Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kobziorku wiem że boli... ale pamiętaj... jeszcze tylko kapkę i będziemy miały to za sobą 🙂...

Anabel w sumie z tym kocykiem pod materacem dobre 🙂...

Nikusia dobrze że znajdujesz taką chwilkę dla siebie 🙂.,. każdej z nas należy się chwila wytchnienia 🙂...

Kasiulka przykro mi że musiałaś przestać karmić, ale skoro małemu to ma pomóc to chyba lepiej 🙂...

WielkaB, Magditta dobrze że chociaż na chwilkę wpadacie i dajecie znać co i jak u was :* później się wszystko unormuje i będziemy wszystkie miały troszkę więcej czasu 🙂...

a u mnie cisza... ekhm Laura ma jeszcze tylko niecałe 4h na rozpoczęcie akcji 🙂...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Elka na gazy dobrze położyć maluszka na brzuszku, przyłożyć ciepłą pieluszkę do brzuszka, pomasować, nóżki przycisnąć od brzuszka. Wiem że są herbatki koperkowe, herbatki ułatwiające trawienie, ostatnio przeczytałam że jest też espumisan na wzdęcia dla dzieci.
WielkaB, Anabel mnie też od kilku dni boli głowa, ale zwalałam to na niskie ciśnienie i brak kawy 😉
Anabel znalazłam u siebie w pobliżu poradnię laktacyjną.
Dusta dzidzia spora a ja myślę, że poród tuż tuż.
Kobior chciałam Cię oklaskać, ale jak przeczytałam o Twojej "chwili dla siebie" to już nie ruszałam Twoich oklasków 😁 😁 😁
Pamii18 jak chcesz urodzić w terminie to musisz się pośpieszyć 😜
Beata czyli macica ćwiczy, ciekawe kiedy się zacznie u Ciebie.

Ja już nieraz nie wiem co z tą moją Emilką robić. Ona je, przysypia przy karmieniu, budzę ją, je znowu przysypia, pośpi góra godzinkę (czasem nawet nie) i znowu chce jeść, to znowu ją karmię i tak cały dzień. Najdziwniejsze jest to, że ona nie poleży np rozglądając się tylko zaraz krzyczy. Jak jest jeszcze mąż to jest lepiej bo na przemian się nią zajmujemy, ale wykańcza mnie to i nie wiem dlaczego tak. Dodam jeszcze, jak teraz zaczęliśmy ją próbować po piersi dokarmiać butlą to zjada po 10ml czyli nic.

