Skocz do zawartości

**wrzesień 2009 :-)** | Forum o ciąży


Moni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • ata38

    5633

  • Kar_ola

    6268

  • Mimi83

    2040

  • Karola83

    2094

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂

Karola OGROMY 😘 dla Ciebie na powrót do pracy. Będzie dobrze 🙂 . Trzymam kciuki.

Mimi, tak to już jest nieraz z tymi chłopami 😠 No i SUPER że ząbki już kiełkują:laugh: .

Karola83, ale się uśmiałam. Nasz Maksiula też wczoraj rano pierwszy raz taką "dżdżownicę" zrobił. Pisze dżdżownicę bo Ola dokładnie tak powiedziała o tym :"wyczynie":laugh: :laugh: .
I nic się nie nerwuj że coś nie tak.

Buziaki i miłego dnia. Ja zmykam z Ola na rekolekcje , bo sie jej w szkole zaczęły, a tak mi sie nie chce 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Karola, od nas też wielki buziol!!

Mimi, ja też bym się zdenerwowała...

ACSB prześliczny ten malunek!!! 😲 🙃 🙃 masz talent 🙂

Karola83 nic się nie martw - każde dziecko rozwija się w swoim tempie, Łusia jest śliczną, silną, zdrową i mądrą dziewczynką 🙂

A mnie coś rozkłada, dziewczyny co można brać na przeziębienie jak się karmi piersią? 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Toju, ja to zawsze starałam sie jak najmniej lekarstw. Jakieś syropy z malin itp. Jak było źle to po Apap sięgałam i wit C. ,i chyba Rutinoscorbin.

A'propo jeszcze tego rozwoju dzieciaczków. Ja przy Oli jako pierwszym dziecku też się denerwowałam i martwiłam że coś nie tak. Chociaż Ola bardzo szybko sie rozwijała. Na pół roczku już raczkowała a na 10 msc chodziła. Więc wyobraźcie sobie jakie przy Jagodzie miałam zschizy jak młoda nie chciała (tak jak młody teraz) na brzuchu leżeć nie podnosiła sie itp. Nawet neurologa zaliczyliśmy. Zaczęła raczkować bardzo późno bo dopiero tak przed roczkiem , a chodzić na 15 msc. I teraz już trochę spokojniej do tego rozwoju podchodzę. A już na pewno nie kieruje się książkowymi wytycznymi co musi dziecko w danym miesiącu umieć.

Zmykam bo na 10.00 kościół 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki!!!
Karola 😘 na pierwszy dzień w pracy, jesteśmy z Tobą, będzie dobrze 😉 Kochana, a figura się nie martw,jesteś zgrabna i zadbana, po dwójce dzieci można Ci tylko pozazdrościć wyglądu 😉
Toju, jakby Cię gorączko dopadła, albo ból głowy, to paracetamol też można brać przy karmieniu piersią.
U nas dzisiaj nocka przespana cała, jak mały padł o 22-ej tak obudził się dopiero o 6.30 🤪 Jak nigdy 🤔
Moni, Karola, moj Szymon tez tak pełza, podnosi tyłek do góry i prostuje nogi, tak ze czasem staje prawie na głowie:laugh: :laugh: 🤔
Zmykam, miłego poniedziałku laleczki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!

ja szybciochem bo Łucja już znudziła zabawkami na macie.

Moni 😘 na tą dżdżownicę :laugh: :laugh: :laugh:

Karolka będzie dobrze. A na figure nie masz co narzekać laska z Ciebie 😉
u Taty tez się poprawi, pewnie to tymczasowy kryzys. Trzymam mocno kciuki

Łucji chyba też ząbule na dole ida bo marudzi ogromnie i pociera czym tylko może dziąsełka

dobra uciekam

miłego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiatam poniedzialkowo coś mnie rozłożło chyba się czymś zatrułam od piatku po gościnach jedźimy wczoraj unas był pokaz pojemników próżniowych super vac może słyszeliście o tej firmie niemieckiej w tych pojemnikach można gotować to znaczy daje się produkty surowe i się wrzatkiem zalewa i do tego jest taka pompka co powietrze pompuje i właśnie wczoraj pani pokazywała jak się to robi i chyba ta zupa mi zaszkodziła ,dziś niemam apetytu na nic . A moja mała to już zaczyna raczkowac ostro rękami się trzyma i pełza narazie powoli ja też nie czytam książkowo bo tam zazwyczaj to średnio piszą o rozwoju maluszkow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej laseczki!

