Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Magdaluke lekarka powiedziała, że teraz nie jest w stanie stwierdzić co to jest dokładnie, bo na USG tego nie widać, ale może to być też refluks właśnie. Mówiła, że operacja w ostateczności, a teraz obserwacja i badania malucha po porodzie i leki...

bisia franek śliczny chłopaczek 🙂 szkoda, że nam się Damianek rączką zasłaniał na 3D 😉 ale i tak widać buziaczka, u nas to koszt 200zł więc się raz poświęciliśmy na taką wizytę, i tak teraz będziemy bulić koło 300zł miesięcznie na wizyty i badania...

Moja siostra za kilka dni ma termin, boi się porodu... Gdybym miała rodzić naturalnie to bardziej bym się bała... Zwłaszcza, że w PL tak kombinują z tym znieczuleniem i nie chcą dawać :/

Kumpela mi opowiadała, że jej znajoma miała tak, że lekarz nie chciał dać znieczulenia mimo, że się darła (on nie widział wskazań) i położna powiedziała, ze albo on daje albo ona, i jak nie da to ona go pozwie o niedopełnienie obowiązków... Kłuciła się z nim ale w końcu dał...

Dziewczyny jutro Światowy Dzień Seksu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Strzauka, co Ty nie powiesz, swiatowy dzien seksu! 😁 😉 ☺️:woohoo
Na pocieszenie CI powiem, ze jesli to ten reflux, to nie takie straszne. U mojej malej wykryli, bo miala zapalenie drog moczowych i nerek...i dlatego. Samo badanie nieprzyjemne, bo dziecku zakladaja cewnik, wpuszczaja barwnik i obserwuja pod rtg, i na tej podstawie okreslaja stopien tego refluxu. U chlopcow jest ponoc latwiej z refluxem z racji tego, ze ciezej o zakazenie ( bo siusiak ). Wyrasta sie z tego w wiekszosci i po sprawie. A mi powiedzieli, ze drugie dziecko ma 50 % szans, ze tez bedzie mialo 😠 zapomnialam o tym calkowicie, teraz to do mnie dotarlo...
A Damianki to fajne chlopaki, wiec na stowe jest wszystko ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strzauka będzie dobrze zobaczysz

Magdalu
ke racja że z dziewczynkami troche trudniej moja Nadia miała ciągle bakterie w moczu jak tylko zrobiła kupke taka wodnista która rozesżła sie po całym pampersie to od razu bakterie miała a to się wiążę z wysoką temperatura;/

Bisia
a ty tak cąłkiem powaznie z tą policja??

Superbabo no i wizyta Cię uspokoiła, ale jak sama mówisz pewnie tylko an kilka dni

i faktycznie juz lipcowe dzieci się rodza no to już niedługo nasza kolej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia- ale śliczniiusia buziuńka 😉 mój tylko profil pokazał a potem się łapkami zasłonił..
strzauka- ja też słyszałam że nie chcą dawać znieczuleń.. moja kuzynka się tez darła.. i nie dostała.
Światowy dzień seksu? 😁 😁 taakkkk???? ale jak się już szyjka nie skraca to możnaaaaa..?? 😁
hehe
kurcze, spać nie moge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha raczej bym wyszła z tego szpitala a nie zadz po policję, ale wiecie kobiecie w czasie porodu wszystko wolno. U ns była taka sytuacja 3 lata temu, że kobieta po bardzo ciężkim porodzie gdy na chwile zostawili ją samą wzięła nożyczki chirurgiczne i poleciała za lekarzem by je wbić w plecy jemu, ale na szczęście tego lekarza przed samym zamachnięciem straciła przytomność. Jak ją przywrócili do świadomości to nic nie pamiętała.
Znam tą historię dla tego, że znajoma jest położną, ale widać jaki może być szok po porodowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisku - Ty dzis traumatycznymi historiami rzucasz z rekawa:P Ale fakt, ze w szoku po porodzie, zmeczeniu i bolu mozna rozne rzeczy odwalic:/ Ja to sie boje depresji poporodowej...
Maiha - jak z wozkiem? 🙂

A ta lipcowka to jakis traumatyczny porod miala..masakra:/ A pojechala tylko kontrolnie do lekarza i od razu szpital i porod..to pewnie flatego karza nam juz co 2tyg max wpadac z wizyta! Moze lepiej..ja next badanie za 2tyg wlasnie 🙂
Ja taka ociezala jestem, z brzuchem ciezko i duszno..a mnie tu oczywiscie dobijaja, ze beben jeszcze duzo urosnie! Oby nie za wielki, bo mnie przeciazy:P
Spac mi sie nie chce:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia ślicznego masz synka 🙂 a te Twoje historie to jak z filmu.

Suuperbaba dobrze że z Wami wszystko oki i przynajmniej na jakiś czas ginka Cie uspokoiła.

Maiha i jak poszła sprzedaż wózka?

