Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ale sobie pospałam 😁
Mulant , super łożeczko i pościel także 😁 a ja też mam jednego pajacyka polarowego jasno rożowego typowo babskiego ale tak na 6 miesięcznego bobasa ale zostawię, po domu może ciekać 🙂

Izunia, pewnie już po imprezie sprząta, albo szaleje z dzieciakami 😁

Sztunia, szał pał haha, no ale prawda 😁 styczniowki teraz lecą potem lutowki będą leciały a my będziemy już dygotać czy wszystko dopięte i czy wszystko ok 🙂

jejciu, przypomniało mnie się, jak byłam chyba w 4 miesiącu, czy w 3 i tak jeszcze Love 😠 i innym dziewczynom klarowałam, że jeszcze tyle czasu, że ja chcę już luty chociaż hehe, a czas tak zapierdziela że szok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak się zastanawiam nad łożeczkiem, bo na allegro są te łożeczka ileś tam elementowe że łożeczko+ full wypasy za 400 coś, nie wiem czy to nie podpucha 😞 ale moja koleżanka zamowiła takie łożeczko i mowi że jest ok 🙂
bo ja mam upatrzone właśnie takie z full wypasem za 400 zł a to coś za tanio. Ale jeśli się zdecyduję to będę miała to z pościelą kremową w białe owieczki 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spadam spac,bo zaraz szłu dostane.Krzyz to mnie tak napie.....ze chyba umieram 😞Alan jakis dzisiaj mało aktywny jest.Mam nadzieje,ze w łóżku sie ruszy, bo bde sie martwic 🥴A wiecej maz latał w kuchni niz ja.Moim zadaniem bylo dbac o glowy na karku wszystkich gosci.Niko w łóżku,mąż pod prysznicem wiec pora spacccc....

Dobranoc dziewczeta 😉

Aaaaa....Majka jest zaj......lala.I ten szczery usmiech.Oryginalna po rodzinach jest na bank 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia zaraz zobaczę tą agentkę i brzucha 🙂

a tymczasem wpadłam żeby powiedzieć, że moj M mi przywiozł książki od swojej siostry na nude, i mam tego Stephena Kinga coście pisały 😁
Cmętarz zwieżąt, Zieloną milę, ręka mistrza( ale klaudia mowi,że trochę nudne), i zmierzch 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
kasia to jest agent 007, a najlepsza jest jak mówi Michciu Michciu, Michał no tatoooo!!!!!!!
naprawde ma swoje akcje czasem, ale w zyciu nie przypuszczałam ze takiego dzieciora miec bedę
wiec licze na kolejny taki udany egzemplarz 🙂


No na pewno drugi egzemplarz będzie lepszy od drugiego 🙂 🙂 albo równie udany 🙂
Ja jestem ciekawa jaki będzie mój egzemplarz 🙂 🙂 ale pewnie będzie postrzelona tak jak ja i Michał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
a tak się zastanawiam nad łożeczkiem, bo na allegro są te łożeczka ileś tam elementowe że łożeczko+ full wypasy za 400 coś, nie wiem czy to nie podpucha 😞 ale moja koleżanka zamowiła takie łożeczko i mowi że jest ok 🙂
bo ja mam upatrzone właśnie takie z full wypasem za 400 zł a to coś za tanio. Ale jeśli się zdecyduję to będę miała to z pościelą kremową w białe owieczki 😁


