Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

elka144 napisał(a):
ale jak?


Musisz dołączyć do grupy na fb jeśli jeszcze Cię tam nie ma. Jednak nie wiem czy działa bo załozycielka grupy juz nie pisze z nami na Brzuszku. Dziewczyny które sa w grupie powinny cos wiedzieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia u mnie w domku tez będzie sylwester, ale tylko taki na 3 pary i do tego koleżanki przygotują prawie wszystko tak wiec ja tylko lokal udostępniam. Może Wy też wypracujecie z mężem taki plan, ze ma gości poinformować ze przychodzą ze swoim prowiantem i na czas w granicach rozsądku, a Ty jak będziesz padać to pójdziesz sobie spokojnie spać

Kobziorku zadzwoń do twojego gina i pożal mu się ze strasznie cierpisz, może przyśpieszycie wizytę i ewentualnie rozwiązanie. Nie ma chyba sensu, żebyś aż tak cierpiała bidulko.
A KTG możesz się domagać bez przyjęcia do szpitala, spróbuj, bo może trafiłaś na jakiegoś lekarza gbura, może tym razem będzie jakiś człowiek na oddziale 😁 Po co masz się denerwować.

Elka zawsze lepie jest być ogolonym na zero, bo nigdy nie wiadomo czy nie będziesz szyta a wtedy owłosienie znacznie przeszkadza. Poza tym jak będziesz ogolona to lepiej będą ranki się goić. Poproś męża, a jak nie to zrobi to położna na oddziale. Mój mąż nie widzi nic strasznego w tym, ze mnie goli a wręcz stwierdził ze to fana sprawa, taki malutki zamienniczek 🤪

Anable fajnie ze masz grzeczna drobinkę 😘 no i niesamowicie zazdroszczę ci tej wagi 😁 pięknie tracisz kg 🤪 🤪 🤪 🤪

WielkaB niech leży spokojnie w tym szpitalu i odpoczywa. Krzywdy ej nie zrobią a ej chłopaki będą musieli jeść „gorące kubki” i to a pewnie najbardziej stresuje 😁 znając ta mrówkę robotnice 🤪 🤪 🤪 🤪

Język niemowląt książka rewelka 😁 poczytacie dziewczynki, dużo fajnych spraw jest tam poruszonych 😁Ja połknęłam cała tę książeczkę jak leżałam w szpitalu. Milej lektury 🙃

Jeku ja spalam dziś cały dzień tzn. wstałam o 8 i poszłam spać o 10 do 15 !!!! Jestem na maksa zmęczona, ale zbieram się pomalutku do szpitala, boję się co mi powiedzą ale nadal jestem dobrej myśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Ale miałam dzień 😠 na 11 pojechałam do gina a wyszłam o 14.30 😠 Spóźniła się, a ja myślałam, że mi tyłek do krzesła przyrośnie 😠
No ale wyniki mam dobre 🙂 Tylko hb mogłoby być wyższe. Trochę mnie położna zaskoczyła bo badała mi dół brzucha bo chciała zobaczyć jak jest główka położona i mówi, że jeszcze nie wstawiona ale u wieloródek to normalne- no ale ja przecież nigdy nie rodziłam i mówię o tym, a ona, że wszystko dobrze. Więc ma być już wstawiona czy nie? Wiecie coś o tym? Bo ja już nie rozumiem 😮 No i tętno maluszka było niższe o 10 od wszystkich poprzednich pomiarów, ale też na to nic nie powiedziała. Mały wtedy spał więc może dlatego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Beata mi mąz porcje rosołowe przyniusł zepsute jej jaki fetor i gdyby nie to ze kupił w wigilie a w swieta sklep był zamkniety to tez by poleciał bo sie wściekł dobrze ze miałam jeszcze pare zamrozonych udek i zrobiłam z nich sobie i Jakuboi rosłołek na swieta .

