Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Witam dwupaczki 🙂
Prawie wszystkie padniete widze. Ja w sumie też. Ale to wina głupiego orange 😠 w srodku nocy jakies spamy posyła wrrr
Od wczoraj moje malenstwo mało się rusza i daje mi pospać. Narzekałam że skacze to sie uspokoiła i teraz w sumie martwie sie ze juz tak sie nie wierci 😉 ale czuć ją czuję. Bo szłapkami mi jeździ po żołądku i wątrobie 😉 kochana 😆
Ale chyba poszła niżej bo lepiej mi się chodzi i oddycha.
Oooo własnie leci w dzien dobry tvn sex w ciąży hehe 😉 kiedy to było ho ho
Kevina oglądać oglądałam, ale do czasu, bo mi mąż przełączył na jakiś film w połowie.
Jakiś słaby dzien dzisiaj sie zapowiada. Trzeba się czymś słodkim pokrzepić więc kisielek wcinam 😜 mniamu mniamu.
W ogole fajny sen miałam. Że rodziłam 🙂 ładnie głowkę wypchnęłam a potem cała reszte i jakos tak super sprawnie i bez bólu mi poszło hehe oby tak było w rzeczywistosci. I pamietam ze mała miała pępowinę ale urwała się 🤢 no i nie oddychała chwilkę i ja do niej mówiłam no oddychaj kochanie, oddychaj....no i zaczeła 🙂 nie wiem czy sie obawiać takich snów czy nie 🥴
Ide poczytać książkę o opiece nad dzieckiem bo mam wrażenie ze nic nie wiem 🤨
Wejde potem poczytać jak tam po wizytach, egzaminach i innych przezyciach. Na pewno wszystko bedzie ok i trzymam kciuki!
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane Brzucholki 🙂
To tylko JA 😎 😁
Miło, że mnie jeszcze pamiętacie 🤪 😁

Retyyy jak ja się doprawiłam!!! Życie mi było niemiłe. A żeby było ciekawiej to czuję się lepiej ale choroba przeniosła się na zatoki 😞 😞 😠 Ja to mam chorobowego pecha!!!

