Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Mrożonki własnej roboty to fantastyczna sprawa 🙂 ja też zawsze mrożę zieleninę ale też trochę suszę natki 🙂 Tak więc dzisiaj macie wszystkie ode mnie oklaska za mrożonki 🙂
Kacha czy generalnie film polecasz ?? Mając w pamięci pozostałe filmy Koterskiego chyba sobie nie odpuszczę i porwę męża do kina 🙂
Co do wyprawek to strasznie Wam zazdroszczę, że takie wielkie paki dostajecie 🙂 Ja mam kilka zapowiedzianych ale jeszcze generalnie to nic nie dostałam więc nie mam czym oczu cieszyć 🙂 Na razie podziwiam wasze wyprawki i muszę powiedzieć ze dla dziewczynek to same cudeńka macie 🙂

widzę, że akcja wózkowa się zaczęła 🙂 A my jeszcze nie zastanawialiśmy się nad wozem dla syna 🙂 Jak to mój mąż powiedział: trzeba wybrać bajerancki bo lans na wózki być musi 🙂 wielkaB wózek fajny bardzo mi się podoba , at en Twój kasiulka to nie chce coś mi się otworzyć wiec nie mogę podziwiać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej wam 😁 ja dziś też z big smilem na twarzy biegam 😁... sprzedaliśmy autko 😁 ahahah 😁 mmm no i zaczął się szał, naprawiamy na zimę nasze prywatne autko i mąż sobie skórzane fotele w swoim niedzielnym aucie robi no i materac do naszego łoża małżeńskiego w końcu kupimy i będziemy spać jak ludzie ! 😁... bo wersalka już niewygodna się robi.. no i do fryzjera się wybiorę i dziś nie mogłam przejśc obok sklepu z ciuszkami 😁 i zakupiłam czapeczkę granatową wiązaną, półśpiochy białe z welurku i do tego bluze z kapturem i naszytym MIsiem 🙂... no i w ogólę to jakoś tak fajnie 😁... BUzioleeee 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie z mężem już zgoda, ach te hormony ☺️ 😁 😁 😁
Część ubranek już piorę a resztę zaraz będę segregować. Tylko gdzie ja mam to dać 🙃
Magditta chciałabym zobaczyć minę pieska jak został skopany 😁 😁 😁
Co do wózków to my na razie oglądamy na allegro bo do stycznia to znowu nowe będą.

Ma dwie propozycję.
Oklaskujmy się tylko dziś do wieczora, bo jak będzie za dużo to przestanie nas cieszyć, a potem oklaski za coś konkretnego jak wcześniej. Co myślicie?


WielkaB zaproponowała czat a ja zaproponowałam, że w piątek??? Co myślicie i komu pasuje przedpołudniem a komu popołudniu????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do tematu wczorajszej lekcji w szkole 🙂 to było o tyle fajnie, ze dowiedziałam się że po 1 stycznia mamy kochane 20tyg macierzyńskiego + 4 tyg dodatkowo 🙂 i to niezależnie kiedy maleństwo se urodzi bo te 4 tyg liczą się dopiero po ukończeniu tych obowiązkowych 20tyg tak wiec na pewno się załapiemy 🙂 ucieszyło mnie to, bo ja myślałam że liczy się data urodzenia dziecka 🙂
Dużo też radca poopowiadał o kombinacjach i wariantach z macierzyńskim i wychowawczym.
Co do pozywania lekarzy to oczywiście ja trochę wczoraj żartowałam bo nikogo nie mam zamiaru pozywać i mam nadzieję, ze nigdy nie będę pozwaną 🙂 Natomiast Nikusia mocno się mylisz, ze to lekarze są na wygranej pozycji. znam wiele przypadków, ze szpital płacił odszkodowanie i to z wydawałoby się mega drobnostki i głupoty! Ty pozywasz a to lekarz musi udowadniać, ze wszystko było ok. no i tak też wczoraj prawnik to tłumaczył. warto na pewno zapoznać sie przed porodem z tym rozporządzeniem

http://prawo.legeo.pl/prawo/rozporzadzenie-ministra-zdrowia-z-dnia-23-wrzesnia-2010-r-w-sprawie-standardow-postepowania-oraz-procedur-medycznych-przy-udzielaniu-swiadczen-zdrowotnych-z-zakresu-opieki-okoloporodowej-sprawowanej/zal1/

Była też kwestia studentów /o tym kiedyś dyskutowałyśmy/ i radca tylko potwierdził to co wam mówiłam, ze w szpitalu akademickim to nawet jak nie wyrazicie zgody na obecność studenta "jako widza' to nikt tego nie będzie brał pod uwagę. W innych szpitalach jak najbardziej takie prawo mamy żeby się nie zgodzić. Dużo tego wszystkiego było i teraz trochę mi trudno zebrać myśli więc jak sobie coś ciekawego przypomnę to na pisze wam jeszcze. Albo Wy mi jakieś pytanka podsuńcie 🙂
dobra wracam do zupki bo już pewnie ostygła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzuchatki znów na trochę zniknęłam, ale nie martwcie się. Nawet jak nie piszę, to i tak codziennie o was myślę. Ot już mi się tak porobiło, a przy moim synku ostatnio mam coraz mniej czasu. Ze spaniem mu się poprzestawiało i niby zaczyna się normalnie budzić, tzn. ok 7:00-7:30 to w dzień mamy problem ze spaniem. |Ale już się nie będę o tym rozpisywać.
Dziś byłam u gina. U nas wszystko ok maluch ułożony skośnie pomalutku sobie rośnie. Poza tym wszystko ok szyjka bez zmian wyniki dobre przez ostatni miesiąc wrzuciłam 2,5 kg na wagę czyli w sumie 8,5 od początku ciąży. Strasznie mnie to cieszy bo w poprzedniej ciąży na tym etapie miałam już 10,5 kg na plusie.
Jeśli chodzi o czat to postaram się dostosować (o ile mi Gabryś pozwoli)
A co tam ja też was dzisiaj oklaskam, bo humor mam dobry a wy takie kochane jesteście...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉
Dziewczyny nie piszcie o spaniu na brzuszku bo i ja najchertniej bym sie tak połozyła i w koncu wyspała hmmmmmm

