Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Maiha u mnie w tabelce wszystko się zgadza.
Z tego co zauważyłam to jak na razie chłopcy górą ale są jeszcze trzy niewiadome (w tym jedna u mnie 🙂), choć Sosna to już dawno się nie odzywała i ciekawe czy jeszcze do nas wróci.

D-brycz faktycznie można się wkurzyć.

Superbaba świetną furę kupiliście Helence.

Dodi trzeba te gorsze dni jakoś przeczekać z myślą że jutro będzie lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Suuperbaba napisał(a):
U mnie tez sie zgadza tabelka...
A sluchajcie..Wy podajecie wymiary kosci udowej i obwod glowki czy brzuszka czy cos..mi mowila na biezaco, ale bylam nieprzytomna i nie ogarnelam.A teraz mam tylko jakies angielskie skroty i nie wiem o co kamon!


tu masz
http://www.noworodek.pl/index.php?sm=2
powiedza ci jest ktory tydzien wychodzi wedlug pomiarow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja niestety nie dostaje zdjecia małego z usg bo nigdy nie ma papieru w maszynie do USG;/ a na karcie ciązy tego mi nie zpaisują wiec wiem tyle ile zapamietam, a pamietam tylko tyle ze w okolo 21 tygdoniu mały wazył okolo 460 gram ale pewna tez do konca nie ejstem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku ja tez mam duzo do nadrobienia 😉 Czytam i czytam i konca nie widac.
Dziewczyny super, ze wszystkie dzieciaczki zdrowe 🙂
Superbaba gratuluje coreczki! Imie tez fajne, sama sie zastanawialam nad nim, bo tak ma na imie moja babcia 🙂
Co do wymiarow to moj synek w 20tyg i 5d wazyl ok. 370g, wiec wagowo wydaje sie drobny, ale obwod brzuszka ma 158mm, a glowke to ma ogolnie spora, bo w obwodzie wyszlo 188mm, ale to chyba po mamusi ma tak. Ja podobno mialam taka duza glowke, ze moja mama rodzila mnie ponad 48h. W zwiazku z tym to mam stracha przed porodem 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No jeden zakup z glowki 🙂
Chcialam teraz poprawic sobie humor i jakies kocyki czy spiochy pozamawiac, ale wiecie ci? Jakos nie mam na to w ogole fazy, nie cieszy mnie to i zdecydowac tez sie na nic nie moge:/ Kasy tez juz brak, meza srednio te rzeczy interesuja, a ja tylko dalej o tym lozysku mysle...oby jutro byl lepszy dzionek Kochane!

Czarnyloczek - no ja polowalam na allegro i w sumie mialam upatrzone 2 wozki: jeden ten niebieski, a drugi czerwony...ale ze ten w super stanie to od razu wzielismy! Mysle, ze warto...w koncu i tak kupa kasy pojdzie na te wszystkie rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej pewno juz nikogo nie ma. my wracamy.stuknelysmy sie brzuszekami ze lekarka bo ona tez w ciazy hehe .Ella dzielna ale placzu bylo duzo bo pobierali krew...ale dostala dwa lizaki wiec zadowolona . Zajechalismy do polskiego sklepu, bo we Cleveland sporo polonii , I moj maze nakupil ze 3 kg kielbasy hehe. On uwielbia, a mozna tu kupic taka, co rzeczywiscie dobrze smakuje...a wiecie jak samochod smierdzi...jak czosnek ze kielbacha! Ale sama zjem ! A potem wstapilismy do kolezanki I tak calyx dzien...teraz do babci bo po drodze I we nocy do domu...
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zawsze jakas odmiana 🙂 I wesolo tez bylo...i dobre zarcie :P

Ja nadal nie spie...mimo stresu sen nie przychodzi:/ Przegladam te ciuszki caly czas i stwierdzam, ze to chore ze sa tylko: rozowe lub niebieskie pajace:/Nie ma fioletu, czerwieni...nic:/ No i tak 10 razy sie nad wszystkim zastanawiam, bo z ta kasa krucho...pomysle jutro 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdaluke no to dobrze ze dzien minol bez smutkow lizaki zawsze pomagaja 😁