Skoreczko ciesze sie z emmój haotyczny opis sie podoba i zycze wszytskim takiego samego porodu 😉 a co do masazy szyjki to nie chce straszyc ale nie wszytskim sie go robi i nie wszystkie ppołozne go robia ale bolało strasznie połozna wkłada ci reke objezdza palcami szyjke w koło przy tym czułam jak by te palce znajdowały sie miedzy główka małej a rozwarciem szyjki po tym masazu pewnie połozna ma do tej pory since na kolanie 😉 chyba powinny nosic ochraniacze bo tak jej sciskałam to kolano chyba nawet reki meza tak nie sciskałam 😉 ale przyznam ze bolało strasznie ale za to skutek był rewelacyjny 😉

Monika główka moze sie wstawic dopiero w trakcie porodu jak tak miałam w pierwszej ciazy 😉 teraz mała była juz gotowa do startu jeszcze w trakcie bóli partych pomagała odpychajac sie nózkami 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia, współczuję takiego sylwestra 😞 Może pogadaj jeszcze raz z mężem i przekonaj go, że nie dasz rady przygotować wszystkiego. Albo tak jak Magditta pisze umów się z gośćmi i niech każdy coś przygotuje, będzie Ci lżej.
Mra, ja też poproszę o pdfa. Mój mail też jest na fb. Z góry dziękuję 🙂
Kobzior, może faktycznie zadzwoń do swojego doktorka i niech Cię wciśnie na wcześniejszą wizytę. Po co masz się tak długo stresować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika współczuję 😮 chyba by mnie szlag trafił w tej poczekalni 🤔 No ale ważne, że wyniki badań są OK 🙂
Magditta u mnie golenie to też zadanie męża 😁 i również mu się to podoba 😉 a co do wcześniejszej wizyty u gina - to nie ma mowy, bo dopiero jutro rano jadę na badania do laboratorium a bez nich wizyta nie ma sensu. Poza tym on przyjmuje tylko we wtorki i czwartki i gdyby przyjął mnie dziś to i tak nie wypisałby mi L4 z datą od 4 stycznia i kazał do siebie przyjechać także w przyszły wtorek - a każda wizyta u niego to masakryczny koszt 🙃 Nie wspomnę już o tym ile kasy będę musiała zostawić jutro w laboratorium 🤢
Beata akcja ze śmierdzącym mięsem to istne przegięcie 😮
co do grupy na FB już dawno temu było ustalone (krótko po tym jak usunęłaś konto skoreczka) że grupa staje się grupą zamkniętą i Vespera jako założycielka (po konsultacji z nami) nie dodaje już do niej żadnych nowych osób.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Z receptą oczywiście miałam trochę problemów, cześć z niej nie zrealizowałam bo nie ma leku w aptece. A miałam już wcześniej sygnały, że go nie ma też w hurtowaniach. Dobrze, że mam coś jeszcze w domu.
Z dobrych rzeczy to mój mąż pogadał, że szwagrem i on mnie do ośrodka zdrowia zawiózł, bo ja nie lubię prosić wolałabym iść, nawet jeśli z tym problem.
Potem byłam jeszcze trochę u siostry a jak wróciłam do domu to zaraz brat męże z żoną przyjechali i tak mi dzień minął.

Mam do Was pytanie, bo chyba odchodzi mi czop. Tylko ja nie wiem jak to wygląda, bo u mnie to taka galaretowata masa w kolorze przeźroczysto - żółtym. Czy tak wygląda ten czop???