Ostatnio mnie jedna mamusia zapytała o mleko modyfikowane jakie używam więc może napiszę wszystkim.
1) Jak wybierałam to patrzyłam, żebym mogła łatwo je kupić u siebie-czyli żeby było dostępne (np koleżanka chciała Gerbera ale u siebie nie mogła kupić a przecież nie będzie co chwilkę do sąsiedniej miejscowości jeździć)
2) Wybierałam takie na które mnie będzie także później stać. Pamiętam że z Kubą w późniejszym czasie kupowaliśmy po 8 paczek na miesiąc (takich po 350g).
3) Jak dziecko przyzwyczai się do jednego rodzaju mleka to ciężko jest zmienić na inne, najczęściej ma bóle brzuszka, problemy z kupką itd.
4) I jeśli kupujemy dla niemowlaka to mleko w proszku dla niemowląt z numerem 1.
Może ktoś skorzysta 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia czekam cierpliwie 😁 😁 😁 a z tym 69 to poczekam pewnie z kilka miesięcy - hahahaha 😉 chociaż spróbuję dziś męża wykorzystać na szybko jako dawcę naturalnej oksytocyny 🤪 😁 🙃
pamii i beata brzuszkowe mamy mogłyby teraz robić zakłady bukmacherskie która z nas urodzi jako pierwsza 😜
Anabel dziękuję 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂
Dziś jest pierwszy dzień taki bardziej normalny niż poprzednie. Mój synuś tylko raz budził się w nocy, co prawda od 3 do 4.30 było karmienie, przewijanie, karmienie, przewijanie, ale potem spał do 8.20 🙂 I to w łóżeczku, i powiem Wam, że monitor oddechu to świetny zakup, jak on śpi w łóżeczku to i ja śpię, a jak z nami w łóżku to ja się boję zasnąć bo cały czas patrzę czy oddycha. Teraz też śpi, już nie jestem smoczkiem, no może nie do końca, bo czasami zdarza mu się zasypiać przy cycu, ale wtedy zabieram cyca i daję smoka i działa 🙂 Nawet dziś toaletę posprzątałam i tv oglądałam 🙂 Zaczynam cieszyć się macierzyństwem 🙂
Jedzonko- ja jem zupy z ziemniaków i marchewki gotowane na piersi zaciągnięte kaszką manną, rosołek, ziemniaki z białym sosem i tartą marchewką i gotowanym mięsem, na razie takie miałam obiady- póki co moja mama nam gotuje bo dopiero dziś miałam normalny dzień 🙃
Położna, która nas odwiedza zalecała wędliny drobiowe, ser biały, jabłka w formie kompotu nie surowe, żeby mały wzdęć nie miał, gotowane mięso drobiowe ale bez skóry, gotowane warzywa, cytrusy nie bo mogą uczulać, do picia herbatę z mlekiem, wodę.
Na laktację bardzo dobra jest właśnie herbata z mlekiem, sama widzę po sobie, że po wypiciu bardzo szybko mam pokarm, teraz właśnie czekam aż mały się obudzi bo aż cycki mnie bolą 🙃 Dziś wypiłam 3 i chyba przesadziłam 🙃
Karmienie, ja karmię jedną piersią do każdego karmienie, a do drugiego drugą. Tak poleciła mi położna środowiskowa. Bo w szpitalu to kazali 10 minut jedną i 10 drugą i mały cały czas płakał i nie spał. Położna mi wytłumaczyła, że na początku karmienia leci "kompocik" i dziecko tylko się tym napije a nie naje, dopiero po jakiś 10 minutach ciągłego ssania leci "obiadek" i dopiero tym dziecko się najada. I to się u nas sprawdza. Nawet widać, że na początku mleko jest rzadsze i jaśniejsze, a po jakimś czasie leci takie bardziej gęste i ciemniejsze. Jak mały dziś ulał to aż żółte było.
W szpitalu to te piguły na łatwiznę szły, jak ja nie umiałam przystawić małego do cyca to one dały mu glukozę i już spał 😲 nie chciało im się mi pomóc, tylko go uspokajały a ja dalej nie umiałam. Dopiero pediatra zauważył, że mały musi mieć wędzidełko podcięte.
To trzymam kciuki za Was Dziewczynki, za szybkie porody i za Was mamusie, żeby dzidziusie ładnie jadły i przybierały nawadze i dały się Wam wyspać 🙂
Magditta, jak patrzę na zdjęcie Twojego synusia w awatarku to jakbym widziała mojego. Aż mąż stwierdził, że jak bliźniak wygląda 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika dzieci chyba tak mają, że są podobne do siebie bo Anabel ma jedna fotkę na której jej Kinga jak moja Emilka wygląda.
Super, że już się cieszysz macierzyństwem, to mam nadzieję, ze teraz i dla nas troszkę czasu znajdziesz 😜
Kobzior jak chciałam Cię oklaskać to mi wyskoczyło, że jeszcze muszę 22 sekundy poczekać 🤪 to się nazywa wyczucie czasu 😁 😁 😁
Idę się myć, Emilka już śpi więc może jeszcze zajrzę. 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉

Pami z kocykiem to sposób zeby uniknac poduszki bo nie chce zeby Kinia sie wykrzywiała na poduszkach u Jakuba miałam podłozone ksiązki a teraz stwierdziłam ze mam za duzo kocyków i jego włozyłam 😉

Nikusia to moze warto by było do tej poradni podjechac zawsze sa bardziej w temacie jak pediatra i im naprawde zalezy zeby kobiety karmiły piersia 😉
Kurvcze nie mam pomysłu jak to zrobic zeby Emilka mniej przysypiała a wiecej jadła ...Ale z czasem przestanie tyle płakac i bedzie miała okresy czuwania u nas tak juz z tydzien zrobiła sie bardziej aktywna do południa nie płacze nie je i nie spi tylko patrzy i juz zaczeła wodzic oczkami za przedmiotami jeszcze tylko nie chce sie ogladac ja dzwieki moge jej trabic spiewac grzechotac a ona nic noooo musimy jeszcze poczekac a tak w sumie to grzeczne dziecko tylko zeby jezcze ja tak nieraz brzuszek nie meczył./..