superbaba ja akurat i niebieski i rozowy bardzo lubie ale napewno znajda sie ten inne kolory?! nie?! ja nie wiem kupuje duzo rozowego dla malej ale ostatnio jestem zakochana w purpurowym czy jak sie tam purple nazywa...chociaz dla dziecka to tak srednio bo to chyba kolor zalobny bardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja bym chciala jakis czerwony lub granatowy....fiolet moze, a tu glownie te dwa: roz i niebieski 🙂 Troszke rozowych kupie, ale maz mi sie porzyga jak wszystko bedzie w tych 2 kolorach:P
Nadal nie spie...boli mnie podbrzusze i krzyz...i teraz nie wiem,czy przez nerwy czy sie wkrecilam czy cos sie zlego dzieje:/ Help baby! Trzeba mi przywalic....buzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉Hej u nas prawie 23 to u was 5 rano....my dotarlismy wlasnie do domu...uff, w koncu. Musze wam napisac, ze dorwalam sie do pudel z ciuszkami po ELli i jestem zadowolona, bo 3 pudla malutkich ciuszkow jak nic nadaja sie dla chlopczyka 🙂 niektore to typowo chlopiece. Tak sobie przypominam, ze dostalam od siostry i zachowalam na pozniej 😉 I tak mi sie milo zrobilo i sie rozczulilam maksowo. Ja tez uwielbiam purpure i fiolety dla dziewczynki, ale rzeczywiscie, ciezko cos poza niebieskim, rozowym no i moze zielonym. Ale kto szuka, ten znajdzie, tylko pewno za wieksza cene...jak patrze na te ubranka nb i 0-3 to nawet nie potrafie wam opisac, jak blyskawicznie dziecko z nich wyrasta. Bo coz to 3 mce zycia? No i inwestowac duza kase w takie ubranka...
Superbaba, no pewno lapiesz male schizy i panika sie wkrada....ale CI powiem, ze po samym badaniu usg mnie tez bolal brzuch, a Ty mialas dopochwowe dodatkowo...wiec mozesz byc ciut obolala. A swoja droga, to tak jak Agadka pisala, u mnie rowniez cale badanie bylo normalnym usg, i ocena lozyska i wszystko. ALe pewno i lepiej jak dokladnie sie przyjzeli.
A my teraz czekamy na wyniki Elli testow, i w zaleznosci od rezultatu byc moze bedziemy robili test na orzeszki arachidowe...polega na tym, ze w gabinecie bedzie podjadala maslo orzechowe i ja beda obserwowac i w razie czego- ratowac 😞 okropnie to brzmi, ale ja i tak sie z domu nie moge ruszyc bez zastrzyku z adrenaliny , wiec wole wiedziec dokladnie na czym stoimy. Miejmy nadzieje, ze nic nie bedzie trzeba robic i tyle 😉 Ok, zmykam ogladac tv z mezusiem, niunia po przygodach zmeczona pochrapuje.
Do jutra mamuski!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamusie 🙂 zły humor też się do mnie wczoraj przyplatał moja dzidzia chyba chciała mnie pocieszyc i mnie zaczęła kopać 🙂 pomogło 🙂 Czy któraś z Was słyszała coś na temat tego ze gdy ktoś miał pierwsza cesarkę to będzie i druga ? Coś takiego wczoraj znajoma mi powiedziała nie wiem czy wierzyć bo pierwsze słyszę. Większość was zna płeć swojej dzidzi ja musze czekać. agadko- od 27 tyg może przeżyc bo wiele słyszałam o szczęśliwych zakończeniach tylko pewnie zależy od szpitala i podejścia lekarzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamuśki 😉 Wpadłam na chwilkę i zaraz lecę do mojej gin 🙂 i znów zobaczę moje maleństwo 🙂 Ciekawe czy potwierdzi się na 100% dziewczynka, ja jednak cały czas czuję, że może być jednak chłopiec... 4nula moja koleżanka miała pierwszą cesarkę a już drugi poród miała naturalny więc nie jest to regułą. Magdaluke super, że zostały Ci ubranka bo córci, ja niestety nie mam nic, wszystko wydawałam na bieżąco. Co do kolorów to moją córkę dużo ubierałam w różowy, niebieski i żółty. Ślicznie wyglądała w żółtym 😉 teraz tez takie kolorki preferuję. Zmykam już bo czas mnie goni 😜 Później się odezwę,papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie, nie mam co na siebie włożyć. Nawet te ciuchy które przed ciążą wydawały się na ala ciążowe ( pod biustem rozszerzane) nie wchodzą na mnie. Jak pożyczam od większej osoby ubrania to wyglądam jak strach na wróble, na ramionach zwisa, rękawy zwisają . Jak Wy sobie z tym radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny!
monia powodzenia i oczywiscie prosimy o relacje po 🙂
bisiu ja jak cos kupuje to patrze zeby sie mega rozciagalo tzn no bylo dosc elastyczne 🙂 np. mam tylko jedne spodnie z tym panelem na brzuch ale jakies to niewygodne ciagle spada chyba brzuch jeszcze za maly, wiec praktycznie leginsy tylko mam kilka takich dluzszych topow bawelnianych i w zaleznosci na gore jakis sweterek jeszcze albo zakiet. ostatnio polubilam tez bluzki z rekawem 3/4 bo mi ciagle goraco
a jeszcze to jak znalazlam to od razu Suuperbaba 😁 http://allegro.pl/pamiatka-chrztu-prezent-chrzest-narodziny-szatka-i2215451473.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z nudow wlazlam na allegro i patrze juz zaproszenia na chrzest i podziekowania dla gosci i znalazlam takie: http://allegro.pl/figurka-na-chrzciny-narodziny-chrzest-promocja-k3-i2256033214.html
i geba mi sie cieszy 🙂 pewnie jak juz blizej porodu bedzie i na 100% bede wiedziala co bedzie i ustalimy imie to sie nie powstrzymam i juz kupie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam trzy nowe mamusie. 😘

