Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry,

Agnese jak się ogarniesz to czekamy na pokaźny post 🙂 Dobrze, że jesteś już, bo tą ciszą trochę nas martwiłaś 🙂

Evelcia, to Twoja teściówka strasznie się wykosztowała na tą mąkę i cukier, że aż jej brakło kasy 😁 To chyba kupiła po min. 10kg 🙂
Nawet nie mów o tej tapicerce, bo aż mi się zrobiło niedobrze 🤪 Teściowa i tak ma już swój starczy zapaszek 😮 + jakaś naftalinka, więc się domyśl. A ogólnie nie myje się codziennie, więc jeszcze lepiej. Znając zycie to przy dwójce będzie czekała, aż Natalię wezmę na kolana, bo tu tak jest. Im więcej dup wejdzie do samochodu tym lepiej. Bezpieczeństwo się nie liczy, liczy się przewiezienie jak największej liczby członków rodziny 🙂
A co do prezentów rocznicowych, to wiesz, my nie dostajemy nic od niej, Natalii też nic nie kupuje. Jak teściowa jedzie gdzieś w odwiedziny to zawsze liczy na "drapane", wczoraj też. Więc Twoja i tak się szarpnęła na te ściereczki 😁 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuchatki;*
Ja chora a tu sprzątanie na mnie czeka eh.. Dzisiaj kuzynka ma do mnie przyjść pewnie będzie oglądanie ciuszków bo dawno jej nie było u nas. Już mam nawet łóżeczko rozłożone a w nim wielki misiu dla Adasia od mojej koleżanki 😉 Wczoraj oglądaliśmy mecz z T i ubraliśmy go w szalik hehe śmiałam się że Adaś reaguje na doping bo się dużo kręcił. Ja teraz czekam aż teściówka będzie miała wolne i jedziemy oglądać wózki i pokupować takie pierdołki jak np rożek, kocyki do hurtowni do Torunia ponoć tanio jest. Już mam z stamtąd przewijak na łóżeczko taki śliczny dostałam od mamy.

Słuchajcie a co do materacyków to jakie kupujecie? Ja sie wstrzymałam bo tata chciał nam kupić od razu jak po łóżeczko byliśmy. Ja się kompletnie nie znam wiem tylko, że nie kupie z trawy morkiej bo znajoma miała w nim ROBAKI! 🤨
Pozdrawiam i życzę miłego dnia;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie !
Powoli dochodzę do siebie,na szczęście minął mi już potworny ból gardła... Teraz został tylko albo aż katar 🥴 Ta sól fizjologiczna nic mi nie pomaga,może nawilża śluzówkę ale nie leczy kataru.
Znow szykuje się dzień mega byczenia przed tv albo w łóżku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Dobry Babeczki 🙂
Agnes, napedzilas nam stracha, ale ciesze sie juz sie odezwalas i zazdroszcze Ci tej frajdy z rozpakowywania zakupow dla malego 🙂 Malwina, ciesze sie rowniez i z Twojej okazji, ze rodzice Twoi zaoferowali Wam pomoc i ze dajecie rade sami. Od takich ludzi jak twoj tesciu lepiej nie byc w ogole zaleznym.
Z materacykami to nie doradze, bo jeszcze nawet lozeczka nie mam. Wczoraj moi znajomi mieli lenia i przelozylismy IKEA na nastepny weekend 🙂
Hihihi tekst z tymi tylkami na tapicerce byl the best. FUUUUJ
Ja swoja tesciowa mam na innym kontynencie wiec jedynie moze mnie wk... na odleglosc, ale od czasu tematu siostrzyczki rozmawialam z nia tylko RAZ grzecznosciowo sie witajac i tyle moich relacji. Wcale nie tesknie 🤪 🤪 🤪
wiecie co strasznie sie dzisiaj wystraszylam, dostalam w kuchni jak smazylam jajka strasznych zawrotow glowy ze az sie wyczolgalam na balkon, trwalo to ok 20-30 sekund ale mialam autentyczna karuzele w oczach. Stracha sie najadlam, bo jakbym zemdlala to bym sie zjarala w chacie zywcem. 🤢 tez tak czasami macie???
ostatnio sni mi sie Polska STRASZNIE tesknie, i mysle zeby sie przejechac na 2 tyg, ale z drugiej strony niemadre by to bylo bo to jednak kilkanascie godzin podrozy 😞 samolotem nie polece bo sie boje i juz chyba by mnie nie wpuscili z taka pilka z przodu 🙂 kolezanka bedzie jechac prawdopodobnie, wiec moze jak z kims to bede sie troche bezpieczniej czula. Porozmawiam z polozna i zastanowimy sie co dalej.
milego dnia 🙂 ja po sniadaniu i zaraz sie chyba jeszcze zdrzemne a potem zaczne ogarniac chalupke i oczywiscie w miedzyczasie brzuszek.net 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane ja dzisiaj też mam zamiar sprzątać pokój i to tak porządnie 🙂
Dzisiaj zeszłam na dół i powiedziałam,że przywiozłam ziemniaki,cebulę,karkówkę,szynkę,białą kiełbasę i słoiki z papryką itd.żebyśmy mieli co jeść 🙂
Głupio im się zrobiło na maksa no ale życie 🙂
A moja cała rodzina okazała się super 🙂Wszyscy nam pomogli a to siostra dała trochę ziemniaków a to gruszki a to jabłka 🙂
A właśnie i wczoraj spotkałam się z bratem...Mojemu Bartkowi rękę podał a do mnie się nie odzywał ale on jeszcze przyjdzie do moich rodziców i moi rodzice dadzą mu popalić i to porządnie 🙂
A i jeszcze siostra przyniosła mi rożek taki śliczny 🙂Jej syn miał go 9 lat temu ale rożek w ogóle nie zniszczony 🙂
Po południu wybieram się na zakupy bo wczoraj wszamaliśmy prawie wszystko i dziś coś trzeba kupić 🙂
Fajnie Agnese,że wróciłaś 🙂
No to kochane uciekam do sprzątania 🙂Do później kochane:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Długo mnie nie było. Dobrze, ze Agnes juz wrociłas 🙂
U Nas wszystko ok, ostatnio cos mnie brzucho kłuje ;/ nie dam rady sie na bok przewrocic bo mam ochote wyc z bolu :/ w pt mam wizyte to zobaczymy co i jak 🙂
Ja tez mam mały brzusio ;/ ale byłam na usg itd i wszystko jest w normie, pani doktor powiedziała, ze nie ma co sie martwic bo w 6-7 miesiacu rosnie najwiecej 🙂
Tesciowa dostała manni kupywania xd i co roz przynosi jakies nowe ubranko,maskotke itd 🤪

