Skocz do zawartości

Rodze w marcu 2010 - czy ktos sie do mnie dolaczy? | Forum o ciąży


AngelFire

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • anulab84

    2024

  • kasenn88

    1920

  • ola73

    3058

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Moni Dziedziczenie barwy oczów, ich kształtu i umiejscowienia ma charakter poligenowy,
za ich barwę odpowiada wiele genów i ich alleli.
Wiadomo że kolor brązowy dominuje nad zielonym i niebieskim.Zielony dominuje ponadto nad niebieskim.W zależności który dominuje taki wychodzi kolor oczu(za każdą barwę
odpowiadają chyba conajmiej 2 geny ale nie jestem tego pewna).
Kolory mieszane powstają może na skutek "uśrednienia" ilości melaniny w tęczówce.
Polecam artykuł:
http://www.biotechnolog.pl/news-747.htm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki

Widze ze ja dzisiaj pierwsza 🙂

Wiecie ze wczoraj moj synek byl tak marudny ze przestawil sobie caly dzien? 🤔 🤔 tylko 4 razy urzadzil sobie drzemke na pare minut i to jeszcze pod presja mamy ktora go ciagle lulala zeby tylko sobie przysnal. Kurcze jak nigdy bo on to potrafi sam zasnac i to na 2-3 godziny 😲 😲 Potem wogole tak dziwnie jadl ze sama juz nie wiedzialam kiedy jadl i kiedy go karmic i doslawnie jadl po kilka ml 😲 😲 Ale za to ciagle by pil herbatke 🤔 🤔 nie wiem moze to przez ten upal a moze jeszcze po tym szczepieniu. No wiec wkoncu dalam mu czopka Paracetamol , bo tylko to mialam i o 17.45 zjadl 120ml + proszek. Po czym znowu marudzil. Po 20.00 go wykapalam i chcialam mu dac butle a onsie zaczal krzywic i prezyc czyli NIE. No a zasnal o 20.45 ( gdzie powinien juz byc glodny bo minely 3 godziny od jedzenia) i obudzil sie na jedzenie dopiero o 2.05 😲 😲 🤪 czyli nie jadl 8 godzin i 20 minut 🤪 🤪 a spal 5 godzin i 20 minut. Potem jeszcze obudzil sie o 5.50 na pampersa i butle i spi dalej. Normalnie jestem w szoku 🤪 🤪 🤪 Ale to pewnie przez to marudzenie byl strasznie zmeczony i czopek mu pomogl:

Ale sie rozpisalam 😁 😁 No nic ale musimy sie pochwalic ze

Dzisiaj kończymy 3 miesiące
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!
My dzisiaj na nogach od 6, zresztą jak codziennie. Mój maluch to ranny ptaszek, za to teraz zasypia a ja mam chwile dla siebie 🙂. Dzisiaj w nocy Szymon pobił siebie spał od 20.30 do 4 rano 🤪, szok, zawsze wstawał o 1 i 4 na jedzonko, a ok 5, 6 budzi się na dobre. Nie mam nic przeciwko, żeby mu tak zostało 😁.

Kurcze jest bardzo ciepło, cała noc miałam otwarte wszystkie okna w mieszkaniu, zero wiatru, a temperatura spadła w nocy do 20 stopni 😠, nawet się mieszkanie nie wychłodziło, a dzisiaj znowu 30 stopni w cieniu ma być, ale na spacerek i tak pójdziemy 🙃

Aśka gratulacje dla OLIWIERA, niech rośnie zdrowo i za bardzo nie dokucza mamusi 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co, trochę się mi jeszcze myli kto jest kto 🤢, mam nadzieję, że mi wybaczycie jak jakąś gafę strzele 😮.
cruella mam nadzieję, że Twoje problemy zdrowotne szybko się skończą 🙂.
Co do księży mam takie samo zdanie, my chrzciliśmy syna w mojej rodzinnej parafii w Makowie Podhalańskim, a nie tu gdzie mieszkamy (w Krakowie) to musieliśmy brać zaświadczenia, że nasz ksiądz nie ma nic przeciwko żeby ochrzcić dziecko gdzie indziej, parodia co 😠. Ale za to było super, bo mały był chrzczony razem z kuzynką (starszą o 2,5mc) i mieliśmy mega rodzinna imprezę 🙂.
Też jestem zdania że człowiek sam powinien wybierać wiarę, ale nigdy bym nie chciała, żeby mój dzieciak był wytykany palcami, przez to że ja go nie ochrzciłam. W przyszłości zrobi co będzie chciał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się rozpisałam, wiecie chyba mi brakowało kontaktu z ludźmi 😁. Siedzę z maluszkiem w domu, nie pomyślcie sobie, że narzekam, bo go kocham ponad wszystko, ale czasem mam ochotę pogadać z kimś innym niż mąż (żeby nie było jego też kocham 😁). Koleżanki pracują, zresztą żadna jeszcze nie ma dzieci i kompletnie nie rozumieją co to znaczy mieć takiego kochanego maluszka, że są inne priorytety, że układ dnia się zmienia, ale to nic, one będą w pieluchach jak ja już będę spać całą noc 😁, no chyba że zrobimy drugiego maluszka 😜, bo bardzo chcemy. Nawet myślałam żeby teraz, od razu, ale wózki które oglądałam dla dwójki dzieci tak blisko siebie urodzonych są niewygodne i mało funkcjonalne. Chyba z rok poczekamy. No chyba, że zrobimy wcześniej 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anna dziekujemy za zyczenia 😘

