Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć Mamusie 😆
Po kilku dniach nieobecności melduję swój powrót na forum. Mam nadzieję, że nie będzie już więcej tego typu przerw 😉 Wczoraj wróciłam do domu, ale musiałam "odchorować" lot 🤢 i nacieszyć się mężem ☺️
Wizyta w Polszy przebiegła pomyślnie pod względem spraw które chciałam załatwić, ale powiem Wam szczerze, że odzwyczaiłam się chyba od klimatu 🤔 Miałam non stop opuchnięte nogi, ledwo wchodziłam na 4 piętro do mieszkania rodziców, cały czas coś mnie bolało i nie mogłam spać. Na szczęście wróciłam do nadmorskiego powietrza i czuję się wyśmienicie! Noc przespana, żadnych dolegliwości.
Z tego co udało mi się wyczytać wszystko u Was przebiega pomyślnie - i bardzo mnie to cieszy! 😆 I jak dużo nas w wątku z odliczaniem 🤪 😁 Teraz to już z górki 😉
Mam już swobodny i stały dostęp do netu, dlatego będę zaglądała codziennie i na bieżąco wtrącała swoje 3 grosze 😉 😁

POZDRAWIAM WAS CIEPŁO - Buziaki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Kobzior dobrze, że wróciłaś do nas, maż pewnie też zadowolony 😁 😁 😁
Skoreczka super, że są dobre wyniki, 😉
Masz rację, że mi brzuchol wyskoczył. Dziś się widziałam z koleżanką, która mnie z miesiąc nie widziała i to samo powiedziała. Przypomniałam mi jeszcze, że z Kubą też mnie wywaliło w tym samym czasie 🙂
Pamii18 u mnie też trochę świeci, trochę pada. Czaiłam się na tęcze, ale przestało padać zanim się zrobiła 😉. Cieszę się, że mój avatar Ci się podoba, tyle że chyba pstryknę kolejny, bo ciemny na ciemnym tle i nie bardzo widać 😜
Byłam na spacerze, chciałam podejść do kwiaciarni, na pocztę i do ośrodka. Zdążyłam na pocztę i zaczęło padać, to po drodze tylko do kwiaciarni i do domu. I dalej nie mam wyników 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny tak mi się chciało słodkiego a domu nic, więc upiekłam babkę 🙂 Znalazłam jakiś przepis w necie- bo już ta moja mi się znudziła- i wyszła super 🙂 Mąż będzie miał niespodziankę, bo jest na dworze i nie wiedział, że coś szykuję. Wstawiłam wodę na herbatkę i go zawołam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika a ja własnie zjadłam słodka bułke z serem i dżememi i popijam cappucino 🙂
Pisałaś wczesniej ze brzuszek ci twardnieje, mnie tez, jednak nauczyłam sie rozrózniać skurcze doraźne od jakiś groźniejszych. Pewnie u ciebie jest podobnie 🙂
Kobzior to wciskaj te swoje 3 grosze częsciej na forum. Czekamy 🙂
Nikusia zdjęc nigdy nie za mało, więc cykaj i dodawaj 😉

Dodam, że dziś zaczęlam 7 miesiac wg usg 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam KObzior ... dobrze że już jesteś z nami 🙂
Skoreczka , pewno że wizyty się boję, a na myśl że mogę się dowiedzieć to się tylko cieszę 🙂 mam nadzieję że tym razem dzidzia będzie skora do pokazów :]

Monika, ja już lecę do CIebie 🙂 tylko biuro zamknę , bo aż mi ślinka cieknie :P

Nikusia no ale jakąś część spraw do załatwienia masz odhaczonych więc nie jest źle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika jesli skurcz pojawia sie raz na 2-3 godziny i po kilku sekundach mija to nie panikuje. Jeśli mam długo twardy brzuch i pobolewa intensywniej wtedy biorę Nospę. Takie mam zalecenia od lekarki. Niebezpieczne skurcze tez wiążą się z plamieniem - wtedy to mam juz tylko brac telefon do ręki i dzwonic do ginekolożki. Tak to u mnie wyglada.

Pamii ja też sie boje zawsze wizyt ale trzeba myśleć o tym miłym usg 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka, no u mnie jest tak: np wczoraj rano miałam skurcze co chwilę, chyba z 10. Jak przeszły to wstałam bo bałam się następnego. Wygląda to dość dziwnie, bo zazwyczaj prawa strona brzuszka unosi się do góry jakby to maluch się wypinał, ale to nie on bo po chwili, z każdym oddechem jakby powietrze ze mnie schodziło 😮 Jak już zrówna się z lewą częścią brzucha to po chwili znowu "rośnie". I tak w kółko. Dziś miałam tylko 2 razy i tylko rano. Przez resztę dnia praktycznie nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika to rzeczywiście wczoraj mogłaś się wystraszyć skoro az tak intensywnie 🤢 Kazda inaczej to odczuwa i nie można tez komus doradzić. Skoro dzis sie uspokoiło to obserwuj i w razie takich skurczy mów lekarzowi. może rzeczywiście da ci jakies leki. Ja, Nikusia bierzemy więc nie masz sie czego obawiać.