Tabelka u mnie też się zgadza 🙂 mam nadzieję, że rubrykę płeć w poniedziałek już też będę miała uzupełnioną 🥴 chyba, że znowu mi dziecko zawstydzą. A jutro mam wizytę u swojego gin i mam nadzieję, że z moją szyjką jest wszystko dobrze 🤨 wyniki i wszystko, wszystko! aż wam zazdroszczę jak patrze na tą tabelkę 😜

Gratuluję Helenki 🙂 wszystko będzie dobrze! Nie zamartwiaj się 😘
Wózek też extra 🙂 w moich rodzinnych stronach ktoś miał na sprzedaż za 850 zł tej samej firmy ale mi minął koło nosa 😠 nic dziwnego taka okazja ..

Co do wyprawki obiecałam sobie właśnie, że od poniedziałku zacznę jak już będę znała płeć 🙂 chociaż bardzo dużo ciuszków dostanę po rodzinie .. ale to same dziewczynki 😮 może jednak u mnie też Laura będzie? 😁 Oby zdrowe!

I już zapomniałam o czym jeszcze rozmawiałyście .. 🤨

Co do porodu z naszymi facetami .. byłam na początku na nie ale jak tak was dziewczyny poczytałam to chyba nie będzie litości .. 😁 chociaż mój od razu powiedział, że będzie przy mnie i nie ma innej możliwości nawet. Fajnie się nawet poczułam 🙂

Kurcze .. mi się jakieś tam rozstępy pokazują 😮 smaruję i oliwką i dodaje do kąpieli i mam jeszcze jakiś balsam ale nie pamiętam nazwy 🤨 wrrr..

Co do ubioru .. bo chodzę w leginsach zdecydowanie co by się nie dołować zbytnio 😜 jakieś sweterki i takie tam.. Obkupiłam się niedawno i się nawet humor przez to pojawił 🙂 i nawet już koszulę kupiłam do szpitala dla mam, szlafrok bo nie posiadałam ..

Dziecię mnie słabo kopie .. zmęczone pewnie a jak tak zaczepiam i zaczepiam 🥴 i kopnie tak sobie .. ale to pewnie znaczy \\\\\\\'odczep się mamo\\\\\\\' tak mi wczoraj facet powiedział 😠
I też bidulka jęczy .. och jaki on chory to go boli i to jeszcze .. 😮 faceci .. i powiedział, że dziecię pewnie dlatego nie kopie bo tatuś chory i to wyczuwa .. yhy jasne 😁

I już reszty nie pamiętam 🥴

Buziaki mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamitas,

Ja nadal słabo się czuję psychicznie i do tego jeszcze jakaś chora 🤢 Przed chwilą wylałam kawę na dywan czyli roztargnienia ciąg dalszy, ale już sobie wybaczam dzięki wam 🙂

Co do ubrań, to część już pożegnałam i nawet nie próbuję się w nie wbijać, ale jeszcze spora część szafy jest dobra, więc na razie nie szaleję, tylko widziałyście mój brzuch - nadal wygląda jakbym się przejadła.

Zostaję dziś w łóżku, biorę lapsa i może coś poskrobię pracki.
U mnie w tabelce się zgadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...