Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
witam wszystkie Kochane Brzuszki 🙂
wczoraj byłam u lekarza na wizycie kontrolnej, malutka ma już 2 kg ! 🤪 niestety ja noc miałam z głowy ponieważ denerwje się strasznie lekarz mi zakazal zakupów i chodzenia, muszę leżec bo szyjka się skraca i malutka juz jakby chciała wyjsc a to dopiero 32 tydzien 😞pozdrawiam wszystkie mamusie Gosik 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Dwupaczki 🙂
Ja nie mogłam wczoraj zasnąć 😞 nie ma pojęcia,o której poszłam spać. Budziłam się w nocy i nad ranem musiałam do toalety lecieć,bo wczoraj za dużo wody piłam 🙂 Na szczęście już czwartek 😁 jutro do domkuuuu 🙂 po 13 będę dzwonić do gina 🙂
miłego dzionka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Nocka w miarę przespana, ale wieczorem to było ciężko. wiecie co zaczęłam się wczoraj martwić bo zdała sobie sprawę z tego, że coś nie czuję Malucha 😞 zaczęłam się skupiać na kopniaczkach i nic!!!! Młody zawsze strzelał takie kopniaki, że hej a tu cisza i do tego te skurcze brzucha. Wystraszyłam się na maksa. Dopiero jak wzięłam gorącą kąpiel to coś tam drgnęło, wiec wydaję mi się , ze Młody jakoś tak się ułożył, że go słabo czułam! Dziś łobuza przypilnuję 🙂 już wolę jak boleśnie kopnie 🙂
Teraz kawkę dokończę i ogarniam siebie i dom bo odwiedza mnie dziś koleżanka 🙂
Miłego dnia Moje Panie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry 🙂

Noc w miarę przespana tak jak u wiekszości Was 🙂
A teraz biegiem wszystko robię bo mam troszke na głowie. Mój synek ma dziś 2 latka i muszę mu zorganizowac dzień 🙂 Kobietki równe dwa lata temu leżałam na porodówce 🤪 Już mało co pamietam 🙃

Buziole 😘

P.S. Ja do lekarza mam dzis na 18, wiec troszke poczekam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczka, dużo zdrówka dla synka!! 🙂... i spełnienia marzeń!! 🙂

Magditta teraz też ponoć mniej się dzieciaczki będą ruszały ze względu na brak miejsca... i są bardziej leniwe 🙂...

Gosik, to dobrze że dzidzia rośnie 😉... i próg 2 kg już przekroczony 🙂...

Kruszyna... no na obrotach od rana to ja jestem 🙂... ale przynajmniej już poprasowałam 🙂... zaraz się biorę za resztę !!

NO I W KOŃCU MAM CZAS POMIĘDZY ZADANIAMI WEJŚĆ NA BRZUSZKA 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę, że coś dziś pracowity dzień na Brzuszku 🤪
Skoreczka ale fajnie, ze już dwa latka skończyliście 🙂 100lat 🙂 no i fakt, dwa lata temu rodziłaś 🙂
Wrzuciłam mój piżamowy brzuszek w momencie skurczu, niezły szpikulec się wtedy robi 🤪 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny ;0

Kruszynka ale sie usmialam z tej rolki papieruu 😉hehehe

Kacha nie martw sie porodówka moze wysstrasztyc ale zazwyczaj to facet sie zaczyna bac jak ją zobaczy tak było u nas jak mąz zobaczył porodówke 😉
A co do opłat za poród rodzinny to nie jest legalna opłata szpital nie ma prawa pobierac zadnych opłat za to a jesli pobierze to mozna sie starac o odzyskanie tej kasy przynajmiej tak bylo 3 lata temu jak rodziłam Jakuba

Wielka B to niezły lobuz z tego twojego chrzesniaka obby malenstwo sie w niego nie wdało 😉
Jestem zdziwiona ze 2.5 latkowi chca migdałki wycinac chyba musi byc naprawde zle bo takie zabiegi wyonuje sie zazwyczaj okolo 4 roku dopiero wiem bo rok temu miałam usówane i lezały z nami takie 4 latki ....

Gosik witam na lezakowaniu najgorszy pierwszy tydzien wiec trzymam teraz kciuki za was ...

