Skocz do zawartości

Dziewczyny,ktore zawsze ze soba pisaly:) | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
RANY MONISIA NO TA TWOJA JULCIA TO BIJE WSZELKIE MI ZNANE REKORDY...KTO BY POMYSLAŁ A ŻEBY W TYM WIEKU DZIECKO ZACZYNAŁO CHODZIĆ CZY SAMODZIELNIE JEŚĆ MOJA MAŁA TYLKO CAŁĄ BUŁE DO BUZI WPYCHA ABY JA ZAŚLINIĆ...A DO CHODZENIA TO JEJ JESZCZE DALEKO OJ BARDZO..PO CO MA TEGO SIE UCZYĆ SKORO JĄ MAMA WSZĘDZIE ZANIESIE 😁NO PRZYZWYCZAIŁAM NA MAXSA...DZIS DOSTAŁAM OSTRY WYKŁAD OD SWOJEJ BABCI A OD MARTYNKI PRABABCI NA TEMAT CZASU JAKI POŚWIĘCAM MAŁEJ...OTÓZ DZIECKO JAK PŁACZE BO MAM JA ZOSTAWIA CZY ZNIKA Z POLA WIDZENIA TO TRUDNO NIECH SOBIE POPŁACZE NIC MU PODOBNO NIE BĘDZIE BO JAK DZIS MOJA BABCIA ZAOBSERWOWAŁA JA JEJ NA KROK NIE ODSTEPUJE I JESTEM NA KAŻDE JEJ KWĘKNIĘCIE I W OGÓLE ...I MAM TO KONIECZNIE ZMIENIĆ BO NAWET DO TOALETY NIEBAWEM BĘDE JA MUSIAŁA BRAĆ...NO NIE PRZYZNAŁAM SIE BABCI ALE JUZ TAK ROBIE STAWIAM JA W WÓZKU PRZY DRZWIACH I ZAWSZE JEST ZE MNĄ (CHORA NA GŁOWĘ JAKAS JESTEM :side 🙂NAWET JAK ROBIE SIUSIU... ☺️POZA TYM MAM PRZESTAĆ BIEGAC DO NIEJ CO CHWILE ALE JAK JA JA SIĘ BOJE ŻE JA ZANIEDBAM LUB POCZUJE SIE NIEKOCHANA LUB W OGÓLE OSAMOTNIONA ...WY TEZ TAK MACIE CZY TYLKO JA JESTEM TAKA SZURNIETA (TAK MNIE NAZWAŁA DZIŚ MOJA BABCIA)POZA TYM ZAPYTAŁA KIEDY JA COKOLWIEK ROBIE JAK NON STOP JESTEM PRZY MAŁEJ NO CÓZ ROBIE WSZYSTKO TYLE ŻE Z MALUTKA OBOK LUB NA RĄCZKACH ..NO PRZYZWYCZAIŁAM SIE POZA TYM BARDZO NIE LUBIE WPROST NIECIERPIE JAK ONA PŁACZE...JUZ WOLE JA NOSIĆ 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Maria ja zaczelam chodzic jak mialam 9 miesiecy wiec moja corka chyba idzie w moje slady haha 😁 I codziennie mnie czyms nowym zaskakuje.A co do tego chodzenia do wc to tez tak mam.Tyle,ze ja zostawiam drzwi otwarte,zeby na nia patrzec..chociaz zazwyczaj to ona do mnie i tak przychodzi.Powiem ci,ze Piotrek duzo sie nia zajmuje,ale ona i tak do mnie zawsze przychodzi.Troche to meczace...Ale ja czesto jej nie ustepuje,nie biore jej na rece i ona siedzi i placze...a po chwili sie uspokaja.Od przyszlego tygodnia troche od siebie odpoczniemy,bo w sobote wracam do pracy.Tylko na 1 popoludnie w tygodniu,wlasnie dlatego,ze musze troche wyjsc do ludzi bez malej bo zdziczeje.Wiem,ze to glupio brzmi,ale czasem kazda z nas musi troche od dziecka odpoczac,zeby nabrac sil i sie zregenerowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia w pełni rozumiem twoja chęć odsapnięcia od codzienności bycia mamą...ja od 4lat siędze w domu no i pracuje w domu więc nie mam gdzie uciec i odpocząć...takie juz uroki ale nie ukrywam bardzo brakuje mi ludzi i kontaktu z nimi mam wrażenie że mój świat sie zatrzymał i a również na jakimś tam etapie i tak w nim utknęłam...dusze sie ne raz ale nic na razie nie poradze tak juz musi zostać dopóki mała do przedszkola nie dorośnie...bo nawet nie mam jej z kim zostawic a niańka na takie zadupie na jakim mieszkam nie dojedzie tym bardziej zima...