Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mra_ i Kruszyna wpadajcie - tort stoi jeszcze nietknięty 😆
Kacha chyba się pogubiłam z Twoim aktualnym miejscem pobytu skoro piszesz, że chcesz do domu 🤔
MartaMay nie stresuj się cieśnieniem - ja mam zazwyczaj środek normy 120/80 lub ciut niższe (mierzę sobie sama codziennie) a jak jestem u lekarza to zawsze mi wychodzi jakieś 130/85 lub 130/90 i domyślam się, że to kwestia stresu aktualnego samopoczucia itd.
Bichito może syn chwilowo mniej przybiera by za moment wystartować z nabieraniem wagi jak torpeda 🙂 Staraj się nie stresować na zapas... Nie każde dziecko musi urodzić się z gigantyczną wagą a do stycznia jest jeszcze trochę czasu...
A ja Wam powiem, że dziś znalazłam jeszcze jeden model wózka który mi się spodobał i jak szukałam sklepu stacjonarnego (nie internetowego) gdzie można by go zobaczyć na żywo znalazłam jeszcze jeden który bardzo wpadł mi w oko - ale cena była poza naszym zasięgiem. Zadzwoniłam do tego sklepu i wypytałam o obydwa i co się okazało, że ten mega drogi to ostatnie 2 sztuki z tegorocznej kolekcji i jest przeceniony o POŁOWĘ! 🤪 Pani ma mi wysłać wieczorem maila ze szczegółowymi fotkami, dodatkowym opisem i jeśli się zdecyduję to mogę wpłacić małą zaliczkę i odebrać go sobie jak tylko wrócimy do Polski 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Kobzior a wydawało mi się, że wspominałam? Bo ze względu na remont (zabrali się za gruntowanie i malowanie ścian...) chwilowo siedzę u rodziców na śląsku... a to nie sprzyja nadmiarowi zajęć 😁 a chcę do domu... Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej! I żeby ten remont się skończył 😞 Ten syf syfiasty przede wszystkim!
MartaMay zacznij w domu kontrolować ciśnienie. Mnie lekarz nastraszył, leki przepisał a zupełnie niepotrzebnie bo będąc w domu miałam wszystko w normie. A u lekarza zawsze wyższe mam.
Wózki to never ending story 🤪 a miało być tak pięknie i łatwo 😁 Mra_ rewelacyjnie to podsumowała!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Kacha, Kobzior-wife, Pamii & mra_ - musze sobie zatem sprawic cisnieniomierz. Wiem ze jak sie ma za niskie cisnienie, to nie wplywa to na dzidzie, ale za wysokie juz moze zaszkodzic...
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kobzior_wife napisał(a):
Kacha szkoda, że to nie grudzień bo byś do mnie na kawę przyjechała 😁 ale na śląsku będę dopiero za 3 tyg. Ale gdybyś znowu odwiedzała rodziców to zapraszam - może mieszkają niedaleko mojego miasta 🙃


Dzięki 😁 🤪 😁
W grudniu to będę u siebie chyba siedzieć i na kilometr z miasta nie wyjadę, ze strachu przed porodem 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bichito nie przejmuj się tak strasznie tym pomiarem wagi z usg. Taki pomiar to tylko orientacyjna waga dziecka. Powiem Ci a pocieszenie, że jak leżałam w 22tc w szpitalu to na dzień dobry Mały ważył 410g a po 10 dniach przy wypisie 380g!!!!Wcale to nie oznaczało, że schudł tylko była różnica w pomiarze. Najważniejsze dla lekarza jest to jak dziecko przybiera na wadze i czy mieści się w mocno orientacyjnych widełkach. Głowa do góry i nie zamartwiaj się na zapas 🙂
Monika na swędzącą skórę możesz spróbować do kąpieli wlewać sobie parę kropili zwykłej oliwki kosmetycznej. Ja tak robię i z nawilżaniem nie mam żadnego problemu. Co do cholestazy to nie stawiaj za szybko diagnozy ale jak bardzo się boisz to skonsultuj się ze swoim ginem.
Pamii idź na zwolnionko i odpoczywaj:*
MartaMay ja ciśnienie mam zwykle niskie ale od kiedy jestem w ciąży to na każdej wizycie książkowo 120/70 🙂 Tak jak dziewczyny radziły kontroluj sobie w domu sama to ciśnienie bo zbyt wysokie może być np. objawem zatrucia ciążowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam 🙂
kobzior_wife jestem bardzo zainteresowana ochraniaczem na całe łóżeczko bo ceny są kosmiczne 🙂
Pamii w końcu L4 obyś utrzymała je do końca 🤪 i nie dawaj się naciągnąć że mając zwolnienie idziesz do pracy... 😮

