Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej kochane:*
Ja dopiero wstałam zjadłam małe śniadanko i lecę po chlebek....
Ja też wczoraj oglądałam MAM TALENT i KSW...
Jak Pudzian walczył to mały chyba też bo kopał niemiłosiernie ale jaka radość była jak wygrał...Tak krzyknęłam,że rodzice myśleli,że coś mi się stało a to był okrzyk radości 🙂
Miłej niedzieli brzuchatki:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzien dobry mamuski ,zastanawiam sie co sie stalo mojemu mezowi ,on ogolnie jest bardzo cierpliwy i wyrozumialy mam szczescie ze mnie znalazl 😁 😁 ale przez ciaze zroobil sie bardzo troskliwy ,dzis rano przyszedl do mnie do sypialni,nie poprzytulac sie,pytam sie czy cos sie stalo a on ze nie, ze chce tak polezec 😮 😆
teraz przygotowalam jedzenie a on .. nakrywa do stolu!!!!
karina uwazaj dziewczyno na siebie bo takie ciagle stanie i ciagniecie brzucha jest niebezpieczne
marta jak zdrowko?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia dobrego masz męża 🙂 Tyle mamy to sobie czasem na nich ponarzekamy, ale tak na prawdę to dobre chłopaki hehe 🙃
Robię obiadek - dziś nóżki z kurczaka duszone z warzywami i z ryżem.
Wiecie, przed chwilą do nas zapukała sąsiadka "pożyczyć" jajka 🙂 A ja jeszcze w pidżamie ale obciach hehe ale co tam ciężarna chyba może sobie na to pozwolić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snakerka,moja znajoma polecała mi ten pas. Podobno skóra się tak nie rozciaga po porodzie,nie ulega grawitacji 😉 Wiadomo mięśnie są osłabione,teraz mamy brzuszki wypięte,naciągnięte a później po kilku dniach po porodzie będzie to galareta.

Kurde,ale mnie kręgosłup dzisiaj boli. masakra,wzięłam no-spę i tak sie turlam 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Synuś chyba znowu się przekręcił bo już kopał/albo piąstkował dziś po brzuszku 🙂
Z tymi pasami to ponoć po 6tyg. dopiero można po porodzie, bo narządy muszą wrócić na swoje miejsce i macica musi się skurczyć z powrotem, tak słyszałam ale nie wiem czy faktycznie ze wszystkimi pasami tak jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Evelcia, dziękuję że pytasz. Dalej czuję sie do bańki 🤢 Gradło dalej piekące, katar jest, gdyby nie nasivin to nie oddychałabym wcale. Nos niestety już wygląda jak burak, bo otarty. Do tego otarłam sobie jak zwykle usta na górze, też od wycierania nosa i mam extra buraczkową konturówke teraz na górnej wardze ust 🤢

