Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
4nula - zawsze beda telefony 🙂 Ja tez sama ciagle i non stop leze..to forum to zbawienie 🙂 Nie czuje sie tak samotna, zawsze ktos cos opowie, pokaze wyprawke itp itd..
Amelia - no maja dziewczyny racje..mam pechezr zdrowy, wyniki moczu git a silam co chwila 🙂 Zanim weszlam do gina to w ciagu 30 min zdazylam 3 razy siku byc:P ale tak jak Bisia mowi - ciezarnej nie odmowia, zatrzymuj busa:P Oby tylko chlodno tego dnia bylo, bo sie zameczysz:/
Gaja - cos w powietrzu, bo ja tez b.slabo sie czuje 😞 Kreci sie w glowie, slabo i niedobrze..lez dzis sobie plackiem i absolutnie nigdzie sie nie wybieraj sama!!!

Kurde...zgubilam aie co ktora pisala;/ O tych badania krwi to mowia, ze normy dla ciezarnych sa inne niz te podawane, wiec bez nerwow i pogadac z lekarzem. Tez mam podwyzszone leukocyty i te neofile czy jak im tam:P Glukozy Kobietki piekne macie! A mi lekarka kazala dopiero za 1,5-2tygodnie:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kobietki 🙂
Duuuuużo do nadrabiania mam widzę... Ale najpierw sie przywitam 😉 U nas wszystko w porządku. Michaśka kopie jak szalona i chyba znowu sporo urosła bo baaaardzo ją czuć 😉 Wczoraj byłam u kardiologa i wszystko ok, co dziwne okazało się, że wypadania płatka nie mam 😮 No ale to i lepiej nawet (tylko teraz znowu nie wiem skąd te omdlenia i męczenie się przed ciążą :P). A dzisiaj byłam na obciążeniu glukozą i po 2h (przy 75g) 124mg/dl czyli zdaje się norma 😁 Mogłam nawet ciut cytrynki wcisnąć :P Nie było nawet takie złe gdyby nie taki dziwny chemiczny posmak. I wciąż mam ochotę na słodkie mimo takiej rannej dawki 😉
No, to teraz do wieczora mam czytanie :P Miłego popołudnia mamuśki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula nie będziesz sama, ja mam termin na 27 sierpnia i w tabeli jestem ostatnia więc to pewnie ja najdłużej z nas sierpnióweczek będę czekać na mojego bobasa, no i tak ja Suuperbaba pisze są jeszcze telefony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja mam na 22.08 termin wg tabelki jestem przed ostatnia 🙂 choć lekarz ostatnio się śmiał że 4 dni wytrzymam dłużej i będę miała niezwykły prezent na urodziny 🙂
Dzięki dziewczyny za zaproszenia ja chciałam wysłać ale mi się coś blokuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tymi terminami bywa różnie i to tez duzo zależy od lekarzy. Niektórzy lekarze każą chodzic chodzic az samo przyjdzie inni sa zwolennikami wywoływania porodu jak jest choć troche po terminie.
Jestem pewna, że nasza tabelkowa kolejność będzie wymieszana, jedne później drugie wcześniej urodzą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do daty porodu to i tak pewnie będę pierwsza skoro mam mieć cesarkę już w połowie lipca :P
I macie rację, że to forum uzależnia, ja sobie nie wyobrażam jakbym przeżyła bez Was, umarła bym chyba z nudów siedząc całymi dniami sama :P

Może kiedyś się zgadamy w jakimś centralnym miejscu Polski na kawkę w realu, kto wie 😉

Nirmala mi się też wydaje, że Damianek urósł, zaczynają się bolesne kopniaki i przestawianie żeber... Teraz też szaleje w brzuszku 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala: super ze wszystko ok 🙂
gaja: moze i dzieciaczek dzisiaj ma slabszy dzien.. Nie marwt sie. I pojedz sobie dobrze i poloz sie na lewym boku to cosik moze podokazuje.
amelia: nio kurcze ja nie mam jakis specjalnych objawów chorego pecherza wiec bylam ostro zdziwiona. Nio i lux ze jzu mozna zazywac furaginum. Bo na poczatku zabaraniaja, a on rzeczywiscei dobrze dziala 🙂
Anula nic sie nie martw zycie nam tu pokaze kto i kiedy 🙂
Nio i kochane wlasnie machnelam obiadek 🙂 zupka pieczarkowa (ciut wykipialo jak skoczylam na chwile na kompa eheh) mlode ziemniaczki kapustaka mloda ze smietanka i dla mnie kefirek a dla pozostałych miesko 🙂
Tak sie szybko uwijalam w kuchni ze nawet moj kot byl przerazony i patrzyl zza rogu bo bal sie wejsc hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Faktycznie z tymi terminami różnie bywa nawet widzac po znajomych jedne rodza przed terminem drugie po terminie, zreszta mi lekarz odrazu powiedział abym się nie sugerowala terminem bo może być +/- 2 tygodnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze, tak mocno już czujecie.. a mój Julas normalnie jakiś spokojny.. już wolałabym żeby mi żebra przestawiał. przynajmniej byłabym spokojna.A on tak delikatniutko się rusza.. że ledwo co go czuć..;/
A podobno jest większy o tydzień..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kobietki - u mnie cesarka zaraz po skonczonym 37tyg..czyli tylko donosze by nie byl wczesniak i juz wyjmuja! Przy lozysku przodujacym to im dalej tym grozniej, bo ryzyko krwotokow..zatwm wyjmuja od razu jak sie da! No i oczywiscie od 34tyg w szpitalu pod obserwacja, bo w razie co podaja sterydy i tna szybciej:/ Oczywiscie ja takiego scenariusza nie przewiduje i Helenka wychodzi na poczatku sierpnia 🙂 Tak wiec zmienia sie Kobietki i tak jak mowi Bisia - jeszcze sie poprzestawia nam w tabelce!