4nula ja tylko farbowałam włosy więc wyłącznie kolor się zmienił (są ciemniejsze, nawet się zastanawiałam czy nie za ciemne, ale mi się podoba) a fryzura jest taka sama ale i tak czuję się lepiej bo odrosty mnie już wkurzały.
Magdad wkleję jakieś fotki po weekendzie bo teraz nie mam jak.

Magdaluke to poszalałaś z tymi porządkami, możliwe że to jest ta rwa albo po prostu mały uciska na jakiś nerw. Ja dziś poszalałam z praniem ręcznym i potem przez pół dnia czułam ból na dole brzucha aż sama na siebie byłam zła no ale nic samo się nie zrobi i czasem jak wpadnę w wir porządków to nie umiem przestać a potem zazwyczaj odczuwam jakieś dolegliwości.

Miłych snów Brzuszki. Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja też strzaueczko nie mogę spać 😞
Chciałabym się Wam wygadać, nie pomyślcie źle o mnie, że robię wielkie halo z mało znaczącej sprawy. Ja naprawdę bardzo boję się tej pępowiny na szyi. Jak wczoraj szłam do lekarza to z myślą "tylko by mnie w szpitalu nie zamknął" "tylko to tylko tam to" a dziś mnie to już nie obchodzi. Chicałabym coś zrobić, jakby lekarz kazał mi wisieć na wieszaku to bym wisiała do końca ciąży. Wszystko bym zrobiła by uratować życie mojego dziecka 😞 a teraz jestem bezradna, muszę żyć ze świadomością, że w każdym momencie/z każdym ruchem synka on może zrobić sobie krzywdę.
Wieczorem doszła do mnie myśl, że Franuś nie koniecznie może być jeszcze nasz. Wiem, że nie powinnam tak mówić, ale te myśli to chyba ochrona mnie samej przed życiem. Ja już jedną śmierć dziecka przeżyłam, choć dziecko było bardzo malutkie, ale to było już moje kochane dzieciątko, część mnie którą już nigdy nie odzyskam. Nie ma we mnie paniki, jest tylko smutek, że muszę czekać, że muszę godzić się z losem. Mówi się, że wiele kobiet nawet nie jest świadomych, że ich dzieci mają pępowine na szyi, ale ja już mam tą świadomośc, ja już wiem. To tak jakby przez 9 tyg do porodu, każdego dnia myśleć o śmierci.
Miałam w czerwcu robić wielkie zakupy wyprawkowe. Teraz już mi nie zależy, byle tylko Franuś urodził się żywy
Boję się 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia wiem ze jest Ci ciezko,ale zabraniam Ci tak myslec!! Nie mozesz!!! Wszystko bedzie dobrze!!! To moze blahe slowa,ale naprawde tak bedzie. Moj brat tez mial pepowine w okol szyji juz nawet przyrosnieta skora i jak sie urodzil ( jest wczesniakiem ) to lekarze dawali mu gora miediac zycia ... W tej cgwili moj brat ma 36 lat i ma sie swietnie! 😉 jest zdrowym silnym facetem i czynnie uprawia sport. A nadmienie jezzcze ze w 75 roku medycyna nie byla tak rozwinieta jakteraz. Takze Bisienko spokojnie, wszystko bedzie dobrze. Po to jest forum zeby sie wygadac 😉 Jak nie przestaniesz byc smutna to tam do Ciebie przyjade i klapsa dostaniesz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry! 🙂

Bisia nie zamartwiaj się tak, zobaczysz wszystko będzie dobrze i Franuś urodzi się zdrowiutki i tak masz myśleć a nie przyciągać czarne scenariusze. Ja wiem że łatwo się mówi bo każdą z nas czasem nachodzą złe myśli ale trzeba je odganiać bo powariujemy i tym zamartwianiem tylko szkodzimy naszym bobasom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękuje dziewczyny za otuchę, im człowiek dłużej żyje tym doświadcza wrażenia, że coś czego człowiek bał się w przeszłości to pikuś w porównaniu do tego czego boi się dziś. Dziś mogą mi nogę uciąć żywcem by tylko Frankowi było dobrze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia musi byc dobrze! Tak naprawde nie wiemy ile razy dzieciaczek zakrecil sie wokol pepowiny. Mi na Usg tez pokazywal peopwinke ze blisko szyjki. A przeciez duzo kobitek ma te 3 przepisowe Usg w czasie ciazy i takixh rzeczy przed porodem nie zobacza. Franus kopie szalencza wiec sie nie martw. Ajj a jak mialam usg w poneidzialek u swojego co pokazywal pepowinke a w srode na klinice to tam nawet o tym neipisneli tylko powiedzieli ze wszystko oK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia - alez jestem wsciekla ma tego Twojego lekarza! Przywalilsbym mu normalnie...po cholere Ci o tym mowil, jak sam gadal ze to czeste i sie o tym kobietom nie wspomina by nerwow nie powodowac!:/ Zwlaszcza takim babkom, jak my!!!! Uspokoj mi sie tam! Magdad chyba dobrze posala wczoraj, ze ta pepowina to jest grozna przy porodzie naturalnym, bo wychodzac przez kanal rodny moze sie udusic. Sam z siebie pepowinki na szyji nie zacisnie!!!! Dzieci czesto sie nia bawia i okrecaja i o tym duuuzo czytalam 🙂 Ale sil na zaciskanie jej nie maja 🙂 Ty masz cc to jak rozetna i bedzie wokol szyjki to rozplacza i dopiero wyjma..sa nawet takie filmiki, gdzie widac cos takiego. Spokojnie, bo zwariujesz Mala...Franek tez nie kreci Ci sie bardzo, bo glowka w dol siedzi, wiec tez sie nie zawinie sam z siebie..no i kopie szaleniec 🙂 Zerkaj sobie dalej na ruchy i tym sie uspokajaj:* Juz Ci mowilam, ze jesli byloby to grozne i lekarz sie martwil, to bys lezala pod ktg do konca ciazy w szpitalu..wiec ciii:* Trzeba sobie to logicznie Bisiaku wytlumaczyc..znam Cie i wiem, ze my panikary, ale czasem trzeba trzezwo spojrzec na sytuacje 🙂 Ja tak walcze z tym lozyskoem przodujacym, bo jakbys poczytala duuuzooo to tez tylko ryczec, bo to niebezpieczne dla mamy i dzidzi! A ja jakos dycham i staram sie myslec logicznie! Tak wiec: poleguj z ksiazka, magisterka, ogladaj cos...:*

