Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
hej 🙂

4nula nie martw się na zapas, jeśłi lekarze nie mówią nic o wadze dziecka to widocznie ejst prawidłowa a po za tym w 33 tc 3,500 kg dziecko to chyba sporo-tu bym sie bardziej martiwła że aż takie duże moja córka miała przy urodzeniu 2830, a tej pani zostało od 5 do 7 tygodni ciaży jeszcze wiec dziecko pewnie bedzie miało sporo ponad 4 kg 😮
trzym się nam dzielnie 🙂 ale dasz rade lepiej ze zostajesz pod dobrą opieką niz miałabyś sie zamartwiać w domu

dodi szafa super, Ada ma sporo miejsca na ubranka 🙂 tera ztylko trzeba ją wyupełnic 🙂

Superbabo informuj nas na bieząco co i jak w spzitalu ale musi być dobrze nie ma innej możłiwości 🙂

Magdaluke ja tez mam trochę normę glukozy przekroczoną bo norma do 140 a ja miałąm 147 ale to z palca krew pobrana a aona zawsez wyzsa niz z żyły, trzymam kciuki żbey ejdnak cukier teraz wyszedł w normie bo w innym razie będzie konieczna dieta a to ciężko dla kobiety w ciaży unikac cukru 🤢

czarnyloczku wreszcie l4 🙂 wypocnzij na nim porządnie 🙂

no tak żłobki przedszkola to wydatek choć państwowe przedszkole to tanie jest bo od 8 do 13 za darmo a za nastepną godzine to 30zł/na miesiąc no i koszt wyżywienia ale to i takz amyka się w kwocie 200zł jesli dziekco ma być od 8 do 15, ja aktualnie ejstem bezrobotna(fatalnie to brzmi) ale od września szukam pracy a dzieciaczki bedą z moja mamą

Dominika możmey się umówic kiedyś na jakąś kawke 🙂 w końcu mieszkamy w tej samej miejscowości 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
a co do skurczów bo chyba amelia pisała że je ma to ja tez je mam tzn ciągle twardnieje mi brzuch mówiłam lekarzowi że tak mam ale ze to chyba te skurcze przygotowawcze sa ale on przepisał mi magnez 500mg 2x1 tabletke dziennie bo te skurcze jesli sa zbyt czeste sa niebezpieczne

a tak z innej beczki liczycie już ruchy dziecka?? gdzieś wycxzytałam że powinno sie już powoli je liczyć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maiha też czytałam, że powinno się pilnować regularności ruchów, ale chyba jakoś od 30tc.

4nula wagą się nie martw jeśli lekarze nic nie mówią, ja jestem zła na siebie, że nie zapytałam o wagę 😠

Dziewczyny w szpitalu wiedzą, co robią, trzeba zaufać specjalistom. Ja zamiast dbać o ciążę, to się zamartwiam teraz egzaminami, które mnie czekają w weekend 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maiha- no mnie twardniał brzuch ale dostałam fenoterol i od tamtej pory mam mięciutki i też biorę magnez
Superbabo- to Ty masz kochana dłuższą tą szyjkę od mojej.. będziemy trzymac za Ciebie kciuki, jak będziesz w tym szpitalu.. daj znać co i jak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry mamuśki 🙂
4nula trzymaj się dzielnie 😘 A masa ciała 3,5 kg w 33 tygodniu to raczej przerażająca 😮
Maiha ja ostatnio pytalam gina o to liczenie ruchów od kiedy i ile ma być a on stwierdził, że nie ma co liczyć bo kobieta w ciąży tak się wsłuchuje w swój organizm, że zaraz wychwyci jak coś jest nie tak a dziecku nie można nakazać żeby się ruszał wtedy i wtedy określoną ilość razy bo czasami sobie pośpi a czasami mu się zwyczajnie nie chce... Więc nie wiem jak to jest... Ja na razie nie liczę bo Michaśka ciągle się wierci, zastanawiam się czy ona w ogóle kiedyś śpi... Dziecko z adhd chyba będę miała 😉
Dodi nie zamartwiaj się - co ma być to będzie a będzie na pewno dobrze bo wszystkie będziemy trzymać za Ciebie kciuki 🙂
Aha... i ktoś ostatnio pisał, że te skurcze Hicksa nie bolą a ja właśnie przeczytalam w kalendarzu ciąży na mamazone.pl coś takiego: "Możesz coraz częściej odczuwać tzw. skurcze przepowiadające (Braxtona-Hicksa). Przypominają one ból miesiączkowy, ale są nieco mocniejsze. Przygotowują macicę do porodu. Ulgę przyniesie zmiana pozycji ciała, krótka ciepła kąpiel lub zażycie środka rozkurczowego (np. Nospa)." I znowu zdurniałam 🤢 To boli to to czy nie boli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia11111 napisał(a):
Dodi - jestem w podobnej sytuacji.. tylko ciągle mówie sobie że z ciążą wszystko jest okey 🙂)) i że MUSI być.. a egzaminy mnie czekają już od przyszłego weekendu.. i będą trwać do 24 czerwca!;/