Dzisiaj dzien wyplat. Wiec tesciu wczoraj dzwonil co ma kupic malemu, Panpersy , mleko czy jakis ciuszek 🙂 ale mi pampersy sie najbardziej przydadza bo mleka mam jeszcze 2 puszki 🙂

Maz tez ma dzisiaj wyplate zobaczymy co kupi synusiowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry!

Moj maluszek wczoraj tez byl bardzo marudny. Popoludniu dostal malej temperaturki. Mial stan podgoraczkowy 37.3 po szczepieniu. Jak byl najedzony i jeszcze nie bylo godziny snu to nawet bardzo ladnie bawil sie grzechotkami na lezaczku. Potem niestety jak juz mamusia wziela szkraba do przebrania na noc zaczelo sie 😞 Marudzil i marudzil bo zmeczony byl i chyba glowka go bolala bo pocieral sie po niej od temperaturki 😞 Nie mogl zasnac i dopiero padl o 23.00 Potem o dziwo ladnie spal a mamusia myslala ze nocka bedzie do kitu. Obudzil sie na amciu o 2.00 4.30 i 7.15. Teraz dalej nie spimy bo na gaworzenie do karuzelki sie zebralo podczas zmiany pieluszki 😁 Pewnie opowiada jej wczorajsze "przygody"
Po wizycie u gina jestem. Jestem ladnie wygojona i mam zapisane tabletki dla karmiacych Cerazette 🙂 Chciala mi zalozyc spiralke ale ja po niej mam zawsze jakies komplikacje...
No nic ide zrobic chyba sobie zbozowke. Nie wyglada na to zeby szkrab jeszcze sobie pospal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie zjadłam śniadanie i sobie siedzę i myślę, że jaka ja byłam głupia, że wcześniej z Wami nie "gadałam". Na brzuszku jestem zalogowana już bardzo dawno, od początku ciąży, nawet czasem byłam na Waszym wątku, ale czemu się wcześniej do rozmów nie włączyłam to nie wiem ☺️. Nawet chyba byłam na profilu cruelli na nk, kiedyś jakiś link mi gdzieś przemknął. I chyba cruella też u mnie była 🙂, pewnie się zastanawiałaś kto to Cię ogląda 😜.

a co do wypłat, to właśnie sprawdziłam i moja już jest 😁, może na jakieś zakupy dzisiaj po południu skoczę 🙂

Dziewczyny, mam do Was pytanie, wy wracacie do pracy po macierzyńskim, czy zostajecie z maluszkami. Ja początkowo chciałam iść do pracy, ale niania w Krakowie jest droga, a poza tym ciężko by mi było takiego małego bąbla zostawić z kimś obcym. Chyba będę na wychowawczym do wiosny, wtedy nianie już znajdziemy, a po zachowaniu większego dziecka mam nadzieję że będę w stanie stwierdzić czy wszystko jest ok.
Powiem Wam, że już nawet Szymona zapisaliśmy do przedszkola od września 2012, parodia co 😮, a nawet nie wiem czy on będzie na tyle rozwinięty żeby był w stanie zostać w tym przedszkolu, zobaczymy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam w upalny dzień -ja juz sie rozpływam 😞 😞 😞
widzę ze dzień wypłat 😁 jak to milo ze pieniążki na konto idą , a my z pociechami w domku 😉
udało mi sie pobrać mocz na posiew więc szybko mała ubrałam i do przychodni biegłam 🙂 ona nie dojedzona albo z ciepła tak sie darła na dworze i w przychodni też ze mnie wpuścili bez kolejki -dobry chwyt muszę ją tego uczyć 😁 😁 😁 wczoraj takim sposobem też zrobiłam zakupy w sklepie 😲
a teraz pchla zasnęła dosłownie po 10 ml mleka 🤔 nie wiem czy z nia wychodzić w taka duchotę , ale też chciałam zrobić zakupy coś Majce kupić jakieś bodziaki bez rękawków -teraz wychodzą braki czego brakuje w szafie malej 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂
U nas nocka dobra choć Ameliuszek pomylił sobie i obudził się o 4 ale zjadła i poszła spać dalej 🙂

