Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej kobitki 😞 ale mam dziś podły nastroj 😠
Lady, a to kotki mają się dobrze już jak trafią do takiego domu adopcyjnego 🙂 ja jakbym miała warunki też bym przygarniała. To Lola musiała mieć nieszczęśliwą mamę:/
Astra, o kurde;/ ja tam się nie znam na raku szyjki, ale pisałaś, że 44 lata to wcześnie na menopauzę. Owszem to wcześnie ale nie wykluczone, np. moja mama zaczęła przekwitać w wieku 42 lat;/ w wieku 43 zaczął jej zanikac okres 😮 pamiętam, robiła testy ciążowe- wszyscy w domu chodzili jak na igłach, że mama w ciąży a ona po prostu zaczęła menopauzę swą, potem w wieku 45 lat nie miała w ogole okresu. Ale większość jej koleżanek zaczyna przekwitać po 45-47 rokiem życia, więc nie wykluczone że Twoja mama ma menopauzę już, ale skoro ma objawy rownież takie jak na nowotwor to ja nie wiem na co ona czeka;/ choć podejrzewam , że ona chyba czuje, że może być chora tylko boi się z tym zmierzyć.
I wiem, że Ci ciężko ją zaciągnąć do lekarza, ja mam to z ojcem - nie pojdzie i chuj! nic nie pomaga.
Ja już mu powiedziałam, że kolejny wnuk w drodze, że jeszcze mnie za mąż nie wydał, tyle jeszcze chwil przed nim to powinien zapierdzielać do lekarza non stop. Ale to nic nie daje.

Ale mam atmosfere w domu. Już nie daję rady:/ klne w myślach, przeklinam i chodzę nabuzowana. Jak tylko ugotuję do końca obiad i zjemy go to momentalnie zaparzę sobie z 2 litry melisy i pojdę wyć do łożka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czemu taki nastrój podły? 😞
Moja mama też zaczęła gubić okres po 40stce. Trochę sobie przedłużała hormonami, ale dała juz spokój. Teraz ma niecałe 49.
A ja spadam, bo jedziemy na pycha obiadek do rodziców. Będzie jazda na sygnale, bo kota bierzemy 😁 Gdybyście wiedziały jakie dźwięki ona w samochodzie wydaje, jak krzyczy 😉 Ja prowadzę, bo w końcu zapomnę jak się to robi w tej ciąży 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obdarzona, współczuję atmosfery... 😞
U mnie na szczęście cisza. Byliśmy z niuniem u dziadków trochę, teraz przyszliśmy, zjedliśmy obiadek i mam chwilkę wytchnienia. Powoli się przymierzamy do robienia pokoju dzieciakom (stanęło na tym,że będą mieli wspólny, jakoś ciekawie przedzielony, bo jest to duże i prostokątne pomieszczenie, z wyjściem na taras. Myślę, jak tu pomalować i chyba połączymy fiolet z zielenią albo fiolet z pomarańczowym. Najgorzej będzie się za to wszystko zabrać... Moze macie pomysły, jak (oprócz ścianki działowej i bez używania regałów, mebli, etc bo to wiem) można przedzielić taki dziecięcy pokoik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia, my mamy kocicę, która miała raj, gdy w ogródku były ogórki. Trzeba było obrywać szybko, bo ona je zjadała 😁 W ogóle ona preferuje jabłka, marchew, kapustę i ogórki zamiast tego wszystkiego, co koty zwykle jedzą. Jest podwórkowym zwierzakiem, ale jest taka śliczna, czyściutka, lśniąca,że aż miło popatrzeć 🙂 Widać, dieta jej służy hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Ewci@, ja i tak wolałabym prywatnie, zwłaszcza do takiego jednego gin.
Wiem,że to za wszystko się płaci w tedy ale jakoś bym wybuliła kasę. A takto na NFZ w szpitalu położna zjebie mnie na dzień dobry, z łaską wysłucha tętna płodu i z łaską wpisze mi dane do karty ciąży, ginekolog wymaca, usg nie ma w gabinecie , potem wyjdę zaś do położnej aby mnie zapisała na następny termin, zaś mnie zjebie na do widzenia, chociaż nie powiem, umiem już się jej postawić 🤪 idę niedługo prywatnie ale na 2 d , no chyba, że 3 d będzie miał 😜 I w tedy pomierzy, poważy, zbada dziecię moje 😁
wiesz ewcia, tak prywatnie to człowiek jest i inaczej traktowany i ma wszystko jak na dłoni podane, powiedziane. Bynajmniej tak jest prywatnie u mojego byłego gin 😞
Nic. idę do łożka pooglądam coś, bo jutro rano muszę wstać wcześnie i kluski śląskie robić i inne rzeczy 😠
Dobranoc 😘 😘 😘