A to za Ciebie Amelia też będziemy trzymać kciukasy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmala- z informacji które ja posiadam, to nie bolą.. tylko spinają brzuch .. a co do tych portali, kalendarzy..to lepiej się nimi zbytnio nie sugerować.. bo wypisują tam różne niezgodności.. Najlepsza albo sprawdzona książka albo informacje bezpośrednio od lekarza..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jej dziewczyny skad Wy macie tyle sily egzaminy,praca,remonty... Macie czas odpocząć ? Cale szczescie ze większośc z Was dobrze znosi ciąże.
A co się dzieje z bisia ? Bo z tego co pamiętam to ostatnio też nie najlepiej się czuła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! :P (wiem, że nie tęskniłyście, ale i tak się odezwę ;p)
Nie odzywałam się, bo w długi weekend i po, bo ciężko było mi się zebrać... każdy dzień potęgował zaległości. ;] )
U mnie wszystko ok. Test obciążenia glukozą 50g wyszedł pozytywnie, tak więc nie mam podejrzenia cukrzycy. 🙂 Wczoraj byłam u giny. Jak sama stwierdziła wszystko wygląda super. Mała waży już 1200g. 🙂 Więc jestem bardzo zadowolona. Tak się złożyło, że w ubiegły weekend w Krakowie niedaleko mnie były targi Mother & Baby dla przyszłych rodziców i nie tylko. Było na nich bardzo dużo fajnych rzeczy: darmowe usg 4D, wszystkie produkty o 40% taniej, konsultacje z lekarzami, położnymi.. itd. Ja niczego nie kupiłam, bo dostałam sporo prezentów. 🙂 I to chyba tyle z ważniejszych rzeczy. 🙂
Mam nadzieję, że wy też się w "miarę" dobrze czujecie ! 🙂 Wybaczcie, że nie mam siły nadrabiać wszystkich zaległości. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiecie co? Nie wiem co mnie napadło, ale stwierdziłam, że przejrzę sobie książkę Operacje ginekologiczne, a tam o wadach wrodzonych, przedwczesnych porodach, komplikacjach przy porodzie... No i się poschizowałam, że coś takiego może mnie spotkać 🤢 Nie wiem skąd ja mam pomysły żeby takie rzeczy w ciąży oglądać 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmalka - ja mam to samo..tez czytam rozne rzeczy i sie schizujd niepotrzebnie:/
Baby-love - a widzisz..nie cyztalas to nie wiesz ze jakis czas temu martwilam sie o Ciebie, ze sie nie pokazujesz! U nas roznie...ale w wiekszosci ok! 4nula w szpitalu na sterydach bo szyjka sie sjraca, ja jutro szpital i sterydy bo przodujace lozysko, Bidia tez srednio sie czuje...tak po krotce info o tych ciezej przechodzacych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love napisał(a):
Nirmala - do kosza proszę wyrzucić takie lektury ! :P trzeba myśleć pozytywnie, bo na prawdę można zwariować od nawału takich informacji. A jak tam u Twojej córeczki? zdrowo rośnie? 🙂