Anno
pewnie tak bo jak nie znam kogoś to zaraz sprawdzam hahahah, daj link do nk chętnie dopiszę Cię do listy.
Po za tym jesteś z Krakowa więc nie narzekaj tylko wchodź na forum Kraskowa, w przyszłym tygodniu spotykamy się u mnie, jest nam raźniej.
Wklejałam link ale podaję jeszcze raz

http://www.brzuszek.net/forum,mamusie_z_krakowa_i_okloic,17,105591.html,str=0

Asia Wszystkiego najlepszego dla Oliwerka

Anulabku Wszystkiego najlepszego z okazji rocznic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WItajcie Mamuśki 😉
Dziś już trzeci dzień kiedy nie było mnie z Wami i duużo stron do nadrobienia, a czasu mało.
Tak jak pisałam wyjechałam z Małym do moich rodziców i słuchajcie-bajka.
Adrianek śpi tutaj jak dziki 😉 Jednak co dom z ogrodem to dom, a nie jakieś blokowisko ☺️
Spaliśmy tutaj 2 noce i godzinowo wyglądało to tak:
Zasypianie 20.30-21.00, potem pobudka o 2.00 na cycka i spanie do 6.30. Znowu cycek, mycie, przebieranie i o 7.30 już z dziadkiem na ogródku. O 8.00 drzemka do 9.00, znowu cyc. Teraz zabawa z babcią 🙂 No dosłownie zero marudzenia. A jak się wyspałam. Boże, bite 8 godzin 🤪 🤪

Kochane, jeśli temat ten poruszałyście a nie doczytałam to wybaczcie, ale potrzebuję Waszej rady. Nie mam żadnego kremiku dla Młodego. Jedynie ten z Nivea 'na każdą pogodę', ale on na zimę bardziej. Teraz jakieś lekkie mleczko by się przydało, bo mimo, że mam synka w cieniu to i tak wczoraj jakoś buźkę miał czerwonawą od słonka... Jaki kremik polecacie? I gdzie po niego iść-do sklepu czy apteki. I czy smarujecie dzieciaszkom główkę całą jeśli są prawie łyse? 😜

Widzę, ze nowa Mamusia do nas dołączyła. WItam Cię Anno_84 😆

Zaraz jadę do miasta z mamą po kremik, który polecicie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karka super ze u dziadków wypoczywacie 🙂
ja kupiłam wczoraj taki
http://www.allegro.pl/item1062624723_ziaja_ziajka_emulsja_do_opalania_dla_dzieci_spf_30.html
najtańszy jaki znalazłam.


Małgosiu wszystkiego najlepszego z okazji imienin 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jeśli chodzi o kremy to ja używam na słońce NIVEA Baby Krem ochronny na słońce hipoalergiczny, ogólnie maluszkowi w ogóle teraz czapki nie zakładam, ale jak go wyciągam z wózka i jest słońce to na główkę zarzucam bardzo cienką czapeczkę w białym kolorze, jak jestem w cieniu to nic nie zakładam, bo po co jemu jest przecież tak samo gorąca jak mi 🙂. Na co dzień używam emolium i Balneum Baby Krem. A co do słońca, z maluszkami trzeba bardzo uważać, ja już w marcu raz Szymonowi przygrzałam buźkę aż oczko mu jedno spuchło 😞, więc uważajcie na słońce. Ja smaruje maluszka tak ok 30 min przed wyjściem na pole i jak na razie jest wszystko ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cruella, dziękuję za zaproszenie na Krakowskie forum, na razie pozostanę tylko tutaj, bo z moim szkrabem nigdy nic nie wiadomo jak z czasem będę mieć, bo raz jest spokojny i dużo śpi a są dni że nic nie mogę zrobić taka z niego maruda, a nie chce być osobą która pojawia się i znika, jak już jestem to jestem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ci współczuję w taki upal się męczyć 😞
majka się obudziła i się zastanawiam czy nie lepiej wyjść teraz z nią bo potem ok 11 będzie niebezpiecznie gorąco 🤔
właśnie leży i konsumuje swoje rączki ale pić ani jeść nie chce 🙂 znalazła sobie zabawę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...