Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Karola83 napisał:
aaamiałam się pytać... jak robicie obiadki dla maluchów to co dajecie, bo ja mieszam na zmianę: marchew, ziemniak, ryż, brokuł, kalafior


ja narazie daje ziemniak, marchew i korzeń pietruszki, troche masełka 🙂raz daje wiecej marchwi, a raz zieniaka i wówczas wychodzi takie piure 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny zazdroszczę Wam,że już możecie urozmaicać dietę maluszków,moja mała alergiczka to nie może jeszcze nic oprócz cycusia ,mleczka bebilon pepti no i ostatnio kleik ryżowy wprowadziłam i to wsio 😞 Pogadam dzisiaj z lekarzem,może będę mogła wprowadzić np.dynię albo marchew,zobaczymy 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia27 napisał:
Dziewczyny zazdroszczę Wam,że już możecie urozmaicać dietę maluszków,moja mała alergiczka to nie może jeszcze nic oprócz cycusia ,mleczka bebilon pepti no i ostatnio kleik ryżowy wprowadziłam i to wsio 😞 Pogadam dzisiaj z lekarzem,może będę mogła wprowadzić np.dynię albo marchew,zobaczymy 🥴

Monia to współczuję. Słuchaj a dostajesz darmowe gazetki "TWOJE DZIECKO" tam są rózne propozycje dla małych alergików na obiadki 🙂

ok, juz zmykam bo nie wyjde 🙂
miłego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki!

U nas dziś też biało 😞 Kurcze, czy ta zima kiedyś się skończy??? Ja chcę ciepełka i lata i opalania, w końcu w zeszłym roku to się nie poopalałam za wiele :laugh: :laugh: :laugh:

Katarek ciągle mnie męczy, a Kubunia chce tulenia... Staram się unikać bliskiego kontaktu, ale czasem się nie da 🤨 Na szczęście nic go nie łapie, może tak zostanie?

Poza tym nic mi się przez ten katar nie chce. Ciągle odkładam porządki i prasowanie, a pranie wstawiłam tylko to, co naprawdę juz musiałam, reszta niech poczeka 🤨

Miłego dzionka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
a u nas młody obudził się z lekką gorączką. Jest strasznie marudny i z rąk nie schodzi. Mam nadzieję ,że to od zębów a nie jakieś choróbsko się rozwija. Teraz zasnął, ale śpi dosłownie po 10-15 min 😞 . No zobaczymy, jak się nic nie zmieni to zadzwonie do lekarza.

Dziewczyny , ja daje takie same mixy jak wy z warzywek. Nauczył się też młody jeść chrupki i ładnie sobie już radzi 🙂

U mnie też biało 😠 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my juz po wizycie u lekarza 🙂obie 🙂
mała nic nie ma 🙂wszytsko to wynik wczorajszej szczepionki 🥴 ja tylko mam sie kurować, dobrze, ze karmię bo niby szybciej wyzdrowieje 🙂
dostałam antybiotyk, który mam wziąsc od jutra jesli nie poczuje sie lepiej, młoda bedzie go przyjmowac w mleku moim, niby ma ja to uchronić 🙂

póki co lezymy i sie wygrzewamy 🙂
Monia oby to były tylko zabki 🙂
Inka ja tez chce lata i wody, za pływaniem tęskno mi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej my już po szczepieniu,Dobruś kute miała obie nóżki,troszkę popłakała ale i tak dzielna była 🙂kolejne szczepienie po 20 kwietnia.

Moja Kluseczka waży 8079g 🙂

Lecimy teraz odwiedzić moją koleżankę która rodzi lada dzień,ma termin na 13 marca a miała już dwa alarmy 🙂

Pozdrawiamy 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki!!!!
Jestem w końcu, ale tylko na weekend, bo niestety komputer bedziemy jeszcze oddawac do naprawy po niedzieli 😞 😞 😞
U nas wszystko oki 😉Jest wesoło, bo moja siostra przyjechała do nas na tydzien, także mam towarzystwo do plotkowania 😎
Szymon z dnia na dzien rozrabia coraz bardziej, już jak chwyci się za moje palce, to potrafi usiąść:P :P
Zaczęłam mu podawac przygotowany przez siebie przecier warzywny, bo te zupki ze sklepu sa obrzydliwe :X
Trochę je, troche wypluwa, ale zawsze coś w brzuszku mu zostanie:laugh:
Nie wiem czy zdążę poczytać co tam popisałyście, bo siostra i maż pchają się do komputera 🤢
Inka 😘 na szybki powrót do zdrówka 😉
Zmykam, miłego weekendu słoneczka 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny!