z tymi lekarzami to róznie, wiesz. ja teraz chodze do tej lekarki to ona i ktg robi i usg ma w gabinecie, nigfdzie latac nie tzreba. pzoa tymi toxo i cyto to wszytsko zleca na NFZ. a jak chodziłam prywatnie to własnie lekarz miał dyzuryw szpitalu i on sie umawiał nausg jak mial dyzur do spzitala ale i tak musiałam płącic, tylko sie jeszcze nalatałam. ale chciałam do niego, bo wiedziałąm ze bede miała cc i on mnie wtedy bedzie kroił. w sumie dobzre wyszło bo i ten szpitak otwirzyli w srodku nocy dla mnie itd. ale jak dla mnie u tego lekarza bez sensu troche, ajk tu mam taka fachowa opieke. a ta babka jest szanowana, takie do niej kolejki ze szok. to mówi samo za siebie, i nikt nie rezygnuje. ma super opinie, tylko ze w zadnym szpitalu juz nie pracuje. to ejdyny minus, ale jak ona zarejestruje 12-13 bab na jeden dzien i jeszcze ciezarne wczesniej zapisane. na kazda najmniej 30min to wraca o 21, mimo ze przyjmuje niby do 19, i nastepnego dnia od 8, to se yobrazcie zero zycia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Love moze zrob sobie ta mieszanke z czosnku co ja pilam.Mi pomoglo 😁

U nas sa znajomi tzn.kolezanka pojechala z dzieckiem do domu,bo musi spac,a jej maz zostal.Troche kijowa atmosfera,bo maja ze soba zgrzyt 🤨

Maz popija wódeczke to dzisiaj chyba sie nie potule ostatnio noc,bo bedzie smierdziec 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izunia1986op napisał(a):
ja w pierwszej ciazy chodzilam na NFZ,ale lekarz wyjechal i zostal mi jego kolega prywatnie 🙂
Jak na dzien dzisiejszy nie narzekam,bo mnie stac na te wizyty-dzieki Bogu 😉W sumie kase mozna wydac na cos innego,ale o tam.Ja za 4D płaciłam 300zl 😮ale warto.Jestem szczesliwa,ze mlodego widzialam i chyba za 4 tyg znowu idziemy zobaczyc go ,bo cos tam lekarz jeszcze ma badac miedzy 26-28 tyg.Ja za mocz i krw place co miesiac 20zl do tego wizyta 70.I za L4 nie place,bo kolezanke lekarz kasowal prywatnie 50zl.Ciekawe dlaczego...hmmm.

Ja tez juz laptop wylacze niech sobie odpocznie i tak tv ogladamy.


ze lekarz wystawic zwolnienei to tzreba było dodatkowo płacic?? to za co sie płąci za wizyte?? a za recepte na nospe tez brał?? mi sie wydaje ze to w cene wizyty powinno byc wliczone, ja przynajmniej tak miałam. tylko wszytskie badania prywatnie. ja nie mówie ze mnie nie stac by było, choc zawsze mozna na cos innego wydac, ale przy tej lekarce co chodze to widze ze tamten lekarz to zbedny wydatek i bizej mam do niej niz do tamtego, tam ze mna zawsze jezdził maz bo nie jezdziałam sama samochodem i mielismy kupe czasu,a teraz wszedzie sama, a starsznie wparwnym kierowca nie jestem, choc nie najgorszym. zalezy w jakim miescie. teraz jzu bez problemus ie poruszam, ale białystok jest ponad 6 razy wieksyz niz miasto w którym zadawałam prawko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
ja w pierwszej ciazy chodzilam na NFZ,ale lekarz wyjechal i zostal mi jego kolega prywatnie 🙂
Jak na dzien dzisiejszy nie narzekam,bo mnie stac na te wizyty-dzieki Bogu 😉W sumie kase mozna wydac na cos innego,ale o tam.Ja za 4D płaciłam 300zl 😮ale warto.Jestem szczesliwa,ze mlodego widzialam i chyba za 4 tyg znowu idziemy zobaczyc go ,bo cos tam lekarz jeszcze ma badac miedzy 26-28 tyg.Ja za mocz i krw place co miesiac 20zl do tego wizyta 70.I za L4 nie place,bo kolezanke lekarz kasowal prywatnie 50zl.Ciekawe dlaczego...hmmm.