hejo, podczytywałam was troche na kom w ciagu dnia, ale nie miałam czasu ani siły napisac. na kom zreszta nie wiem czy sie da, bo to w jakims dziwnym formacie. byłam dzis na chwilke w sklepie za firankami do salonu(moze w koncu zrobimy) i potem tak mnie jakos brzuch bolał, bol promieniował do pochwy, takei ajkies dziwne kłucie. a mała tak dawała czadu ze szok. nie wiem czy sie nie obróciła bo zupełnie inaczej ja czuje,z innej strony brzucha sie wierci, kopie w innym miejscu, wiec nogi napewno zmieniły połozenie.
co do łózeczka do jak dla mnei zbedny wydatek, raz ze swoje dostałam od meza siostry, ale jakbym kupowała to chyba bym nie brała takie full wypas. jeszcze łózeczko jak jest funkcyjne, z szuflada, to spoko, bo sama mam z szuflada, i mozna np pieluchy na zapas schowac czy posciel drugi komplet, super sprawa. natomiast posciele wieloelementowe to zbedne według mnie. kosztuje kupe kasy, a np baldachim tylko zbiera kurz, mojej kolezance ten przybornik, co kupiła w zestawie na allegro to sie porwał, chyba to tylko na gzrebionek jest czy na cos. najwazniejsza jest posciel i ochraniacz zeby dzidzia główki nie obijała. i to ochraniacz 180 stopni, na poł łózeczka a nie na całe, bo moja długo go miała, a jak była wieksza i szczebelki wyjelismy to musilimy go oplatywac dwa razy bo pzreszkadzał w wychodzeniu. tylko takie praktyczne rzeczy sie dostzrega juz przy kolejnym dziecku, bo to czy tamto ma sie wypróbowane. ja sama zamawiałam na allegro poszewki, i kupiłam poszewke na kołderke, 2x na poduszke, na zmiane, bo nosiłam mała jak była maciupka na poduszce własnie i jak sie ulało czy cos to miałam na zmiane. nio i pzrescieradełko i ochraniacz. a sama posciel i materacyk kupiłam w sklepie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a wiecie co, my dzis do sypialni przenieslismy(od Zuzi) komode na której bedzie pzrewijak dla małej i juz nasza sypialnia trzeszczy, ruszyc sie nie mozna, a jak sie łóżeczko wstawi to bedzie szok, bedziemy sie pzreciskac. ale jak bede na macierzynskim to bedzie to nasze małe królestwo hehe, zaszyjemy sie tam i bedziemy siedziec lezec karmic sie pzrewijac. a ze ciasno, heheh trudno. Zuzia jak pójdzie do pzredszkola to musi miec spokój a nie łazenie na pzrewijanie w srodku nocy. tylko jakos musimy kapiel zorganizowac. w łazience nie ma miejsca na wanienke, tak zeby było wygodnie kąpac malenstwo. jak zuzia była mała to mielsimy wanienke na stole oddzielnym na wysokosci,s chylac sie nie tzreba było, i było na maksa wygodnie. a teraz maz cos pogaduje ze moze zeby było wygodnie i zaraz przy pzrewijaku to moze jakos na łózeczko ebdziemy kłasc jakas deseczke i na to wanienke, jakos mzoe pzretrwamy te poczatki. takze sypialnia sie zmienia w pokoik dla noworodka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia napisał(a):
kurde ewcia to troszke bedziecie sie przeciskac, a nie da sie wcisnąć waninki ze stojakiem rozkładanym? my taki mamy bo poki dzidka mała to bedziemy ja kapac w pokoju bo tam dogrzejemy


watpie zeby sie dało, bedzie raptem pewnie z 0,5m pzrejscia miedzy tymi komodami wszytskimi. nic póki co nie wynosimy, ale moze jakos inaczej sie ustawi. wiesz w gruncie zreczy to u nas wszedzie jest tak samo ciepło, mzona zorganizowac kapiel gdzies indziej, nawte u zuzi, ale potem z wanienki ja niesc na pzrewijak w sypialni to bez sensu. moze jakos inaczej sie ustawi, dwie komody, z naszymi i niuni ubraniami, moze nie placami do scian tylko plecami do siebie, wypróbujemy inne ustawienia, ale te sie najlepsze wydało. jaks ei łózeczko wniesie to bedzie widac. tylko ze maz miał plan rozłozyc łózeczko dopiero jak ja bede jzu z mała w szpitalu, czyli tylko tylko pzred przyjazdem. ale moze sie zweryfikuje jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Sztunia obejrzałam na kwietniówkach ten Twój brzus i majeczke, swietne zdjecia, brzuszek jzu masz taki fajny wybałuszony, ale chyba w ciałku to jakos nie pzrytyłas co?? ile masz kg na plusie, bo nie wiem czy mówiłas a nie pamietam. ja miałam przy Zuzi własnie tylko brzuch, tylko szkoda ze potem nie spadł. a te rózowe kolorki w pokoju to czyje?? Poli?? bo wy chyba dla Mai drugi pokoik teraz robiliscie czy to dla Poli ten zielony. czy mi juz sie w ogole wszytsko pokreciło??