ja man ponad 10 stron do nadrobienia 🤪
ps. dobrze że wózek już mamy z głowy 🙂 jutro poznaję nowego lekarza zobaczymy co i jak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB to trochę zakupów dla siebie, trochę dla maleństwa. Mi się marzy jakiś ładny sweterek na "moją szczupłą wersję" najlepiej niebieski i z paseczkiem. 😁 😁 😁 tylko nawet jeśli by mi teraz siostra kupiła ( jest taka jak ja przed ciążą) to jaką mam gwarancję, że potem wejdę. 😜
Na fotki poczekam jak będziesz wypoczęta i będziesz miała chęć. Ja ostatnio też się trochę ociągałam, bo nie miałam weny. 😉
Kruszyna ja kojarzę że synowi podawałam te witaminy. Nie pamiętam po ile kropli i przez ile czasu. To też zależy od tego jak karmione jest dziecko.
Bichito moja córcia też mała. Poza pierwszym USG gdzie było w normie teraz przez cały czas o tydzień mniejsza. Lekarze się tym nie przejmują, tłumaczą, że może po mnie bo ja jestem drobna albo taka po prostu będzie. A byłam w mojego gina na USG i potem inny mi w szpitalu robił.
u mnie malutka ważyła tak:
13 tydz 74g
21 tydz 379g
26 tydz 883g
31 tydz - 1531g
Kahira masz super avatar. i też robili usg to syn miał mieć 2400g a miał 3300 jak się urodził. Więc wiem, że są błędy. Dlatego miałam rodzić naturalnie i był problem.
Marta nie wiem po czym spada ciśnienie bo u mnie to 60/90 i w tych okolicach to norma. Ja sobie podnoszę słabą kawą, bo inaczej to bym chyba padła. 😉
Mra dlatego z wózkiem taki problem, bo chcę nim trochę pojeździć i wybrać najlepszy 😉, a jednocześnie nie przepłacić. Zmęczona ja też jestem, nic nie robię a i tak, nie wiem po czym.
Kacha to gdzie Ty jesteś jak nie w domu?? Już doczytałam, że masz remont 😉
Pamii18 super, że masz zwolnienie. A w pracy jeszcze chcą Cię wykorzystać, oj ta nasza rzeczywistość.
Kobzior tort nietknięty? U mnie by nie postał, to ja też lecę 😁 😁 😁
Kasiulka my kiedyś pojechaliśmy do Niemiec po auto i sobie chwaliłam. Wybraliśmy takie jak nam się podobało i zupełnie w innym stanie niż z Polski. No wiadomo, jakie mamy u nas drogi. 😉
Urszulka to czytaj, czytaj 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Urszulka przeglądałam aukcje tego mojego sprzedającego od ochraniacza i póki co nie ma 😞 Ale dostaję powiadomienia o nowych produktach u niego i jak tylko coś się pojawi to dam Ci znać 😆 Chyba w IKEI można też kupić ochraniacze ale nie wiem czy na całe łóżeczko i chyba tylko białe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam
Tym razem posta piszę nie jako ranny ptaszek, a po kompletnie nieprzespanej nocy!!!!!!!!!!!!!! 🤢 😮 Chce mi się już płakać z bezsilności i dyskomfortu który czuję. Jak tylko się wczoraj położyłam to Małej wszystko zaczęło przeszkadzać 🤔 Kopała mnie w każdej pozycji - wręcz się rozpychała. A potem było już tylko uczucie jakby zgniatała mi organy wewnętrzne (coś w stylu gdyby ktoś położył mi na brzuchu worek z ziemniakami). Nie mogłam leżeć w żadnej pozycji dłużej niż 5 minut. I tak z boku na bok... Na okrągło! Mam nadzieję, że to była jednorazowa akcja i że nie będzie już gorzej 🤔 Idę coś zjeść i może zasnę na siedząco w fotelu 😞
SPOKOJNEGO DNIA BRZUSZKI!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczynki, ja dziś też nie mam humoru... podobnie jak kobzior mam troszkę nieprzespanej nocy... nie żebym narzekała... bo trochę spalam, ale około 3 nad ranem, obudziłam się do toalety, dotknęłam brzucha a na nim dziwne krostki!?... zdziwiłam się, poszłam do toalety i zobaczyłam takie małe czerwone jak wysypka... mam je na brzuchu i na rękach ale od wewnętrznej strony... sama nie wiem co to... ;( najgorzej że ostatnio zmieniłam tak: witaminy, krem przeciw rozstępom, ale to biorę od 3 dni praktycznie... a wysypka dopiero dziś z rana... No i pomyślałam co wczoraj robilam ... i przypomniałam sobie że wanne cifem czyściłam, i mogłam źle spłukać... ;/ a kąpałam się pierwsza... więc może to od tego... teraz muszę poczekać i zobaczeć co się będzie działo... mam nadzieję że już dziś wieczorem będzie poprawa... bo wizyta dopiero 16.11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, wczoraj koleżanka poleciła mi tą stronę urodziła we wrześniu. Bardzo fajnie że takie forum istnieje bo mam wiele pytan no i można się podzielić przeżyciami związanymi z ciażą 🙂widze że nieprzespane noce dotykaja równiez i Was moje drogie. Ja na poczatku budziłam się z powodu okropnego bólu paly u rak tak mi strasznie drętwiały, mój gin poleił mi magne B6 po jakims czasie zaczęło działać - ale teraz własnie wstaje do toalety i juz potem mam problem z zaśnięciem .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki 🙂 🙂
Wstałam i boli mnie prawa strona od oka 😮pytałam się już męża czy mi czasem nie przywalił za moje chrapanie w noc,ale twierdzi,że nie 🤪 🤪 Dziewczyny a wy chrapieci bo ja ponoć strasznie daję teraz w ciąży i jeszcze mam katar do tego 🙃 🙃 Wczoraj po południu już ledwo co łaziłam tak mnie pachwiny bolały 😮 😮 😮
No i śniło mi się ,że robiłam mleko dla dziecka i wyszła mi jedna wielka mamałyga taka gęsta i z grudkami coś okropnego a mała tak płakał,że chce jeść 🤨 🤨 🤨 🤨
Kobzior zdrzemnij się troszkę!! Dolegliwośći niech szybko miną i mam nadzieję,że nie powrócą 😮 😮A KYSZ A KYSZ A KYSZ 🙂 🙂
Pamii no właśnie środków uczulających może być bardzo dużo a może to nawet zwykłe potówki 🙂 masz czas do wizyty aby wykluczyć pare rzeczy 🙂
Gosik witaj w naszym gronie zapraszamy do zagladania do nas i dzielenia się ze swoimi wątpliwościami i doświadczeniem 🙂 🙂
Miłego dnia brzuszki bez żadnych dolegliwośći bólowych i w dobrym towarzystwie 😆 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja o dziwo śpię dobrze. W pierwszej ciąży miałam tak jak wy - ułożyć się nie mogłam i ciągłe wycieczki do toalety. Teraz jak zasypiam ok 23 to budzi mnie synek o 6-7 rano. Raz może dwa w tygodniu obudzę się w nocy na siusiu. Aż mnie to dziwi, że tak mi się dobrze śpi. Może po prostu odsypiam zarwane noce z synkiem, bo dopiero od ok 4 miesięcy zaczął całe noce przesypiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki! 😘