Nikusia z mlekiem rady dobre ja tylko napisze ze wiekszosc osób mysli ze mleko mleku nie równe a na wykładzie w szpitalu nam powiedzieli ze wszystkie dostepne mleka podstawowe to jest to samo tylko inna firma i cena no bo wszytskie musze spełniac odpowiednie normyróznica zaczyna sie dopiero jak dziecko ma jakies alergie i zaczynaja sie cyrki z mlekiem specjalnym i wtedy jest róznica

Monika super ze zaczynacie sie do siebbie dostosowywac 😉

Lece na karmienie ;0



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki wpadlam do was choci troche was pocztac oczywiście z Fabianem na recach
Mnie zawiało i podejrzewam ze to przez tego wirusa co tesciowa przyniosła bo jak nasmarowałam sobie glowe spirtusemi rozgrzałam to mi przeszlo a pojawil mi się katar ale szybka moja reakcja masc majerankowa sok malinowy i kanapka z czoskiem noi rano wstałam zdrowa
Wczoraj mialam nieciekawie maly obudził się o 2 w nocy spał 5 godz i zaczoł go boleć brzuszek a ja wlasnie z ogromnym bólem glowy i to tak okropnym ze brało mnie Az na wymioty ale wytrwałam z małym w ramionach do rana
O 8 spakowałam małego i pojechaliśmy do mojej mamy ja cały dzien spałam w ogóle nie mogłam podnies glowy z poduszki mama zajmowała się cały dzien małym ja miałam go tylko dostawionego do cyca co jest smieszne bo cisnienie miałam dobre


Nikusia to faktycznie Emilka mało je nie wiem co ci poradzic bo mój to straszny głodomór potrafi na raz zjesc 100ml już powoli robi mu się druga broda noi jak wazyłam go w srode to ody wycia ze szpitala przybył mi 600g

Kasiuka sto lat dla Fabianka niech rosnie duzy

Monika super ze powoli ci sie uklada

I jak na razie nie mam zadnych wiesci od kachy tylko ze jak dzwoniłam do niej wieczorem to była przerazona pobolewał ja brzuch noi miała masasz szyjki ale jak na razie wszystko ok. jest chyba 2 w 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesćć Dziewczyny 🙂
ja nadal 2 w 1.. wczoraj wieczorem pojawiły się skurcze, jakieś takie inne niż wcześniej. Zaczęliśmy mierzyć czas, najpierw były co 15 min a potem coraz rzadziej, no i w końcu minęły. Potem w nocy już nic się nie działo. Zobaczymy, co będzie dzisiaj. Juro Dzień Babci i mój termin-zobaczymy czy nasz Maluszek zechce być prezentem dla swoich babć 😜

Kahira śniłaś mi się dzisiaj 😆 Miało się odbyć jakieś spotkanie dziewczyn z forum i Ty przyjechałaś jako pierwsza. To spotkanie było niby u mnie w domu, ale potem, jak wyszłyśmy to okazało się, że jesteśmy w mojej podstawówce 😉 i razem z mężem myślałam, co ugotować dla Ciebie na obiad 😉 dalej nie pamiętam, co się działo.. 😉

Dziewczyny znalazłam też fajną stronę z menu dla matki karmiącej. Są tam pomysły na śniadania, obiady, kolacje i podwieczorki. Może komuś pomoże to urozmaicić swoją dietę 🙂 Wklejam link: http://mojedziecko.magdaityle.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58:jadospis-matki-karmicej&catid=36:porady&Itemid=66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was w dwupaku 🙂

Ja standardowo w nocy usnąć nie mogłam przez mojego wiercipiętę... Ciekawe czy jak się urodzi, to czy też taki żywy będzie 😉

No i u mnie się zaczęło - dzwonią i wysyłają sms-y czy to już. Ale po Waszych doświadczeniach postanowiłam się nie denerwować, tylko uznać to jako troskę i zainteresowanie mną i dzieckiem 🙂