wiesz jeszcze taka dzidzia jak Twoja Majusia to taka słodka. nasza niby słodka,a le jzu am takie humorki, ze nie wiem czy druga dziewczynka to dobry strzał. teraz np walczymy zeby sie umiała sama usypiac, bo jak sie Iga urodzi to nie wiem jak rozdwoimy. jak teraz nie nauczymy to kiedy. towyobraz sobie, tak szantazuje, chodzi, krzyczy, płacze, rzuca sie na ziemie, chyba spóźniony bunt dwulatka bo za miesiac 3 urodzinki juz. ale juz wie co i jak wymusic, my sie oczywiscie nie dajemy, ale czasami wykorzystuje brak czasu an cos, zły humor i nawet jej sie udaje czasmai nas pzrechytrzyc, i jak cos nie pasuje to zaraz krzyk, tupanie nogami, ale ogolnie to tez słodziak z niej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no spacerowanie z mokruskiem to bez sensu, a faktycznie moze byc problem z wanienką ale napewno coś wymyslicie, a co to za akcja z łózeczkiem? nie chcecie zapeszać?
my przy Mai dogrzewalismy pokój grzejniczkiem, bo ogólnie w domu nie robilismy upałów, a jak ciałko gołe to chcielismy zeby miała komforcik i ona uwielbiała się kapac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ten różowy to stary Majki, który będzie przerabiany na Poli, a Majce robimy zielony dzisiaj juz meble do konca skrecilismy ale pojawił sie plan z półkami i musimy jechac d sklepu, ale ta akcja cos sie odwlecze, bo majka ma goraczke i nie mamy z kim jej zostawić wiec chyba dopiero w środe zaczniemy działać jak moja mama wróci 🙂
no mysle że już do 10kg chyba dobijam, ide w cwartek do giny to sie dowiem
a Michał ostatnio mówi do mnie Aga jakieś dziurki ci się na tyłku pojawiły, odpowiedziałam mu " tylko mnie nie wkurwiaj 🙂" powiedział że napewno jeszze znikną haha
MAJA juz pomału chyba ma ten bunt, ona ogolnie jest bardzo indywidualna i dajemy jej duzo wolnosci poznawczej, przez co jet bardo samodzielna ale czasem tez dostaje hopla, nie ustepujemy bo wiem ze nie mozna i jest akcje sa króciutkie ale mega intensywne.

Ze spaniem ma spoko bo zasypia sama, aczkolwiek porobiło jej sie ze spaniem w południe, zobaczymy jak przejdzie do nowego pokoju, i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeeeeju co pospałam. Co ja teraz będę w nocy robić???

Co do zakupowych szaleństw to ja zamierzam ochraniacz i chyba pościel też w Ikei kupić. Ochraniacz szczególnie nam polecali w szkole stamtąd.
obdarzona: co do zakupów przez allegro to chyba nie musisz się obawiać, bo towar zawsze można zwrócić jak jest coś nie tak. Wprawdzie odesłanie takiego łóżeczka kurierem to też jakiś koszt, ale ostatecznie jakby było coś nie tak. Sklepy normalne z internetowymi nigdy nie wygrają z ceną to wiadomo, więc można dużo zaoszczędzić. A dobrać sobie możesz zestaw jaki chcesz. Nie musisz kupować całego skomponowanego przez sprzedawce, tylko możesz kupić wszystko osobno jeśli tak wolisz.

Co do kąpieli to ja sobie obmyśliłam, że będziemy małą kąpać w kuchni. Łazienkę mam mikro, wypchaną po brzegi to nawet nie da rady. Wcześniej myślałam by kupić wanienkę nakładaną na wannę, ale to bardzo niepraktyczne, kręgosłup siądzie od kąpania w takiej nachylonej pozycji. Dlatego kupuję najprostszą zwykłą wanienkę, bez stojaka i będziemy kąpać małą w kuchni na stole (znaczy Łukasz się napalił, że będzie, a na początku przynajmniej jest to typowo męska robota 😉). Jakąś farelkę się włączy by ogrzać pomieszczenie do 25 stopni, bo w domu raczej staram się utrzymywać koło 22. Prawdopodobnie najlepsza temperatura dla niemowlaka (nie licząc kąpieli oczywiście) to 19-23. Ale przy 19 stopniach w domu to bym chyba zamarzła 🤨

Idę pooglądać zdjęcia Sztuni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewcia, ale to łożeczko co ja chcę tylu elementowe jest właśnie tanie a ma tyle elementow, co oczywiście nie wszystkie użyję, bo np. prawdopodobnie baldachim nie zmieści się bo mamy mieszkanko na poddaszu. No i z szufladą chcę na dole.
Co do Twojej sypialni to rzeczywiście będziecie się ciaśnić, ale jakoś dacie radę 🙂 my też mamy już problem, bo sypialnia niby aż nie taka mała, ale co z tego jak 3/4 to skos:/

Kurcze. Ale mam zgagę, gaviscon mi się skończył 😞 w poniedziałek jadę z mamą do szpitala, mimo że mam wizytę na 16 stycznia, ale te plecy uniemożliwiają chodzenie co też mężczę się i wiele wysiłku wkładam kuśtykając. Kurwa będzie problem, bo po nowym roku takie tam kolejki że szok.. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...