Na szczęście z moją Natalką wszystko dobrze, tylko to takie maleństwo bo na USG wyszło, że ma 1850 g 😮 Pewnie jeszcze nabierze ciałka, ciekawe ile 🙂
Widzę, że mam spooooooro stron do nadrobienia ale już chyba nie dam rady, więc poczytam ostatnich kilka stron co tam u Was ciekawego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
no ja tez zaliczylam Kevina 🙂
Co rok to samo 😁
ale mnie w nocy budzil bol brzucha jak na okres 😞
Powiedzcie mi wy wiecie jak to jest jak mama nie pracuje a urodzi dziecko to czy tata ma jakies wolne w pracy tydzien lub dwa??
JAK to wyglada....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Noc oczywiście ciężka a rano problem, żeby się zwlec.
Beata jak je kiedyś chodziłam na szkolę rodzenia to też nie dawali zaświadczeń, no ale myśmy też szybciej zrezygnowali.
Mra oczywiście, że KREM 🤪 🙃 😁 😁 😁
Marta piękny avatarek i reszta fotek też super 😉
Pamii18 ja tyle razy Kevina oglądałam, że mam przesyt. No ale ja nie jestem super fanem tv. 😜
Kobzior a ja się nie dziwię, ze wyszliśmy z wózkiem. My też pojechaliśmy pooglądać i kupiliśmy, Kruszynka też. 😁 😁
Co do USG to ja też o tym myślałam, że czasem różne dziwne rzeczy wychodzą. A potem się okazuje, że wszystko jest dobrze. U Ciebie też tak będzie. Co do cesarki to wolałaś rodzić naturalnie? Czy może być cc?
Anabel ostatnie dane z wagi Emilki mam z 31tyg a nie wiem jak jest teraz. No, ale skoro ciągle mówili że tydzień mniejsza to pewnie nadal tak jest. 🙂
Napisz co i jak po wizycie. A jak mąż chce Cię zawieść to korzystaj 😉
Gosik to super, że "zdrowiejesz" 🙂 I nie denerwuj się tak, a jak wody odejdą to na 100% zauważysz. 😉
Magditta dasz radę, w razie czego masz nas 🙂 Lepiej niech wyjedzie teraz niż na końcówce by Cię miał zostawić.
WielkaB masz oklaski, choć raz czytam że odpoczęłaś i się wyspałaś. 😁 😁
Adzia nie masz co się obawiać takich snów, to wątki naszych rozmów, tego co czytasz, co myślisz i czego się obawiasz. Moje córcia w nocy jest bardzo aktywna, zaczyna tak ok 21:30 a potem bryka na całego.
Kacha super, ze u Ciebie lepiej i że do nas wróciłaś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elka tacie dodatkowo przysługuje urlop tacierzyński, ale mama musi mieć prawo do urlopu macierzyńskiego- z tego co szukam w necie chyba jednak nie będzie mógł z tego skorzystać
Ma on możliwość korzystania z opiekę nad dzieckiem. To są dwa dni w roku bez względu na ilość dzieci. Szef mu nie może odmówić opieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziś w nocy złapał mnie skurcz brzuszka... Pierwszy taki mocny, bolący bardzo i długi i pierwszy raz bolał mnie cały brzuszek, cały był twardy! A myślałam, że skurcze to tylko takie jak podczas okresu, czyli na dole... Co wy na to?
Bo mnie mama zaczęła straszyć, że to na 4 tygodnie przed porodem... Ja mam w nosie takie przepowiednie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was Dziewczynki z pozycji leżącej 😞 Tak porządnie to leżę od wczoraj i już mi się nie chce 😞 Ale dam radę-dla Maluszka.
Od rana czuję chlupotanie w brzuszku i nie wiem co to jest 😮 Nie miałam tak wcześniej, a wczoraj miałam rozwolnienie- mam nadzieję, że to związane było z wizytą. Chyba zaczynam panikować 🤢 No i wydaje mi się, że brzuszek też jakoś niżej bo słabo pępuszek widzę.
Kasiulka, trzymam kciuki, będzie dobrze- jak zawsze 🙂
WielkaB no w końcu sobie pospałaś, tylko nie przesadzaj ze sprzątaniem 😉
Kobzior, cieszę się, że wyniki masz dobre 🙂 Z Małą też będzie dobrze 🙂
Nikusia, nie ma to jak rodzinnie spędzony czas, za rok na Mikołajki to już z Emilką będziecie grać, no może nie w Chińczyka ale coś pewnie wymyślicie 🙂
Ja też oglądałam Kevina, a mąż w tym czasie wieszał firanki- jak ja mam z nim dobrze 😘
Mama pomyła mi część okien, dziś reszta. Tata pościągał firanki. Wszyscy mi pomagają, nie wiem jak się im odwdzięczę. ☺️ A dziś będziemy lepić ruskie pierogi- no chyba siedzieć mogę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uou 🙂 się rozpisałyście z rańca :P... no ja pograłam sobie na kompie ☺️ i w końcu stwierdzam że musze iść się zebrać ... umalować... ubrać xD,... i zabrać za obiadek 🙂... ale wpadłam poczytac was żeby nie mieć aż tylu zaległości później :P...

Jej z tym tacierzyńskim to mama musi mieć prawo do macierzyńskiego 😞?? obby niee bo ja nie mam prawa do macierzyńskiego 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Brzuszki 🙂
Ale dzisiaj biało 😁 aż czuć że idą święta 😎
Wczoraj byłam na szkole rodzenia i po ćwiczeniach strasznie mi brzuch stwardniał i ogólnie ledwo doszłam do samochodu także dobrze że zostało jedno spotkanie 😮
Wczoraj mąż mnie rozśmieszył bo poprosił mnie żebym nie rodziła na święta tylko po lub przed bo on nie chce sam być wtedy w domu 😁
Widzę że w większości jesteście nie wyspane ja należę do waszego grona ale chyba muszę się już do tego przyzwyczaić. 🤨
Miłego dnia 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika ruskie pierogi to ja uwielbiam 🤪
W tym roku święta u mnie ale mama przygotowuje... Ja się tylko zapisałam na lepienie pierożków ruskich oczywiście 🙃 😜 święta bez pierogów to nie święta hihihi.
Mnie też szkoda mojej mamy bo bardzo dużo mi pomaga, co tydzień przyjeżdża i jeszcze te święta na jej głowie, zakupy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kiedy ojciec może skorzystać z urlopu?
Pracownik-ojciec wychowujący dziecko ma prawo do urlopu ojcowskiego, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 12. miesiąca życia. W odniesieniu do ojca adopcyjnego czas wykorzystania tego urlopu został wydłużony do:
ukończenia przez dziecko 12. miesiąca życia albo
do upływu 12 miesięcy od dnia uprawomocnienia się postanowienia orzekającego przysposobienie i nie dłużej niż do ukończenia przez dziecko 7. roku życia, a w przypadku dziecka, wobec którego podjęto decyzję o odroczeniu obowiązku szkolnego, nie dłużej niż do ukończenia przez nie 10. roku życia.
Regulacje takie wynikają z art. 1823 § 1 K.p.