Ja byłam wczoraj u mojej ginekolog i pokazałam jej moje popękane żyłki na lewej ręce i dekoldzie i się strasznie zdziwiła. Nie wiedziała czemu tak mi się porobiło, pytała czy mnie to swędzi, czy nie zmieniałam kremu itp., ale to nic z tych rzeczy... Zleciła mi dodatkowe badania krwi, bo podejrzewa, że mogę mieć coś z wątrobą, więc dzisiaj byłam na pobraniu - jak coś się będzie działo, to do mnie zadzwoni i będę miała dodatkową wizytę. Trochę się boję 😞
I pytałam też o te moje ostatnie bóle bioder i kręgosłupa i okazało się, że to była rwa kulszowa 😮 Dobrze, że to już mi przeszło!

Dziewczyny, współczuję nieprzespanych nocy, bo ja śpię bardzo dobrze (odpukać!). Mam nadzieję, że Wam się to zmieni i będziecie mogły normalnie spać, żeby się wyspać zanim Maleństwwa się urodzą 😉

Gosik witamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Gosik zapraszamy do rozmow 🙂

Kruszyna... no właśnie zaczynam odstawiać pokolei i będę patrzeć co się dzieje, narazie odstawiam ten nowy krem na rostępy... jeżeli minie i posmaruje i znów będę mieć tzn że to on :P ale mam wrażenie że to CIF.... bo skąd by one były na rękach ?? 🙂 Póki co jestem dobrej myśli

No i dodam że robię porządną listę co mi jeszcze trzeba... bo już się gubię... spisałam co mam a czego jeszcze nie mam :P...

Beata, 3mam kciuki, żeby to nie było nic groźnego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata trzymam kciuki za dobre wyniki badań, a co do rwy kulszowej to wiem jak to jest. W poprzedniej ciąży złapała mnie w 4 miesiacu i już nie puściła, teraz też się odzywa. Jak już kiedyś pisałam bywają dni że kuśtykam jak dr House, teraz doszły do tego jeszcze takie bóle w dole miednicy jakbym szpagat robiła takie napięcie czuję. Och te nasze dolegliwości.... Ale zniesiemy jeszcze jakoś te dwa miesiące, dobrze że jest forum i możemy się wygadać sobie na wzajem.
Kruszyna dziękuję za komplement. A to że młodo wyglądam to wiem bo 25 lat skończone a czasami potrafią w sklepie monopolowym o dowód pytać 🙂 Mam 9 lat młodszą siostrę i znajome mojej mamy zawsze się mylą i myślą że to ona jest ta starsza, a ma dopiero 16 lat 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...