Dostałam tę książkę na jakiejś konferencji i miałam ją sprzedać, a teraz żałuję, że jeszcze tego nie zrobiłam 😉 Ale już do niej nie zajrzę.
A córeczkę idziemy w poniedziałek podejrzeć, ale po tym jak czasami daje mamusi popalić wnioskuję, że rośnie i ma sporo siły. Twoja córa też już widzę duża panna 😉 Super, że wszystko u Was 2 w porządku. A takie targi fajne są. My teraz w sobotę idziemy na jakieś spotkanie z cyklu Mamo nadchodzę. Posłuchamy co ciekawego powiedzą i pozbieramy może jakieś gadżety :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba - tak też myślałam, że się martwiłaś.. 😉 Tak, więc postanowiłam napisać. 🙂 Chociaż pamiętaj, że jakby było coś nie tak to tym bardziej dałabym znać. 🙂
Nirmala - no targi fajna sprawa. Tym bardziej, że USG 4D było darmowe, ale ja nie zdąrzyłam się na nie załapać, bo już przed rozpoczęciem targów lista chętnych była pełna. 🙂 Oprócz tego poznałam fajną młodą położną nie powiązaną z żadnymi szpitalami, która ma swoją szkołę rodzenia. Udzieli mi obiektywnych informacji o tym jak naprawdę jest w każdej z krakowskich porodówek i pomoże podjąć decyzję, w którym rodzić, bo samej ciężko byłoby mi się zdecydować. :P
A co do małej to rośnie duża i kopie jak szalona. :P Ona rośnie, a ja nie. :P Na targach jak zapytałam o kremy na rozstępy, bo były też i takie stoiska, kobieta powiedziała mi, że to dopiero od 4 miesiąca można stosować, więc muszę jeszcze poczekać. :P a ja na to: \"Kobieto, ja już 7 miesiąc zaczynam ! \" Tak, więc jeszcze bardziej cieszę się, że tak dobrze się 3mam. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Baby-love - no dawaj czasem znac! Ja nawet ze szpitala bede skrobac! U mnie z wygladem tez calkiem ok, bo tylko cycki i brzuch urosly 🙂 A w sumie od wagi sprzed ciazy przytylam z 2-2,5kg..ale Helenka rosnie, badania krwi ok wiec jest dobrze! Gdyby jeszcze nie te bole i lozysko i zaslabniecia..ech:/