Madzia, ja używałam pasa i też słyszałam, że 6tyg. po porodzie. Ja zaczęłam od razu po porodzie, bo wtedy o tych 6tyg. nie wiedziałam. Teraz też zamierzam zaraz po porodzie. Mam dwa, nie są jakies profesjonalne, zwykłe, elastyczne pasy. Po porodzie niestety brzuch odrobinę wisi i jest luźna skóra, jak chodziłam bez pasa to wszystko się kołysało, tragedia. Jakoś długo ich nie nosiłam. zaraz wszystko ładnie sie wchłonęło. Poza tym przy karmieniu nie ma mowy o odkładaniu się tłuszczu. Jesz jak koń, żeby było mleko, a nic się nie gromadzi na +
Nie wiem na czym polega te czekanie 6tyg. Po porodzie niektóre dziewczyny od razu ćwiczą 😮 a przeciążać się nie można przecież, bo jak macica opadnie to już może być problem z zajściem i z donoszeniem następnej ciąży. Nie wiem czy aby te pasy powodują opadanie macicy. Ja już dzieci nie planuję. Po synku zamykamy warsztacik, chyba że nam się zdarzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny my tez " zamykaamy warsztacik " po marcelu zadnego wiecej dziecka ,no chyba ze na 40tke sobie zrobie 😁 na odmlodzenie 😉 ,ja mialam z 2 tyg po porodzie majtki sciagajace i w niczym mi nie przeszkadzaly a bebech sie wciagnal ladnie 🙂 ja jutro 33 tydz zaczynam !!!!!!!!!!!!!
bylismy ogladac komode i lozeczko,w srode odbior,nie wiem gdzie to wstawie 😁
ja nospy nie uzywam bo u nas nie ma,za to magnez 1xdziennie pije i pomaga,co do spania to ja tez wiecej spie niz przed miesiacem,
ale bym sobie ciasto zjadla,sernik,czy pleśniak, wczoraj narobiłyście mi ochoty na szarlotkę ,tęsknię za polską i wypiekami mojej mamy 😞 😞 😞
milego popludnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre to określenie "zamykamy warsztat" 😁 Zobaczymy jak to będzie z moją "karierą" zawodową,ale myślę że 4 lata i następne. Chociaż nie powiem,mogłoby za drugim razem wyjść więcej niż jedno. Ale co tu planować,niech urodzi się najpierw pierwsze- oby zdrowe i bez komplikacji dla mnie wtedy pomyślimy czy chcemy mieć więcej.

A co do późnego macierzyństwa Ewelina,to moja Mama urodziła brata mając 37 lat. Niby wcale nie tak późno patrząc,że dzisiaj ten wiek rodzenia się przesuwa. My z bratem bliźniakiem mieliśmy wtedy 15 lat i powiem szczerze,że Małego traktujemy wszyscy jak własne dziecko. Nie czuję że to jest mój brat. Zdaję sobie z tego też sprawę,że za parę lat kontakt nam się całkowicie urwie, rozminą się tematy.
A efekt odmładzania - działa owszem,ale podejmując się ciąży w po 35 trzeba mieć na uwadze to,że baaardzo ciężko wraca się do formy,figury. Grunt to przygotować na to ciało,organizm. Moja Mama ma 44 lata,ani jednej zmarszczki,ale ok 10 kg jej zostało i bardzo ciężko to zrzucić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja może dzisiaj zrobię sobie gofry bo mam ochotę już na nie od pewnego czasu 🙂
Małą sprzeczkę miałam z Bartkiem przez telefon ale pierwsza ręki nie wyciągnę 🙂Wiem,że jestem uparta no ale zasłużył sobie 🙂
Ja też na razie nie zamierzam mieć drugiego dziecka....Teraz będzie Gabryś a później za kilka lat może drugie a jak nie to będziemy mieli tylko jedno 🙂
Wystarczą mi dzieci sióstr 🙂Chyba,ze coś się zmieni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie.
Ja z mężem od zawsze się śmieliśmy, że będziemy mieć drużynę piłkarską 😆 Na Hanię przyszło nam czekać prawie 5 lat więc teraz musimy się sprężać 😆 pierwsze lody przełamane więc dalej powinno być z górki 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś pytałam Was o tą loko-suszarkę,ale z racji że pojawiły się na forum nowe dziewczyny spytam jeszcze raz o opinię. http://www.ceneo.pl/1743015 Znacie? Używałyście? Co myślicie? Przy moim obecnym nieszczęsnym bobie,konieczne jest układanie włosów bo inaczej wyglądam jak zaniedbane dziecko z podstawówki 😁 Zastanawiam się czy nie zrobić sobie takiego prezentu na Mikołaja,póki jeszcze nie ma takich wydatków związanych z dzieckiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka, ja swego czasu używałam lokosuszarki, ale do krótkich włosów, bo moje są typowo przylegające do głowy, więc trzeba było je jakoś podnosić. Jeśli masz włosy podatne na jakikolwiek skręt to jak najbardziej lokosuszarka się sprawdzi, jeśli typowe tzw. druty to niestety efekt będzie chwilowy, a na pewno nie tak długotrwały jak przy zwyczajnej lokówce. Mogę jedynie Ci doradzić, abyś kupiła ze szczotką gęściej osadzoną włosiem. Jeśli zdecydujesz się na plastikowe igły to nie kupuj tylko z tymi kuleczkami na końcach, bo wtedy jak się zaplączesz to dupa zimna.

