Skocz do zawartości

Marcówki 2012 | Forum o ciąży


monikitta1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Leliva Ty mialas chyba szybka akcje co?Marzenie kazdej kobiety.Najwazniejsze,ze bez komplikacji.Pamietam jak Niko sie zatrzymal w kanale-tragedia.Raz dwa i lekarz juz na mnie lezal 😞Ale teraz jestem nastawiona na szybka akcje .Wynagrodzenie za pierwszy porod poprosze 🤪 🤪
Dla kochanego bobaska sie wszytsko zrobi 😉


Kochane jutro 29.02moze jest chetna na porod?
Ja dzisiaj szaleje w sypialni jezeli wszystko na dole bedzie ok.Mam juz to gdzie chce byc po,a co 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • love

    2047

  • obdarzona

    3838

  • izunia1986op

    2684

  • lady_m4ryjane

    1995

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
natalla napisał(a):
Cześć kochane:}
My już po wielkim finale 🙂 kurcze mój poród tragedia, ale warto było! Mały jest taki grzeczniutki, że trzeba go budzić na karmienie, taki leniuch 🙂 Daaawno mnie nie było, ale takie zamieszanie u mnie, że szok!
Tak panikowałam, a w terminie urodziłam hehe, także nie panikować kobietki!
Moja dobra rada weźcie facetów do porodu, bo ja żałuję że sama bylam, miałam straszne bóle krzyżowe, pielęgniarka mi plecy masowała, a ja błagałam o dobicie:P Pierwszy okres porodu jak jest napisane w książeczce trwał 11godz a drugi3, ale uwierzcie warto było, tak płakałam jak małego zobaczyła, że nia da się tego opisać 🙂
Wytrwałaości brzuszki:*


Super, że dzidziuś grzeczniutki 🙂
Ja będę miała męża i mamę przy sobie przynajmniej w tej pierwszej fazie. Przy parciu zobaczymy czy mąż da radę, ale myślę, że tak 😉 Teoretycznie już jest przygotowany po szkole rodzenia i wyuczony masaży na bóle 🙂 Trenujemy już w domu, żeby nie zapomniał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natalla ło matko, pierwsza faza 11 godzin 🤢 ja bym umarła 😮
co prawda jeszcze nie wiem, co mnie czeka, ale masakra....
Ja przy porodzie z B pierwszą fazę miałam 4 godz, a drugą 10 minut, i tak stanowczo za długo hehe 😁

U nas śnieg prószy, a moje chłopaki wzięli psy i poszli na spacer 🙂 Grubas został w domu i nawet się doprowadził do kultury 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Fikumiku i Natalla fajnie że się odezwałyście 🙂 Leliva Uleńka prześliczna 🙂 Dużo zdrówka dla Was i Waszych Maluszków 🙂
wczoraj pisałam, że wiosna za oknem a dziś w nocy śnieg poprószył a teraz leje deszcz 😠
mam dziś dzień nicnierobienia, a co 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 nim was nadrobię, przekażę pierw informację od MULANTA:'' Hej, jestem w szpitalu, mam rozwarcie na 2 i nie rośnie. Miałam skurcze ale ustały i nie wiadomo co dalej''

Hm... tego smsa dostałam o godzinie 9:40 ale byłam u koleżanki i nie miałam jak wejść 🙂
Mulant, trzymamy kciuki 😁 zbieraj się w sobie i rozewrzyj się w końcu 😁!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izunia, u mnie szybko poszło, bo w sumie niecałe 7 godzin, ale widzę, że rekordu astry nie pobiłam! Cztery godziny, jak Tyś to zrobiła?

Idę odsypiać. Mała niestety w przeciwieństwie do mnie należy do nocnych marków, od 22.30 oczka otwarte i domagała się uwagi, dała mi usnąć dopiero o 2.00. Tylko pewnie mnie i tak zaraz teściowa obudzi, bo się zapowiedziała z wizytacją. Śpijcie dziewczyny, póki możecie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nadrobiłam 🙂 teraz pełne skupienie co napisać hehe 😁

Natalla, cieszę się strasznie, że już jesteś. Strasznie Ci zazdroszczę, porod rzeczywiście miałaś ciężki i było Ci smutno bez męża ale efekt końcowy jak płakałaś ze szczęścia to mi się aż chce ze wzruszenia 🤨

Fikumiku, akcje miałaś szybką jak nie wiem, ale przez ten pęcherz musiałaś zjeść zęby z bolu:/ dobrze, że masz to za sobą i takiego pięknego wielkiego chłopa żeś na świat wydała no no 😁 szybko wracaj 🙂

Leliva, Uleńka jest taka piękna że tylko ją schrupać. Na serio śliczna dziewuszka 🙂 hm... w nocy nie śpi, ale dobrze że chociaż po 2 w nocy możesz się położyć 😁