żłobek odpada więc musze jakos nabrac sił na kolejne 3lata w domu ...całe szczęście mam INTERNET I WAS 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maria my sie stad nigdzie nie wybieramy 😁 😁 Ja mam taki charakter,ze nie moglabym siedziec zamknieta w domu.Nawet teraz z mala ciagle gdzies laze i sie spotykam ze znajomymi.Powiem ci,ze kocham ja nieziemsko,to jest nie do opisania,ale naprawde chce chociaz na chwile czasem od niej odetchnac.Tym bardziej,ze jestesmy teraz na etapie,ze mama jest najwazniejsza i zawsze musi byc obok...Wlasnie widze na twoim suwaczku,ze jestes z mezem 11 lat.Kawal czasu.Nam dopiero 5 lat w sierpniu walnelo jako para,a 1,5roku po slubie.No a Julia jest naszym upragnionym prezentem slubnym 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my wczoraj bylismy u neurologa (innego niż zawsze) bo sie zamartwialam tym ze Nicia jest daleko za wszystkimi. Ale nerolog stwierdził że rozwija się świetnie. I nic nie mogę przyspieszać tj. sama usiądzie, sama zacznie raczkować. Na siadanie ma czas do 9/10miesiąca - na siadanie z czworaków.
I absolutnie mam jej sama nie sadzać bo jak ja posadzę to siedzi ale to nie jest naturalne... i obciąża jej kręgosłup. Więc jestem spokojna.
Waży 9kg i ma 80cm
Ostatnio małą jest mega absorbujaca i ja tez nawet siku nie mogę iść bo krzyczy zaraz - "mama" i płacze. idą nam chyba kolejne zęby....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny korzystające z facebooka, jestem sierpniówką 2010 🙂 zachęcam Was do polubienia strony "tankujesz. przewijasz" na facebooku - jest to akcja, którą chcemy rozkręcić razem z grupą znajomych rodziców. Chcemy zwrócić się do koncernów paliwowych, by na swoich stacjach benzynowych umieszczały przewijaki dla dzieci. Sprawę planujemy również rozdmuchać w mediach, a zaczynamy właśnie od facebooka.
Ja niestety nie trafiłam jeszcze na stację z przewijakiem, w podróży musiałam więc przewijać moją córeczkę Łucję - latem na kocyku na trawie, a teraz w samochodzie, co jest wielce problematyczne, bo Łucja tego nie cierpi, płacze.
Mam nadzieję, że poprzecie naszą akcję. Jeżeli znacie jakieś stacje z przewijakami, to wpisujecie na stronie "tankujesz. przewijasz." na facebooku, chcemy stworzyć taką mapę stacji przyjaznych dzieciom, żeby rodzice wiedzieli gdzie mogą się spokojnie zatrzymać w trasie.
Dziękuję i pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
co tu tak cicho?

Bo moje dziecko probuje mnie wykonczyc.Padam na ryj.poddaje sie.Dzis np spalam od 22 do 12:30..cale 2,5h 😞 Ja nie spie po nocach,a ta o 6 wstaje jak gdyby nigdy nic...Magda i jak tam przeprowadzka sie zaczela?Bo nic sie nie chwalisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonisiaD napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
co tu tak cicho?