Kasiulka daj znac jak po wizycie

Skoreczka całusy dla syneczka no i czekam na wiesci co tam u Błażejka 😉

Magditta ty chyba tez malo przytyłas bo tylko brzuszek widac 😉


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 😘
Na początek chciałabym zapytać Was odnośnie obniżania się brzuszka... Czy któraś z Was ma stwierdzone obniżenie? Bo ja wczoraj byłam u położnej w szpitalu... i ona mi powiedziała, że mam obniżony... a do tego od tygodnia boli mnie dół brzucha (wspominałam o takim małym bólu jakbym miała okres dostać) ale do tego od kilku dni doszedł ból krzyża i trochę się wystraszyłam 🙂 Podzielcie się tym co wiecie na ten temat, PLIS 😞 😞 😞

O ciekawostkach z tej wizyty to ja może napiszę w wątku o szkole rodzenia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha nie chcę Cię straszyć ale ja słyszałam o obniżeniu brzucha tylko to na szkole rodzenia, że obniża się tuz przed porodem. Więc może trzeba sprawdzić? ale może są tez inne powody... a co powiedziała połozna? Bo pewnei gdyby to było coś groźnego to by coś zarekomendowała, a skoro tylko stwierdziła obniżenie i nic to może jest ok.

magditta ale Ty szczupła jestes; sam brzuszek 🙂 mi się mały też często ostatnio tylko napina; jakby się rozciągał. Na kopniaki jest coraz mniej miejsca bo jak tam znaleźć miejsce na zamach? 😉 a będzie coraz lepiej; znajomej mały pod koniec ciagle łokieć wystawiał i miała brzuszek z dziwnymi wypukłościami 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel położna mi potwierdziła, że opłata za poród rodzinny jest dobrowolna i wcale nie trzeba jej dokonywać, a ubranko dla mężulka dostaje się, gdy tylko zgłosi się chęć jego uczestniczenia w porodzie w chwili przyjazdu na poród więc uffff 🙂
I faktycznie porodówka nie zachwyca 😁 ale mimo to cieszę się, że mogłam to wszystko zobaczyć. Nawet wiem, gdzie się lewatywę robi 😁 wszystko mi pokazała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha napisz koniecznie bo ciekawa jestem czego się dowiedziałaś 🙂 co do brzucha to ja ponoć mam wysoko i to jest ten fakt co cieszy mojego lekarza bo szyja krotka i dzieciak ma coraz mniej miejsca, a do tego stawia się macica. Wiem, że jak brzuchol się obniża to jest to objaw zbliżającego się porodu, ale nie chcę Ci straszyć bo moje wiadomości są mocno szczątkowe w tej kwestii. Co do bóli to ja zaczynam mieś takie jak przed misiaczka tylko w wersji soft 🙂
Anabel przytyłam przytyłam 🤪 🙃 🤢 13kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Vespera napisał(a):
Kacha nie chcę Cię straszyć ale ja słyszałam o obniżeniu brzucha tylko to na szkole rodzenia, że obniża się tuz przed porodem. Więc może trzeba sprawdzić? ale może są tez inne powody... a co powiedziała połozna? Bo pewnei gdyby to było coś groźnego to by coś zarekomendowała, a skoro tylko stwierdziła obniżenie i nic to może jest ok.


No właśnie Vespera trochę się wystraszyłam. To obniżenie nie musi odznaczać, że zaraz urodzę ale z drugiej strony jest to jeden z objawów cholerka 😞 Za tydzień idę do mojej lekarki to się dopytam... no ale skoro byłam u niej tydzień temu i stwierdziła, że wszystko mam "pozamykane" to w tydzień miałoby się coś zmienić? Mam nadzieję, że nie 😞 Piszcie jeśli coś wiecie na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spojrzałam na rózne wątki w tym temacie w internecie i to obniżenie nie musi chyba niczego oznaczać; dziewczyny piszą, że to sprawa indywidualna. Ale najlepiej poleż sobie do nastepnej wizyty lub zadzwon do lekarza - lepiej zadzwonić i się uspokoić niż denerwować przez cały tydzien.. a gdyby bóle były bardzo denerwujące to po prostu jedź do szpitala - niech cie zbadają i zobaczą co i jak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszyna 🙂 u Skoreczki to nie Błażejek ma urodziny!! 🙂 jeszcze nie :P... niech posiedzi w brzusiu :P...

A ja pomyłam naczynia pościerałam kurze... i teraz siedzę i szperam po necie :p... tak myślę sobie że jutro powinna przyjść paczka. skoro dziś dostali pieniądze na konto 🙂... się doczekac nie mogę :P... brrr idę się ogarnąć 😜 i ubrać xD w piżamie już nie wypada latać xD ...

