Skocz do zawartości

Dziewczyny,ktore zawsze ze soba pisaly:) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Doberek.Mnie wczoraj nie bylo,bo caly dzien na zakupach spedzilysmy.A potem najzwyczajniej w swiecie padlam.My znowu bijemy rekordy..poprzednia noc nie spalismy od 3:30,a dzis juz od 1 na nogach..Julia caly czas sie rzucala z boku na bok i plakala...Az sie boje,co jutro bedzie.Magda awatarek masz boooski!Co do fotelika,to ja dopiero planuje gdzies na swieta kupic,bo tu wiekszosc fotelikow jest od 9 miesiaca.Z reszta moj chuderlak ma jeszcze duzo miejsca w starym.Jak narazie jeszcze nie zastanawialam sie,jaki bede chciala kupic.A co do witaminy D,to ja nie daje i nigdy nie dawalam.tu sie nie zaleca dawac zadnych witamin do 1 roku zycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi połozna nie kazała dawać jak zaczęłam karmic mlekiem sztucznym, później przyszła pielęgniarka środowiskowa i mówiła, że dawać więc kupiłam jej omegamed bo mam wbite w ksiązeczce po narodzeniu zeby dawac od 6 miesiąca więc daję, ale przeczytałam,że tam nie ma wit d i zaczęłam osobno podawac, zwłaszcza ze u nas w rodzinie moja chrzesna miala krzywice i ogólnie problemy ze stawam, koślawe kolana itd, a małe bardzo sie poci główka co może być objawem niedoboru więc myślę, że raczej pomoze niż zaszkodzi,

Kasjalena Nici wygląda bosko w tej czapce, sama się na taką czaiłam, ala mam juz tyle że już się umiem chamować 🙂 tak czy inaczej jest boska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka
no ja z kupa u małej miewam tak samo ale byłam u pediatry i nie kazała mi sie tym przejmowac bo dzieci tak czasami maja a zwłaszcza gdy ząbkuja..powinny tylko bużo pi cw tych dniach i tyle co mi powiedziała ...Martynka czasami robiła praktycznie sama wode zabarwiona lekko żółto ale juz jest ok i podobno to całkiem normalne!!!
edi ja też uważam że w mega pakach jakośc pieluszek jest gorsza...Hagisy sa w ogóle do DU...ja stawiam tylko na DADA..
witaminke d daje malutkiej cały czas a głowke ma czasami strasznie spoconą...szczególnie jak śpi az poduszeczke ma całą mokra i w połowie nocy zmieniam jej na drugą...więc sama nie wiem dlaczego tak teraz maja?
ale wiecie ja synkowi kiedys bardzo krótko podawałam witaminkę D bo do 5mc a teraz ma problemy z nóżkami bo w kolankach mu sie krzywią i jak stoi prosto to nóżki ma w tzw X...STRASZNIE TO WYGLĄDA ...NOSI SPECJALNE OBUWIE ORTOPEDYCZNE Z WKŁADKAMI SUPINUJĄCYMI ALE POPRAWA JEST NIEWIELKA A NOSI BUCIKI JUZ KILKA MIESIĘCY...WIĘC NIE MA Z TYM ŻARTÓW POZA TYM BYŁ TAKI OKRES ŻE SPORO WAŻYŁ JAK NA SWÓJ WIEK I TO OBCIĄŻENIE DODATKOWO WYKRZYWIŁO MU STAWY W KOLANKACH...JEDNYM SŁOWEM BYŁ ZA CIĘŻKI JAK NA SWOJE MAŁE KRÓTKIE NÓŻKI...WIĘC RADZIŁABY CI EDI ABYŚ JAK NAJDŁUZEJ ZWLEKAŁA Z MOMENTEM STANIA CZY CHODZENIA MARCELINKI...DZIECI NIE POWINNY ZA WCZEŚNIE OBCIĄŻAĆ KRĘGOSŁUPA I STAWÓW NÓG ..NAWET JEŻELI SAME TEGO CHCĄ JEST TO UDOWODNIONE ŻE MA TO SWOJE KIEPSKIE KONSEKWENCJE W NASTĘPNYCH LATACH...
A CO DO SPANIA TO PRZYBIJ E Z WAMI PIATKE JA DZIS MIAŁAM POBUDKĘ O 3:40...USNĘŁA PONOWNIE 7:20 ALE O 6:50 WSTAŁ JUZ MÓJ SYNEK...WIEC DUPA NIE DAŁO RADY SIE ZDRZEMNĄĆ I TAK MAM DZIEŃ W DZIEŃ ..NOC W NOC...MAŁA IDZIE SPAĆ NORMALNIE ALE W NOCY DAJE CZADU NA MAX...NIE PŁACZE BO DAJE JEJ OD RAZU CYSIA I TO JA SUPER USPAKAJA ALE NAJGORSZY JEST FAKT ŻE JAK SIĘ JUZ OBUDZI TO ZASNĄC JUZ NIE CHCE TYLKO CHCE SIE BAWIĆ LUB CHCE ABY JA NOSIC PO CAŁYM DOMU...PADAM ..Z NIEWYSPANIA WIE DLATEGO SPADAM BO JUZ PO 23...TRZYMAJCIE SIE DZIEWCZYNY!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia oczywiście idż do lekarza, ale Cie pocieszę, bo malanawet tydzien miała rozwolnienie po kilkanascie razy dziennie i przeczekalam, a na szczepieniu zapytalam lekarki i powiedziala, ze często przy gorączce, syropach,lkach i ząbkowaniu to normalne,