Cięzko mówic o tych skurczach skoro jest ich dużo rodzajów 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika to ja znowu mam skurcze najczęściej wieczorem 🙂 , jak mam chwilę to się nie martwię, gorzej jak mnie trzyma i boli. No i jakby potem występowały często i regularnie to objaw zbliżającego się porodu 😉
Skoreczka ja wsunęłam lody 🙂), gratulacje z okazji 7 m-ca 🙂
Pamii18 ja też jestem ciekawa kto się u Ciebie w brzuchu chowa, obstawiam córcie 😉 😜
Jak Ci brzuch twardniej i przechodzi to macica ćwiczy czyli masz skurcze 😉
Magda20 witamy na forum 🙂) słodką masz córeczkę, taka niebieskooka blondynka 🙂, myślisz o drugim dziecku?
Monika ja też tak mam, że z jednej strony brzuszek się bardziej napina, dlatego na początku myślała, że to Emilka się tak napina bo cześć brzucha była dużo wyżej od reszty 😉

Oglądaliśmy teraz super komedie "Duże dzieci" , ale się ubawiłam. Chyba mi taki relaks z rodzinką był potrzebny 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jutro mam wizytę to wypytam, ostatnio jak jej mówiłam, że mam skurcze to zasugerowała, że też trochę przez nerwy- a zauważyła, że się denerwuję, bo miałam dość wysokie ciśnienie. Chciała mi dać tabletki na uspokojenie, ale obiecałam, że nie będę się denerwować, bo skoro rozwarcie się zmniejszyło to nie miałam czym. Ale słowa nie dotrzymałam i się trochę denerwowałam, bo moja bratowa trafiła do szpitala, trochę się też napracowałam, bo wyprawiałam urodziny męża. Myślę, że to wszystko razem przyczyniło się do tych skurczy. Dziś się uspokoiłam bo bratowej już lepiej i sporo odpoczywam i skurcze tylko dwa były 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia, jak miałam mniejszy brzuszek i macica była mniejsza to też myślałam, że to synuś, nawet mężowi pokazywałam 🙃 Ale jak zauważyłam, że mimo iż go dotykam on nie reaguje to uświadomiłam sobie, że to nie synuś bo on już by mnie kopnął albo uciekł 🙃 Póki nie bolą i nie idą za nimi inne objawy to jestem w miarę spokojna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika dlatego ja też tak na początku myślałam, ale tak jak mówisz jak dotkniesz to dziecko kopie lub ucieka, więc się zorientowałam, że to jednak skurcz. Z jak Ty się tak napracowałaś nad urodzinami to myślę, że to z tego powodu. Odpoczywaj i się nie stresuj, pomyśl ile nas się z tymi skurczami męczy 😉 a jak idziesz do ginekologa to wypytaj zawsze będziesz spokojniejsza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika1985 napisał(a):
Nikusia, ostatnio przygotowałam sobie listę pytań do gina 😉 Była trochę zaskoczona długością listy, ale cierpliwie odpowiadała 🙂 Na jutro też chyba przygotuję bo już kilka mam 🙂

Ja też tak robię, żeby o niczym nie zapomnieć 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamii, ja ostatnio pytałam o długość szyjki macicy, o rozwarcie bo miałam lekkie, o współżycie ale to było związane z moim rozwarciem, o bezpieczną pozycję do snu. Jutro spytam o wagę maluszka, o skurcze, które się pojawiają u mnie i o wyniki badań bo ich nie znam.
Ostatnio też musiałam jej przypomnieć o skierowaniu na badania. Jak znajdę poprzednią kartkę to Ci napiszę o co jeszcze pytałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to ja już też wiem o co pytać 🙂 o wagę maleństwa, o płeć, o moje boleści brzuszne, np teraz je mam... ale dziwnie bo nie boli mnie brzuch tak typowo tylko tj mięśnie w nim.... już zauważyłam że mam to tylko w pracy...bo tu długo siedzę ... a przejść się nie ma jak,... bo biuro ma maluśkiie pomieszczenie... a po drugie przechodzi dopiero jak się położę i poleżę z 30 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...