Robie sobie wlasnie liste do szpitala, bo inaczej polowy zapomne! Norma u mnie..i powiem Wam, ze juz mam wparawy bo ze 4razy lezalam w sumie..i czy idziesz na 3 dni czy na 2tygodnie, to bierzesz to samo! Tylko ilosc ciuchow i gaci sie zmienia..a tak cala masa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka, ELla mi wlasnie skasowala posta 😠
Ja probowalam sie doliczyc swoich kg i po przeliczeniach wychodzi okolo 5 do 6 kg , wiec ok i lekarz zadowolony.
Nirmala, wczoraj wlasnie rozmawialam na wizycie oi skurczach, skurcze Braxtona owszem, moga byc niekomfortowe, spinajace ale nie powinne bolec, jesli zas skurcze bola, to nie mozna olac sparwy. wg mojego lekarza- 5 bolacych w ciagu godziny i niezwlocznie na ostry dyzur. Ale miejmy nadzieje, ze takiscenariusz sie nie sprawdzi 🥴
A przerazajace ksiazki zostaw w spokoju :-). Ja kiedys tak robilam, a teraz trzymam sie z daleka...bo tylko nerwy. WIadomo.
CO doloiczenia ruchow, to tez dopytalam. Odp: trzeba mniej wiecej nie mniej niz 10 ruchow dziennie spokojnie odczuwac, tak wiecie, chodzac itp. A jesli chcemy sprawdzic, to zjesc cos, najelpiej slodkiego, polozyc sie i zliczyc 10 ruchow w ciagu godziny ( albo dwoch, kurde nie pamietam :angry 🙂. No ale to tak mniej wiecej.
Z ta cukrzyca, to zaskoczenie zycia jak dla mnie. W pierwszej ciazy nic, ksiazkowo, teraz pierwszy test tez swietnie a przy drugim taka "niespodzianka". No ale moze sie okaze, ze jednak ok... 🤢
4nula, trzymaj sie dzielnie! Myslami z Toba 😘
Superbaba, no gacie musza byc 😁 szybciutko CI minie kochana, moze kogos fajnego znowu poznasz gadulo i bedzie mniej stresowo. Jutro idziesz?
Mi sie przypomnialo, ze z Ella w ciazy tez na targi jezdzilam. W ogole caly "zestaw" przygotowan ciazowych byl, a teraz.. 😜 wydaje mi sie , ze wszystko wiem, a na pewno tak nie jest i sie boje, ze za to zaplace...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Babeczko - dobrze, że idziesz teraz to tego szpitala nie będziemy się martwił o Ciebie aż tak.. I dobrze, że nie będziesz odcięta od świata 🙂 będziemy na bieżąco co i jak ..

Jeny .. też bym chciała takie targi aż wam zazdroszczę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka - a Ty kiedy masz kolejna wizyte? Zeby Ci ktos przez usg sprawdzil ta szyjke..bo pocytalam na necie no ite 2cm tonie za duzo:/ I tak mysle o Tobie noo...

Gadalam dzis z lekarka..beda 3 zastrzyki na dzien..dupa mi odpadnie chyba:/ A w ogole co cos czuje, ze bede ryczec:/ Znow byly ludki ogladac mieszkanie..ktos tam jest zainteresowany, kwestia ceny..a nam kredyt wzrosl bo franek poszybowal w gore i troche ciezko nam dpuszczac z ceny:/ Zobaczymy co i jak 🙂
4nula dzis zostala w szpitalu, a jutro moze wyjdzie..a jak nie to bedziemy slac sobie fluidy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
mialam dzis wizyte u ginki na nfz no i kurde nic nie wiem 😞 no slyszalam tylko serduszko i ok wszystko a i probke pobrala na stan czystosci pochwy 10 min wszystko trwalo 😠
cisnienie mialam wysokie bo 140/75 ale pewnie przez to ze sie spieszylam i od razu na badanie, nastepnym razem troche posiedze a i przez ostatnie 3 tygodnie przytylam 400g ja nie wiem jak ja tyje... w sumie mam troche ponad 5kg na plusie
ciekawe ile juz Iza ma... ale z tym 3,5kg w 33 tygoniu to naprawde duuuzo
oczywiscie nie pamietam co komu mialam naskrobac - norma!
a Gaja mi przyszla ta sukienka z allegro i fajna jest 🙂 material nie przeswituje jest mieciutki i nawet jak mi duuuzo brzuszek urosnie to bedzie ok i mezowi sie podoba wiec git
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!

D-brycz to super że sukienka fajna więc już masz kreacje na wesele 🙂

Ja już u siebie w domku ale dziś od samego rana miałam nerwowy dzień i coś się nie bardzo czuje i jeszcze brzuch na dole zaczął mnie boleć 😞

No i znów zapomniałam co miałam napisać 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Strasznie pozno..to Ty raz na miesiac chodzisz?:/Moze poszlabys gdzie priv dla spokoju? NO ale nir zmuszam..martwie sie tylko o Ciebie!

Ja dzis jakos ciezko oddycham, jakbym miala mega ciezar na sercu..az dusi:/Moze pogoda cholerba..i stres pewnie tez troszke:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...