Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
elka uuu to nieciekawie :/ niestety nie wiem dlaczego tak masz 😞

Nikusia... jeju ale oni mieszają w tych aptekach ;/...mi kazała się wracać bo babka P nie napisała a ja do niej że a co jeżeli sobie sama dopisze... kto mi to udowodni?... a ona że nie wie ale nie może przyjąć recepty bez P bo wtedy refundacji mi nie przyzna... i 150 będę musiała zzapłacić ;/.. no ale że do lekarza nie zbyt daleko to poszłam i mi dopisała...

WielkaB tylko spokojnie 🙂 nie stresuj się bo faktycznie zaczniesz rodizć 😜...

Kobzior to już chyba ten etap ciąży że jak coś nie boli to się powinnyśmy bać czy wszystko ok :P hehe ale to już końcóweczka 🙂 DAMY RADĘ !! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Dziewczyny jak już patrzę jak mi wypisuje receptę, żeby były dobre nazwy leków, dopisane dawkowanie, literka "P" właściwy kod naszego województwa (dokładnie NFZ-tu), odpowiedni kolor druczku, dane syna a oprócz peselu jeszcze dopisany wiek.
Za to kurcze, że miesiąc musi być cyframi arabskimi a nie rzymskimi to nie wiedziałam. Już nie mówiąc że jest tak nabazgrolone, że nawet nie czytałam.

Elka Ty się może skontaktuj ze swoim lekarzem bo takie ciśnienie to się przewrócisz.
WielkaB jak blisko to ja jadę sama autem, ale dalej to też raczej nie. Chociaż mój pierwszy poród od pierwszych objawów do urodzenia trwał ponad 12 godzin to nawet do szpitala pieszo bym zdążyła dojść 🙂
Kobzior jak już za dużo dolegliwości to przychodzi kryzys. Ja już sama wiem, ze jak mi się za dużo na głowę zawala to mam doła. No, ale potem skarżę się Wam i już mi lepiej. 😘
Więc się nie przejmuj tylko pisz 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Elka, to bardzo niskie miałaś ciśnienie 😲 Lepiej z lekarzem to skonsultować, bo to chyba niebezpieczne 🙃
Nikusia, no ładnie Cię załatwili z tą receptą 🙃 I co teraz? Musisz jechać po nową? Co to za różnica jaka jest liczba, byle była czytelna.
Moi rodzice byli dziś w szpitalu zapisać się do kardiologa na przyszły rok i szpital tylko zapisuje właśnie do kardiologa i chirurga bo z innymi nie mają podpisanej umowy 😮 Zapowiada się ciekawy rok...
Kobzior, Ty to już naprawdę bidulka jesteś 🥴 Ale jeszcze trochę i będzie dobrze. Trzymaj się kochana 😘
WielkaB, Nikusia, ja autkiem sama to już dawno nie jeżdżę. Bałam się, że jak za gwałtownie zahamuję- bo moja koncentracja bardzo się popsuła- to brzucholkiem uderzę w kierownicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elka144 napisał(a):
teraz juz mam 130 na 70. kurde nie wiem co to było 😠


a może błąd pomiaru? Bo pierwsze słyszę, żeby ktoś miał aż tak niskie ciśnienie 😮 no ale ja nie jestem lekarzem i się nie znam. 🥴
Nie wiem też czy nie warto tego skonsultować z lekarzem bo skoro ciśnienie było 30/60 to strach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszynka ja mimo ze przytyłam 8 kg w ciązy to jeszcze mi zostało 2 i pół na plusie mała wazyła 3360 łozysko było duze i duuuzo wód a i tak mało zpadło a musze powiedziec ze po porodzie to bym zjadła konia z kopytami połozne mi szukały czegos do zjedzenia bo taka glodna byłam mteraz troszke sie uspokoiło 😉

Nikusia no chyba ksiadz zrozumie ze w szpitalu jestes??? a moze mąz by obsłuzył kolede???