Salty widzę, że miałaś tak samo jak ja - ja też miałam takie skurcze, potem minęły 😮 Fałszywy alarm, więc teraz czekam na właściwe skurcze 🙂
I sen też kiedyś miałam o spotkaniu brzuszków u mnie w domu - kiedyś opisywałam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam i ja 🙂 nadal w dwupaku... i już jako ,,przeterminowana" ech... Laura zrobiła nam psikusa i nie wyszła do 00:00 xD... ale co najśmieszniejsze... połozyłam się przed 22... i pierwszą pobudkę na sikanie miałam... więc myślałam że pewnie około 2-3 w nocy jest... i że Laura nie wyszła :P... a tu na zegarek patrzę a tam 23:23 i sobie myśle... nie no to jeszcze może nas zaskoczy i się położyłam... i zasnęłam... no i spałam do 10 xD...masakra...a Laura tylko mi się rozpycha po serku homogenizowanym truskawkowym hehehe... jej to chyba tam dobrze :P...

Kobziorku rodzisz?? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry
Zgłaszam się 2 w 1 - nadal... Nad ranem dopadł mnie taki ból brzucha, że wyłam w łazience pod prysznicem 😮 Nie wiedziałam już co ze sobą zrobić 🤔 Ale w końcu udało się zasnąć... Brzuch nadal się stawia wywołując tym skurcze, ale nie są one regularne 😲 Ciekawe jak tam dziś moja szyjka - czy moje "starania" wpływają na to, aby pojawiło się rozwarcie. Szkoda, że samemu nie można tam sobie zajrzeć 😁 🙃
beata akcja telefony, smsy, maile, gg to "coś wspaniałego" 🙃 mnie obudziła dziś koleżanka z zapytaniem "i co - urodziłaś już?" ja na to - "nie" - ona "a głos masz jakbyś urodziła...." - ja "bo właśnie mnie obudziłaś" - ona "aha- nie wiedziałam że w 9 miesiącu się tyle śpi..."
...ciekawe jak tam nasza Kruszyna i Kacha - może już mają swoje maleństwa w ramionach 😆
pamii melduj się 🤪 🙃
MIŁEGO DNIA!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior zarąbisty tekst koleżanki... 😁 🥴
A miałam zapytać - przesunął Ci się termin? Bo masz w odliczeniu 10 dni..? Coś chyba przeoczyłam?

