Skocz do zawartości

Dziewczyny,ktore zawsze ze soba pisaly:) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziwczynki 🙂
jakos sie nie moglam zebrac zeby napisac, bo moja Marcelinka co prawda śpi do 13 ale chodzi spac ok 2-3 nawet 4 czasami a w dzien max 10 min wiec bylam wykonczona, a poza tym zeby ma biale punkty u gory na jedynkach i grypa zoladkowa razem ze mna juz tydzien, nie jakos drastycznie, ale przed sylwestrem bylismy u mojej kolezanki i jej syn wymiotowal i nie wiem czy nie mial bo na nas cos przeszlo, mala miala rozwolnienie i wymioty, nawet krew z nosa jej leciala ze zmeczenia a ja do dzis mam jakies tornado w brzuchu, bol i jestem slaba i mialam goraczke ale na szczescie tych najgorszych dolegliosci nie mialam;
co do krzeselka to na szczescie nie mam tego mam jedno z ikei zapasowe, ale takie zwykle u rodzicow,

musze sie pochwalic ze Marcelinka prawie za kazdym razem zaraz po posadzeniu na nocnik robi siu siu ale co z tego bo jeszcze nie woła 🙂 ale zawsze cos, troche wiecej mowi, douczyla się daj, am, opa, nana, lala, dada, za raczki zapieprza po calym domu i juz nie posiedzie niestety, bo zaraz laduje na brzych albo na czworaka, jadnak pomimo usilnych prob nauki jej raczkowania nic z tego, musialam poobnizac lozeczka bo wstawala i zwlaszcze w kojcu bujala sie i prawie wypadla,
pokoazuje oko, nos, buzie, robi aja i dada, ale Moniu gratuluje Julci pierwszych kroczków, choc jeszcze niewiem czy zazdroszcze - juz się boję 😞
chuba zaczne zamawiac zabezpieczenia,

polecam Wam na zabki zel ze Stanow Orajel jest znieczulająca i jest super, zamowilam na Swistaku 2w1 na dzien i na noc mocniejsza o smaku wisniowym,

a jak krzeselko uczydelko bo moja uwielbia od poczatku, jak sie kiwala jeszcze ja sadzalam, a teraz pokazuje reka i mowi da, a od jakiegos czasu patrzyla na oparcei i sie smiala do tej buzi 🙂
jestem zla bo dziadek (moj tata) ja tak rozpiescil ze jak go widzi od razu placze i chce do niego bo ja ciagle nosi, a my pozniej mamy przechlapane,

co do jedzenia Maria ja tez daje wszystko, moze nie gotuje jakos specjalnie bo jestem za leniwa, ale brokuly i szpinak sa swietne Gerberka, zazwyczaj kupuje duze obiadki i dziele na 2 dni, jak nasz obiadek sie dla niej nie nadaje, u nas przewaznie ziemniaki a nie chce jej codziennie faszerowac uwazam ze tam jest wecej witamin, ale dostaje ryz, makaron troche dusze, mandarynki nawet daje troszeczke, raz chcialam przedobrzyc z kakao wiec uwazajcie wypila moze 3 lyki a ryczala pol nocy bo ja brzuszek bolal i juz nie daję,
tez daje chlebek z maselkiem, jogurty przewaznie danonki, monte, danio, fantazja, lub specjanlne 4-paki dla dzieci, do picia mleko i herbatke bobovita, ale na cala butle daje fyzeczke bo ona bardzo duzo jej pije, prawie caly dzien, ale wczoraj kupilam kilka soczkow gerbera zeby jej urozmaicic, wczesniej dawalam marchewkowe, bobofruty, albo jednodniowe z selerem, deserki tez daje gotowe, duzo jablka startego bo lubi, w calosci tez ale jak ugryzie duzy kawal to sie krztusi bo jeszcze nie ma czym gryzc,

co prawda z obiadu daje piersi, kurczaka, ale schabu jeszcze nie dawalam, najbardzej lubi rosol z marchewka mieskiem i selerem i kluseczki,
ale u nie trzeba trafic bo czasami nie chce jesc i musze za jakis czas sprobowac, no nie wiem tez bo podejrzewam ze rodzice po kryjomu ja dokarmiaja bo kilka razy sie wydalo,
z butla nie mam juz problemu bo sama sie nauczyla pic 🙂