Możliwości skorzystania z urlopu ojcowskiego przez pracownika-ojca wychowującego dziecko przysposobione do ukończenia przez nie 7. lub 10. roku życia nie stosuje się do wymienionego pracownika-ojca, który wykorzystał urlop ojcowski w związku z przysposobieniem dziecka przed 1 stycznia 2011 r.
Wymiar i warunki udzielenia urlopu
W latach 2010-2011 wymiar urlopu ojcowskiego wynosi 1 tydzień. Od 1 stycznia 2012 r. będzie on wydłużony do 2 tygodni. Pracownik-ojciec wychowujący dziecko, który będzie korzystał w dniu 1 stycznia 2012 r. z urlopu ojcowskiego w wymiarze 1 tygodnia, ma prawo do części urlopu w wymiarze odpowiadającym różnicy między podwyższonym a dotychczasowym wymiarem tego urlopu. Części tej udziela się bezpośrednio po wykorzystaniu urlopu w dotychczasowym wymiarze, na pisemny wniosek składany w terminie nie krótszym niż 3 dni przed rozpoczęciem korzystania z takiej części urlopu. Regulację powyższą zawiera art. 15 ustawy o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2008 r. nr 237, poz. 1654).
Warunkiem formalnym udzielenia pracownikowi-ojcu urlopu ojcowskiego jest złożenie przez niego wniosku w tej sprawie w terminie nie krótszym niż 7 dni przed rozpoczęciem korzystania z niego. Pracodawca ma obowiązek uwzględnić złożony wniosek (art. 1823 § 2 K.p.).

Do wniosku powinny zostać dołączone dokumenty potwierdzające posiadanie dziecka w wymaganym wieku, np. skrócony akt urodzenia dziecka oraz oświadczenie o jego wychowywaniu. Przy udzielaniu urlopu ojcowskiego tydzień odpowiada 7 dniom kalendarzowym.
Skorzystanie przez ojca dziecka z omawianego urlopu nie jest ograniczone innymi czynnikami. Oznacza to, że nawet jeżeli matka dziecka nie pracuje albo korzysta w tym czasie np. z urlopu wychowawczego, to i tak pracownik ma prawo do tego urlopu.

Ponadto pracownik może wystąpić o urlop ojcowski w dowolnym i dogodnym dla niego czasie, byle mieścił się on w okresie do ukończenia przez dziecko 12. miesiąca życia.
Wymiar urlopu ojcowskiego nie jest zależny od liczby dzieci urodzonych podczas jednego porodu. Zatem bez względu na to, czy przy jednym porodzie urodzi się jedno dziecko, bliźniaki czy trojaczki, pracownik może skorzystać tylko z jednego tygodnia urlopu ojcowskiego, a od 1 stycznia 2012 r. z 2 tygodni tego urlopu. Zasada ta nie obowiązuje, gdy pracownik-ojciec wychowuje więcej niż jedno dziecko w wieku do 12 miesięcy, które jednak nie przyszły na świat przy tym samym porodzie. W takim przypadku na każde z tych dzieci przysługuje oddzielny urlop ojcowski.

"1. Stosownie do treści art. 1823 § 3 K.p. w przypadku urlopu ojcowskiego stosuje się odpowiednio m.in. art. 1831 § 1 K.p., zgodnie z którym przy udzielaniu urlopu macierzyńskiego i urlopu na warunkach urlopu macierzyńskiego tydzień urlopu odpowiada 7 dniom kalendarzowym. W 2010 r. i 2011 r. urlopu ojcowskiego udziela się zatem jednorazowo na 7 kolejnych dni kalendarzowych.
2. Przepisy Kodeksu pracy, w szczególności art. 1823 K.p. dotyczący urlopu ojcowskiego, nie przewidują możliwości dzielenia tego urlopu na części ani udzielania go w dniach. Jest on zatem niepodzielny i przysługuje w pełnym wymiarze tygodnia, a od 2012 r. - 2 tygodni. (…)
3. Kodeks pracy nie różnicuje wymiaru urlopu ojcowskiego ze względu na liczbę dzieci urodzonych przy jednym porodzie (tak jak w przypadku urlopu macierzyńskiego). Niezależnie od tego, czy pracownikowi urodzą się bliźnięta, czy więcej dzieci, w 2010 r. i 2011 r. ma prawo jedynie do tygodnia urlopu ojcowskiego. (…)"
Stanowisko Głównej Inspekcji Pracy w sprawie wymiaru urlopu ojcowskiego, pismo znak: GPP-316-4560-3-1/10/PE/RP.

