Skocz do zawartości

Mamusie na luty 2012 | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 10,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja kupiłam 3 saszetki w razie czego Bartek skoczy i kupi jak będę więcej potrzebowała.
Ja na brodawki mam Maltan.Podobno dobrze jest smarować już od 30 tygodnia żeby się przyzwyczaiły.
No i chyba zacznę spać w staniku bo codziennie mam mokrą koszulę nocną.
Nie mam siły dzisiaj na nic.
Robię dzisiaj sos 4 sery i makaron i taki będzie obiadek.Nie będę sterczała dzisiaj przy garach.
Ogólnie to od 3 dni co chwila biegam do łazienki na siusiu.W nocy też częściej wstaję do łazienki...Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłam 4 saszetki Tantum Rosa. Jeszcze tylko kupię w hurtowni fryzjerskiej taki mały spryskiwacz tak jak radziła Konefka. Właśnie popakowałam większość rzeczy do szpitala dla siebie.
Powiem Wam,że wyszła dosyć śmieszna sytuacja.
Mój Tato z racji tego,że jest kierowcą autokaru musiał robić okresowe badania,jednak wyniki nie wyszły zbyt db i położyli go na neurologii w szpitalu żeby to posprawdzać. Dobrze,że z nim ok, ale badania dalej trwają. Dzisiaj sobie idzie korytarzem (tak mi opowiadał przez tel) i spotyka swoją dawno niewidzianą znajomą. Co się okazuje babka jest główną oddziałową na... porodówce ! 🙃
Ojciec oczywiście wspomniał o (biednej) córci 😁 i o tym,że niedługo zostanie dziadkiem. Babka dała swój numer tel i kazała dzwonić jak się coś zacznie dziać. ! 😆 Jeśli nie będzie jej wtedy w pracy to wykona parę potrzebnych telefonów i się mną zajmą. 🙃 Głupio się tak tym chwalić ☺️ bo nie lubię opierać pewnych rzeczy na znajomościach,ale powiem Wam,że tak się boję porodu,że świadomość tego,że db się mną zajmą trochę podnosi mnie na duchu. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tynka ale masz fajnie. 🙂 🙂 🙂 z ta znajoma Taty. 🙂 🙂
Tusiek slicznie wygladasz. 🙂 🙂
Innicone lez i sluchaj meza.
Malwina trzymam kciuki za twoje egzaminy.
Ja dzis pomylam podlogi, u nas 12 stopni i piekne slonce. Juz nie moge sie doczekac kiedy wyjde z synkiem na spacerek. 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze Tynka, to bardzo pocieszajaca wiadomosc, znajomosci dobrze miec, tym bardziej jesli chodzi o zdrowie 😉 trzeba korzystac jak jest okazja 😉
Tusiek, ale mialas przygode z wirusem, cwana bestia z tego trojana, dobrze ze juz po. Odzywaj sie czesciej. Wygladasz bardzo ladnie 🙂 i powiedz czy biodra dalej ci dokuczaja.
u mnie dzisiaj len totalny. Musze sprzatac a tak mi sie nie chce ze az sie ryczec chce. A dom zapuszczony. Poprosze o kopniaka na rozped. Obiadu tez nie chce mi sie robic. Syndrom wicia gniazda pojawil sie u mnie zdecydowanie za wczsnie a teraz zamiast sie rozkrecac to zanika. Buuuuu wstyd. Dobrze ze gosci sie zadnych nie spodziewam. Pewnie dzisiaj tez nic nie zrobie. I ciezej sie mi juz oddycha. Malwina co do sikania to nie wmawiaj sobie, bo ja tez co chwila laze na siku, ttylko brzuch podtrzymuje. Maly juz pewnie glowke ma nisko i sie szykuje do wyjscia 😉 zanim pojde spac i sie uloze dobrze to wstaje z 5 razy min na sikanie. Do tego nocne spacery w tym samym celu. Niby chce sie jak cholera a poleci tylko kilka kropelek. To przez Babla, bo uciska. Pewnie juz wiekszosc z nas ma tak juz. Pod koniec podobno co 40 mmin w nocy wstaje sie na siusiu. TAKZE DZIEWCZETA ZYC NIE UMIERAC 😎 😎 😎 najgorszy miesiac przed nami 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewelina sprawdź przez Wujka Google o TR.
Nie wiem czy to normalne,ale mój Maluszek mało kopie. Oczywiscie czuję,że czasem sie tam ruszy,ale bez przesady. Zazwyczaj robi to ok 16 , troche mocniej pokopie i tyle. Licze ruchy,bo lekarz kazał,ale zaczynam się martwić. Co o tym sądzicie? Czy to może po prostu wynikac z tego,że ma już mniej miejsca do wariowania?

Już się rusza,czuję wypychanie mocne. Widocznie taką ma ulubioną porę- po 15stej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Eureka 😎 wstawilam pranie i zabralam sie za szorowanie lazienki 😎 😎 😎 ruszylo sie, ale z wielkim bolem. chwila przerwy na pomarancze i brzuszek i kolejny kop. Mam nadzieje ze sie rozkreci. Tynkaa, ja mam to samo. Jak maluch sie rusza to jest w porzasiu. Babelki nie maja miejsca juz i nie beda fikac nam jak wczesniej. Moj sie przeciaga, wyciaga i tez nie za specjalnie mocno, czasami mi brzuch skacze jak ma wiecej weny na szalenstwa.. Dzisiaj np czulam jak glowka wiercil albo to lapki byly. Ale w porownaniu do innych dzieci moj nie jest taki bardzo ruchliwy. U niego raczej pelen luuuziik. Szalu nie ma. Ale czuje go co jakis czas. Na szczescie. Wczesniej mi takie wykopy robil czasami ze az mi sie skora ledwo trzymala kupy. Teraz juz nie. Wiec Tynka nie martwimy sie na zapas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no brawo monika moze i ja rusze dupsko i troche poprasuje dopoki nie mam duzo 😁 w sobote mylam okna i wieszalam firanki ☺️ 😁

