Skocz do zawartości

z terminem na styczeń:) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Nikusia - wózek bardzo fajny. Podoba mi się pierwszy zielony oraz fiolet+czerń. Mają bardzo duży wybór. A Tobie który się podoba najbardziej? To cena tylko za spacerówkę, tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,8 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Kruszyna123

    753

Vespera z tego linku jest głęboki i spacerówka, aukcje z fotelikiem to cena ok 850zł.
Podoba mi się czarno-fioletowy, róż+bordo, czerwony+grafit, trochę też różowe koła+bordo, czerwony, turkus+czarny ale jeszcze nie rozmawiałam że mężem o kolorze więc nie wiem.
mam już konto na FB ale problem z poruszaniem się tam 🤪
Jest tam ma stałe wszystko po angielsku czy mogę zmienić na polski?
Skoreczka ja też mam raczej zaparcia, słyszałam o czekoladzie. a tak to nie wiem. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to, wiem ze przed porodem to dopada. Z jednej strony to okropne ale zaparcie są bardziej niebezpieczne. Leżąc w szpitalu sprawdzaja dzień w dzień czy pacjentka zrobiła "TO", zeby za bardzo nie parła w razie zaparć i żeby przy tym nie urodziła 😞

P.S ale ja to opisałam heheh nie potrafiłam ujać tego w słowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszyna123 napisał(a):
Każda coś ma jak nie zaparcia to biegunki!!
Mnie niestey dopadają zaparcia powiedzcie dziewczyny jak sobie z tym radzicie??


Tak Kruszyna, ale jak jest ból to trzeba jakoś go złagodzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kruszynka ja jadlam duzo owoców do tego co jakis czas jakiegos jogurta bo nie jestem fanka jogurtów ale teraz mam ograniczyc owoce wiec zostaje mi jogurt z owoców najlepsze sa suszone sliwki jabłka w kazdej postaci no i nalezy ograniczyc słodycze ,Ja mam tendencje do zaparc zreszta synek ma to po mnie przez to po pierwszej ciązy dorobiłam sie hemoroidów teraz staram sie uwazac bo wolała bym drógi raz przez to nie przechodzic ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój lekarz powiedział, że obie formy sa normalne. Ja się cieszę ze swojej. Ale jeśli jest ekstremalnie to trzeba coś zaradzić żeby sę nie odwodnić. Ja dużo piję mimo, że mam problemy dość spokojne 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. Dawno nie zaglądałam, a do tego myślałam, że tylko u mnie brzuszek nie działa jak zobaczyłam ile mam do nadrobienia. Jak mówiłam mężowi, że brzuszek nie działa to podchodził do mnie łapał za mój brzuch i z poważną miną pytał- a co się dzieje 🙂
Nikusia gratuluję córeczki! Też przeczuwałam, że będziesz mieć córkę. To będzie Was po równo w domu 🙂
Co do używanych ciuszków, to mama mojej przyjaciółki ma tzw. Lumpex i odkłada mi lepsze ciuszki, jeszcze ich nie widziałam ale ufam, że są śliczne 🙂
To teraz trochę pomarudzę- dziś jest najgorszy dzień w całej mojej ciąży 😞 Czuję się tak źle, że nie wiem co robić. Leżę i czekam na rodziców 😞 mąż wczoraj wrócił po urlopie do pracy więc musi nadrobić i do 18 posiedzi 😞 A zaczęło się od tego, że wczoraj mieliśmy drugą rocznicę ślubu, ale zanim zaczęliśmy świętować na 16.30 miałam wizytę u dentysty. Więc póki rozwierciła mi zęba i minęła godzina od wizyty była 18.30. Zjadłam pół pizzy rodzinnej, a w domu jeszcze ogromny kawał tortu i mleko(serduszko zott). Zasnąć już nie mogłam, zgaga do potęgi 😞 A w nocy- zgaga i straszne wymioty 😞 W gardle mi piekło, jak myłam zęby to znowu zwymiotowałam 😞 I do tego smak lekarstwa w zębie 😞 I zrobiła się 4.00 a ja wciąż wielkie oczy 😞 A teraz cały czas mnie mdli, na śniadanko zjadłam tylko skibkę chleba i znowu mam zgagę. Do tego boli mnie głowa i robi mi się ciemno w oczach. Otworzyłam okno i leżę, boję się wstawać, żeby nie upaść 😞 Już nigdy się tak nie objem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruszynka mi na zaparcie pomaga kawa, tyle że teraz mnie po niej mdli. To czekam tak do 15, na pierwsza (i jedyną) filiżankę.
Anabel ja też w poprzedniej ciąży dorobiłam się hemoroidów, wyszły przy porodzie, ale dali mi czopki i się schowały. Podobno to od wysiłku, ale zaparcia spowodowały, że się zrobiły.
Monika1985 aż Ci współczuje, dziś chyba taki dzień bo Ty wymiotujesz i ledwo żyjesz a Skoreczka się na biegunkę skarży.
a ja piję moja kawę, żeby zaskoczyć, bo ne wiem na jakim świecie żyję. Mój mąż przedtem buszował na allegro i oglądał wózki. Szukał takich co mają 2 lata gwarancji i są aluminiowe. Faceci patrzą a zupełnie inne cechy w wózkach niż my 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika1985 współczuję samopoczucia. Z tym jedzeniem to trzeba uważać, poleż odpocznij, napij się może wody, bo może sią odwodniłaś przez wymioty i dlatego ci się w głowie kręci.
Anetko dobrze, że już wyszłaś ze szpitala. Dbaj o siebie, a na pewno wszystko będzie dobrze. I z tymi porodami po 40 tygodniu, to masz rację - często się zdarzają a rzadko się o nich mówi. Ja sama w 42 urodziłam przez cc po 5 dniach bezskutecznego wywoływania, a lekarz się bał, że do 38 nie donoszę 😜
Kobzior współczuję glukozy i coraz bardziej się jej boję.
Co do zaparć i biegunek to problem mnie nie dotyczy, ale z tego co mi wiadomo to na zaparcia soki i owoce, a na biegunkę banany i ryż pomagają. Tak mój mąż przyszły lekarz twierdzi i u synka się sprawdza. A i przy biegunce trzeba dużo pić żeby się nie odwodnić.
A ja siedzę jak na szpilkach i odliczam dni do piątku, bo w piątek usg 😁 I tak się zastanawiam, bo wiele z was już miało i nikt się fotkami nie pochwalił. Brzuszków też coś nie wrzucacie (poza nielicznymi wyjątkami). Tak nas dużo a nie ma co pooglądać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahirka ja wrzucam co jakiś czas fotki i wydaje mi sie za duzo 😜 Fakt inne mamusie sie ukrywają 😎