napiszce Wy co tam Wasze dziewuszki juz mowia rabia, bo od poczatku kazda sie inaczej rozwija i ciekawa jestem co tam robia;
ja juz nic nie porownuje bo jak mnie kuzynka nakrecila ze mala sie nie obraza to moze miec slabe napiecie miesniowe sie naczytalam i nadenerwowalam bo jaz sie zaczelam wkrecac, ale postanowilam sobie koniec czytania , dziecko jest zdrowe, a skoro jej mialo to nie znaczy ze zaraz wszystkie mają, jak sama zauwaze problem to pojde do lekarza, ale doslownie w ciagu tygodnia przez swieta mala zrobila sie nie do poznania wiec juz jestem spokojna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko gratuluje madrego podejscia!Mnie tez ciagle wkurza,jak sie wszyscy czegos zlego w zdrowych oczywiscie dzieciach dopatruja.Mnie szlag trafial,jak slyszalam w Polsce teksty,ze moze Julia ma adhd,bo taka zywa i ruchliwa jest...jakby dziecko nie moglo byc po prostu ruchliwe...Ja tez taka bylam i nikt sie choroby nie dopatrywal.A co do kroczkow,to u nas na szczescie sa jeszcze tylko sporadyczne i wcale mi sie do jej chodzenia nie spieszy 😉
Pytalas u umiejetnosci.Duzo tego w sumie nie ma.Mowi mama,tata,baba,am,nie robi brawo.Spiewa-znaczy jak ja spiewam jej lalalala to ona mi odspiewuje,nauczyla sie tanczyc do muzyki tak fajnie raczkami 🙂Pokazuje gdzie lala ma oczko i nos,jak ja ubieram,to sama wklada nozki w rajtuzki i raczki do kurtki,dlubie w nosie:P,wchodzi i schodzi po schodkach i nie wiem co jeszcze.A nocnika zazdroszcze,bo u nas jak tylko ja posadze to mamy mega histerie.Dalam jej na jakis czas spokoj,ale jak ja potem posadzilam,to potem znowu krzyk byl.A co do raczkowania,to chcialam ci powiedziec,ze meza kuzynka nigdy tego nie robila..najpierw pelzala,a potem od razu zaczela chodzic,wiec moze i u was tak bedzie.A co do krzeselko,to ono i kuchnia to sa ostatnio jej najlepsi przyjaciele 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry
matko, mam dosyć ostatniego czasu....
Nikola mnie doprowadza do szału, nie śpi, przebiły jej się dwie górne jedynki i dalej jest nieznośna jak tak dalej pójdzie to będę w tworkach
Mieszkanie jest w dupie, sto lat za murzynami, nie ogarne sie chyba nawet za 3 lata, to w którym obecnie przebywamy obeszlo syfem bo nawet nie mam jak KURRR......a szkalnki umyć.
A Moje dziecko w ramach wdzięczności do mnie że jeszcze nie wyprowadziłam się z domu przez te jej wrzaski nauczyło się mówić TATA - i jak tylko zobaczy Go to wyciąga ręce i woła TATATATA .... no comment, a Tata cały czas umiera jak nie głowa go boli, to oko jak nie oko to co innego i ma wymówkę przed tymi jej wrzaskami. a ja mam dosyć i jak słyszę jej zgrzytanie zębami to kompletnie świra dostaje.
co jeszzcze....
wszystko do dupy.
a Wasze panny są cudne - każda z osobna śliczne:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a my usilnie probujemy przestawic mala zeby nie zasypiala o 3, wiec rano ją budze, po poludniu zasnie i ja budze po godzinie i do 24 narazie nie kłade i dzis juz spala super, mam nadzieje, ze stopniowo sie uda;