No, wreszcie dziś mogę do ludzi, mam jako tako siłę 😉 Ostatnie 4 dni to była jakaś trauma 😞 Kubala zasmarkany, 4 nocki nieprzespane, płaczliwy i marudny bidulek; ja z wiosennymi bólami stawów i niewyspana, ledwo żywa, a mój M. coś sobie kręgosłup nadwyrężył i ledwo się ruszał, nie mówiąc o podnoszeniu czegokolwiek, tj. wanienka, fotelik, wózek, czy chociażby nasz Szkrabek... A do tego wczoraj Kubuś u moich rodziców pierwszy raz huśtał się na huśtaweczce i mój tato chciał go poprawić i przewróciła mu się huśtawka razem z Kubą do tyłu na kafle 😞 Kubala uderzył tylną częścią główki, miał guzola, dziś już ma tylko siniaczek, ale bałam się okropnie czy nie będzie z tego jakiegoś wstrząsu mózgu albo czegoś jeszcze gorszego... Do tego jeszcze w nerwach nawtykałam tacie, że przestawiał huśtawkę z dzieckiem w środku, ale każdy mądry po fakcie 😞 Dziś już jest w miarę ok. Kubala przespał nockę, obudził się dopiero o 5-tej na jedzonko 🤪 Ja coprawda dalej niewyspana, bo co chwilę sprawdzałam czy coś mu się po tym uderzeniu nie dzieje, a nad ranem, to już ze strachem słuchałam, czy w ogóle oddycha 🥴
Katarku już dziś nie ma i od razu inaczej funkcjonujemy 😉

Tyle u nas 🙂 Ponadrabiam wieczorkiem 😉

Kar_ola 😘 na pierwszy dzień w pracy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inka dobrze, że Kubusiowi nic się nie stało, biedulek malusi
dla Was 😘

a na mnie sąsiedzi się normalnie uwzięli, najpierw z góry remont robił, później po kolei obydwaj z boku a teraz na dole tłucze 😠 i oczywiście przez cały dzień spokój a popołudniami i wieczorami wielkie remonty 😠 😠 😠

My zaliczyłyśmy spacerek ponad 3godz z koleżanką ze szkoły rodzenia, sympatycznie było :laugh:
tylko, że ze mnie gapa bo miałam upominek dla małej i zapomniałam dać i nawet mi do głowy nie przyszło jak koleżanka Łucji dała 😞 wstyd normalnie, ale odkąd Łucja jest to jestem masakrycznie zakręcona, bo to trzeba tyle pamiętać kiedy było jedzenie ile było itp. 😉 ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka jak tam pierwszy dzień w pracy?
jak Natka sie sprawowała?

dziewczynki a Wasze dzieciaczki jak zasypiaja to dajecie im jakąś przytulankę?
Mi Łucja odkąd zasypia na boczku to główką przytula się do ochraniacza na łóżeczku oczywiście z tetruchą, którą później zabieram, ale nieważne jak ją położę to i tak główka zaraz jest przy ochraniaczu.
i tak się zastanawiałam może jej jakąś przytulankę dac bo widać dziewczyna potrzebuje się przytulić do czegoś ale się boję żeby się nie udusiła 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolka, mój Kubala zasypia z tym konikiem morskim, co ma też Twoja Łucja, uwielbia go i zawsze zasypia trzymając mu rączkę na brzuszku, albo ściska ogonek 🙂 A oprócz tego zawsze ma w łóżeczku jeszcze takiego welurkowego pieska, którego jak nie chce mu się spać, to sobie gryzie i czasem też do niego się przytula. I nie zabieram mu tych przytulanek jak uśnie, bo raczej krzywdy sobie nimi nie zrobi, a czasem jak się w nocy obudzi, to słyszę jak mlaska tego pieska, albo włącza sobie melodyjkę w koniku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no witam 🙂
ale się stęskniłam za Wami 🙂
dziękuję,za wsparcie...było trochę tremy...jest ok 🙂
nogi mnie bolą jak diabli...klientów jak plastrów...czyli brak...dziś bardziej tak towarzysko było 🙂 jutro też bo z inną zmianą bede 🙂

Natalka rozstanie zniosła bardzo dobrze 🙂
była grzecznaa o 15-tej jak zobaczyła mnie,Bartka i Tomka w jednej chwili to nie wiedziała z kogo widoku ma się cieszyć...przytuliła sie tylko do cyca i bawiła 🙂
Mama mówiła, że była grzeczna 🙂

po obiedzie byliśmy już z dziećmi na spacerku 🙂 Bartek szaleje na hulajnodze, a młoda zwiedza świat z pozycji leżącej 🙂
teraz kawka i zabieram się za gotowanie obiadu na 2dni 🙂

szczerze nie wiem jak ja dam rade przez te 1,5tygodnia codziennej pracy 🙃 już jestem "ap" 😎