Malwina, i bardzo dobrze robicie 🙂 uciekajcie jak najdalej to tego pojebanca. Dacie rade 🙂

Marta, Kamila Jasiulewicz to ja :PP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A widzisz Kamila, nie skojarzyłam Cię zupełnie 🙂

Ja własnie usiadłam, bo od rana prasuję swoje zaleglości, poza tym dalej przeglądam naszą garderobę, bo dalej jestesmy na lecie, a tu już listopad 🙂 Teraz muszę wygrzebac ciepłe swetry 🥴 Jak to wszystko skończę to będę szperać za ubrankami 56-68. No i na koniec grudnia będę prać i prasować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się dzisiaj lenię. Mąż prosił o jakąś zupkę ale chyba dam sobie spokój bo mi się nie chce.. Leń i tyle ze mnie. Jak Marta twoja córka reaguje na wspomnienie o dzidziusiu? już robi się zazdrosna? Przygotowujecie ją?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka, oczywiście, że przygotowujemy ją, ale ona jeszcze nie rozumie. Myślę, że zrozumie jak się brat pojawi w domu 😁 Ale ja i tak wiem, że będzie zazdrosna. Nic na to nie poradze teraz. Mogę jej dopiero tłumaczyć, jak będzie synek z nami, a teraz rozmowy o dzidzi w brzuszku zupełnie ją nie interesują. Brzuch całuje mi od dawna i głaszcze, ale nie wie o co biega.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Was Gospodynie Domowe 😁 jakiego sprzętu używacie w kuchni,co możecie polecić. Mikser ręczny mam. Bardziej interesuje mnie wielofunkcyjny robot kuchenny. Siedzę parę godzin w necie i już mnie coś trafia. 🥴 Chciałabym żeby przede wszystkim był malakser i db blender. Fajnie gdyby była sokowirówka a marzeniem byłaby funkcja mielenia mięsa. Coś polecacie?
http://www.ceneo.pl/104636s to przykuło moją uwagę,chociaż szukałam czegoś z wyższej półki cenowej. Jeśli jakość jest taka jak ją tu przedstawiają opinie,to pewnie się skuszę mimo że brakuje maszynki do mielenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zależy mi na dużej misce w której utrę np ser o sernika, poszatkuję buraczki czy zetrę ziemniaki na placki i blenderze. Mam taki pseudo blender w formie doczepianej nóżki do miksera ręcznego i jest to porażka. A wiadomo,ze później bobasowi trzeba zrobić jakąś zupkę 😉
Maszynkę do mięcha chyba kupię oddzielnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki!
Nie było mnie kilka dni i tyle miałam do czytania że szok..hehe ale na szczęście udało mi się wszystko nadrobić..
Nie wchodziłam na neta bo dostałam wreszcie te paczki od siostry z uk i z allegro...Do dziś jestem tak przeszczęśliwa i zachwycona z tego wszystkiego że szok!!!Wyobraźcie sobie 60 kg rzeczy dla dziecka!!!!!!!Cały karton ubranek od rozmiaru 0 do 9 miesiecy i to wszystko prawie nowe 😉 Do tego śliczna zielono biała brazylijska pościel (od braciszka)chba z 30 elementami tego wszystkiego..do tego masa akcesorii od nożyczek po karuzele...Jesteśmy z Maćkiem bardzo zadowoleni bo z tego wszystkiego zostało nam kupić łóżeczko,materac i fotelik samochodowy..a to ,mnóstwo kasy w kieszeni 🙂 🙂 🙂
Ubrania z allegro też super wygodne spódnica i spodnie wiec warto było wydać za to te 80zł 🙂
Teraz powoli pakujemy swoje rzeczy bo od grudnia idziemy na stancję a rodzinny dom będzie przygotowywany do rozbiórki i remontu...więc będziemy mieli okazję pomieszkać trochę sami z maleństwem i w ogóle ze sobą..
Maleństwo kopie z dnia na dzień coraz więcej i mocniej jednak mój M nie czuje tego jak przyłoży dłoń bo mimo niedużego wieku (22 lata) ma bardzo spracowane ręce i straszne zgrubiałe po odciskach bo pracuje w firmie budowlanej swojego taty.więc nie czuje ruchów..Ale widać że już nie może doczekać się dzidziusia bo nawet pisze mi z pracy esy że odlicza już tygodnie i w ogóle.. 🙂 Ja też czuję sie teraz przeszczęśliwa i pełna siły!!




