Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej Kochane Mamuśki 🙂

U nas święta też były męczące... 🤢
Wigilia i pierwszy dzień świąt u moich rodziców. Ania trochę ciężko zniosła dziadkowe 'amory' 😉 Mój tata jest po prostu niemożliwy - tak się nią cieszy (pierwsza wnuczka), że nie daje jej wytchnienia... A potem jak ryczy to mnie woła i muszę ją uspokajać...


W drugi dzień świąt pojechaliśmy do szwagra - ma trzech synów i każdy chciał pogłaskać, utulić i bawić się z małą kuzynką... Ale ich akurat Ania bardziej stolerowała nić dziadka i nie przejmowała się nawet ich głośnym śmiechem jak oglądali wczoraj komedię podobną do Kevina samego w domu 🤪 🤪 Spała sobie grzecznie w gondoli po kąpieli 🙂


Dzisiaj wróciliśmy do domu, ja jestem normalnie padnięta i nie chcę do nikogo iść, jechać, ani nie chcę żadnych gości przez jakiś czas, bo mnie chyba trafi!!! Spokoju aj need...

Ania mi się jeszcze podczas kąpieli tak strasznie zakrztusiła, że nie mogła długo złapać powietrza, przeraziłam się bardzo 😞 😞 😞 😞 Ona przeszła nad tym szybko do porządku dziennego, bo jak już wszystko odkrztusiła zaczęła się śmiać do taty, a ja do tej pory przeżywam... 🥴

Karola83 Łusi się nic nie stanie - ważne że jej nie sadzasz i nie trzymasz jej długo w takiej pozycji - jeśli ona wychodzi z taką inicjatywą to znaczy że ma na to siłę i w pewnym stopniu poczuła się gotowa 🙂 silna dziewuszka! Niech rozwija się własnym rytmem 🙂 buziak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju wierze, ze masz dosyc po swiętach.
Ja wczoraj poprostu urwałam sie od mamy mojej o już marzyłam o łózku. Kazdy malenką chce poprzytulkać, poćumać...a ona taka bezbronna i wieczorem marudna.
Karola83 moja tez od pewnego czasy dzwiga się do siadania, ale maja czas i nie nalerzy przesilac im kregosłupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane!

Dziewczyny,te swieta byly naprawde meczace,my tez tylko na noc wracalismy do domku,a tak non stop u tesciowej,od popoludnia wigilijnego.Ale teraz na szczescie mieszkamy u siebie 😉

Phillip byl tak rozstrojony,ze biedak wczoraj sobie porzadnie odreagowal,nie moglismy go uspokoic,ale pomogl odkurzacz 😉

Wlasnie odespalismy z Phillipkiem,a tatus juz znowu w pracy 😞
Wybralibysmy sie na spacer,ale snieg z deszczem pada i jest dosc nie przyjemnie na dworze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Widzę ze chyba wszystkie po tych świętach zmęczone, łącznie z dziećmi.
Ja dzisiaj z młodym pospałam do 10 🤪 i teraz jakaś zmęczona chodzę. Nawet kawka nic nie dała.
U nas śnieg sypie za oknem. Może jak troszkę przestanie to wyjdziemy na spacerek i się obudzę 🙂 .

Toja 😘 ,na ten "wypadek" przy kąpieli. Ja też strasznie przeżywam jak się coś stanie , chociaż dzieciaki już dawno o tym zapomniały. No ale mamusie tak mają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Ja też pospałam dzisiaj do 10:00 prawie 🙃 🙃
i tak samo mam wrażenie że nic to nie dało, normalnie głowa ciężka... O kawusi myślę, ale mleka nie mam, więc na razie poczekam. Jak Ania się obudzi to pójdziemy do sklepu 😉

M w pracy, w domu sajgon po świętach, bo wpadaliśmy na spanie i rano szybko szybko się pakowaliśmy w drogę... Prania stos... bleee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!!!
Toju apropo "wypadku"podczas kąpieli.My mielismy takie wydarzenie w pierwszym dniu, jak Natalka była w domu. Moja mam myła ją i miała na brzuszku, młoda jakos się ruszyła i bużka do wody 🤪 tak sie bałam, ale moja mama zaraz szybko małą odkrztusiła.