Zaraz przeczytam co pisałyście, bo duże tego 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia tak to czop jesli nie jest podbarwiony lub jak kto woli przebarwiony krwia to znaczy ze jeszcze moze minac pare dni do porodu jak jest podbrwiony krwia zazwyczaj poród rozpoczyyna sie w ciągu 24 godzin 😉 tak ze ty masz jeszcze czas chyba ze jakas niespodzianka wyskoczy ;0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia tak to czop jesli nie jest podbarwiony lub jak kto woli przebarwiony krwia to znaczy ze jeszcze moze minac pare dni do porodu jak jest podbrwiony krwia zazwyczaj poród rozpoczyyna sie w ciągu 24 godzin 😉 tak ze ty masz jeszcze czas chyba ze jakas niespodzianka wyskoczy ;0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel mi wyszła tylko mała cześć i nie jest podbarwiony krwią, ale boli mnie podbrzusze tak jak na okres i dodatkowo tak jakby wejście do pochwy-sorry nie wiem jak mam to opisać. I pewnie jeszcze wyjdzie. Dzięki i łap oklaski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna mąż pojechał do sklepu, ale jak wróci umówiliśmy się, że pogadamy o Sylwestrze. On przypuszcza, że jak będzie u nas to znajomi nie przyjdą, bo problem z drogą powrotną a jeśli bylibyśmy tylko z siostrą i szwagrem to nie będzie tak źle.
Beata ja tak podobnie napisałam WielkiejB, początek najgorszy a potem pogada z koleżankami z sali i będzie lepiej. A najważniejsze dobro maleństwa.
Mra mój mąż twierdzi, że to będzie spokojny Sylwester w domu, bez szaleństw i że dla mnie bezpieczniej bo jak się coś zacznie to jestem u siebie. No zobaczymy.
Kacha avaterek jest śliczny 🙂
Elka powoli do przodu, byle do stycznia 🙂a teraz to już i tak byłby poród o czasie.
Skoreczka ten strój to już desperacja była 😁 😁 😁 żeby pobyt w szpitalu do min skrócić. A co do szykowania na Sylwestra to i tak mąż wszystko będzie szykował i potem sprzątał to od razu powiedział. Tylko jak jesteś u kogoś i coś się zacznie to zawsze możesz wyjść a u siebie to się tłumacz wszystkim i jakoś tak mi się wydaje mniej komfortowo. A mąż uważa że u nas znowu dla mnie lepiej, bo jakby odeszły wody to od razu się przebiorę itd. Przypuszczam, że to będzie od znajomych zależało, jak nie przyjdą (a ja tak myślę, ze nie ) to wtedy w czwórkę spokojnie może być.
Elka z golenie do porodu sn to tylko na dole, przy wargach sromowych, ale dziewczyny pisały, że jak do cc to znowu "grzywkę" trzeba obciąć. Stwierdziłam, że albo ogolę dół albo zostawię to położnej na porodówce, dla niej to codzienność.
Kobzior jeszcze troszeczkę, a niunia wszystko wynagrodzi 😘

cdn 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie pamiętam już,która,co napisała,więc odpiszę na o,co pamiętam 🙂
Moja torba już naszykowana od dawna,ale ostatnio dokupiłam w razie czego jedno mleko Humana,jakbym nie miała pokarmu i dopakowałam do tego butelkę do torby.
Pobieżnie pochłonęłam tą książkę 🙂 Mra jeszcze raz dziękuję!!! 🙂 świetna jest.
Ja już tak sobie myślę,że z jednej strony chciałabym już urodzić....ale nie chcę np.urodzić jutro,bo ja sama jutro mam urodzinki 🙂 i wiem jak to jest później,jak w szkole się śmiali ze mnie,że najmłodsza byłam. Ale gin powiedział,że to już teraz zależy tylko od Fabianka 😉 więc czekam cierpliwie 🙂 oby do 7 stycznia urodzić,póki tata w domku 🙂
Co do golenia,to sama nie wiem... Andrzej nie ma ochoty mnie ogolić,więc chyba jakoś sama z lusterkiem zadziałam...
Co do czopu to ponad tydzień temu odeszło mi kawałek w toalecie,ale jak do tej pory jestem w Dwupaczku,więc jest oki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka dzięki za rady co do czopu, łap oklaski. 🙂
Anabel ja myślę, że masz rację z tym powiązaniem porodu z późniejszą radością lub depresją. Z tym, że kiedyś to się było wstyd przyznać, że nie czujesz się szczęśliwa. Dlatego chciałam ten temat poruszyć, bo jak któreś dziewczyna tak będzie miała to niech nie myśli tak jak ja o sobie pomyślałam :"że jestem jakaś nienormalna".
A na hemoroidy dali mi czopki już w szpitalu i potem się schowały. Teraz też mam czopki, ale dopóki bardzo nie bolą to nie biorę, mam zamiar zabrać do szpitala.
Gosik nogi to ja sobie bez problemu ogolę, ale krocze to z lusterkiem raczej. A z jakiś tydzień temu to sobie sama nawet paznokcie u nóg obcięłam. I jak byłam z siebie duma 😁 😁 😁 🤪
Kobzior to jakiś fatalny ten szpital, ze tego co się orientuje to do mnie też można na samo KTG podjechać.
Beata ale miałaś przygodę z mięsem, a jak byście zjedli 😮 co za babsko. 😠
Monika główka się może przed samym porodem wstawić w kanał rodny, tym się nie martw. Czytałam na internecie, że się okrężne ruchu biodrami robi, żeby weszła. 😉
Kasiulka jak chcesz to mleko Humana do szpitala to go tam nawet nie pokazuj bo podobno nie można. Jak potrzebujesz to one Ci zrobią ze szpitalnego, tak jest u mnie.
dziękuję komuś za oklaski 😘