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witaj z powrotem 😉 no wcale sie nie dziwie ze jestes przeszczesliwa ,od takiej gory rzeczy mozna ocipiec hihi,jeszcze troszke i twoj maluszek tak bedzie kopal ze nawet reki nie trzeba bedzie przykladac ,tak podskakuje brzuch 😁 ,a z tym remontem to fajnie wam wypadlo ,mlodzi rodziice sami jak najbardziej wskazane ,dotrzecie sie na dobre 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jej Wiola,ale Ci zazdroszczę. 🙂 🙂 🙂 🙂 Tyyyle ciuchów....
Dziewczyny- skrzywdzę dziecko dając mu na imię Leon? Szczerze... 😁
Na początku ciąży śmialiśmy się z Mężem,że będzie Leoś 🙂 Fakt,nie pasuje do naszego nazwiska (patrzcie FB ) ale myślę ciągle o dzidziusiu jako Leośku 😉
Mąż upiera się przy Aleksandrze. Chyba się zgodzę,ale tylko jak będziemy mówić do niego Olek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka, ja pomimo tej właściwie mody, na te imiona starszej generacji, Jasiu, Stasiu, Frasiu, nie zabardzo gustuje w tych imionach. Leon też mi nie podchodzi, ale to kwestia gustu zupełnie. Ja bym tak nie dała synkowi na imię, ale to ja. Jeżeli Ci się podoba to w czym problem. Steczkowskiej syn ma tak na imię.
Ja znowu dałabym Tomasz, Michał lub Rafał, a nie mogę dać, bo litery Sz i Ł nie będą tu do przyjęcia. Poza tym tu jest nazwa samochodu tureckiej produkkcji, wygląda jak fiat 125, zbliżona do imienia Tomasz (Tofaş) ş=sz i mąż się zlewa z tego imienia cały czas 😁

Jak Wam się obojgu podoba Leon to czemu ma byc inaczej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostanie Aleksander, niech mężowi będzie 😉
Też uważam imię Tomasz za najpiękniejsze na świecie i pewnie nazwałabym tak dziecko,gdyby nie fakt że mój brat ma tak na imię (wybierałam 😆 ) i mój Mąż : 😁 Gdy poznałam Męża to musieliśmy tak wykombinować żeby mówić na niego Duży Tomek,bo brat (wtedy miał 2 lata) nie mógł zrozumieć,że są inne Tomki oprócz niego 😁 Do dziś się utarło i młody zwraca się do mojego męża "Duży Tomku" a mąż do niego "Mały Tomku". Nie będę wprowadzać więc chaosu i nie nazwę tak bobasa,mimo że tylko to imię akceptuję w 100 % 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leoś fajnie ale ja chyba też takiego imienia bym nie dała 🙂
Aleksander fajne....
U mnie będzie Gabriel Eryk 🙂O ile ptaszek nigdzie nie ucieknie 🙂
A jak będzie dziewczynka to będzie Lena Natalia 🙂
Na samym początku zdecydowaliśmy o imionach i już nie zmieniamy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka dawno mnie tu nie było.
Moja córcia mów że chce dzidziusia w domku. lubi msałe dzieciaczki ale wiadomo że jak będzie miała siostrzyczkę (rywalkę) to będzie zazdrosna ale z tym damy sobie radę.

Agnes nareszcie się odezwałaś.
Wiola gratuluję tylu wspaniałych rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany Tynka, dla mnie Tomasz to też najpiękniejsze imię na świecie i bardzo ubolewam nad tym, że dac go nie mogę.

Wioletka, Twoja córcia mówi, to przynajmniej wiesz, że chce. 🙂
Moja dopiero zaczyna powoli, po swojemu, ale moja ma trzy języki do opanowania, więc i tak wczesniej zaczyna mówić 🙂 Dzieci wielojęzyczne zaczynają bardzo późno mówić, niestety, ale przynajmniej będzie rozumiała w 2 językach, na angiel, którego używamy w domu, nie naciskam, ale i tak się osłuchała, bo zaczyna gadać w trzech. Moja i tak będzie zazdrosna, ja to wiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...