moj maz poszedl dzis do szefa i powiedzial: w najblizszych tyg moja zona moze zaczac rodzic wiec chcialbym pana powiadomic ze z dniem porodu biore tydzien urlopu 😁 a stary na to " alez oczywiscie to jak najbardziej logiczne " 😁 😁 moj marcin chyba zaczal sie bac a to przeciez juz 2 dziecko 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie,że Mąż się tak przejmuje- to miłe 🙂
Wku****wiłam się bo zobaczyłam,że zgubiłam kartkę z grupą krwi. A jednak do szpitala trzeba mieć oryginalny dokument. Fuck ! Szukam i szukam i nie widzę ! 😠 😠 Czyżby szykowała się kolejna "niepotrzebna" opłata?! Niech to szlag !
Nie wiecie czy na badanie grupy krwi lekarz może dać mi skierowanie? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

evelcia nie, ja mam wg OM na 17.02 a wg USG ma 04.02, jak zakładałam konto widać nie zaznaczyłam i dało mi dzisiejszą datę :P

biodra i kość łonowa dokuczają mi coraz bardziej, dlatego mało siedzę i chodzę,a najwięcej leżę 🤢
jeszcze ta awaria komputera to porażka, bez internetu to jak bez ręki normalnie, tym bardziej teraz jak jeszcze coś chciałam pozałatwiać czy doczytać 🙂 od kilku dni dokuczają skurcze, w środę mam KTG więc zobaczymy co wyjdzie

dla Malucha większość mam już przygotowane,a torby do szpitala spakowane, bo coś się średnio ostatnio czuję, więc lepiej niech sobie czekają

widzę,że już wszystkie powoli mamy dość i się kulamy tyle o ile :P no ale już bliżej niż dalej, może mój bąbel zrobi mi niespodziankę na urodziny 13tego w piątek?? chociaż to ciut za szybko, więc niech lepiej posiedzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja już po pogrzebie po drodze wstąpiłam do apteki po pojemniczek na mocz na jutro i teraz odpoczywam z nogami na stole bo jestem padnięta 😞 był kurier przyniósł biustonosze do karmienia, pościel z Kubusiem Puchatkiem i wieszaczki taki słodkie małe do szafy bo na normalnych nic mi się nie mieściło tylko się brzydko naciągało 🙂 Wiecie ja też mam takie białawe bezzapachowe upławy no ale też się nimi nie przejmuję na początku myślałam ze to możne wody mi się sączą ale wyczytałam ze to normalne a czasami jak chodzę bez majtek zaraz jak wstanę w samej koszulce to mam tak dużo ze nawet jakieś 3-4 kropelki i normalnie kapną na podłogę ale to zazwyczaj rano w ciągu dnia prawie nic!!! A siary dalej nie ma ani kropelki 🙂
Jakoś dziwnie mi to zdanie wyszło ale co tam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
podbrzusze mnie ciagnie Marta, tez tuz nad spojeniem lonowym, nprzy przewracaniu, chodzeniu, przy jakimkolwiek ruchu. Jak sie nie ruszam to nie czuje tego. myslalam ze to pecherz. W kroku nie tak bardzo kluje, ale czasami czuje.
Skonczylam sprzatac. Zaraz sama sobie bede bic bravo :P masakra, odkurzanie zostawiam mezowi, jak je skonczy to pomyje podlogi. I biore sie za obiad. Lepiej pozno niz wcale 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 😉 ja tez w nocy kiepsko spalam, mam wrazenie ze wogole;(((ale byla pelnia ksiezyca wiec moze przez to taką kiepską noc mialysmy 😉u mnie dzis dzien porzadków 😉przed weekendem nie sprzatalam, wiec wzielam sie dzisiaj, ale cos zaczelam za dokladnie sprzatac, bo robie takie rzeczy ktore dawno czekaly na porzadki, np. w garderobie, w szafkach rzadko uzywanych, w ktorych niepotrzebe rupiecie-zaczelam to wywalac i tak sie zlapalam na tym,ze byc moze to juz zaczyna sie szykowanie gniazda hahah 🙂))) przykro mi tylko,ze moj maz nawet nie spytal czy mi w czyms pomóc-ma dzis wolne, a siedzial pól dnia i gral na kompie;((( takze jak czytam,ze wasi tak sie staraja to jest mi smutno-zawodzi mnie ostatnio bardzo-nie czuje sie jak zona, ale jak sluzaca do sprzatania, prania, gotowania -ach szkoda gadac.....;((((mam nadzieje,ze po porodzie chociaz bedzie pomagal 😉 mam ochote mu to wszystko wygarnac, ale nie chce zaczynac awantury i sie denerwowac, bo jeszcze pogorsze sytuacje..... on jest zdania,ze skoro siedze w domu, a on pracuje, to dom na mojej glowie, tylko nie bierze pod uwage tego,ze jest mi juz coraz ciezej-kretyn;((((ide sprzatac dalej-odpoczelam troche przy herbatce z moja mamą-wpadla na chwile, no i zajrzalam przy okazji do was, wiec troche odsapnelam 🙂buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina powiedz mu, że się gorzej już czujesz i z pewnymi rzeczami raczej nie dasz rady i miło by było żeby pomógł... mój też ostatnio coś zrobił niedokładnie, jak zwróciłam mu uwagę to afera, że jak się nie podoba to sama mogę zrobić, powiedziałam tylko, że z chęcią ale za jakiś czas dopiero... potem mu chyba było głupio, że tak bez sensu gadał 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...