Pranie u mnie juz sie pierze, jeszcze 2 pralki. Posprzatałam już po swietach, prezentu dzieci poukładałam. Bartek w przedszkolu siedzi, młoda zakatarzona,T tez chory, tulko ja sie trzymam jakoś.

Toju 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane!!!!
My nadal u rodziców, babcia lula mi wnusia, a ja odpoczywam za wszystkie czasy:P Mały śpi mi tu rewelacyjnie, po 10 11 godzin 🤪 Ale też codziennie jestem zmęczona i padam o 21ej na twarz, a mały bawi się z dziadkami do 22ej:laugh: 🤪 ACSB dla Ciebie 😘 ciesze się razem z Toba, ze jedziesz do rodziców niebawem 😉
Toju wyobrażam sobie jak sie przestraszyłas 😞 , ja sie kiedyś tak wystraszyłam jak mi się Szymcio mleczkiem zakrztusił, takie już z nas troskliwe mamusie 🙂
A my na sylwestra zapraszamy znajomych i nigdzie sie nie ruszamy z domku:P Kurcze tak mi tu dobrze, nie myślę wogóle o powrocie 🙃 🙂 Tak chłonę każda chwilkę z rodzinką, po prostu boski czas.. 😎
Moni a to twój Maksiula grzeczniutki chłopczyk 😉
zmykam kochane!!!!
Miłego dzionka dla Was słoneczka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
my już po spacerku. Padał śnieg ale że jest na plusie to sie wszystko juz roztopiło 😞 .
Spotkałam na spacerku księgową i ta mi przypomniała że mnie się już niedługo urlop macierzyński kończy. Teraz sprawdzam i rzeczywiście 10 stycznia koniec. Muszę zanieść szefowej podanie o wychowawczy. Ale to już po Nowym Roku. Dobrze że ją spotkałam , bo na śmierć zapomniałam 😞

Mimi, wierze że ci u rodziców dobrze. Ja też zawsze u nich odpoczywam.

A my na Sylwestra idziemy na bal.Mama moja przychodzi do wnuczków. Ostatni raz bylismy na balu 4 lata temu. A ja troche boję sie ja zostawić ,sama będzie bo ojciec do pracy musiał iść. Maksiula niby grzeczny ale jak mu sie marudzenie włącza to zawsze wieczorkiem ok 21. No nic nas 3 miała i też sobie rade dała. Jakby było rzeczywiście źle to wsiąde w auto i przyjade.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamulki!
Przypomniałyście mi o teście ciążowym, że zrobiłam go równiutko rok temu, 28-ego 🤪

Ja też już doszłam do ładu po świętach. Porządek zrobiony, nowe rzeczy mają swoje miejsce. Wiecie, jedna zabawka dla Kuby jeszcze nie przyszła, a zamówiona najwcześniej ze wszystkich 10 grudnia 🤨 I to od mojej mamy 😞 Z reszty prezencików synek zadowolony, tzn. on z zabawek, a ja z jego nowych ciuszków 🙂 Dostaliśmy też dla niego śliczne drewbniane literki z jego imieniem i już wiszą nad łóżeczkiem. Zajrzyjcie: http://www.fabrykaliterek.pl/ 😉

Dzisiaj jeszcze się poleniliśmy. Rano dłuuugo pospałam, bo M. dziś jeszcze w domku i rano przejął syneczka 🙂 Ale jutro już wraca do pracy i wracamy do codzienności.

A na Sylwestra idziemy do... dużego pokoju :laugh: Może jakiś filmik obejrzymy i lulu, bo chyba nie nadaję się do nocnego biesiadowania :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia ja macierzyński mam do 28stycznia, ale wiem, ze dostane przedłuzenie o 14dni. Ty również na poczatku 2010 roku, powinnaś dostac pismo z kadr, ze masz przedłuzone.