No bez forum to byloby naprawde zle - kogo poradzic czy sie uspokoic czy zagadc? 🙂 Moze i kiedys ta kawka nam sie uda, jak bobasy troszke podrosna? 🙂
U nas upal..a ja znow placek w lozku:/ Kolejne pranie wstawione, a jeszcze minimum 6 przede mna..ja nie wiem skad to sie wzielo wszystko?! A w sumie jak wziac pod uwage jeszcze kocyki, pieluszki itp - to bedzie wiecej:/
Co do kopniakow - to juz dzis pisalam, ze Helenka dzis oszalala i kopie, przeciaga sie ciagle a ja wariuje juz..czuje, ze wielka bo mam te bole i kopy tez sporo ponad pepkiem! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę co szpital to obyczaj, w wielu szpitalach jak skierowanie jest na cc to dok w 38 tyg robią cięcie. W moich okolicach jest zwyczaj czekania ( może przez to było tyle przypadków zbyt późnego wyciągnięcia dzieciaczka który się udusił 😞 ) u nas bardzo często czekają, bo są zdania, że akcja porodowa jest zdrowa dla dziecka i dla jego uk. oddechowego i nie osłabia tak macicy. Mówimy zaufajmy lekarzom, ale jak widać co lekarz to inna idea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeżeli chodzi o terminy to na pewno się wymieszają w naszej tabelce 😉 Ja w pierwszej ciąży miałam termin z miesiączki na 31 grudnia a z usg na 24 grudnia a urodziłam 4 stycznia, więc ciut przenosiłam 🙂 Ale porodu nie miałam wywoływanego po prostu dostałam bóle i pojechałam a w szpitalu dostałam kroplówkę na przyspieszenie bo miałam słabe rozwarcie. Tak to prawda, że my to bez siebie nie potrafimy funkcjonować 😜 I dobrze!! Później będziemy pisały o naszych dzieciaczkach 😉 a i chciałam się pochwalić zdjęciami mojej córci z występów 🙂
[IMG]http://i45.tinypic.com/25ajc09.jpg[/IMG]
[IMG]http://i46.tinypic.com/qnpbao.jpg[/IMG]
[IMG]http://i47.tinypic.com/2hehgkk.jpg[/IMG]
[IMG]http://i47.tinypic.com/16anw4l.jpg[/IMG]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisiaku - bo jak zdrowa ciaza, a tylko mus cc przez jakas niegrozna "rzecz", to cesarke robia w 39tygodniu standardowo..tylko w niektorych przypadkach wyciagaja szybciej 🙂 Wiec mysle, ze u Ciebie bedzie tak standardowo..chyba ze lekarz Ci os powiedzial o 38tyg?
Mojej znajomej zrobili w 42tyg i prawie dziecko sie udusilo..bc:/ Co szpital to obyczaj..grunt to miwc zaufanego lekarza i jego sluchac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak, bardzo dumna z niej jestem 🙂 mam nadzieję, że wyrośnie na porządną kobietkę 🙂 Wiecie co myslę, że fajnie już będę miała z dziećmi, córcia juz duża to chociaż pobawi się ze swoim braciszkiem, trochę mi już pomoże, nawet dobrze, że taka róznica wieku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia corcia sliczna i jak wywija 😁 a synek tez juz duuuuuuuuuuzy!
o z glukozy to naprawde macie super wyniki, u mnie bylo przy 75g po 2h 116
Gaja nie martw sie tylko dobrze swojego brzuszka "posluchaj" a Antek napewno cos puknie 🙂
i dalej nie wiem co...
a Magdad tez musze sukienki szukac bo wczoraj nas kolezanka jednak na czerwiec na wesele zaprosila, fajnie tylko w co ja wlaze?!
dobra spadam obiad konczyc u mnie dzis skromnie tylko suche mielone tzn bez sosu z buraczkami i mlodymi ziemniakami
buzka!
a i widzialam dzis malenstwo z 2 maja, mojej ksiegowej. Mateuszek jest slodki!!!!!!!!!!!!!!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...