Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Anetkamm - GRATULACJE!!! 🙂
mra_ Ach ta wiosna... 🙂

mra_ napisał(a):


Wiedziałyście o tym, że w styczniu w Polsce rodzi się najwięcej dzieci?

\"Statystyka
Najwięcej dzieci w Polsce rodzi się w styczniu co wynika ze zwiększonej liczby poczęć w kwietniu. Następnie systematycznie spada i najmniejsza jest w grudniu. Jednak do lat 60. XX wieku w dniach 1 i 2 stycznia liczba zarejestrowanych urodzeń była trzykrotnie większa niż liczba urodzeń 30 i 31 grudnia co było prawdopodobnie skutkiem zgłaszania przez rodziców daty urodzenia różnej od rzeczywistej daty urodzenia. Pod koniec XX wieku nie obserwuje się tego gdyż większość urodzeń odnotowuje się w szpitalach, które mają obowiązek codziennego zgłaszania urodzeń. W ciągu tygodnia najmniej urodzeń odnotowuje się w niedzielę i sobotę a najwięcej w poniedziałek i piątek, co wynika z organizacji pracy szpitala tzn. zmniejszonej liczby lekarzy w soboty i niedziele. W poniedziałek występują porody farmakologicznie opóźnione z niedzieli, a w piątek porody przyspieszone przed sobotą i niedzielą[6].\"

[z: wikipedii ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Kacha_84 napisał(a):
🤪 Anetkamm się odezwała 🙂 wypakowana w Wigilię 🤪 wow gratulacje 🙂


Napisała do Ciebie? Super 🙂 zaraz dopiszę do odliczania 😉


Napisała w wątku "Jak zdarzył się cud" 🙂 dopisz koniecznie 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacha_84 napisał(a):
Nikusia102 napisał(a):
Kacha_84 napisał(a):
🤪 Anetkamm się odezwała 🙂 wypakowana w Wigilię 🤪 wow gratulacje 🙂


Napisała do Ciebie? Super 🙂 zaraz dopiszę do odliczania 😉


Napisała w wątku "Jak zdarzył się cud" 🙂 dopisz koniecznie 🤪


Już przeglądam, bo dopiero do domu wróciłam i weszłam na forum 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia102 napisał(a):
Kacha_84 napisał(a):
Nikusia102 napisał(a):
Kacha_84 napisał(a):
🤪 Anetkamm się odezwała 🙂 wypakowana w Wigilię 🤪 wow gratulacje 🙂


Napisała do Ciebie? Super 🙂 zaraz dopiszę do odliczania 😉


Napisała w wątku "Jak zdarzył się cud" 🙂 dopisz koniecznie 🤪


Już przeglądam, bo dopiero do domu wróciłam i weszłam na forum 😁


Odruch całkiem prawidłowy 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem hehe chyba zapeszyłam mała teraz marudziła 😉 nie mogła zasnąc

Wicia mi tez odszed czop chyba w 34 tc 😉

JKacha na szczescie to juz koniec ciązy a po cizay łatwiej bedzie walczyc z ta anemia

