluszka i dla mamy 🙂 ja tez jak Wy tak samo przeżywałam mocno to wielkie wydarzenie:P
Zmykam kochane słoneczka 😉
Miłego wtorku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie 🙂
Ja na nogach od 7-mej, Bartusia do przedszkola zaprowadziłam, zajadłam sniadanko i poszłam dalej sać z mala.Odespałam weekend:0od 9-11 🙂Malutka nakarmiona na czekam na listonosza bo ma przyniesc mi zakupiona na allegro kurtke i sukienkę 🙂

Co do chodzika ja mam dwa w domu, ale chyba Natalka będzie miala taki pchacz. Chodziki sa już wymeczone przez Bartka, narazie leza na strychu:laugh: Zreszta duzo czasu jeszcze na nauke chodzenie i stania 🙂

Dziewczyny a Wasze maluszki juz chwytaja grzechotki?? Moja narazie bawi się z robaczkami na karuzeli lub pałąku. Kiedyś próbowałam dac jej grzechotke ale po chwili jej wypadła.
Inka mały napewno sie przestraszył. Dobrze, że nic się nie stało. For you 😘 Z takim dziecmi to oczy trzeba miec dokoła ggłowy, a zobaczycie jak zaczna chodzić 🤪 🤪 🤪 .

A ja walcze z przeziebieniem. W czwartek mamy szczepienie i mam nadzieje, ze Nati odemnie sie nie zarazi.Narazie sok malinowy i pastylki na gardło poszły w ruch 🙂

Miłego Dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja chodzika Ani nie będę kupować... Dobrze jest jak dziecko długo raczkuje - wtedy podczas naprzemiennych ruchów rąk i nóg tworzy się więcej połączeń między obiema półkulami mózgu co wpływa na jego lepsze działanie 🙂 dziecko się potem łatwiej uczy itd 🙂

Chodzik sam w sobie nie jest aż taki straszny, ale jeśli wkłada się do niego dziecko które już stawia prawidłowo stopy - nie staje na palcach tylko normalnie. Bo jeśli nauczy się przemieszczać na palcach to wtedy dopiero będzie miało problem z nauką chodzenia... Więc jak już raczkujące dziecko nauczy się samo stawać przy meblach i zauważycie że staje na całych stopach, pewnie, to wtedy można je włożyć do chodzika, ale nie na długo, bo to nie jest dobre dla kręgosłupa...
Mój brat ma poważne skrzywienie od chodzika, ale on w nim był niemal całymi dniami... Potem jeździł po sanatoriach i innych rehabilitacjach...

W rezultacie nie wiem czy opłaca się kupować chodzik skoro ze względu na zagrożenie wadami postawy nie powinno w nim przebywać długo... Dziecko i tak się nauczy chodzić bez niego.

Kuzynki synek chodził tylko przy meblach a któregoś dnia po prostu się puścił i przeszedł cały pokój 🙂 wiecie jaka radocha wtedy była??? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju pieknie napisane.Prawdą jest, ze chodzik moze być ale dla dzieciaczka, który juz stawia cale stopy. Mój młody mail dw achodziki jeden w domu, drugi u babci, gdyz ona się nim zajmowała podczas gdy ja wyjezdzalam słuzbowo. Bartek korzystał z oby moze miesiacbo majac 9 miesiecy zaczal chodzić 🙂Niestety nie raczkował wogóle 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mimi83 napisał:
Karola, mój Szymuś tarmosi za rękę małpkę, która ma w łóżeczku 😉 🤪 A jak mu daje grzechotke do rączki, to chwyta ją i po tak kilku minutach wypuszcza 😉


Wiesz co, mojej dałam grzechotki takie cieniutkie wraczke i trzyma 🙂Dziś załozyłam jej skarpetki z grzechotkami, młoda zdziwiona przyglagda się i nasłuchuje co to takie dzwieki daje.No bo co poruszy nózkami to grzechota jej.:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiedziałam, że mogę na Was liczyć 🙂
Ja właśnie tez nie chciałam zbytnio kupować chodzika bo kiedyś słyszałam, że nie są zbyt dobre dla dzieci ale A chciał. Kazałam mu przeczytać Wasze mądrości i nie kupimy, bo świadomie nie będziemy szkodzić Łucji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola83 napisał:
wiedziałam, że mogę na Was liczyć 🙂
Ja właśnie tez nie chciałam zbytnio kupować chodzika bo kiedyś słyszałam, że nie są zbyt dobre dla dzieci ale A chciał. Kazałam mu przeczytać Wasze mądrości i nie kupimy, bo świadomie nie będziemy szkodzić Łucji 😉


😆 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny co tam z naszą atą sie dzieje widziałam ze usuneła swój profil na nk, ja dzis prawie całe popodunie na necie bo wystawiałam pare ubranek na allego niedawno ciotka mi z usa wysła paczke z ciuchami i niemam co znimi robic i tak przekładam z miejsca na miejsce ,ja tez chodzika niebede kupowac bo to troszke głupota ztym tak jak wy tu piszecie to sie zwami zgodze, dzis na allegro zamuwiłam sobie GORSET PAS POPORODOWY TUMMY TRIMMER no zobaczymy czy zdziała cuda ale z tego co widziałam po kometarzach to panie są zadowolone ja bym chciała strasznie zrzucic brzuszek 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczornie!