ja dostalam zapal do diety i tydzien sie odchudzam a od dzis zaczelam cwiczyc na orbitreku, bo postanowilam ze do roczku wroce do swojej wagi , to tylko i az 10 kg ale mysle ze dam rade, bo juz nie moge na siebie patrzec, a przyjdze lato i po co znowu ryczec przed lustrem, kuzynka dala mi chodzik i stwierdzilam ze troche bede ja wsadzac dla chwili spokoju bo juz w miejscu nie usiedzi i smiga jak szalona, a wczoraj pierwszy raz spadla z lózka, bo lecialam doniej a kuzynka stanela mi na drodze i nie zdarzylam, ale na szczescie z kocem zjechala i nie bylo źle; a Twoja Julcia Monia jest nie do podrobienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ NO W KOŃCU MAM CHWILKE...MOJA MARYNKA NIESTETY ALE ZE ZWYKLEGO PRZEZIĘBIENIA ZLAPAŁA ZAPALENIE OSKRZELI..STRASZNIE BIEDULKA KASZLE A W NOCY TO AZ SIE DUSI..PRZEZ OSTATNIE CZTERY DNI SPAŁA PO 3MAX 4GODZINY...DOSTAJE SILNY ANTYBIOTYK..INHALACJE I OKLEPYWANIA NO I CO DLA NIEJ CHYBA NAJGORSZE TO OCZYSZCZANIE NOSKA..FRIDĄ LUB GRUSZKĄ SZAŁU DOSTAJE ALE JAK TO JEJ ODPUSZCZĘ TO KASZEL MA JESZCZE BARDZIEJ MĘCZĄCY..WSZYSTKO JEJ SPŁYWA I ZALEGA...TERAZ MOGĘ POWIEDZIEC ŻE JEJ ZĄBKOWANIE TO PRZY TYM CO TERAZ PRZECHODZE PIKUŚ...DZIŚ BYŁ PIERWSZY DZIEŃ W KTÓRYM NORMALNIE GRZECZNIE SIE BAWIŁA..NIE MARUDZIŁA...NIE ŁAZIŁA ZA MNA I NIE MUSIALAM JA CIĄGLE NOSIC JAK TO BYŁO W POPRZEDNICH DNIACH...ZAZDROSZCZĘ WAM JAK WASZE POCIECHY MOŻECIE KOMUŚ ŻE TAK NAPISZE ,,SPRZEDAĆ,,MOJA CHCE TYLKO MAMUSIE...DO MĘŻA IDZIE JAK NAPRAWDĘ MUSI A O DALSZEJ RODZINIE CZY ZNAJOMYCH MOGE W OGÓLE ZAPOMNIEĆ...
DZIĘKI ZA RADY CO DO JEDZENIA...STARAM SIE JAK MOGE DAWAĆ JEJ WIĘCEJ NOWYCH DAŃ ALE I TAK KOŃCZY SIE NA ZJEDZENIU PORCJI DLA WRÓBELKA...CYCEK I BASTA...TYLKO TO JA USZCZĘŚLIWIA...DOBRA UCIEKAM BO ZNOWU MA ATAK KASZLU...ZAJRZE JAK BĘDE MOGŁA..POZDRAWIAM WAS DZIEWCZYNY I TE MAŁE I TE DUŻE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
capslok nie łam się moja tez na poczatku nie chciala jesc i to byla katorga a teraz wszystko co jej sie da tylko nie o kazdej porze, ona jest jak jest głodna a my 🙂 z nudow, albo lubimy, ja się cieszę 2 kg mniej jeszcze tylko 8, dziś wpadłam w szal i kupilam malej calą garderobe Wojcika na wiosne i lato za 1000 zł, ale co tam przecież sie sprzeda, musze się zabrac za zdjęcia i wystawianie, chociaz jeden kombinezon moze sprzedam, i kupilam malej chodzik, bo mam pozyczony a le taki obskurny, a malej się bardzo podoba, zresztą inaczej tylko na rekach bo spada zewsząd;
Maria oby polepszyło sie malutkiej wiem co to znaczy kaszel, a katar to jeszcze gorzej, ja jak czyszcze malej nos to mąż ja trzyma za rece i nogi a ja buzię i tak cięko to wychodzi 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no przy czyszczeniu noska to ja równiez jestem w szoku ile ta moja szkrabka ma w sobie siły...jakby mogła to by mi w nos dała i uciekła gdzie pieprz rośnie... 😉jest juz o niebo lepiej ale kaszle nadal i nadal ma ten cholerny katar...przynajmniej śpi jak nalezy..ja wczoraj sama zaniemogłam totalnie znowu te cholerne zatoki...ból miałam tak silny aż wymiotowałam..potem po kilku APAPACH usnęłam ...m...się wszystkim zajął..jedynie musiał mnie obudzić abym dała jej leki na noc i nakarmiła...nawet nie wiem kiedy i jak to zrobiłam bo chyba w tym czasie sama ledwo żyłam...