mi przyszły pampersy 4+ ale czekam az zuzyje tamte, w sumie taniej jak w Tesco, bo płaciłam 2x56 szt 99 zl, a przez internet 2x62 szt tez 99 zli wzięłam 4 paczki,za jedna przesyłką, i od jutra sprobuja na noc zawsze tak robie,że większe wprowadzam nanoc i zużywam mniejsze w dzień boczęściej się zmienia,bo bez sensu jak niektórzy sprzedają boza małe, raczej pilnuje zeby za duzo nie kupic,
co do wit d ja mam takie specyficzne kolana wygląda tonormalnie ale tj mięsiste nie kościste i moja kuzynka ma takie same i jak była u ortopedy to jej powiedzial, że ma koślawe, więc ubaw mamy co nie miara, że mamy koślawe kolana i to tez może być przyczyną niedoboru d,
ja biorę ostro sama małej podbieram kropelki, bo zamówiłam zapas,moge też miec niedobórprzez tarczyce bo zaburz wchłanianie wit a jak ja mam wyciętą to juz w ogóle;
zaczęłamostatnio wracac do nalogu fajek popalałam zmężem i wczoraj powiedzialam dośc bo nie chce palic ale to bardzo wciąga i chyba dojrzewam do diety, bo kolezanka mnie zmobilizowala razem chodzimy na aerobik i tak ładnie schudła, że może spróbuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja pól roku w ogóle nie palilam póżniej zaczęłam popalac i od poniedziałku nie palę ale dzisiaj juz 3 spaliłam, bo okazało sie ze nie przyszły wszystkie wyniki i dzisaij przyszły gegetyczne i coś tam jest ale dzwoniłam do lekarza,niemogł rozmawiac mialam zadzwonic po poludniu ale tez nie miał czasu i teraz o 19, czekam jak na szpilkach i strzsznie sie denerwuję oby nic złego nie było, bo chyba padne na zawał,
dam znac co jest dobrze ze dzisiaj mog,e zadzwonic na jegoprywatna komórkę bo do poniedziałku umarłabym ze strachu 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.My bylysmy dzis u lekarza.Mala na szczescie nie jest odwodniona.Najprawdopodobniej jest to spowodowane zabkami,ale na wszelki wypadek mam przyniesc w poniedzialek probke kalu do badan.No i zapisal mi witaminy,zebym malej na wszelki wypadek podawac.Nie zauwazyl na szczescie zadnych objawow odwodnienia.Edyta u nas rozwolnienie utrzymuje sie juz prawie 3 tygodnie niestety...A co do nalogu to we wrzesniu beda 4 lata jak nie pale.Edytko trzymam kciuki za wyniki.Napewno wszystko bedzie dobrze!Czekam na wiadomosc od ciebie.Maria ja tez wiem co znacza zarwane nocki niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisiu pocieszę cie że co do tych kupek to moja malutka od urodzenia do dzis dnia robi bardzo rzadkie kupki ...a takie wodniste to od jakiś dwóch miesięcy tyle ze ja ja karmie piersia na rządanie ..a więc bardzo często więc o odwodnienie nie mam co sie martwic bo pije czasami mam wrażenie że co chwilę...poza tym od tygodnia dopiero je raz dziennie zupke a później deserek oczywiście ze słoiczków...a dzis nawet pierwszy raz spróbowała polędwicy sopockiej jakby miała zęby to by mi chyba palce poodgryzała tak jej smakowała...i bułeczka z masełkiem(prawdziwym)była dosłownie cała w maśle a jak szczęśliwa...nawet nie wiecie jak sie ciesze że w ogóle coś mi innego niz tylko cysia zaczęła jeść...to naprawdę przełom u Martynki...i jak nigdy nie chciała nic pić tak dziś popijała z mama herbatke z cytrynką i sokiem malinowym...a dodam moze że byłam z niądziś u lekarza bo oczywiście znowu jest chora...i kolejny antybioty czeka jakby się chorubsko nie chciało odczepić to mam w niedziele podać...a jak sie poprawi to nie...domowe sposoby sa najlepsze ..sok z malin..lipy...i miód ...ale słyszałam że dzieciom do roku sie go nie podaje...więc jak na razie nie ryzykowałam...miodu mam w domu pod dostatkiem bo mamy własne ule ...ja go wprost niecierpie i jadam tylko jak juz sie totalnie rozłożę...mnie tez juz cos bierze bo zaczynam miec katar i swędzi mnie gardło więc chyba jednak dzis zjem troche mioduku...blleeeee...
Edi trzymam kciuki...oby wszystko było ok!!!!!!!!!!! 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja upieklam carrot cake ale wg innego przepisu.Jak wystygnie zrobie polewe i gotowe.Zrobilam tez na sniadanko tunczyka z kukurydza i majonezem no i pogotowalam mlodej warzywka,makaron i miesko na obiadki i zaraz bede miksowac 😁 Gosia a ty co?Wyspalas sie dzisiaj? 😁 Maja tez czasem mam takie dni,ze wszystko sie naokolo psuje,a mnie krew zalewa 🤢 A tatus kupil dzis Julii nowe kolczyki,tylko,ze mamusia bedzie musiala zmienic.Lece dalej walczyc.Milego wieczoru wszystkim zycze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej na szczescie to nic groźnego, ale byłam tak zdenerwowana, ze wypiłam drinka z męzem i o 22 już spałam co do mnie nie podobne, wczoraj byłam zalatana, bo sasiadka brala slub i cala rodzina na makijaze a po poludniu jechalam na ślub,
a dzisiaj rano basen i totalne lenistwo,
mąż był na rozmowie o prace i w tym tygodniu ma jeden dzien próby, ciesze sie,ale opinie o tej firmie sa tragiczne a zarobki beznadziejne więc zobaczymy co z tego wyniknie;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...