Mam głupie pytanie, na które w mojej książce nie ma odpowiedzi, a w szkole rodzenia wstydziłam się zapytać - czy rodziłyście z otwartymi oczami? Bo coś kiedyś słyszałam, że mogą z wysiłku popękać żyłki w gałce ocznej i ma się później oczy czerwone jak królik 🙃 To prawda? 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
beata kazałam Nikusi ustawić 30 stycznia - bo tak właściwie ja sama nie wiem kiedy urodzę. U mnie problem polegał na tym, że zaszłam w ciążę niespodziewanie mieszkając za granicą. Jak przyjechałam do Danii to trochę mi się cykl miesiączkowy rozregulował i nie zapisywałam co, jak i kiedy bo nie było takiej potrzeby 😉 I termin ostatniej miesiączki podałam na pierwszej wizycie jako orientacyjny - dlatego lekarz stwierdził, że powinnam urodzić między 20 a 30 stycznia i tak też pokazywało i 1 usg i 2 ostatnie 🙂 Więc w sumie przeterminowana jeszcze nie jestem - chociaż na taką się czuję 😁
co do OCZU - ja jestem krecikiem - czyt. sporym krótkowidzem i do tego mam astygmatyzm, miewałam też problemy z ciśnieniem w gałce ocznej więc na pewno będę rodziła z zamkniętymi oczyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka
Ja już wstałam, posprzątałam, pranie powiesiłam itd. Teraz Emilka jeszcze śpi a ja czekam na pielęgniarkę środowiskową. Ma być pomiędzy 11 a 14.
A w nocy nawet spoko, Emilka zjadła ok 20-21 z piersi i dopiła jeszcze 30ml z butelki. Obudziła się ok 2 i karmiłam ją do 4, zjadła nawet szybko, butelki nie chciała ale potem co chwilkę się wybudzała i krzyczała. Jak jej dałam pierś to possała, zasnęła i za chwilkę znowu się obudziła. Potem ją karmiłam ok 7 do 9 i teraz śpi. Mogłam sobie wszystko posprzątać przed przyjściem położnej. 🙂
Anabel Emilka już ma okresu czuwania, ale ona nie leży i się nie rozgląda tylko zaraz krzyczy. Już to stwierdziliśmy z mężem, że Kuba wodził oczami, leżał sobie a ona nie.
A co do mleka początkowego to ja nie pisałam żadnej firmy, tylko co wziąć pod uwagę przy wyborze, a ceny też są różne. Pamiętam jak koleżanki syn był po urodzeniu 4 m-ce w szpitalu i tam bebilon dostawał, ją nie było potem stać na takie drogie mleko, ale jak próbowała zmienić to dostał zatwardzenia. I musiała bebilon kupować.
WielkaB Kacha dziś rano miała iść na porodówkę, mam nadzieję, że szybko urodzi i skończą się te bóle.
Fajnie, że możesz liczyć na mamę i w razie problemów Ci pomoże.
A Emilka też się często w ciągu dnia o pierś upomina, nie wiem dlaczego na wadze nie przybiera. Po piersi już nie chce butli więc jest najedzona. Nie wiem ile zjada, bo ją piersią karmię.
Salty dobrze, że mi o Dniu Babci przypomniałaś.
Beata i Salty ale macie sny 😁 😁
Pamii18 podobno 5-10% (czy jakoś tak) dzieci rodzi się w terminie. 🙂
Kobzior ja już też swojego czas doszłam do wniosku, że szkoda, ze nie można samemu sobie sprawdzić rozwarcia. A koleżanka to się chyba "z choinki urwała", raczej wszyscy wiedzą że w ciąży się więcej śpi, szczególnie jak trzeba noc odespać. 😉
Beata dobrze słyszałaś, jak będziesz rodzić to zamknij oczy bo faktycznie żyłki mogą popękać. Nie wiem jak u innych mam, ale mi przy pierwszym porodzie nikt o tym nie powiedział a oczy zamknęłam instynktownie. I teraz też zamknęłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wielka B mi to sie wydaje ze poprostu Emilka najada sie z piersi i dlatego wy[pija mniej mleka modyfiokowanego niz Twoj synek 😉

A co do metod karmienia widze ze tez co szpital to obyczajk mi kazali karmic 20 minut z jedej piersi i dopiero przestawiac do drógiej zeby własnie nie było takiej sytuacji ze dziecko sie tylko napije a ja przestawie do drógiej piwrsi i ono znowu sie napije bo juz ten tresciwszy pokarm sie do brzuszka nie zmiescii .Ale w praktyce wychodzi inaczej bo mała bardzo intensywnie ssie zreszta od poczatku tak ssała i szybciej przestawiam do drógiej piersi jak czuje ze pierwsza jest pusta ale musi sie najadac bo tyje i tez juz ma dróga brudke i pucucie na policzkach 😉

A miałam pisac u mnie sprawa z pokarmem sie unormowała spowrotem 😉 mała juz dzisiejsza nacke przespała lepiej to znaczy ze sie najadła na karmieniach
Za to od rana płacze ale chyba brzuszek ja boli bo w ciągu godziny miałysmy 3 kupki
teraz zasneła ale musialam ja połozyc w pokoju synka bo tam przewietrzone a u nas sie teraz wietrzy 😉

Salty wpadaj czesciej ;0

Beatka moja mała tez była straszna wiercipieta w brzuszku a jak sie urodziła to raczej aniołek 😉
A co do oczu to lepiej zamykac ale ja zapominałam i tylko jak mi sie przypominało ja parłam to zamykałam i nic sie nie stało 😉

Kobziorku no i jak słabo tego meza wymeczyłas 😉

Ale u mnie snieg sypie i jak ja pójde p[o synka z wózkiem???? wczoraj padała mzawka i jakos dałysmy rade ale dzis jak tak bedzie walic sniegiem to moze byc ciezko...