Inka może podejdz chodziaż do pediatry na badanie 🙂 mały może Ci po kilku dniach nawet wymiotować po takim upadku...oby nie 🥴

acha
tak piszecie o tych dżdżownicach...przewrotach 🙂
Natalka od 2tyg. tak sporadycznie się przekrecała, ale pełzaka włączała kilka razy dziennie 🙂od dziś turla się, z radości buja sięna brzuszku a głowe i nózki ma w powietrzu:laugh: :laugh: :laugh: wyglada jak dziecko z zamontowanymi biegunami:laugh: :laugh: :laugh: :pinch:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inka 😘 oby wszystko było dobrze 🙂
Karolcia moja zaspia przy piersi,a jak śpi w nocy w łózeczku to przytula się boczkiem do podusi 🙂Sporadycznie lulam ją z piel.tetrową, ale jak zaśnie to jej zabieram, bo raz się przestraszyła jak była mniejsza, bo nakryła się cała i nie mogła jej się pozbyć 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inka może warto przejsc się do pediatry, tak jak Karola pisze, zawsze to bedziesz miała pewność, ze nic sie złego nie dzieje.
Karola, fajnie ze w pracy oki 🙂
Karola, mój Szymon zasypia na boczku lewym tez przytulony do osłonki łóżeczka 😆
A dzisiaj zjadł mi bardzo ładnie obiadek i jak zajadał, to tak mu ząbek fajnie "dzwonił" o łyżeczkę:laugh: :laugh:
Mam pyt Karola, jaką rybkę dawałaś Łucji??? Czy gotowana czy pieczoną??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie w wtorkowy słoneczny poranek 🙂
Natalka w nocy szalała, wstawałam do niej co 2godz 🥴tylko przytulała się do piersi i zasypiała 😆
wychodzi przywiązanie do cycusia 🙂mimo to wyspana jestem 🙂

laseczki zmykam się pindżyć,B zaprowadzić do przedszkola i do pracy 🙂
Miłego dnia 😆 😆 😆

Mimi 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochanieńkie! :laugh:

Moje dziecko samo już siedzi 🤪 :laugh: czasem kiwa się na obie strony to odepchnie się rączką i dalej siedzi :laugh:
aha i najlepszą zabawką jest puste opakowanie po mokrych chusteczkach :laugh: 😉

u nas zapowiada się piękny dzień więc idziemy na spacerek i przy okazji zahaczymy o sklepik bo Łucyjka wyrasta z bodziaków rozm. 74 🤢 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki!!!
U nas dzisiaj nocka spokojna, jedna pobudka o 23.30 jak zwykle 😉U nas tez pogoda poprostu zapowiada sie boooska wiec, też spaecrek zaliczymy na pewno 😉
A my wczoraj zmierzyliśmy Szymka i ma juz 76 cm 🤪 Tez wyrasta juz z ciuszków i czas najwyższy kupic mu conieco 🙂
Karola83 na udane zakupy 😘
Karola, udanego dnia w pracy 😉
zmykam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobietki

u mnie samopoczucie fatalne 😞 nos zatkany, kicham jak najęta... Cieknie co chwilę 😞 😞
Aż mi się nic nie chce...

Tak fajnie się czyta o tym że Wasze dzieciaki co rusz robią coś nowego 🙂 🙂

Karola83, jak się martwisz przytulankami - to są takie 'szmatkowe' z główką jedynie i na końcówkach materiału są łapki zazwyczaj. Z welurku - bardzo miłe dla buźki 🙂

Inka, myślę że nic mu nie będzie, a prześwietlania też nie ma się co bać - już noworodki w szpitalu są czasem prześwietlane, żeby sprawdzić czy mają wrodzone zapalenie płuc.

Moja Ania też wyrasta z ciuszków w ekspresowym tempie 🤪 wczoraj robiłam porządek w jej ciuszkach, segregowałam rozmiarami mniej więcej i tych na 56 i 62 odłożyłam cały wielki karton, i trochę też już na 68 musiałam odłożyć 🙃 🙃
Przy okazji odłożyłam spory worek ciuszków nadających się na chłopca dla koleżanki, która będzie miała synka.

Karola przez jakiś czas Natka może sobie odbijać w nocy Twoją nieobecność w ciągu dnia - czasami tak bywa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...