Skocz do zawartości

Dziewczyny,ktore zawsze ze soba pisaly:) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
a zapomniałam dodać mamy 3zęba ...tym razem u góry...ale co sie dzieje z mała to strach opisywać..i pomyśleć że to jeszcze nie koniec...dziś rano zrobiłam nowy zapas viburcolu i ibuprofenu (mała zmiana zamiast nurofenu) juz jedna dawka podana i szczerze nie widze różnicy Martynka jak płakała i marudziła tak robi to nadal...a ja po prostu WYSIADAM 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja też chciałam kupić Viburcol ale od teraz jest na recepte, musze udac się do lekarza.
Czuję że nam też idzie kolejny ząb. To jednak prawda że u dziewczynek zęby gorzej wychodzą niż u chłopców.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

capslocc napisał(a):
JA DZIŚ KUPOWAŁAM VIBURCOL I BEZ RECEPTY?DZIWNE ?ŻE U CIEBIE JĄ WYMAGAJĄ!!!MOGLIBY SIĘ ZDECYDOWAĆ CI FARMACEUCI...


Marysiu a to dziwne 😲 bo w internetowych aptekach też wymagają recept. To miałaś szczęście albo jeszcze z ostatniej dostawy Ci się trafił. Zmienili skład czopków i teraz są na receptę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pragniemy poinformować, że w wyniku unijnych zmian rejestracyjnych, które zostały przeprowadzone w Polsce, doszło do zmiany statusu leku ViburcolŸ.
Obecnie lek nosi nazwę ViburcolŸ compositum i jest wydawany wyłącznie z przepisu lekarza.
Dotychczas znany i stosowany ViburcolŸ N ma taki sam skład jakościowy jak ViburcolŸ compositum. Przez najbliższe dwa-trzy miesiące na rynku będą obecne obydwie formy leku - ViburcolŸ N (lek OTC) oraz ViburcolŸ compositum (lek Rp).
Do czasu wyprzedaży leku ViburcolŸ N jest możliwe wydanie leku ViburcolŸ N, gdy pacjentowi zostanie przepisany przez lekarza ViburcolŸ compositum.
Po wyprzedaży ViburcolŸ N, na rynku zostanie tylko ViburcolŸ compositum o statusie leku Rp (wyłącznie z przepisu lekarza)."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
capslocc napisał(a):
AAA MONISIU ILE RAZY DAJESZ MAŁEJ TE CZOPKI VIBURCOL?BO ONE SA DLA DZIECI I NIEMOWLĄT ALE PO KONSULKTACJI Z LEKARZEM JA DAJE JEJ JEDEN NA DZIEN I JEDEN NA NOC A TY?