Kacha, brzuchem się nie przejmuj... moja koleżanka miała ogółem bardzo nisko brzuchola od 28 tygodnia a dochodziła normalnie do 40 🙂...a na wizycie powiedz o obawie... 🙂

Magditta Gdzie te 13 kg!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Mamusie i Brzuszki 🙂
Moja nocka nawet przespana- w końcu, od razu lepiej się czuję i nic mnie nie boli 🙂
Skoreczka- to wszystkiego naj naj dla syneczka 🙂 i trzymam kciuki za wizytę 🙂
Pamii, powodzenia na egzaminie 🙂
Magditta, jak mój Maluch siedzi za długo cicho to go budzę 😉- pukam w brzuszek, oddycham głęboko żeby dostał dużą dawkę tlenu i zjadam coś słodkiego i zawsze działa. A jak jest przy tym mąż to mówi do brzuszka, też puka i synuś się "odzywa" 🙂 Ale też zauważyłam, że teraz jest więcej wypinania się i bolesnego (dla mnie) rozciągania 🙃
Kacha, też czytałam, że brzuszek może się obniżać i to nie koniecznie jest objaw zbliżającego się porodu, będzie dobrze, maluszek jeszcze ma czas 🙂
Magditta, ale Ty zgrabniutka jesteś 🤪 Kolejna szczupła mamusia 🙂
Kruszyna, to trzymam kciuki za wizytę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki rozpisałam się na wątku ze szkołą rodzenia. Poczytajcie, może informacje i Wam się przydadzą. Nie wiem czy wszystko napisałam, ale na pewno najważniejsze rzeczy. Jeśli któraś coś wie od swojej położnej to piszcie 🙂 Każda informacja na wagę złota 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znowu po przerwie dlugiej... sorki.

Przede wszystkim chciaalm napisac,ze mam stwierdzone to samo co Kacha. Bylam wczoraj u poloznej i stwierdzila obnizony brzuch. Dopiero za tydzien mam usg,a za dwa gina... mi powiedziala polozna,ze to tez jest objaw niskiej wagi dziecka... ale malo mi to logicznie brzmi... Tez zmartwilam sie, bo tez tak mnie pobolewa na dole... Zastanawiam sie powazniej nad wczesniejszym zwolnieniem z pracy..to juz prawie 34 tydzien i na serio juz nie daje rady i chce pospacerowac ten ostatni miesiac i nacieszyc sie byc moze ostatnia juz ciaza....

Mam strazny kociol w pracy i nie mam czsu nawet do was zagladac. Zazdroszcze tym, ktore nie pracuja i moga sie spokojnie przygotowac na przyjscie malenstwa. Ja nie dosc ze nic nie przygotowane,to jeszcze mnooooostwo pracy, a po poludniu moja 2 letnia corka, obowiazki domowe etc...
No nic... przestaje juz marudzic.Sciskam was wszystkie i moze sprobuje troche nadrobic.
Wielka B. jak waga twojego dziecka???bo pamietam,ze male bylo jaki moje... cos sie zmeminilo. a u ciebie Nikusia???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bichito koniecznie powinnaś odpocząć. Idź na zwolnienie!
A ja dziewczyny zapisałam się na jutro do lekarza (ale nie do tego, do którego cały czas chodzę) i zobaczymy co mi powie... Troszkę się zmartwiłam ale nie chcę panikować. Jednak jutro się uspokoję, mam nadzieję 🙂 No i nie wiem ile ta moja dzidzia waży bo moja lekarka dopiero za tydzień pomierzy i zważy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bichito nie zastanawiaj się tylko idź na zwolnienie!! należy Ci się!! powinnaś odpocząć w końcu,.. i mieć czas tylko dla siebie i brzuszka 🙂... sama wiem że w pracy wiele rzeczy brzuszkowych umyka uwadze, a w domu to jest zauważalne 🙂... ja np nigdy nie czułam czkawki dziecka... nie wiedziałam kiedy ona jest... a teraz już wiem 🙂... to takie niby banalne stwierdzenie, ale przynajmniej wiem teraz że mała się dobrze rozwija 🙂... i nie tylko na usg ale i w rzeczywistości 🙂

Kacha to dobrze że idziesz 🙂 przynajmniej się martwić nie będziesz 🙂

Nikusi coś nie widać!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...