Bo moje dziecko probuje mnie wykonczyc.Padam na ryj.poddaje sie.Dzis np spalam od 22 do 12:30..cale 2,5h 😞 Ja nie spie po nocach,a ta o 6 wstaje jak gdyby nigdy nic...Magda i jak tam przeprowadzka sie zaczela?Bo nic sie nie chwalisz 🙂


Monia wykańczamy to mieszkanko. Jeszcze sie zejdzie z 2miesiace 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
HEJ ..JA W KOŃCU ZAJRZAŁAM ZANIM WSKOCZE DO ŁÓŻECZKA JEST JUZ PO 24TEJ A NA STARY CZAS PO PIERWSZEJ...A WSTANE JAK ZWYKLE ZA JAKIES 5GODZIN W TYM JESZCZE ZE DWA KARMIENIA NOCĄ...MOJA MARTYNKA MIAŁA DZIŚ SZCZEPIENIE ..NAWET NIE ZAPŁAKAŁA TYLE ŻE ZNIERUCHOMIAŁA NA CHWILE I TYLE 🤔 😮JA TEŻ SIE MARTWIĘ O TO CZY OBY NIE ZA WOLNO SIE ROZWIJA..SIEDZI SUPER... NA BRZUSZEK NON STOP SIE PRZEKRĘCA I PODNOSI PUPE DO GÓRY ALE NA NÓŻKACH STAĆ NIE CHCE JAKBY NIE BYŁY JEJ..NO NIC POCZEKAMY JESZCZE MOŻE W KOŃCU ODKRYJE PO CO MA TE NÓŻKI...WAŻY NIECAŁE 8860G I MA 81CM ...JEDEN ZĄBEK CAŁY NA WIERZCHU I DRUGI TUZ POD SKÓRA DZIĄSŁA ..WIDAC GO ALE JESZCZE SIE NIE CZUĆ...OSTATNIO MALUTKA DAŁA MI TROCHE ODPOCZĄĆ..JEST POGODNA I BARDZO SAMODZIELNA ..FAKTEM JEST ŻE TYLKO PRZY MAMIE SIE USPOKAJA JAK JUZ COS JEST NIE TAK BO JAK KTOKOLWIEK INNY CHCIAŁBY JA USPOKOIC TO TYLKO POGARSZA SPRAWE I MAŁA DRZE SIĘ CO NIE MIARA...A TAK TO CAŁYMI DNIAMI SIE BAWI ŚPI DWA RAZY PO 30MINUT I DWA RAZY PO 2GODZINY ...JE SŁOICZKI ...JABŁKA(CZASAMI NAWET POLOWE DUŻEGO..BISZKOPTY...I BANANY...ZAKUPIŁAM SIATECZKE DO KARMIENIA I MAM Z GŁOWY PILNOWANIE CZY OBY NICZYM SIE NIE ZAKSZTUSI...UWIELBIA KASZKE MLECZNO-RYŻOWA Z NESTLLE Z BRZOSKWINIAMI...NO ZMIENIA SIĘ Z DNIA NA DZIEŃ I JEJ UPODOBANIA..A I PIJE Z MAMA HERBATKE LIPTON Z CYTRYNKA I PIGWĄ...KILKA ŁYCZKÓW DWA RAZY DZIENNIE..PIJE OCZYWIŚCIE ŁYŻECZKĄ BO Z BUTELKI NIE POTRAFI... 😞
CO DO MOJEGO STAŻU TO FAKTYCZNIE JESTEŚMY Z MĘŻEM RAZEM OD 11LAT OD 2000ROKU...OD MOJEJ STUDNIÓWKI...NAWET NIE WIEDZIAŁAM ŻE JUZ TYLE ...OSTATNIO MÓJ MĄŻ OSTRO WZIĄŁ SIĘ ZA SIEBIE...STARA SIĘ WIDZE POPRAWIĆ..I NAWET MU TO WYCHODZI...ALE NAJPRAWDOPODOBNIEJ W GRUDNIU WYJEDZIE DO NIEMIEC DO PRACY...I PONOWNIE ZOSTANĘ SAMA Z DWÓJKA DZIECI...NO ALE CO PORADZIĆ TAKIE CZASY...
I CHYBA PONOWNIE PRZECHODZĘ KRYZYS WAGI...RAZ TRACE NA WADZE A RAZ NABIERAM...ZAWSZE PILNOWAŁAM TEGO ILE WAŻĘ..ALE PO URODZENIU MARTYNKI OLAŁAM TO..TERAZ UŚWIADAMIAM SOBIE ŻE NON STOP OBJADAM SIE PTASIM MLECZKIEM I W OGÓLE JEJ SPORO SŁODKIEGO A KIEDYŚ MOGŁAM ZJEŚĆ RAZ DO ROKU...A KILOGRAMÓW ZAMIAST UBYWAĆ TO PRZYBYWA...WAŻĘ 67KG A WAZYŁAM 56..JAKBY NIE BYŁO TO 11KG DO PRZODU 🤪 🤪 ☺️ ☺️ ☺️ 😮 😮 😮A I ZA WYSOKA NIE JESTEM WIĘC TO SPORO...MUSZE SIE ZDOPINGOWAC DO JAKIEJS DIETY I OGRANICZEŃ...BO NA SPORTY NIE MAM CZASU...