Elka a jak teraz sie czujesz??? po jakich tabletkach tak ci cisnienie zaszalało??? kurcze to niebezpieczne a moze tak u ciebie sie objawia zblizajacy poród? moze lepiej to zkąsultowac z ginem na wszelki wypadek? no bo jak bys zasłabła to niebezpievczne moze byc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boliiiiiiiiiiiii 😞 Rety jak mnie podwozie boliiii!!! Te nerwobóle... 😞 czy ja już nie wiem co to ale boliii bardzo, tak ciśnie 😠 😠 😠
Nikusia nie dziwię Ci się, że się wkurzyłaś. Pierwszy raz się spotkałam z takim problemem jaki zrobiła aptekarka... Świnia no 😠
Przypomniałaś mi o kolędzie... aż sama sprawdziłam... Bo u mnie też będzie problem z chrzcinami, więc muszę koniecznie tego przypilnować 🤢 😠
Kobzior wcale nie przynudzasz!!!!!!!! Mnie też się wydaje, że wiecznie narzekam... a do porodu mam 3 tygodnie i tak sobie myślę co mają powiedzieć te, które mają termin za kilka dni... No ale nic na to nie poradzimy, że się czujemy źle 🤢 Biedaku mnie to podwozie boli i tylko mogę sobie wyobrazić co Ty czujesz. Trzymaj się jakoś, połóż, odpoczywaj 😘
WielkaB ja też nie lubię być uzależnioną od kogoś... A co do skurczy to trzymam za Ciebie kciuki i byle do stycznia 😘 pisz koniecznie gdyby coś.............
Anabel
chciałabym przytyć tylko 8 kilo achhh super. Niestety przytyłam więcej i łudzę się, że chociaż połowa spadnie przy porodzie 😁 a reszta jakoś szybko się zrzuci 😁 Pisz jak tam sobie z Maleństwem radzisz 🙂 ja chętne poczytam bo ja spanikowana jestem 🙂
Elka faktycznie dobrze, że sama w domu nie byłaś! Strasznie niskie to ciśnienie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobzior to prawda - tu można ponarzekać, dlatego tak lubię to forum 🙂

Nikusia ja też bym się wkurzyła z tą receptą 😠 A co do księdza po kolędzie, to u nas jest tak, że jeśli ksiądz chodzi, a kogoś nie ma w domu, to trzeba przejść się do kancelarii i umówić się na inny termin (takie info o takiej możliwości ogłasza ksiądz na ogłoszeniach parafialnych), bo faktycznie później będą problemy ze chrzcinami! 🤢

Dziewczynki, już końcóweczka, niedługo przejdą nam te wszystkie dolegliwości! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hek kochane brzuszki

ja juz wstałam teraz szybko sie ubieram jade na badania potem do sklepu do siebie i wracam chlopaka obiad zrobic i o 14 spowrotem do miasta po wyniki noc miałm spokojna wiec sie bardzo z tego powodu ciesze
kacha trzymaj kciuki oj trzymaj malenka wiem cos o tych bolach 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć
Melduje się w dwupaku. Noc spokojna. Wczoraj byłam na wyprzedażach. Tyle się złaziłam, że wieczorem ledwo nogami powłóczyłam i mąż się martwił żebym nie urodziła, ale jest dobrze. Kupiłam trochę ciuszków dla syneczków i jestem mocno zadowolona, bo pewnie w najbliższym czasie nie uda mi się wyrwać na większe zakupy. Poza tym odebrałam wynik wymazu i jest ujemny. Zresztą nieźle mnie wkurzyli w tym laboratorium. Wymaz zaniosłam 14 grudnia kazali przyjść po wynik 22 grudnia. Mąż podjechał 23 i go nie było bo ponoć ktoś go musiał do poradni wynieść. Bałagan mają straszny. Wynik odebrałam wczoraj czyli 27, a na badaniu było napisane, że zakończono 16 grudnia. Normalnie kpina, badanie gotowe, a dostałam je dopiero po 11 dniach.
A wy jak się trzymacie? Byle do Nowego Roku dziewczynki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Brzuszki 🙂 🙂
Moja noc 😉 😉 już nie pamiętam kiedy tak spałam 🙂
Monika ja też tak miałam spakowałam torbę bo mój panikował bardziej niż ja a teraz chodzi,śmieję się i mów torba spakowana od tygodnia a ty nadal nie rodzisz 🙂
Nikusia jest koniec roku i jak zawsze cudują z receptami i lekami 😠 A ja mam kolędę 10.01 ciekawe jak to będzie u mnie wyglądać 🙂
Kobzior narzekaj po to jesteśmy i nam jest raźniej,że łączymy się wszystkie w dolegliwościach 🙂
Elka kontroluj ciśnienie bo twoja przygoda brzmi bardzo niebezpiecznie 🙂
Anabel 🙂 🙂 tylko pozazdrościć 2+ szybko to stracisz 🙂,aż zazdroszczę 🙂
Wielka b dobrze,że mi przypomniałaś o badaniach 🙃 ja muszę zrobić bo we wtorek mam wizytę i fajnie by było jakbym miała wyniki 🙂 Masakra skleroza ciążowa 🙂
Kahira u mnie tak jak u ciebie jedna myśl ,,byle do Nowego Roku\'\'
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry
Zestaw 2 w 1 melduje się z rana 😉 Niby mamy 9:48 a ja czuję się jakbym wróciła po całonocnej imprezie 🙃 Tradycyjnie jestem niewyspana. Czekam teraz na śniadanko 😆 Ja też wybieram się w tym tygodniu do laboratorium, bo dziś biorę ostatnią tabletkę antybiotyku i muszę sprawdzić czy lek zadziałał i czy pozbyłam się wszelkiego świństwa z organizmu. Planuję też umówić się do znajomego fryzjera na szybkie strzyżenie 😁 Bo obawiam się, że jak po Nowym Roku trafię w końcu do szpitala to salonu fryzjerskiego dłuuuuuuuuugo oglądać nie będę 🙃 A trzeba na porodówce jakoś wyglądać, żeby dziecka nie wystraszyć 🤪 😁 😜
Kahira też bym się chętnie wybrała na wyprzedaże, ale mogę o tym zapomnieć - mąż mnie pilnuje i mam zakaz wychodzenia z domu 😉 ( dziewczyny aktualnie tj. od dziś jest mega wyprzedaż ciuszków dziecięcych w sieci REAL - polecam, bo ja jakieś 2 tyg. temu kupiłam tam pięknego pajacyka dla Młodej za 8,90zł i okazało się, że ciuszki są angielskiej firmy GEORGE 🤪 )
Kruszyna, Monika moja torba do szpitala też już spakowana - lepiej dmuchać na zimne 😉
wielkaB Ty chyba masz dziś wizytę u gina - jeśli tak to proszę podpytaj o te bóle brzucha - czy to normalne, że brzuch boli tak mocno jak przy bolesnej miesiączce - będę wdzięczna 🙂
Nikusia śpiochu a Ty gdzie się podziewasz??!!! Chyba nie pojechałaś rodzić 🤪 😁
Kacha trzymam kciuki za Twoje podwozie 😉