Ja sie wlasnie obudzilam, bo zaraz wpada ludek z banku od kupcow by wycenic mieszkanie..trzeba sie ogarnac! Brzucho boli dalej, ale juz spokojna jestem ze widac taka moja uroda..ze ja mala i drobna i bolec musi 🙂 Maz potem do pracy, a ja sama a potem mama Miska wpadnie 🙂 Moze dzien jakos zleeeeci!Od jutra mam mecze, wiec dam jakos rade:P W Wawie dzis ponoc pustki na ulicach...tylko kibice na piechotke lataja 🙂

A tak w ogole po tym wczorajszym porodzie lipcowki, to mysle ze pomysl wymiany telefonow/kontakto byl i jest super, bo w razie co inne sie nie denerwuja o nad 🙂 W koncu ona poszla tylko na kontrole do gina...a poszla rodzic! Wiec kobietki well done..a te co tego nie zrobily zapraszam do przemyslenia 🙂 Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbabeczko bo u mnei to tak ze jak leze to duszno. Nio a jak chodze to znosnie. Wczoraj na piewrszych zajeciach w szkole rodzenia uczylismy sie oddychac przeponowo zeby lepiej dotleniac maluszka. Nio i jak leze to probuje przeponowo, nio i ciut lepiej a maly wtedy wierzga od razu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane,
Bisia- to wcale nie jest dziwne ze tak myślisz.. po prostu swoje przeszłaś, teraz masz traume ale wszystko będzie dobrze.. uwierz w to !
A mnie coś biodra bolały wczoraj.. jakbym miała skurcz bioder..okropne uczucie.
superbabo- czasem mam bardzo spłycony oddech, wszystko przez ucisk na przepone chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny wlasnie wstalysmy hehe w zasadzie tylko ja bo sarah jeszcze sie nie rusza pobudzam ja snaidankiem i herbatka w lozeczku hehe

co do pepowiny na szyji to dosc czeste wbrew pozorom a pepowina jest na tyle dluga ze jesli jest tylko obwinieta raz to w chwili wyjscia glowki oni ja sciagaja szybko i jest ok ja ogladam ta porodowke (one born every minute) to czesto sie zdarza ze dzieciaki obwiniete pepowina

wczoraj na tlc leciala wlasnie porodowka ale z ameryki i tam dwoje dzieci jedno mialo 4,4kg :O a drugie 2,2 🙂 heh dwa razy wieksze!

a co do mamy na lipiec to musze powiedziec ze one juz spokojnie moga rodzic dzieciaki za juz rozwiniete ale sierpniowki niech jeszcze przynajmniej miesiac czekaja :P zreszta wskazuje na to waga tej malutkiej 2,5 chyba?! to tyle mial oscar w 42tygodniu ciazy heh wiec byla juz raczej gotowa do wyjscia

bisia zgadzam sie to jest normalne ze panikujesz po wczesniejszych przezyciach ja wczoraj jak oglaldalam ten program to sobie tak pomyslalam ze ku*** znow przez ten stres porodowy musze przechodzic ostatnio bylam taka szczesliwa ze bylo juz po i mialam przy sobie zdrowego syneczka a tu dupaaaaa i znow stres od poczatku
teraz skupiajmy sie na krzyzowaniu nog niech siedza przynajmniej do lipca w srodku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia tez cos takiego slyszalam ze proces silnego rozwoju pluc w 7 miesiacu sie nei rozpoczal i wtedy wszytsko idzie w inkubatorze a w 8 jest przerwane i konczone w inkubatorze. Ale tak naprawde to ciezko powiedziec i chyba jest tak ze im dluzej tym dla dzieciaczko ogolnie lepiej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...