DOBRA UCIEKAM JURTO DO WAS ZAJRZE A RACZEJ DZIŚ JESZCZE TYLE ŻE O NORMALNEJ GODZINIE...PA PA DOBREJ NOCKI DLA WSZYSTKICH 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://allegro.pl/gryzak-siateczka-nowa-wersja-canpol-baby-i1802838001.html
dziewczyny polecam wam ta siateczkę naprawdę jest super!!!

no i małą w nocy pochwaliłam a dzis od rana marudzi cały czas jedynie na saperze było ok dlatego korzystam z pogody i wybieram sie ponownie na mały spacerek...może w końcu sie wyciszy i odpuści...no i tak to jest z tymi naszymi maluchami raz lepiej raz gorzej 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny bylam wekend u tesciów i pozniej nie mogłam wejs na strone, ale juz jestem,
Marcelinka ma jeden ząb do polowy na wierzchu a drugi ciut nizej od wczoraj mowi dada i baba caly czas i zabiera sie do chodzenia, stoi za nogi nawet z lezenia nie chce siadac tylko wstac i nauczylam ja dyniu dyniu i podskakuje pupa na nogach i chce robic kroki, a zadowolona, a kulac na boki ani raz, przepraszam raz prosto w szafke od telewizora,

Maria mamy juz 2 miesiace ta siateczke i jest super zwlaszcza teraz bo zebami mala gryzie jablko i moze sie zadlawic i w koncu wlosy troche ruszyly,

Monia na pewno to zeby u nas na sazczescie z jednym zamachem 2 ale z mezem mielismy dosyc a teraz noce spi i w dzien tez jest grzeczna,

Kasjalena moja chrzesnica tez miala taki bezwład nózek co prawda pozno zaczela chodzic ale niektore dzieci tak maja kuzynka na glowe dostawala ale wszystko ma swoj czas 🙂
wiadomo, ze kazda z nas chcialaby zeby nasza szla w czołowce, ale mi akurat do chodzenia sie nie spieszy bo pomysl sobie ze wtedy w ogole nie usiadziemy, teraz nawet jak w lozeczku placze nic sobie nie zrobi, a pozniej co ? moze wyskoczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rany edi gratuluje twoja Marcelinka przynajmniej w łóżeczku bywa bo moja od dwóch miesięcy nawet pieciu minut w nim nie spedziła...jej łóżeczkiej na dzien jest dywan i wózek głęboki...a w nocy łóżeczko dzieli z mamą...chyba juz za późno i lóżeczko po raz kolejny sie nie sprawdziło przy moich dzieciach..moja tez gada jak najęta ale tatata baba ,kręci głowa na nie nie,kiwa na tak tak co zazwyczaj kończy sie zachwianiem równowagi i upadkiem na bok bo jak zacznie juz kręcić główka na nie nie nie i na tak tak to zawsze sie przewraca,nauczy ła się robić pa pa jak ktoś wychodzi...i w ogóle uczestniczy w każdej rzeczy jaka robie bo inaczej sie po prostu nie da...ostatnio tak jak u Monisi z 20minut wpatrywała sie jak pralka pierze az do momentu wirowania bo wtedy zaczyna płakac choć nie wiem dlaczego?poza tym mały maniak tv z niej..myszke micky wprost uwielbia i pare innych bajek a z zabawek wszystko co sie mieści w jej buzi jest super inne zabawki no cóz może ich po prostu nie miec bo nawet jak je ma w zasięgu reki to i tak rozgląda się za czymś co może zasmakować 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny.W koncu ma chwile spokoju,zeby usiasc i popisac.Jakos ostatnio mam malo czasu i sil 😞Chyba przez ta cholerna jesien.Nic mi sie nie chce i najchetniej bym spala caly czas,a tu zawsze tyle do zrobienia.U nas ostatnio nocki nie sa tragiczne.Czytalam troche i popytalam i mam dawac przez 2 tyg mlodej viburcol na noc.Po tym czasie jest nadzieja,ze jej sie samo ureguluje,zeby spac w miare w nocy.Jak narazie jedziemy 5 dzien i nie moge narzekac.Ma 1-2 pobudki w nocy,wiec jest super.Dzis mam plan,ze jak sie obudzi,to zamiast mleczka dam jej soczku.Szkoda tez,ze w dzien zrobila sie strasznie marudna.Caly czas za mna chodzi,ciagnie za nogawki i jeczy mamama.Teraz z reszta tez..Dzis to przechodzimy same siebie,bo na kibel poszlam z nia na reku,bo sie nie zamyka.Kolejnego zeba nie widze,a ta jest straszna.Dobra,musze uciekac,bo jest mega krzyk.Postaram sie potem wiecej napisac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monia znam ten ból z tym nocnym wstawaniem ja mam tyle lepiej że wyjmę cysia i po krzyku...ale budzi mnie ostatnio 2razy i mysle sobie jakos to zniose ...chyba 😞
a jak po powrocie do pracy?