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia moze macie ciepło w domu i dlatego Emilka chce tak czasto do piersi chce sie poprostu napic .A co do czuwania i krzyku u nas tez tak było wczesniej mysle ze moze mała boli brzuszek i dlatego tak ma my dzis mamy to samo jak mała nie spi to płacze i pózniej dzemka znowu placz a ostatnie dni były całkiem inne bo mała budziła sie i ogladała sie i lezała spokojnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel jak mi nasypało śniegu to drogą jechałam, ale też mam duże koła więc jakoś szło.
U mnie o karmieniu i z której piersi nie mówili nic, ja karmie naprzemiennie, chyba że z jednej zje wszystko to wtedy jeszcze z drugiej. A jak mam karmić to się dotykam gdzie mam pełniej 🙂
Kobzior ja właśnie nie pamiętałam ile dokładnie dzieci rodzi się w terminie, ale wie że mało 🙂 Dzięki 😉
Anabel może faktycznie mam za ciepło 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

No i mi zabrakło czasu dosłownie na wszystko, nawet zeby zajrzec na brzuszek. Wczoraj była połozna i wyciskała mi pokarm z piersi, mam taki nawał ze dzieciątko nie da rady wyjeść wszystkiego. Tak bolało ze brak słów 🤢 Jak tylko poszła to zasnęliśmy wszyscy a jak się obudziłam to miałam okropne dreszcze i czułam sie jakbym miała grype.
W nocy pobudka co 3 godzinki więc jakos funkcjonuję. Teraz juz jestem wzywana do cycusia, wiec idę.

Miłego dnia mamusie, brzusie, dzieciaczki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia widzisz tu moze byc problem z Emilka ze ona tac ciągnie do cyca i nieliele jej wystarcza zeby sie napic i jak tak popija to nie tyje tyle bo zpija zawsze to rzadkie
Moja mała sie uspokoiła teraz zasneła na dobre chyba tez miałam za ciepło ale u mnie to nie moge tescia wytłumaczyc ze takie grzanie tylko szkodzi zdrowiu ;( grrrr i z tego sa zawsze dyskusje bo sie na mnie wkuzaja ze oni pala zeby było ciepło a ja otwieram okna i tak ww kółko od 4 lat...

Ja tez karmie naprzemiennie bo chce miec równe piersi 😉
i tez sprawdzam bo nie raz zapomne z której to ostatnio dawałam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skoreczko współczuje nawału a raczej juz zastoju miałam go z Jakubem wiem co to za ból no i jak miałas dreszte to i temperature pewnie powyzek 39 stopni mam nadzieje ze połozna poradziła ci jak teraz postepowac ...

Ide powiesic 3 pralke prania juz 😉 i troszke ogarnąc mieszkanie a tak mi sie dzis nie chce ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry Brzuszki i Mamusie 🙂
U mnie noc kiepska była;( Fabianek miał kolki i nie mógł kupki zrobić. Ale nad ranem minęło. Wypił troszkę herbatki Humana na brzuszek i zrobił troszkę kupkę. Teraz śpi po butelce 🙂 ale strasznie wierci się i rusza rączkami jak jego tata 😁 wykapany tatuś 🙂
Andrzej zamówił mi pas poporodowy,żeby mi brzuszek ściągnął 🙂 mam nadzieję,że pomoże 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Była położna, Emilka przytyła 45g w ciągu dwóch dni, to jest dolna granica normy. Widziała też jak ją przystawiam i powiedziała, że one technicznie prawidłowo ssie, jest dobrze przystawiona i jakby nie wiedziała, że nie przybiera na wadze to by nigdy na to nie wpadła. Niepokoiła ją zielona kupka i to, że jest taka niespokojna.
Dzwoniłam do pediatry i mamy tak karmić piersią a potem butelką przez następny tydzień i w kolejny piątek znowu przyjedzie położna ją zważyć i wtedy zobaczymy. Najważniejsze, że coś przybrała.

Jest jeszcze opcja, ze albo się rozkręci albo trzeba będzie zrobić badanie moczy, ale o tym mi jeszcze lekarka nie mówiła, wiem z netu i rozmawiałam o tym z położną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...