MIŁEGO DNIA 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka
Melduję się 2 w 1 ale bardzo jestem niewyspana. Zaraz idę nam śniadanie zrobić, tylko czekam aż syn z łóżka wstanie. W nocy najpierw dyskutowaliśmy z mężem do 24 (a raczej kłóciliśmy się) a potem jak wychodził do pracy po 5 to się przebudziłam i nie umiałam zasnąć. Teraz sobie drzemałam i znowu miałam problem żeby wstać. Rano jeszcze miałam skurcze, ale takie nieregularne a wieczorem ten refluks mi dokuczał.
Kacha ale jak ja mam te nerwobóle to one są jakby mnie ktoś igłą atakował, ale tak sekundę. Nieprzyjemnie ale krótko.
Co do wagi to zrzucisz cześć po porodzie a resztę przy karmieniu piersią 😉
Beata z kolędą to muszę męża namówić, żeby przyjął, tylko on jest bardzo ciężki w tej kwestii. Może jak pogadam z siostrą to by podjechała. U nas nie słyszałam, żeby przychodził w innym terminie, ale jakbym poszła to na pewno by przyszedł. Muszę z siostrą zagadać to jak na razie najlepsze wyjście.
WielkaB to trzymam kciuki za dobre wyniki.
Kahira ja teraz musiałam na badania do szpitalnego laboratorium jechać, bo u mnie już ginekolodzy i położne cały tydzień wolne mają i jakbym zrobiła w przychodni to nie dostałabym wyniku.
Kruszyna ja też tak myślę, byle do stycznia 😉
Kobzior pisałyśmy posta w tym samym czasie, jeszcze nie rodzę 😁 😁 😁 a może ja sobie też coś z włosami zrobię, ale mi podsunęłaś myśl 🤪
Mam nadzieję, że Skoreczkę dziś wypuszczą

A moje wyniki wyszły dobrze, hemoglobina pierwszy raz w normie 😉 są tam minimalne niedoskonałości, ale nic wielkiego. A cukier na czczo mi wyszedł 77 (norma 70-105) oczywiście wieczorem brałam insulinę, żeby rano było ok. Za to żaden lekarz się nie przyczepi, że jest nie tak 😁 😁 😁
I jeszcze 5 dni do terminu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna123 napisał(a):
Wiadomość od Skoreczki :,, Dziś wyjdzie,ale wieczorem i odhacza się w dwupaku \'\'
Czekamy na ciebie 🙂