edi co do zakupów to ja podchodzę do tego podobnie jak ty...wszystko się sprzeda...ja naprawdę wyzbywam sie wszystkiego lub wydaje takiej Pani z mojej ulicy która ma bardzo ciężka sytuacje materialną ,ma 4dzieci a najmłodsza córeczka ma 5mc wiec jedne rzeczy sprzedam inne oddam...strasznie nie lubie mieć zawalonego mieszkania...i mogłabym w sumie chować w pudła i wynosić do garażu lub na strych ale po co aby tam wszystko leżalo długie lata a potem i tak bym to wyrzuciła...robie porzadki na bierząco teraz musze sie za ubranka synka wziąć bo juz połowa za mała ..no rośnie jak na drożdżach ..ma 3,5roku a ubranka mu kupuję na 4-5lat..bo te na 3-4 lata albo za ciasne albo za krótkie rękawy czy nogawki... 🤨 🤔 😮 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey hey dziewczyny ja nie mam sily nawet do was zagladac.Julii wyszedl 4 zab-ostatnia jedyneczka.Ale chyba najgorzej go znieslismy 😞Cale noce nie spie,przedwczoraj byla taka masakra,ze pol nocy ja na rekach nosilam,bo nawet smoczka bidulka nie mogla do buzi wziasc.Co go zaciagnela,to placz 😞 Dzis juz w dzien troche lepiej,ale nocka byla fatalna.Capslocc zdrowka zycze:*:* A co do ciuszkow,to ja oddaje siostrze,bo niedawno w ciaze zaszla.Ale mam o tyle dobrze,ze dostaje ciuszki po jej 3letniej corce,wiec na upartego nie musialabym nic mlodej kupowac..ale to i tak silniejsze ode mnie jest 😁 😁 Uwielbiam dla niej kupowac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej a my właśnie się inhalujemy...Martynka była dziś na kontroli i jest tragedia zamiast poprawy jest gorzej...w płuckach gra jak to powiedziała lekarka...4razy dziennie inhalacje...na śpiocha całe szczęście...nowy antybiotyk...syrop wykrztuśny...ogólnie padam!!!nie życzę nikomu takiej mordęgi ... 😠
a mam do was pytanie jak często wasze niuńki robia kupkę...bo moja raz na 7dni i sie martwię czy oby wszystko z nią ok? 🤔 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matko,zdrowa dla Martynki:*:*Bidulka sie meczy,a ty razem z nia 😞A co do kupki,to ostatnio przez zeby mamy 7..dziennie 😉A tak normalnie to 1-2 dziennie,wiec faktycznie rzadko mala robi.Ale moze to dlatego,ze ja karmisz piersia i moze wiekszosc przyswaja.Nie wiem,to tylko taka moja koncepcja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia masz dostep to kup zel Orajel, bo u nas jest niedostepny, ale kupilam od kogos i rewelacja bo nam wychodzi jedynka i dwojka z tej samej strony 🙂