A włosie gęściej osadzone powinno być ze względu na to, że przy silnym podmuchu po prostu Ci wywieje ze szczotki włosy, bo nie będą miały się na czym trzymać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry mamuśki ,ale tu spokój 😮
tynka ja takiej lokowki nie uzywalam nigdy ,jesli juz to duze walki na rzep wiec ci nie pomoge 🙂
dziewczyny nie uwierzycie jaka idylla u mnie w domu 😁 to ze idziemy prawie zawsze razem spac z moim mezem to juz rytual,tzn od jakis 3 msc 😉 ,ale wczoraj przegadalismy prawie 3 godz w lozku,moj juz sie smial czy "walniemy nocna zmiane" 😁 przez tyle lat nie potrafilismy rozmawiac jak dorosli ludzie a tu ni stąd dyskusje o naszych "ex" itp ,
a dzis od rana ptaszki spiewaja sloneczko sswieci ,pieknie 🙂 ciekawe co sie spierdzili bo za pieknie to wszystko wyglada
zycze wam milego dnia 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzuchatki. 🙂
Tynka ja ci nie pomoge, ja mam loki, po umyciu wcieram balsam by byly proste. Tylko uzywam prostownicy.
Wczoraj z mezem bylismy na zakupach, kupilam plyny do prania dla maluszka. Chce przeprac jeszcze raz spioszki dla malucha i je juz poprasowac. Ogladalismy wczoraj pampersy a tam 3 rodzaje roznych, nie wiadomo czym sie roznia. Jaki nr pieluch kupujecie 1 czy 2? . W hipermarketach sprzedaja dla dzieci kremy mustelli i sa tansze niz w pl i to o polowe. U mnie sloneczko ale zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
U nas właśnie przestaje wiać 🙂 w nocy to myślałam, że zwariuję budziłam się co chwilę bo tak huczało. Jeśli chodzi o pieluszki to ja kupiłam Pampers premium care newborn (2-5kg).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki
Dziękuje za życzenia 🙂
Cały weekend goście i ciasta a mnie zgada męczyła wiec sobie nie pojadłam 🙂

Co do pieluszek tez bede kupowała na poczatek te co konefka bo niby one oddychaja.

A co do bółow i ciągniecia w dół to mam tak od 2 tyg :/ jakby mnie ktoś skopał i na dodatek upadłabym na tyłek :/ ale lekarz mówił ze to normalne bo musi sie kość jakas rozszerzy6ć na poród...

Od 2 dni boli mnie brzuch jak na okres ale na szczęście lekko. Czy mówić o tym lekarzowi?
Wizytę mam w czwartek




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,
Ale mi się dzisiaj znowu pierdoły śniły 😉 I o 3 w nocy się przebudziłam na płatki z mlekiem (wczoraj nie zjadłam kolacji) ...
Tynka ja mam włosy raczej proste i cienkie, lokówki nie używałam obojętnie jaką miałam długość, wolałam zawsze użyć okrągłej szczotki i podnieść u nasady, no i końcówki też na szczotce można ładnie podwinąć.
Evelcia ale fajnie 🙂 Miło jak mąż ma takie gadane 🙂 Mój w łóżku przed snem mówi, żebym mu coś poopowiadała... ale chodzi mu o to, że przy tym moim monologu usypia gagatek jeden! 😁
Aleksandra ja też jestem zdania, że lepiej za dużo poopowiadać lekarzowi o swoich dolegliwościach niż coś przeoczyć 🙂
Co do pieluch, jeszcze nie wiem jaką firmę kupię, słyszałam, że dobrze kupić paczki np. 2 różnych firm, w razie gdyby małe miało uczulenie... Z tego co widziałam te rozmiary to albo 2-5kg albo 3-6kg z tych mniejszych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...