kolezanka mi gadala,ze musi placic za L4 i recepty dla mnie to chore jest.Ale coz co lekarz to inny obyczaj.JA do mojego w jedna strone mam 30km.Dobrze,ze wizyty sa na godzine i nie musze siedzec godzinami.Chociaz u nas to sie spotka nawet prywatnie.
Ja tez juz laptop wylacze niech sobie odpocznie i tak tv ogladamy.


ze lekarz wystawic zwolnienei to tzreba było dodatkowo płacic?? to za co sie płąci za wizyte?? a za recepte na nospe tez brał?? mi sie wydaje ze to w cene wizyty powinno byc wliczone, ja przynajmniej tak miałam. tylko wszytskie badania prywatnie. ja nie mówie ze mnie nie stac by było, choc zawsze mozna na cos innego wydac, ale przy tej lekarce co chodze to widze ze tamten lekarz to zbedny wydatek i bizej mam do niej niz do tamtego, tam ze mna zawsze jezdził maz bo nie jezdziałam sama samochodem i mielismy kupe czasu,a teraz wszedzie sama, a starsznie wparwnym kierowca nie jestem, choc nie najgorszym. zalezy w jakim miescie. teraz jzu bez problemus ie poruszam, ale białystok jest ponad 6 razy wieksyz niz miasto w którym zadawałam prawko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wypiłam ciepłe mleko z miodem, i już się w łóżku grzeje 🙂
ggulekk z mężem musiałam się dogadać bo wczoraj moi rodzice mieli imprezę wiec nie wypadało się przed cala rodzina kłócić albo się nie odzywać do siebie 🙂 w sumie jest ok, mi już przeszło raczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ewci@ napisał(a):
izunia1986op napisał(a):
ja w pierwszej ciazy chodzilam na NFZ,ale lekarz wyjechal i zostal mi jego kolega prywatnie 🙂
Jak na dzien dzisiejszy nie narzekam,bo mnie stac na te wizyty-dzieki Bogu 😉W sumie kase mozna wydac na cos innego,ale o tam.Ja za 4D płaciłam 300zl 😮ale warto.Jestem szczesliwa,ze mlodego widzialam i chyba za 4 tyg znowu idziemy zobaczyc go ,bo cos tam lekarz jeszcze ma badac miedzy 26-28 tyg.Ja za mocz i krw place co miesiac 20zl do tego wizyta 70.I za L4 nie place,bo kolezanke lekarz kasowal prywatnie 50zl.Ciekawe dlaczego...hmmm.

Ja tez juz laptop wylacze niech sobie odpocznie i tak tv ogladamy.


ze lekarz wystawic zwolnienei to tzreba było dodatkowo płacic?? to za co sie płąci za wizyte?? a za recepte na nospe tez brał?? mi sie wydaje ze to w cene wizyty powinno byc wliczone, ja przynajmniej tak miałam. tylko wszytskie badania prywatnie. ja nie mówie ze mnie nie stac by było, choc zawsze mozna na cos innego wydac, ale przy tej lekarce co chodze to widze ze tamten lekarz to zbedny wydatek i bizej mam do niej niz do tamtego, tam ze mna zawsze jezdził maz bo nie jezdziałam sama samochodem i mielismy kupe czasu,a teraz wszedzie sama, a starsznie wparwnym kierowca nie jestem, choc nie najgorszym. zalezy w jakim miescie. teraz jzu bez problemus ie poruszam, ale białystok jest ponad 6 razy wieksyz niz miasto w którym zadawałam prawko...


Z tego co dziewczyny piszą to i tak tani ci lekarze. 70 zł za wszystko to grosze. Też bym się prywatnie leczyła by nie musieć czekać w kolejce, bo do mojego gina to przecież bab zatrzęsienie :/ Chociaż to żenujące by płacić za L4. Nikt ze względu na widzimisię się na to nie decyduje przecież, tylko jak ma powód to idzie na zwolnienie. Taki lekarz mógłby nieźle zabulić jakby kobitę wysłał do pracy i coś by jej się stało.
Czytałam na forum wizażu, że jedna kobitka będąc w ciąży chodząc prywatnie do lekarza w Łodzi wydawała miesięcznie 400zł (wizyty, badania, usg itd.). Już bym wolała odłożyć te pieniądze i rodzić w prywatnej klinice.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...