Co do biustoniszy to ja rozmawialam kiedys z jedna babka i ona mądrze mówiła zeby poczekac tak z 2 tygodnie przedz porodem bo wtedy sie brzuszek obnirza i mozna juz dobrac prawidłowy rozmiar 😉Ale z drógiej strony jak by coś i wczesniej wyladowało by sie w szpittalu to ja mojego meza ciezko widze jka idzie mi kupic biustonosze do karmienia 😉

Kruszynka i ja szaleje za zupami moge jeszcze na okragło i czesto gotuje tylko dla siebie bo Jakunb to tylko rosół a mąz tez woli konkrety ;0
A co do płynów do higieny intymnej ja po porodzie to jechałam na tartum rose z apteki saszetke rozrabia sie w wodzie i po kazdym skorzystaniu t toalety stosuje działa bakteriobujczo i przeciwbolowo polecam...a i ja wlawałam do takiej małej buteleczki co ma takonczenie takie jak płyn do szyb i pryskałam


Wielka B wózek sliczniutki ;0

Skoreczko i ja polecam mleczko z czosnkiem i miodem herbatki z owocu maliny i soczek malinowy no i tradycyjnie cuytrynak do tego kanapeczka z cebula no i ciepełko 😉 Lekarz do tego kazał mi brac 2 razy dziennie wit c

Nikusia ja robie sobie peczki z wzrzyw mrozonych czesc jest taka ze wkładam liscie pora liscie selera pietruszki i dokładam korzen marchewki nazywał to rosołowa i do rosołu je wrzucam a czesc poprostu kroje w kostke marchew seler pietruszke i por w półplastry i mam do reszty zupek w tym roku dorzuciłam do jednej porcji jeszcze buraczków bo mi w lodówce zawadzały a tak bedzie zupka buraczkowa 😉

Co do czatu ja niw wim jak bede pracoac wiec nie wypowiem sie ..




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha super te ubranka - wszystkie!
Kobzior ale ten twój maz dowcipny 😉 Myslałam że chociaż napiszesz ze do przedszkola a tu gimnazjum 😉
Kahira u nas tez pomieszanie z poplataniem ze spaniem w dzień 😉 Gratuluję udanej wizyty u gin i dobrych wieści co do wagi 🙂

Chyba na czat się nie załape, bo cały czas siedze z synkiem, i ja czuje sie coraz gorzej, a czat potrzebuje czasu i chwilke skupienia 😉

Chyba na dzis kończę bo ledwo cokolwiek napisałam. Papa

P.S. Pamii i Kruszyna łapcie po oklasku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też raczej nie załapię się na czat,bo rano na uczlenię a potem jak najszybciej do domciu 🙂 zaraz po zajęciach mam mzk, potem pędęm na pks i do autobusu 🙂 i będzie czekał na mnie Andrzej 🙂 zawsze przyjeżdża po mnie,bo jak to w Polsce bywa, dojazdu po godzinie 15 nie mam 😞



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak będę potrafiła to też się załapię 😁 😁 😁

Skończyłam przeszukiwanie Allegro na kilka dni 😁

Tak sobie myślę, że bardzo bym nie chciała rodzić w grudniu... Różnie może być... ale gdybym miała wybór.... 😁

I jeszcze jedno... Bo mi tak lekarze mówią, że będzie dziewczynka... Nawet fotkę pisi mam 😁 ale będzie ZONK jak się okaże inaczej 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też Was jeszcze muszę oklaskać i za jakiś czas znowu możemy sobie zafundować zbiorowe oklaskiwanie 😁 😁 😁
co do czatu:
na rano: Urszulka, Magditta, Pamii18
na popołudniu:
cały dzień: Kruszynka, WielkaB, Kahira, Kacha
Czyli czat rano, została tylko godzina do ustalenie. WielkaB mówi, że 7, ale chyba za szybko. Za to tak o 8:30 większość już jest na forum czy może później? Ja będę też tylko do którejś godziny bo potem się z siostrą umówiłam na przedpołudnie. Tylko nie określiłyśmy pory wiec jeszcze nie wiem. 😉
Kahira super, że teraz mniej na wadze niż w poprzedniej ciąży, ale brzuszek też masz spory więc pewnie sam brzuch trochę waży, najważniejsze, że TY jesteś zadowolona. Oklaski 😜
Anabel ja chcę to zobaczyć jak Ci mąż stanik do karmienia kupuje, padłam. 🤪 😁 😁 😁 oklaski 😉
Krusznka to nie sjesta to herbatka u teściowej i łazanki u siostry 😁 😁 😁
Pamii18 uwielbiam niespodzianki, to już Ci zazdroszczę 😜 i mam nadzieję, że w środę się dowiesz kto u Ciebie w brzuszku mieszka, ja córcie obstawiam 😁 😁 😁
Skoreczka wyprzedziłaś mnie z oklaskami i teraz muszę czekać. 😉 Mam nadzieję, że jak wypoczniesz to się lepiej poczujesz 😘
Kacha czat jest na brzuszku, a pokój stycznówki 2012 😉, co do płci to u mnie pewnie szok by był na porodówce, mam nadzieję, że jeszcze USG potwierdzi córcie. 😉 Łap oklaski 😉
Tym co mogłam dałam oklaski a reszta musi poczekać, bo kolejka 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...