Anetkamam gratulacje 😉 wigilijny maluszek 😉 czekamy na wiecej informacje 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anabel bardzo Ci zazdroszczę, że masz już Maleńką przy sobie... chociaż ja się strasznie boję, że sobie nie dam rady, że dzidzia będzie płakać a ja razem z nią 😞 Przerażona jestem 🤢 a mój mężuś jak zawsze i ze wszystkim pełen luz 😮 chciałabym mieć jego charakter 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosik czop w 34 tyg i skurcze to niebezpieczne połączenia, ale w 39 tyg to chyba normalne.
Mra ciekawy artykuł, a ja myślałam, że więcej rodzi się w grudni jak się mamusie przed świętami przepracują 😜
Beata jeśli chodzi o refundację to już brak mi słów. Mam nadzieję, że jutro będę miała receptę syna, zrealizuję ją i na początku stycznia gdy będzie największe zamieszanie będę miała spokój. I czas na myślenie o Emilce a nie o lekach.
Kobzior ja też nie mogę zabrać ubranek, ale wolę szpitalne niż poszukiwanie swoich jakby miały potem gdzieś się zawieruszyć.
Kacha kurcze te wyniki to chyba musi lekarz zobaczyć, jak pojedyncze jeszcze umiem zinterpretować (z pomocą internetu) to tak w zestawie to nie wiem co to może oznaczać.
Avatar masz cudowny 😉 szkoda, że nie mogę Ci dać oklasków.
a do stycznia wytrzymamy, już postanowione hi hi 😁 😁
Monika ale Ty teraz dopiero odbierasz wyniki z wymazu, bo nic nie pisałaś, ze masz paciorkowca? Czy coś przeoczyłam? Napisz co i jak po wizycie 🙂
Kruszyna dlatego mam zamiar zrobić zapasy na styczeń żeby przetrwać zawirowania z lekami.
Anabel może dziś trochę dzidzia pomarudziła, wiesz dorośli też różne humory mają. 😉
A co do depresji to ja miałam tak 2-3 dni po porodzie a wyszłam dopiero na 6 dobę, powiem szczerze nie przyznałam się nikomu że miałam. Wszyscy oczekiwali, że powinnam być szczęśliwa a ja miałam ochotę ryczeć i nie przyznałam się. Potem dopiero się dowiedziałam, że to jest normalne i się zdarza.
Kacha zobaczysz jaki po porodzie i powrocie do domu będziesz miała przypływ energii, ze wszystkim sobie poradzisz. 🙂
Anetkamm gratuluję, super że napisałaś. Dopisałam Ci Filipa w odliczaniu i życzenia w naszym wątku życzeniowy, 🙂 😉 i czekamy na szczegóły jak będziesz miała więcej czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monika1985 napisał(a):
Nikusia, jutro odbieram wyniki, no i mam nadzieję, że nie mam tego paciorkowca 🙃Badanie miałam we wtorek przed świętami a jutro wizyta więc się dowiem co i jak.


No właśnie mi się tak wydawało, a teraz już pomyślałam, że coś pomyliłam. 🙂
Myślę, że nie będziesz miała, nie ma co się martwić na zapas.

A ja prawdziwa "blondynka" jestem 🙃 🤪. Pisałam że mam fajne wyniki morfologi itd ale jakie mam mieć jak mnie kilka dni przed ich zrobieniem kroplówkami z witaminami nafaszerowali 😁 😁 😁 ale zabłysłam 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane jetsem po wizycie nie jest dobrze od jutra ide do szpitala i na 2 stycznia lekarz planuje rozwiazanie ide z powodu tego ze mam wysokie cinienie 150/100 do tego slina opuchlizna i mały bardzo malo przybrała na wadze wiec woli dmuchac na zimno ja tez wiec kochane bede starała sie was informowac moj numer jest na fb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojojojjj szpital 😞 ale będziesz pod dobrą opieką... 😘 czyli cc się szykuje??? Ciśnienie faktycznie straszne 😮 a Fabian ile waży? Patrz jak to bywa... niedawno się martwiłaś, że taki mały i nie rośnie 🤢 nigdy nic nie wiadomo. no ale decyzja lekarza na pewno słuszna i my tu będziemy trzymać za Ciebie kciuki 😘 i będziemy w kontakcie przez 😘 kom 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wielkaB ważne, że byłaś u lekarza i że wszystko wyłapał! A od jutra będziesz pod stałą opieką i kontrolą - moim zdaniem przyda Ci się odpoczynek, chociaż wiadomo, że każda z nas wolałaby leżeć w domu a nie w szpitalnym łóżku. Niemniej jednak na pewno wszystko się ułoży i będziesz miała Fabiana przy sobie po NOWYM ROKU 😆 Myśl pozytywnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB dobrze, że lekarz to wykrył. Wiadomo, że nikt nie chce leżeć w szpitalu ale tam będziesz miała najlepsza opiekę i w razie problemów będą reagować. Już byłam trzy razy i dałam radę więc trzymam kciuki, że Ty też dasz. Mam Twój nr tel i daj znać co i jak. I pomyśl, że jeszcze trochę i synka będziesz miała przy sobie.
trzymam kciuki i przesyłam pozytywne fluidy -musi być dobrze 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkaB - wiem, ze wolalabys byc w domu, ale w szpitalu bedziesz sie czuc bezpieczniej. Trzymaj sie dzielnie!

wielkaB napisał(a):
hej kochane jetsem po wizycie nie jest dobrze od jutra ide do szpitala i na 2 stycznia lekarz planuje rozwiazanie ide z powodu tego ze mam wysokie cinienie 150/100 do tego slina opuchlizna i mały bardzo malo przybrała na wadze wiec woli dmuchac na zimno ja tez wiec kochane bede starała sie was informowac moj numer jest na fb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WielkaB szok ;( szkoda że cię do szpitala wysyłają.. no ale jak trzeba to trzeba !! 🙂 jesteśmy z tobą!! 🙂

Nikusia mnie to jjuż te zmiany itp na temat leków frustrują... jak słysze że kolejna zmiana itp to szlag mnie trafia..chociaż mam nadzieję że się ta lista zmieni... bo ja tyż mam astmę i wolałabym żeby były refundowane moje leki ;/... bo mnie nie będzie stać ich kupić... i się ... uduszę jednym słowem...xD ale czy tych z rządu to obchodzi?