Karola - nie ma problemu, moja Ania o tej porze już smacznie śpi 😉 Dobrze że u Natalki to nic poważnego.
W sumie ja bym się bała szczepić sama będąc chora... Dlatego że dziecko do szczepienia powinno być całkiem zdrowe, a jak ma styczność z chorą osobą, a szczególnie mamą, to mogło coś podłapać... 🤨 Dużo zdrówka!!!

Inka dużo zdrówka!!! I nie umartwiaj się tak nad tą łazienką 😉 skoro myślicie o sprzedaniu tego domku, to nie musi być idealna 😉 🙂

Moni na razie mój podopieczny będzie przychodził w czwartki i piątki na 5-6godzin, potem na cały tydzień 🙂 Buziak dla Maksiula, żeby to tylko na ząbki było - chrupki to najlepsze gryzaki pod słońcem 😉

Karola83 Wrocław jest fajny 🙂 No ale zawsze to lepiej jak jest się bliżej swojej rodziny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam późną porą 🙂

Dzieciątko moje śpi a ja mam te "5 minut"dla siebie 🙂
Jak na razie Dobrusia trzyma się dobrze po szczepieniu ,nie była nawet marudna,może spacerek tak relaksująco na nią podziałał,zobaczymy jak będzie w nocy i przez kolejne dwa dni.

Macie jakieś plany na ten weekend? Ja jutro gonie do kosmetyczki i fryzjera humorek sobie poprawić 🙂Może uda mi się juro jakiś płaszczyk wiosenny kupić bo jak do tej pory nic dla siebie nie znalazłam 😞 w biuście ledwo co się dopinają albo wcale 😞

Toja śliczna ta Twoja Ania:0 Aniołeczek taki 🙂Fajnie,u Was już po chrzcinach u nas jeszcze wszystko w proszku 😞

Pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam_weekendowo !!!
U_nas_wszystko_zmierza_ku_dobremu 🙂Natalka_uśmiechnieta 🙂zero_stanu_podgoraczkowego,a_to_najważniejsze_ 🙂
Ja_czuje_się_dobrze_kataru_już_nie_mam 🙂

my_jak_co_roku_dziś_mamy_imprezę_zorganizowaną_przez_panów_w Tomka_rodzinie, dla_kobiet_z_okazji_ich_święta 🙂

Monia ja kosmetyczkę zaiczyłam we wtorek,zaraz inaczej 🙂

miłego weekendu 🙂
ps.Monia ja_też przed chrzcinami 😎 😘 😘 😘
ps.sorki zapisownie,ale spacja szwankuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!

Monia27 dla Ciebie 😘 na wypad upiększający :laugh:

Mona pewnie masz rację i u Maksia to ząbki dają o sobie znać

Karolka dobrze, że nic poważnego u Nati się ni dzieje a jedynie efekt szczepienia
i Ty zdrowiejesz 🙂

Inuś dużo zdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi wczoraj Łucja przez cały dzien ucieła sobie 2 drzemki po 30 min i tak jak się obudziła o 14 to zasnęła po 18, zaliczyła przyspieszoną szybką kąpiel i do łóżeczka 🙂
ale mimo to i tak była bardzo grzeczna i niesamowiie towarzyska, śmiała się do wszystkich i zaczepiała

zaczełam jej wprowadzać mleko bebilon2 i mamy powtórke z rozrywki 😞 znowu zaczęło się ulewanie itp. 😞

uciekam bo na 10 mam vacu

Buziamy gorąco z Łucyją 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!! 🙂

Nocka z moją małą była super,bałam się,że będzie źle spała po szczepionce ale było lepiej niż zwykle.Jak na razie nie ma obrzęku ani gorączki zobaczymy jak będzie przez resztę dnia.