Karola83 dobrze ze poruszylas temat chodzika 🙂 teraz i ja nie mam watpliwosci.Toja swietnie ujela minusy tego "cud" wynalazku 🤨

Ja jeszcze nie mam koncepcji co do prezentu gwiazdkowego dla naszej pchelki,napewno chcialabym by ten podarunek byl edukacyjny.W zasadzie wybor w sklepach jest ogromny,tylko co bedzie najlepsze?

Ata sie zameldowala do ktorejs z was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola83, ACSB, Asia cieszę się że moja wiedza się Wam przydała - to akurat ze szkoły rodzenia 😁 😁

Asiu ten pas Ci wiele nie pomoże sam w sobie - bez ćwiczeń i diety się nie obejdzie. Chyba że Natalka z Ciebie tłuszczyk wyciągnie z mleczkiem 🙂 Sam pas podziała bardziej jako gorset - łatwiej będzie się dopiąć w spodniach, nie będą wystawać żadne fałdki ani oponki 😉 No i nie można go nosić cały dzień - jakoś ten czas jest określony ale jak dokładnie to ja nie wiem, bo się nie interesowałam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć babeczki!

Ja dziś znowu sobie nie pospałam, Łucja obudziła się przed 4 na butelkę i zaczęła świrować w łóżeczku, ponad godz czekałam aż uśnie ale ona nie miała na to ochoty, więc wyłączyłam światełko i sama się położyłam bo już sił nie miałąm siedzieć z nią 🤢 I dziecko samo pięknie zasnęło po chwili 🤪

Kolejna pobudka po 8 i już dla mnie po spaniu a oczywiście Gwiazdeczce sę przysnęło obok tatusia. Dobrze mają 😉 🥴

Mnie za to czeka sterta prasowania, a później pojedziemy do miasta kupić Fuśce krzesełko i jakiegoś bujaczka bo dostała pieniążki na chrzciny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toja 😘


Kurde ale mi się nie chce ruszyć 🤢


Co do brzucha to mi jeszcze wisi taki fałdol 😞 no i skóra nie jest jędrna, fakt, że miałam ogromny brzuchol i się naciągnęła.
Ale już od ponad miesiąca smaruje się serum ujędrniającym no i jest odrobinę lepiej a poza tym ćwiczę, choć w tamtym tyg nie miałam czasu bo Arek miał dużo pracy i nie mógł z Łucją zostać żebym ja mogła sobie iść na siłownię 🤨

Dobra spadam.

Miłego 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Karola 🙂 😘

Ja już nie czekam aż Ania zaśnie po odłożeniu jej do łóżeczka nocą... Zasypia sama a jak jej coś nie pasuje to i tak mnie obudzi 😉

Co do brzucha to ja nie narzekam, rozstępy mi się nie porobiły (tylko na udach), skóra jest taka mięciutka i jak siedzę to mam z przodu oponkę, ale jak stoję to prawie płaski jest 😉
Trochę mnie wkurza jeszcze ten ciemny pępek i ta linia którą mam do tej pory i nie chce mi to zejść... Ciekawe jak długo będę czekać na 'czysty' brzuszek, bo to chyba zejdzie, nie?
Smaruję go oliwką Sanosan, tak jak w ciąży.

A teraz jest promocja do końca grudnia w aptekach superpharm na produkty Musteli - aż 40%, chcę sobie kupić krem rozjaśniający rozstępy. Ale są właśnie fajne też kremy poporodowe na brzuch ujędrniające 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobietki!!!
My dzisiaj we trójkę ładnie pospalismy, bo mąż miał na 11tą do pracy, więc dopiero niedawno sie zwlokłam z łóżeczka 🤪 :laugh: Co do brzuszka, to ja mam tak ze jak stoje to jest w miare oki, ale jak siadam to jest oponka 🤢 Najgorsze jest to, że na buzi nic nie schudłam 😞 😞 I jestem nadal taka pyzata 🥴 Pomimo, że karmie Szymka już 3,5 miesiąca...Myślę, ze to przez to ,że zaczęłam sobie pozwalac za bardzo z jedzeniem ☺️ Rozstępów też nie mam na brzuchu tylko na piersiach i udach, no i cellulit, niestety.. 😞 😞
Karola83 dobrych zakupów Ci zycze, dla Ciebie 😘
Zmykam myc garnki, bo sterta w zlewie 🤪
Miłego dzionka Słoneczka:P :P 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...