Ja daje jej tylko raz dziennie wlasnie na noc.Magda idz do apteki z krzyzykiem(badz plusem jak kto woli)i tam je dostaniesz bez recepty 🙂Maria u nas tez jest ciagly placz i krzyk i powoli wysiadam.Jedno jest pewne..narazie nie chce wiecej dzieci 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monisiu nie zapieraj sie tak mocno że nie chcesz bo najczęściej wtedy jest odwrotnie i często to los decyduje za nas...ja teraz tez tak powtarzam żadnych dzieci więcej a każdy mi powtarza żebym nie mówiła HOP...PODOBNO PIERWSZE DZIECKO JEST Z ROZSĄDKU DRUGIE Z MIŁOŚCI A TRZECIE Z WPADKI...TAK SŁYSZE OD ZNAJOMYCH JAK IM STANOWCZO WMAWIAM ŻE JA JUŻ SWOJA DWÓJKĘ URODZIŁAM I BASTA 😉 😁
NO DZIS DZIEŃ BYŁ NAWET WZGLĘDNY...MALUTKA MALTRETOWAŁA DO POŁUDNIA BABCIE A POTEM BRATA A POTEM TATE - MAMY POTRZEBOWAŁA TYLKO JAK BYŁA GŁODNA ALE DOSTAŁA 2DAWKI PRZECIWBÓLOWYCH I JEDEN CZOPEK VIBURCOL więc może dlatego jakoś jeszcze żyję...ALE OGÓŁEM I TAK DZIS BYŁO LEPIEJ NIZ NP WCZORAJ...NAWET NIE MYŚLĘ CO BĘDZIE JUTRO I W NOCY?ALE NIC OKAŻE SIĘ 😉 😉
MADZIA CO DO TYCH CZOPKÓW TO TAK JAK NAPISAŁAM JA JE KUPOWAŁAM DOKŁADNIE DZIŚ I NAWET SŁOWEM MI NIKT NIC NIE WSPOMNIAŁ O RECEPCIE CHCIAŁAM JE ZAKUPIĆ JUZ W SOBOTE ALE AKURAT IM SIE WYSPRZEDAŁY I ZAMAWIALI JE W SUMIE SPECJALNIE NA MOJA PROŚBĘ WIĘC DOSTAWA BYŁA JAK NAJBARDZIEJ ŚWIEŻA Z TERMINEM STYCZNIA 2014...MOŻE SPRÓBUJ W INNEJ APTECE... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze,Madzia to mnie teraz zaskoczylas,bo w zeszlym tygodniu moja kolezanka kupila mi 3 opakowania u nich i o recepte nie pytano.Moze faktycznie popytaj w innych aptekach,bo gdzies napewno jeszcze sa.A co do nocy,to Julia wczoraj zasnela o 23:20,a o 24 juz mialam koncert placzu 😞Wysiadam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia u mnie tez przychodza te gorsze noce - kolejne zęby atakują.
To prawda ze dziewczynki gorzej ząbkują niż chłopcy - tak mi lekarz powiedział. No a podobno najwiekszy meksyk jest z górnymi zębami. O ludu!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no to prawda potwierdzam w praktyce dzieczynki gorzej znosza zabkowanie niż chłopcy...a co do tej tragedii przy wychodzeniu górnych jedynek to faktycznie zaczęło sie zaraz zaczne sobie włosy z głowy rwać...kiedy to sie skończy...najpierw kolki a teraz od 4mc do dzis dnia zęby...ale fatalny rok dla malutkiej cały we łzach i bólu 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey.A ja dzis poszlam z mala do lekarza, bo dalej mi mala z rana pokasluje,juz chyba z 1,5 miesiaca.Pani osluchowo nic nie widzi,ale zapisala mi taki sprzet do inhalacji i mam jej maseczke przed snem zakladac i inhalowac.Generalnie nie wiadomo od czego ona go ma.Jedna z opcji jest wilgoc w mieszkaniu,a druga,to ze moze mala ma poczatki astmy,bo Piotrka dziadek i tata mieli.Ale ja obstawiam ta pierdolona wilgoc,bo kaszel sie zaczal jak woda sie na oknie zaczela zbierac.Fuck!!!Wlasnie Piotrek jej inhalacje zrobil i tak mi smutno,jak zobaczylam ta maseczke na buzi 😞 😞Maria dobrze,ze dzieci nic nie pamietaja z pierwszego roku zycia.Ale straszne to,ile musza sie biedactwa nacierpiec 😞Kurcze,ale mam dola przez te inhalacje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
główka do góry :* ważne by malutkiej pomóc chociaż jeśli mówisz ze początki astmy to mogą być to ciężko ale dacie rade :*

Moga,ale nie musza..Trzeba myslec pozytywnie.A astmy u dzieci do 5 roku zycia sie nie leczy,bo bardzo czesto do tego czasu sama przechodzi.Z reszta co ja sie skupiam na stmie..jestem pewna,ze to nie to,tylko reakcja na wilgoc..bo w mieszkaniu powietrze jest bardzo wilgotne niestety 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
bądź dobrej myśli 🙂 będzie dobrze!