Idę jeść 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja jeszcze torby nie spakowałam... Mąż mówi, że jak to w końcu zrobię to pewnie zacznie się poród 😁 Dziś zniosę rzeczy Natalki z góry i poukładam w końcu w komodzie 🙂 no i do torby wsadzę już część rzeczy.
Anabel fajowo, że mimo Maleństwa w domu znajdujesz czas i chęci by z nami pisać 🙂
Mra ja również dziękuję za przesyłkę 😉 Jeszcze nie czytałam ale zrobię to na spokojnie...
Co do golenia to ja tam wolę w domu sobie już przygotować krocze 😜 męża już nastawiłam, że będzie musiał się za to zabrać bo sama nie dam rady a nie chcę akrobacji z lusterkiem uskuteczniać 😁 nie ma nic przeciwko 🙃
Skoreczka
udana jesteś z tym wyjściem ze szpitala 😁
Kobzior współczuję 😘 próbowałaś sobie ulżyć jakoś domowymi sposobami? Coś przecież musi ulżyć bo zwariujesz do wizyty 🤢
Monika to się nasiedziałaś 😠 ale najważniejsze, że wyniki są dobre!

I dodałam Wam po oklasku, bo już odblokowałam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoreczka i Gosia dzięki za rady o czopie, na oklaski musicie poczekać, Dałam tylko Anabel.
I widzę, że Kacha odblokowana to od razu te zaległe co Cie ominęły 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia bardzo dobrze, że poruszyłaś temat depresji poporodowej 😆 Ja mam wrażenie, że o tym za mało się mówi... i rzadko kobiety się do tego przyznają właśnie ze wstydu czy też strachu, że "co z Ciebie za matka..." echhh 🙂

Mra a Ty jak się czujesz? Bo widziałam w odliczaniu, że jesteś na prowadzeniu 😁 ale pisałaś, że nie ma szans na poród w terminie...

Hmm... Jak to jest z tym rozwarciem? Może się pojawić nagle i od razu do porodu jest się gotowym? A może się rozwierać jakiś czas?

Kobzior
moja lekarka też przyjmuje w określone dni ale jak kiedyś miałam złe wyniki to do niej zadzwoniłam i kazała podjechać do siebie na dyżur do szpitala. Może spróbuj w ten sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kacha, jeśli chodzi o rozwarcie to ja wiem o moim od 6 grudnia. Jest na 1 cm i póki co nic się nie zmienia 🙂 No ale prawie cały czas leżę. Anabel długo chodziła z 1 cm, potem na 2 cm i z 3 cm już krótko ale nie pamiętam ile to trwało póki urodziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Właśnie dziś odebrałam wyniki z badań i okazało się, że mam paciorkowca 😞 dzwoniłam do swojej gin i powiedziała, że dopiero w trakcie porodu podadzą antybiotyk a teraz mam nic nie brać. Trochę się martwię o naszą Malutką. I nie wiem, czy nie wolałabym wcześniej tego wyleczyć. Ma lub miała któraś z Was paciorkowca? I co Wam lekarz poradził?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anabel dzięki za opis masażu, bo ostatnio słyszałam o jeszcze gorszej wersji. No ale moze nie kazdej to robia więc mnie ominie 🙂 Ale ci super ze juz po porodzie!!!!!!!!!!!!!!!!! Cały czas o tym myślę!!!
Nikusia nie ma za co 😘

Cholerka ciągnie brzuszek w dół, obniża się. Chciałabym urodzić tak w 39 tyg ciazy, nie chciałabym przenosić 😮 Jaka ze mnie boipupka się zrobiła od wigilijnych bóli 😞 Dodam ze ja mam dobrą szyjkę i nie mam rozwarcia, ale tendencje do skurczy porodowych. Te ostatnio miałam co 3 minuty 🤢

Monika
cudny avatorek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...