Ok lecę jeść śniadanko 🙂A po śniadanku troszkę się upiększyć 😉

Pozdrowionka 😘 😘 😘

Karola83 dziękuje 🙂 😘 i dla Ciebie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my po_wizycie_u_neorologopedy_z_Bartkiem 🙂
nieuwierzycie_co_przeczytacie 🥴
stwierdzono:
1.84%wrazliwości_na_dotyk
2.przesuniecie_odruchu_wymiotnego-punkt_wrażliwości
3.niekontrolowanie_ciała-tzn.np.odwraca_w_lewo_głowę_równorzędnie_zginając_prawą_rękę

przyczyną jest jakiś bodziec podczas ciązy, który zahamował w mózgu rozwój na etapie 24tc...ja leżałam wówczas na patologii,bo wody mi się sączyły 🙃

dobrą_nowiną_jest_to,_że_wszystko_jest_do_wyleczenia_masażami 🙂
zaczynamy_spotkania_z_terapeutą_od_wtorku 🙂

odnośnie_punktu_2:czaicie,że odruch_wymiotny_też_da_się_przesunąć_głębiej_do_gardła, wówczas_Bartek_nie_bedzie_taki_żigolak 🙂

zmykam się szykować na wyjście 🙂
miłego popołudnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka czytam i faktycznie niewierzę (i to już w brzuchu tak się porobiło, a tak dmuchamy i chuchamy 🤨 ), ale najważniejsze, że wsztsko da się wyleczyć 🙂

Łucja była z tatusiem na godz spacerku, pogoda fatalna raz pada śnieg za chwile świeci słonko a do tego zimno i wiatr czasem 😠 zgłupieć idzie.
zaczynam czekac na wiosne z prawie z takim samym zniecierpliwieniem jak na poród :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
my_już_po_imprezce_z_okazji_Dnia_Kobiet 🙂
mała_grzeczna_wcale_niepiszcała, ani_nie_płakała 🙂
ja_też_znacznie_lepiej_się_czuje 🙂


tak_dzieczyny_nieprawdopodobne_i_myslać,_gdyby_nie_bilas_4latka_i_badanie_wzroku_to_by_nie_wyszło 😉

MIŁEGO WIECZORU 😆
DOBRANOC 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia27 dzięki 😆

Karola Bartek-żigolak, ale się uśmiałam :laugh: :laugh: :laugh:
Fajna tradycja - taka imprezka dla kobiet. Widzę że Wy lubicie świętować i świetnie Wam się to udaje, nie? 🙂
troszkę zazdroszczę 😉

Karola83 też już mam dość tej zimy... 😠

Dziewczyny upiekłam to cudo:
http://whiteplate.blogspot.com/2009/06/sernik-z-biaa-czekolada-i-jagodami.html

nie wygląda tak ładnie bo mi popękało... Ale to nic 😉 skład ten sam 😁 😁 to i smak będzie taki jak należy 😉

studzi się właśnie w piekarniku, potem do lodówki i nyny. Tylko czekam aż mi się pranie wypłucze, bo jeszcze sobie na noc (głupia)włączyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hello dziewczynki 🙂
jakiś pogrom chyba z tymi kompami, bo mnie wczoraj przez cały dzień nie chciał odpalić 😠 .
Ale od początku. Piątek miałam cały do bani.Młody z rąk nie schodził, płakał cały czas. Uspakajał się dopiero po czopku Viburcolu i Nurofenie.Nocka to wogóle była porażka, bo zasnął dopiero na dłużej (czyli 3,5godz) po 2 w nocy i wstał już po 6 i od nowa polska ludowa 😞 . Wczoraj wyglądałam jak zombie. Dobrze że był M bo chyba wyszłabym z siebie. Też cały dzień na rękach . Nic jeść nie chciał , dobrze że pił chociaż. Ale przed wieczorem się uspokoił, strzelił 2 wielkie kupy, wykąpałam go-patrzę mu w pyszczek i widzę piękne 2 BIAŁE KRESECZKI 🙂 🙂 🙂. Dzisiaj nocka już lepsza, pospał łącznie 5 godz 🤢 . Teraz humorek ma też nie nie najgorszy. Zobaczymy. Sama jestem , bo M w pracy. Byle do 18tej.
Zmykam dziewczyną śniadanie zrobić , póki młody nie marudzi.
Budziole 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam niedzielnie 🙂
Toju masz racje,rodzinka T jest bardzo związana z sobą, lubimy wszyscy spotykać się na"spędach" 🙂 wiele członków jest zagranicą lub studiują, ale kiedy są w mieście nie ma bata,aby spotkanka nie było:laugh:

u Nas dziś zmino,mrożno 😞
miłej niedzieli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...