Monika
łap oklaska na polepszenie samopoczucia. wiem jak to jest jak są dni najgorsze w ciąży, kiedy boli, mdli albo jeszcze coś innego dopada 😞
Nikusia wy tak szukacie wózka ze pewnie bedzie przypominał BMW i bedzie najpiękniejszy 🙂 Fajnie tak powybierać i poprzebierać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kahira bo je z tego wrażenie na USG nie poprosiłam o fotkę, nie mogę sobie tego wybaczyć, bo potem już cała rodzina pytała. Za to mój brzuszek możecie dość często oglądać:, szczególnie, że teraz czuję, że tyje więc pewnie będzie jeszcze częściej 🤪
Skoreczka z tym wózkiem to coś w tym jest. Tu niby mąż na martixa zdecydowany, ale allegro przegląda. 😜 ale ja się cieszę, że się interesuje. Szczególnie, że przy pierwszym dziecku mieliśmy używany i nie było takiego wyboru. Teraz nadrabiamy 🙂
a samochód mamy inny niż wszyscy. Mało znanej marki i pewnie z wózkiem też tak będzie 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monika1985 współczuję złego samopoczucia i przesyłam pozytywną energię 😉 tekst \"już nigdy się tak nie objem\" jest dla mnie hitem dnia 🤪 😁 (też tak sobie obiecuję w niektórych sytuacjach)
skoreczka no Nikusia będzie miała BMW czyli blank mały wóz dla córusi 😆 😁
Kahira tak jak wspominałam - ja fanką glukozy nie zostałam i nigdy się to już nie zmieni 😉 ale może Twój organizm zareaguje na to badanie bardziej pozytywnie 🙂

a co do sposobów na zaparcia:
- szklanka przegotowanej wody na czczo
- szklanka zimnej wody z wyciśniętym sokiem z cytryny na czczo (bez słodzenia)
- płatki owsiane lub otręby pszenne do zup, sałatek owocowych, jogurtów itp.
- dozwolone tabletki z apteki składające się z samych otrębów pszennych
- mi z reguły pomaga też filiżanka kawy rozpuszczalnej z mleczkiem (raz na jakiś czas)
- no i coś do czego ja niestety mam dostęp ograniczony czyli polskie kiszonki (ogórki, kapusta, woda z kapusty)

ps. ja swoim brzuchem Was straszyć nie będę 🤪 😁 😁 😁 🙃 ale obiecuję dodać zdjęcie z usg 9 września 😆 (dwa zdjęcia z usg już mam w galerii)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...