Dziekuje za mile slowa 🙂
A u nas noc byla mega!!!Takiej jeszcze nie bylo.Nie wiem,czy to po tej inhalacji czy miala lepszy dzien,ale zasnela po 8,dopiero o 5:30 wstala na mleczko i potem spalysmy do 8:30!!!Takiego wypasu jeszcze nigdy nie bylo 😁 😁 😁 Ciekawe,czy dzisiaj sie to powtorzy..pewnie nie 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczynki małe i duże 🙂

ja byłam w Warszawie na badaniach i w poniedziełek wieczorem wróciłam teraz czekam na wyniki,

Monia co do kaszlu to moja ma codziennie i to z powodu suchego powietrza od ogrzewania i jak nawilzam to juz nie ma ale caesto rano pokasłuje, bo w sypialni nie mam wiec zbytnio sie tym nie przejmuj tez wspominałam lekarce i mowiła, że od powietrza zwłaszcza jak sie ogrzewa, a ja mam podłogowe ogrzewanie to juz w ogóle, co do inhalatora to jest super tez zamierzam zazyczyc dla niej pod choinke, bo przyjaciółka ma i jej synek ma 3 latka tak lubi, że sam podchodzi i siedzi grzecznie się inhalując, ja jeszcze nie mam ale jak ma mały kaszelek to mam taka saune do twarzy i tam sie wlewa wodę, a ja dodaje kilka kropelek olejków eterycznych np tymiankowy, mietowy i nawet nam pomaga w przeziebieniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyssiiaa napisał(a):
No to super całą noc przespała! i tak ma być 🙂 buziaczki dla malutkiej 😘

Dziekujemy 😘 😘
Edyta u nas wlasnie idzie w druga strone i podejrzewam,ze to od wilgoci,bo co rano sporo wody sie na oknie zbiera.A inhalacje robimy z leku o nazwie salamol.On jest zapisywane na astme,badz tez zeby zapobiec astmie.Julia jest w grupie wyzszego ryzyka,bo Piotrka tata i dziadek maja astme.Chociaz ja jestem prawie pewna,ze to jednak wilgoc,bo kaszel przyszedl jak sie ochlodzilo i pojawila sie woda.A do tego ma go tylko rano,bo jak tylko wywietrze mieszkanie(a robie to codziennie)tak od razu kaszel znika.Ale strasznie dziwnie mi sie patrzy na Julcie z ta maseczka na buzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD brak mi słów a zarazem żal tych dzieci którzy mają tak nieodpowiedzialnych rodziców. niektóre zdjęcia mną wstrząsnęły ludzie bez wyobraźni 😮

moja siostra też ma sporą wilgoć w pokoju. Urodziła 31 stycznia Emilke ma teraz 10 miesięcy na szczęście nie ma kaszelku ale wilgoć w pokoju mają sporą obawiają się ,że grzyb im zacznie gdzieś wychodzić. Pomaga im troche rozszczelnienie okien wtedy tej wilgoci jest dużo mniej na oknie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monisiu u nas tez kaszlemy wszyscy...a dzieciaczki najbardziej...no ale u mnie winne jest po części centralne ogrzewanie...za suche powietrze...okna rozszczelnione cała dobę nawet nocą...ale moje lekarka podejrzewa że malutka może mieć allergie tyle że nie wiadomo na co..kazała mi codziennie wieczorem podawać.1,5ml zyrtecu...no i sie trosze poprawiło ...ale nadal kaszel ma szczególnie wieczorem ...może to przez pogodę...a tobie monia proponuję abyś zakupiła sobie wiatrak taki na upały i go jak tylko możesz często włączała powietrze zacznie krążyć a wilgoć znikać...moja mama w ten sposób osusza łazienkę ...albo są takie specjalne elektryczne wyciągi do wentylacji ...warto zamontować jak masz takowy pion wentylacyjny...tez pomoże... 😉
co do widoku twojej malutkiej w maseczce to wcale sie nie dziwię że tak cie to przeraża ja tez bym tak zareagowała...moja mała ma katar a ja myślę że ją ostro zaniedbałam i że to tragedia nawet nie wiem jak dla niej wielka a co tu dopiero astma 😮
co do zdjęć tych dzieci to mnie tak one nie ruszaja jak to co oglądam w telewizji ..ostatnio matka 3letnią córeczkę utopiła...taką to jak bym dorwała to bym ja chyba osz...chyba nie miałby ze mna szans...nigdy tego nie zrozumie ...jak można świadomie krzywdzić dziecko jak zabić?do czego ten świat zmierza? 😞 😞 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...