Sylwestra spedzam w domu z mezem i dziećmi, bede miała równiez chrzesniaka u siebie. Moja mama tez zawita, bo tata bedzie w pracy. Jutro z Bartkiem bedziemy robić maski, a w samego sylwestra ustroimy w balony pokój dzieciaków, niech się cieszą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hello!!! :laugh:

Inuś na ten równy roczek 😘
Kurde to ja chybanajpóźniej z Was zrobiłam test i dowiedziałam się o ciąży bo jakoś w połowie stycznia a potwierdziłam w lutym u lekarza 🤔

Te literki fajne też chciałam Łucji kupić ale A powiedział, że możemy jak będzie miała swój pokoik 😞 więc póki co cieszy się myszką Mini w wersji 3d przyklejoną nad łóżeczkiem :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka to tak szybko kończy się macieżyński?!!!!
Kurde ja myślałam, że trochę dłużej to będzie trwało 😞
No ale mam jeszcze urlop za 2009 i 2010 🙂

Najgorsze jest to ze A od stycznia straci prace bo on jest inspektorem i zajmuje sie rozliczaniem automatow do gry a od stycznia wchodzi nowa ustawa i ta branza juz jest nie oplacalna 😞
a jakby dalej pracowal to moglismy mzslec o swoim mieszkanku 😞 no i ja spokojnie moglam isc na urlop wychowawczy 😞
choc chyba i tak pojde na poczatek na rok, bo szkoda mi Łucji zostawiac 😞 😞
beznadziejnie jest w tzm kraju, jak cos zaczyna sie ukladac to ci na gorze zaczynaja wymzslac i sie wszysko pieprzy 😞 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju dobrze ze nic zlego i powaznego sie nie stalo 🥴
i najwazniejsze ze Anulka szybko zapomiala


Mi Łucja przez te swieta sie rozstroila i wariuje wieczorami. Tak po kapieli spokojnie szla spac a teraz biedulka sie meczy i sama nie wie czy chce jesc czy spac 😞

Zmykam bo nadal jestem zmeczona i nie moge odespac 🤢

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam moje drogie!

ja standardowo od 8.30 na nogach, to stała pora pobudki Łucjandy ma gdzieś, że mamusia pospałaby troszkę dłużej 🥴 no ale od czego są energy drinki :laugh:
bo kawa już nie działa 🤢

W planach na dziś sterta prasowania, jakiś spacerek choc pogoda szara i mokra blee.


Zajrzę później muszę korzystać z chwili ciszy i spokoju i to poprasować

Buziaki i miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej.
Karola83 ja zaczełam urlop macierz. 11wrzesnia i mam do 28stycznia. Mam zaległy urlop za 2009, więc wracam do pracy na przełomie marzec/kwiecień.

11kwietnia mamy chrzciny, lokal juz zamówiony, chrzesni poinformowani, teraz tylko czekać 🙂

...a ja leze rozłożona, kręgosłup odmówł współpracy 😞

miłego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂

Karolka te literki to Kubuś Inki dostał 🙂 😉
No i życzę Ci szybkiego powrotu do formy, z kręgosłupem bolącym niefajnie 😞

Ja o ciąży dowiedziałam się 5 lutego 🙂 wtedy zrobiłam pierwszy test 🙂 A Ania była ze mną już od 18 stycznia, bo wtedy miałam owulację 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
TOJU dzieki, wiem, ze INKI Kubuś, nie wiem, czemu tak napisałam, juz poprawiłam posta:P

T był w aptece kupic mi maść rozgrzewajaca, oraz calcium na rozgrzanie. Czuje, ze bierze mnie przeziebienie. Natalke tez trzyma brzydki katar, smaruje mascią majrankową narazie.
Nalatia od tygodnia ma odparzenie na "wargach", próbowałam już pudru, maści tormietol, teraz cały czas uzywam sudokremu. Cały czas mam ja na tetrze, aby miała dostep powietrza. Poczekam do poniedziałku, jak co podjade do pediatry. Teraz nie chce bo przychodnie przepelnione chorymi są, a nie chce narazac malutkiej na dodatkowe infekcje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karola nie wiem...
A da się wydrukować zestawy do digiscrapów?
Bo jak tak to może znajdziesz coś na tym blogu, który Ci kiedyś pokazywałam?
Tam jest trochę tych darmowych do ściągnięcia - może coś da się wykorzystać?

http://swiatlo-elfow.blogspot.com/

Asia, zajrzyj na blog o Nigelli, ona ma fajne i nietrudne przepisy: http://nigella-ucztuje.blogspot.com/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...