Super 🤪
a właśnie chciałam smsa pisać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka Mamusie 🙂 My nadal zapakowani 🙂 Niestety wczoraj otrzymałam nie najlepsze info od lekarza bo wygląda na to, ze w mojej sytuacji bardzo prawdopodobne jest cc!! Zmartwiłam się bo w ogólne nie brałam go pod uwagę. Co gorsza padło też miedzy słowami HELLP a to dla mnie już masakra. Czekam na wyniki i zobaczymy bo może okazać się że będą mnie szybko rozwiązywać 😞
elka144 napisał(a):
dziewczyny co mi sie przed chwila stało:
zazylam ta tabletke ale nawet nie zdazyla dojsc do zoladka, leglam i tak mi serce zaczeo buc i sie trzasc cisnienie mialam 60 na 30
puls 136
tak misie macilo w glowie mrczki przed oczami
teraz mam 130 na 90.


Elka- Racze to błąd pomiaru bo ciśnienie 60/30 est niemożliwe!!!!!a jeszcze przy pulcie 136 to już na pewno błąd pomiaru. A może ty masz jakąś wadę serca?? Bo jeżeli mierzysz ciśnienie ciśnieniomierzem nadgarstkowym to na pewno był yo fałszywy wynik. Powiem Ci szczerze, że w ciąży ciśnienie 130/90 bardziej by mnie zmartwiło. Koniecznie skonsultuj to z lekarzem!!!!! i nie dopuszczaj do sytuacji że oczy ci mgłą zachodzą tylko każ mężowi w takiej chwili wieść się szybko do szpitala!!!!! Dziewczyny nie można ignorować takich omdleń, bo to nie dobry znak!!!!

Wyprzedaże, o poszłabym po jakieś szmatki...ale tak dal siebie...tęskni mi się za normalnym ubraniem a nie dresami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikusia powiem ci ze na nfz to i lekarze nieźle klną! Ale z tą recepta to zwykła złośliwość aptekarki! Wyobraźcie sobie, że takie pierdoły trzeba ogarniać jak cyfra arabska a gdzie indziej rzymska. Serio nie do ogarnięcia czasami.

Kruszynka to te moje nieszczęśliwe płytki PLT co tak strasznie spadają + opuchlizna + podejrzenie zespołu hellp. Muszę jeszcze skontrolować próby wątrobowe i krzepnięcie. staram się nie denerwować ale niestety wiem z czym to się je....

dobrze, ze Skoreczka do nas wraca 🙂

A wiecie coś o Antekamm?? ona coś mocno przeterminowana jest. To przeterminowanie to chyba właśnie wynik tego, że lekarz już w trakcie ciąży zmienił termin. Dlatego podobno najlepiej trzymać się tego z pierwszego usg lub om. A może ona już urodziła dzidzię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magditta uu nieciekawe wieści...a co się dokładnie stało że chcą cię na cc wysyłać??...

Skoreczka czekamy czekamy!! 🙂 wracajcie szybciorem 2w1 🙂

Nikusia 5 dni 🤪 a tak straszyli... :P....

Kacha teraz się rozciągają wiązadła wokół miednicy czy coś takiego dlatego taki ból możesz odczuwać... tak czytałam bynajmniej :P...

Anabel 2,5 kg do zrzucenia 🤪 zazdroszczę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! u mnie będzie sporo więcej... ☺️
ale kto jak nie my da radę !! 🙂

Ja zapakowana nadal 🙂... noc cudownie przespana aż się dziwiłam... bo ani razu się nie przebudziłam... dopiero jak budzik zadzwonił...

Mój mąż był dziś u lekarza bo niepokoiła mnie jego dość częsta zgaga... i będzie miał gastroskopię 😞... ale mam nadzieję że będzie ok,...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc 😉
Kacha mała Kinia to anołek i nie ma narazie zadneog problemu jest tak inna od brata bo on to duuuzo plakal i cały czas na cycu wisiał a mała spi je ma tak po dwa razy dziennie czas czuwania to wtedy troszke wiecej pracy przy nej jest ale tak to aniiołek 😉

Kobzior daj znac jak wynik ci wyszedł mam nadzieje ze pozbyłas sie tego paskudztwa

Nikusia dobrze ze u ciebie w koncu wyniki dobre 😉

Suoer ze Skoreczko wychodzi 😉 😉 😉


Magditta a co to zespół hellp???

Pami mój tez musi isc na gastroskopie bo ma juz wykryty refluks a ze juz był raz na tym teraz sie boi i odwleka to cały czass juz nie mówiac o migdałkach z którymi juz raz był w szpitali ale ich nie usuneli bo temperaturre dostał ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...