u mnie mała turlając sie przemieszcza sie po całej podłodze taki sposób odkryła...a jak mi dokucza to wsadzam ja do huśtawki i tam sie tak buja az uśnie ..ale ze mnie wredna matka... 😉dobra uciekam bo musze sie wcześniej wziąć za obiad bo później jeszcze do marketu na zakupy i do urzędu na 13tą i w ogóle dzis mam fatalnie zaganiany dzień...a tu jeszcze coś mnie znowu bierze ..kicham kaszlę ..no i sie zacznie na nowo!!!buźki miłego dnia dziewczyny!!!! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurde od kilku dni ogladam foteliki samochodowe i mam metlik w glowie,ktory kupic 😞Ja waham sie miedzy 4 😞 Z jednej strony britax evolva wygrywa,bo ma pozycje pollezaca,ale wydaje mi sie,ze dla troche wiekszego dziecka tamte inne beda lepsze..Wrzuce linki moze wy cos doradzicie
Fisher Price
Ladybird
Mamas & Papas
Britax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Monia czekałam az napiszesz jak w pracy i sie doczekalam 🙂 mnie jutro wezwali na komisje jestem ciekawa na kogo trafie...
co do fotelika to trudno mi powiedzieć ja mam podobny do tego Fisher Prica i jestem zadowolona, zależało mi zeby byl do 36 kg mial pojemnik na kupek i odchylane siedzenie, ale tym sie zbytnio nie sugeruj bo w fotelikach jest to minimalnie odchylane, poza tym zobaczysz ze jak mała usiądzie przodem do okien i jazdy to nie będzie chciała lezec tylko wszystko oglądać i sie bawic, wiadomo ze jak zasnie to nie ma zbyt wygodnie ale niestety ktos je wprowadzil i na lezaco sie nie da, dla mnie ważna rzecza sa wysokie boki siedzenia ale okazało sie to w praktyce fajne, bo jak siedze z przodu i chce dac jej pic to moge sobie reke oprzec 🙂
tak czy inaczej dobijaja mnie wszystkie zapinania fotelikow wozkow i krzeselek, jakie to niewygodne 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edi trzymam jutro kciuki,bedzie dobrze 😘 U nas chyba wygra britax,wlasnie dlatego,ze mozna go robic w pollezacej pozycji.Jakby nie patrzac sporo czasu w aucie spedzamy,a do tego autem wlasnie na swieta do Polski sie wybieramy i chodzi nam wlasnie o to,zeby malej sie wygodnie spalo..bo to jednak 22 godziny 😉 W niedziele pojedziemy do sklepu jeszcze je dokladnie zobaczyc na zywo i pewnie sie na ktorys zdecydujemy..Bo roziarowo stary jest jeszcze dobry,ale naszej pani bardzo nie podoba sie fakt,ze musi w nim lezec 😁 😁 A w pracy byl niesamowity sajgon,bo hindusi swieto mieli i prawie nikogo z pracownikow nie bylo.Wyszlam o 21 zamiast o 20,do tego byly korki i jak juz dotaralm do domu po 22 to padlam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...