Oooo 3 mamuśka 🙂... super ;]

Kacha śliczny awatarek!! 🙂 ja mam podwyższone białe krwinki ale lekarz mówi że to norma... więc ja nie wiem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anetkamm a widzisz dziś o Tobie pomyślałam 😁 Wielkie gratulacje dla rodziców i dużo zdrówka dla Filipka 🙃

Kacha wyniki masz bardzo dobre. WBC jak na ciężarówkę to też rewelka, nie wygląda to na żadna infekcje. A Hb jaką masz bo anemia w ciąży też norma, ale oczywiście w granicach rozsądku czyli powyżej 10-10,5.
No i wyglądasz uroczo 🙂

Nikusia jeszcze ustawa nie weszła a już pracują nad nowelizacja i to właśnie w kwestii cukrzyków i pacjentami onkologicznymi. Wiec bądź dobrej myśl 😘

Kobzior u nas też szpital woli jak dzieci są w w ich ubrankach ale oczywiści można swoje przeforsować tylko czy jest sens? Wynosisz potem do domu „kawałek” flory bakteryjnej ze szpitala.

Anabel super ze masz w domu aniołeczka no i życzę, żeby braciszek nie był zazdrosny o Laleczkę 😘

WielkaB trzyma się mocno 😘 buzia 😘

U mnie też jutro sytuacja ma się wyjaśnić...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pamii18 napisał(a):
Kacha śliczny awatarek!! 🙂 ja mam podwyższone białe krwinki ale lekarz mówi że to norma... więc ja nie wiem :P


Widać co lekarz to inna teoria... Mi powiedziano, że to wynik infekcji w organiźmie - i się potwierdziło. A tutaj masz Kacha informacje z netu:
Leukocyty (WBC – White Blood Cell) - Zwiększenie ponad normę to sygnał, że w organizmie toczy się infekcja lub mamy do czynienia z miejscowym albo uogólnionym stanem zapalnym czy też z białaczką (podwyższone wskaźniki pojawiają się również przy intensywnym wysiłku fizycznym, długotrwałym, nadmiernym stresie, a nawet po dłuższym opalaniu). Zmniejszenie liczby leukocytów może być spowodowane niedoborem granulocytów, limfocytów lub wszystkich komórek jednocześnie. Może być wynikiem uszkodzenia szpiku przez chorobę lub skutkiem ubocznym leczenia (większość leków przeciwnowotworowych powoduje zmniejszenie liczby granulocytów).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
WielkaB poprzytulaj się do mężulka a nie marudź mu 🙂 Buzia 😘 odpoczywaj 😘 i dawaj znać co tam u Ciebie 🙂

Kobziorku masz rację z tą informacja ale ciąża to już taki stan alarmowy dla organizmu stąd to WBC jest podwyższone i nikt się nie przejmuje nim jak nie przekracza 20 🙂 u ciebie były też pewnie dodatkowe objawy infekcji np.w obrazie analizy moczu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzuszki 🙂
Ja dzisiaj mam już po spaniu bo idę na badanie krwi i całą noc tłukłam się na łóżku 😮 widocznie bałam się,że zaśpię a przecież do 9ej mam czas 🤢 No trudno 🤔,ale mam czas aby nadrobić brzuszkowe wypowiedzi i będę jako pierwsza w kolejce 🙃
kobzior może i lepiej z tymi ciuszkami później nie będziesz biegać po szpitalu i szukać swoich cudownych ciuszków 🙂
Wicia witaj
Mra ciekawy ten artykuł 🙂
Kacha jaki śliczny avatarek i nie stresuj się kto da sobie lepiej radę z maluszkiem jak nie mama,więc nie dołuj się na zapas 🙂
Nikuisa dlatego teraz jest takie wielkie oblężenie aptek bo ludzie wiedza,że zanim dojdą do porozumienia trochę minie czasu no i leki są jeszcze po starej cenie 🤨
wielkab głowa do góry dobrze,że będziesz pod opieką lekarz a ja trzymam kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...