Izunia, Ty jesteś już PO wizycie czy przed w końcu? bo jestem ciekawa 😁

reszty nie pamiętam 😞 ale to głod wyżera mi pamięć- czekam na krupniczek 🤪 🤪

a do tej koleżanki poszłam z buta, szłam dość szybko, zrobiłam zakupy, i nawet nie było aż tak ciężko tylko śnieg sypał prosto na mnie 😠 kupiłam pampersy te new born 2-5 kg, jakie one malusińskie 🙂 kupiłam sobie krem do twarzy, irygator za 10 zł z tantum rosa, no i koleżance prezent, ktory dam jej w piątek na urodzinach do ktorych muszę wytrzymać bo zrobi mi moje ulubione parowki w cieście francuskim, karczek czy coś tam w pieczarkach , tort będzie i inne moje ulubione rzeczy więc do 2 marca czyli do piątku muszę być zwarta 😁
a 3 marca ma na serio urodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O ja cie dopiero pisałyście jak to lutówki się rozpakowują po kolei, a teraz wy 🙂 Jak tak patrzę to coś czuję, że jednak będę marcówką, a nie kwietniówką skoro mam na 3 termin 🙂 Ale ten czas szybko jednak zleciał.
Mulant rozwieraj ty się tam szybciutko i czekamy na relacje po 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lady? czytałaś instrukcję obsługi irygatora tantum rosy?
Kurde bo ja nie wiem co zrobić. Bo tam pisze że ten roztwor trzeba wlać do tego rożowego pojemniczka, czyli najpierw trzeba mieć pojemniczek i to zmieszać:/ a nie można do ditego rożowego wlać wody, wsypać saszetkę , zmieszać? i jak myślisz, woda serio musi być przegotowana 🤢? i czy ten biały aplikator trzeba włożyć głęboko do pochwy i psiknąć, czy nie wolno po porodzie, tylko z zewnątrz, bo ktoraś pisała , że z zewnątrz sobie tym szwy i pipke popryskać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obdarzona, ja sobie w zwykłej wodzie to rozpuszczałam w szpitalu i tylko szwy z zewnatrz przemywałam. Myślę, że jakby się to wlało do pochwy, to mogłoby się dostać aż do wnętrza macicy przez niedomkniętą szyjkę, a to chyba nie jest wskazane. Na stronie tantum rosa jest opisane uzytkowanie w połogu i tam też piszą tylko o przemywaniu krocza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejo misiaki 😘
Natalla to miałaś rzeczywiście ciężki poród, 3 godziny trwało parcie czy jak? 😮
Fikumiku to niezłego stracha miałaś, ale ważne, że wszystko dobrze z małym 🙂
Mulant dawaj nam kolejnego dzieciaczka! 😜
Ja zrobiłam dziś ostatnie badania krwi i byłam na uczelni. Koleżanki w szoku, że kilka dni do terminu, a ja tak po mieście latam 😜 Prawda, ołaziłam się jak głupia, ale nic się nie dzieje i mogłabym drugie tyle przejść 😜 A i byłam jeszcze skończyć formalności załatwiać u dziekana i pochwalił, że sobie wybraliśmy idealny moment na dzidziusia haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Kasia, a po co do fryzjera? ja też muszę na odrosty 😞 ale chyba po porodzie 😁
A kto Ci odlew zrobił? Misio?

Nio właśnie na odrost idę, jak wypchnę już dziecko i położą mi Ją na brzuszku to przecież muszę jakoś wyglądać 🙂 musi wiedzieć jaką to ma piękną mamuśkę 🙂
A odlew robił mi Michał ze swoją mamą, ona jest z wykształcenia rzeźbiarką i wiedziała co i jak dokładnie robić 🙂 a gotowy zestaw do odlewu kupiła mi Michała siostra pod choinkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
obdarzona napisał(a):
Lady? czytałaś instrukcję obsługi irygatora tantum rosy?
Kurde bo ja nie wiem co zrobić. Bo tam pisze że ten roztwor trzeba wlać do tego rożowego pojemniczka, czyli najpierw trzeba mieć pojemniczek i to zmieszać:/ a nie można do ditego rożowego wlać wody, wsypać saszetkę , zmieszać? i jak myślisz, woda serio musi być przegotowana 🤢? i czy ten biały aplikator trzeba włożyć głęboko do pochwy i psiknąć, czy nie wolno po porodzie, tylko z zewnątrz, bo ktoraś pisała , że z zewnątrz sobie tym szwy i pipke popryskać?


W szpitalu raczej ciężko Ci będzie w wodzie przegotowanej rozpuszczać. Może być surowa, bo nie stosujesz tego wewnątrz. Absolutnie niczego nie wkładaj do środka! Tylko z zewnątrz, żeby łatwiej było higienę utrzymać. Łatwiej ci podmyć się psikając czymś takim niż wchodzić pod prysznic po każdym sikaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...