Maria Marcelinka tez robi kupke codziennie a czasami nawet 3, a le pamietam, ze czytalam, że przy karmieniu jak robi rzadko to normalne, bo to jest plyn i wypoci zwlaszcza jak dajesz malo innych rzeczy wiec sie nie martw, jak nie ma zatwardzen to mysle, że jest ok tylko zdrowka rzycze 🙂

ja sie ciesze, bo sprzedalam łóżeczko za 500 zl, które kupilam za 300 🙂 wiecej takch transakcji...
a dzis wszystko znioslam do pokoju i czesciowo przygotowuje do allegro bo jest tego masa, letnie trzymalam i cala jesien zima, prasuje i robie zdjecia, tym razem sie przykładam, bo wczesniej nie chcialo mi sie i tak na odpieprz robilam, ale ciezko sie sprzedaje 😞
ale w pokoju mam lumpeks i pomyslalam, ze jutro zadzwonie do kolezanki co ma lumpeks moze cos odkupi, zawsze mniej roboty i prowizji, a nawet za 10 zł szt to troche tego bedzie, tylko nie wiem czy na to pojdzie,
a moja Marcelinka buszuje na macie i do 2 trzeba czekac az sie zmęczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
JEST JEST ..JEST KUPA ☺️ 😜 😜 😜..A JUZ SIE NIEPOKOIŁAM A TU CAŁY DZIEŃ KUPA ZA KUPĄ...
EDI POWODZENIA W WYSTAWIANIU JA TEZ LUBIE KUPIĆ COŚ CO WARTO ZA GROSZE ..POUŻYWAĆ I SPRZEDAĆ Z ZYSKIEM..FAJNIE TAK 😜..WYSTARCZY LEPSZE FOTO I PÓJDZIE WSZYSTKO...JA TAK DORYWCZO KAŻDEGO DNIA COŚ DODAJĘ ...SPRZEDA SI Ę TO SUPER NIE SPRZEDA TO ODDAM KOMUŚ W SPADKU...ALE ZAZWYCZAJ NOWE UBRANIA DLA MOICH DZIECI KUPUJE ZA PIENIĄDZE ZAROBIONE NA ALLEGRO ...COS SPRZEDAM COS KUPIĘ...TERAZ POLUJĘ NA PŁASZCZYK NA WIOSNĘ...MUSI BYC KONIECZNIE CZERWONY...NAJBARDZIEJ PODOBA MI SIE TEN ALE NIE ZA BARDZO LUBIE TA FIRMĘ...NO ALE ZOBACZYMY ... http://allegro.pl/early-days-plaszczyk-na-1-5-2latke-86-i2057579212.html
A TA SUKIENECZKA JEST PO PROSTU CUDNA...MUSZE JA MIEĆ ...DOBRZE ŻE MAM SNAJPERA TO NIE MUSZE SIEDZIEĆ I PILNOWAĆ KOŃCA AUKCJI... http://allegro.pl/george-sukienka-z-kokardka-86-92-cm-i2053535070.html
A I SZUKAM TYCH SPODENEK BO TE SA W ROZMIARZE 80 MOGA BYC ZA MAŁE LATEM ALE JAKBY BYŁY W ROZMIARZE 86 TO BY BYŁO SUPERRR...http://allegro.pl/marksspencer-cudne-krotkie-ogrodniczki-r-9-12-i2060309757.html JEST TYLE FAJNYCH RZECZY NA ALLEGRO TYLKO PRZEBIERAĆ... 😉 😜
MOJA MATI JUZ ŚPI ZAWSZE CHODZI SPAĆ OKOŁO 21/22 ALE JESZCZE JA INHALUJE WIĘC MUSZE BYC CAŁY CZAS OBOK BO POTRAFI ZDJĄC SOBIE SAMA MASECZKĘ...A WAŻNE ABY INHALACJA BYŁA DOCELOWA...

CO DO ZĄBKOWANIA TO MY TO JUZ MAMY ZA SOBĄ ...MAŁEJ JUŻ Z MIESIĄC BĘDZIE JAK WYSZŁO 8 ZĘBÓW NA RAZ I MAM SPOKÓJ ...GDYBY NIE TA PASKUDNA CHOROBA TO DZIECKO MAM DO RANY PRZYŁÓŻ...ALE NIE MA CO CHWALIĆ PODOBNO 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.ebay.co.uk/itm/Orajel-Baby-day-and-night-twin-pack-/320832507745?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ab31b8f61#ht_500wt_1156

ja mam ten, ale wystarczy sam na noc bo jest silniejszy tylko dosc mocno znieczula i pierwszy raz nie wysmaruj jej całej buzi bo moze sie wystraszyc i plakac, bo próbowałam na sobie, u nas babka z Warszawy sprzedaje na ebay-u i świstaku, aale wyslała mi za pobraniem bo tam nie mam kont, a ona na allegro nie miała wystawionych tylko pasty;
ja wczoraj wyprasowałam ok 60 bluzek i 20 spódnic i dziś robie zdjęcia, masakra chyba tydzien bede to wystawiac, a dziś mi przyszly paczki z niektorymi ciuchami i juz wiosny się nie moge doczekać,

a kupiłam małej buty na wiosne i są pol km za duże i nie wiem czy oddac czy zostawic 😞

http://allegro.pl/kolorowe-buciki-geox-bubble-dla-dziewczynki-22-i2062734990.html,

niby tylko 2 cm za duże ale wygladaja jak na 5 latke....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...