Kacha dobrze że już z nami jesteś 🙂!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamii18 super tekst, jak chyba jakieś stare dan znalazłam.
Elka 144 czyli jak mama nie pracuje to tato może brać urlop tacierzyński. Jeśli będzie on wybrany w przyszłym roku to będę to dwa tyg nawet jeśli dziecko urodzi się w grudniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika ja też lubię pierogi ruskie. A moje okna brudne i coraz bardziej mi to przeszkadza. Moja mama wraca do domu 22 grudnia, więc mi nie pomoże. Na męża nie mam co liczyć, tzn nawet nie wiem jak by te okna wyglądały. 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczynki widzę, że dzisiejszy dzień będzie spędzony w łóżku 😞 ledwo co funkcjonuje, spuchnięta jestem na maksa, palce mam jak serdelki a twarz jak pączek-oczka malutkie. 1,5h drzemki w 2h po przebudzeniu, nieźle 😁 A co lepsze do boli mnie głowa i dalej bym spała... wiec dziś świat się liczy dla mnie z pozycji horyzontalnej 🙂

O porządkach na razie nie myślę, ale liczę na to że trochę ogarnę sobie domek, pomalutku. Okien myć nie będę, ale resztę postaram się tym bardziej ze za tydzień maja mi kuchnię robić więc będzie spory bałaganik 🙂
Potrawy wigilijne to albo mąż będzie robił albo zamówię w garmażerce albo teściowa bądź mama naszykuje dla nas paczkę 🙂 Ja robić nie będę bo to spory wydatek energetyczny i myślę, że nie podołam, a do tego ja urodzoną kucharą nie jestem więc nie zamierzam eksperymentować 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jakis mega szybki dzień 😉

Pamii jak siedzisz w domu to malujesz się? Ja sobie odpuszczam w ciazy make up bo potrafi mnie buzia szczypać, a i tak dużo się nie maluje. A teraz to jedynie konturówką dolną powieke, rzesy i troszkę różu na policzka - a to i tak na wyjście z domu 😎

U mnie też remont sie rozwinął przez to malowanie ścian. Z jednej strony bałagan ale z drugiej cieszę się na odświeżenie przed przyjściem nowego członka rodziny 🙂 Staram sie aby bardzo nie było nabałaganione 😉

Dziś jemy zalewajkę a na drugie ryba, ziemniaczki i surówka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już okienka mam pomyte i wszystkie firanki wiszą 🙂 Cieszę się strasznie bo firanki od sierpnia wisiały i szare się zrobiły 😉
My wigilię spędzimy u moich rodziców, ja planuję zrobić ryby w zalewie pomidorowej ale za pomocą męża- on będzie smażył i sernik. Resztę zrobi niestety mama 😞 Ale na Wielkanoc się odwdzięczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Malujecie się? Ja to na siebie patrzeć nie mogę ale w domu jak siedzę to mi się malować nie chce. W ogóle w ciąży to taka rozlazła jestem i mi na wyglądzie nie zależy 😞 Czasem jak gdzieś wychodzę to sobie poprawię to i owo - puder, róż, tusz 🙂

Magditta nóżki do góry i ćwiczymy leżenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magditta mam nadzieję, że opuchlizna zejdzie. 😘
Skoreczka ja jestem maniak, bo maluję się codziennie jak wstanę. Odpuściłam sobie trochę z ubraniami, bo chodzę w getrach i dresach, ale wcześniej nawet nie miałam. Zawsze chciałam atrakcyjnie dla siebie i dla męża wyglądać i tak mi zostało 😁 😁 😁
Monika nie pisz o umytych oknach i czystych firankach , bo mnie zazdrość zżera 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...