Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dodi mnie też często boli dół brzucha, ale ja się juz przekonałam, że mój ból nic za sobą nie niesie. Jak zacznie byc jeszcze silniejszy i będziesz czuła sie niepewnie to może jedz do szpitala zrobią Ci przynajmniej ktg. Uważam jednak, że to jest ból z powodu noszenia dziecka, czasem może tak zareagować nasze ciało, jest przeciążone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, my już po wizycie 🙂

z dzisiejszej wizyty powiem Wam nowość: nasz synek znów sobie zakpił z rodziców i obrócił się główką w dół 🤪 🤪 🤪 ginka w szoku totalnym, my też 🙂 nie mamy pojęcia jak on to zrobił, ze taki duży a się przekręcił 🙂 teraz mało urósł i ma ok 2500-2600g więc do porodu pewnie 3000 nie przekroczy, ale zobaczymy 🙂 w związku z tym, ze ułożenie nie jest już pośladkowe to data porodu staje pod znakiem zapytania - zadzwonimy jutro do szpitala i spytamy czy jak ułożenie sie zmieniło to nie chcą opóźnić porodu 🙂 bo lekarz powiedział, że przez ułożenie pośladkowe tak szybko, więc może teraz zechcą jednak inny termin - w każdym razie wolimy ich poinformować, że ułożenie sie zmieniło 🙂 a i nereczka troszkę zmalała i znów ma 0,7 czyli na granicy, ale tak czy siak mają zrobić USG po porodzie.

Powiedzieliśmy gince że wybraliśmy szpital w Międzyrzeczu, w sumie okazało się, ze ona od 27go idzie na urlop, więc jakbym miała rodzić w terminie to nawet by jej nie było... to tylko utwierdziło nas w poprawności wyboru 🙂

I wiecie co? to była już ostatnia wizyta 😲 jak to szybko zleciało... oczywiscie kazała wysłać sms po porodzie 😉 pobrała GBSa ale to już tylko mąż we wtorek ma podlecieć po wynik a mi życzyła udanego porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale wieści i dla tego czułaś te walenie w pęcherz i pulsowanie- my to z superbabeczka mamy od 20 tyg, już się nastawiłaś na konkretny termin a tu znów zmiana. To można pomysleć, że jak później to tym lepiej dla synka 🙂
ale dalej cc?
a włąsnie czemu wszyscy nasi lekarze wyjeżdzają akurat kiedy my mamy rodzić? Dziwne i złośliwe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej babeczki 🙂

strzauka no to Damanian to mały akrobata 🙂 ale dobrze że sie ułozył prawidłowo dla niego to lepsza pozycja 🙂 daj nam znac co lekarz powiedział czy data zostaje za 10 dni czy czekacie jeszcze kilka dni dłużej 🙂

Dodi ból brzucha chyba każda to teraz przerabia ja tez czuje się fatalanie brzuch boli i stawia sie do tego Adas tak mało się dziś rusza że az mnie to denerwuje i stresuje że znów na końcówce mam stresy przez moja wade macicy, chciałabym jescze tak do przysżłego tygodnia byc 2 w 1, ale cos mam takie głupie przecucie że Adas się urodzi w przyszłym tygodniu 🥴

ja kłade się spać bo źle się czuje miłej nocy dziewczyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Się napisałam i w chwili wysyłania rozłączyło mi internet 😠 Grrrrr....
Dzięki, że cieszycie się razem z nami z nagrody 😁 A z teściami bez zmian... Szkoda słów... Ja też czytałam, że taki bliski i częsty kontakt z rodzicami dla maluszka jest niezbędny i niezastąpiony. U nas nawet położna mówiła, że ją to trzęsie jak wchodzi na salę a tam maleństwo leży w tym plastikowym łóżeczku zamiast z mamą a mama zajmuje się komóreczką albo gazetką 😉 A co do chińszczyzny też lubię 😉
Dodi połóż się kobitko i nie stresuj się tak. Pewnie obciążony brzucho. Mnie najczęściej boli na dole rano po wstaniu, chyba dlatego, że wszystkie narządy i Michasia wracają do pozycji pionowej i jest nacisk.
Strzauka bardzo się cieszę, że z nereczką Damianka lepiej i na pewno po porodzie będzie wszystko w normie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pierwsze 4 kółka mojej córuni 😉
[IMG]http://i47.tinypic.com/34fcup4.jpg[/IMG]
[IMG]http://i47.tinypic.com/14o93eh.jpg[/IMG]

A tak wygląda z wpiętym fotelikiem (nawet Lusia się na fotkę załapała :P)
[IMG]http://i47.tinypic.com/174j6t.jpg[/IMG]

Jakoś tak tylko wyszło, że wersji spacerowej nie zrobiłam foty :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny, czy mialyscie badz macie problemy z siedzeniem i chodzeniem w ciazy? Mi zostalo jeszcze ok 5 tygodni do porodu, a od dwoch dni mam problem z siedzeniem, bo straszny mam ucisk na zebra i boli mnie dol brzucha. Po za tym jak duzo chodze strasznie boli mnie w okolicy krocza, tak jakbym miala zakwasy. Nie wiem czy mam z tym isc do lekarza, bo jak ostatnio wspomnialam o bolu krocza to moj lekarz powiedzial, ze to normalne.
Czasami mam problemy z podniesieniem sie, maz musi mnie podniesc, a o schylaniu sie nie wspomne.
To moja pierwsza ciaza, wiec za duzo nie wiem, a nikt ze znajomych nie mial takich dolegliwosci. Dodam jeszcze, ze do 33 tygodnia przytylam 8 kg, czyli chyba nieduzo 🙂
I co najgorsze upał nie daje mi normalnie funkcjonowac 😞 😞
Pozdrawiam wszystkie przyszle i obecne Mamuski 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nirmalka wózeczek pierwsza klasa!

kasienka20o ja mam problemy ze wstawaniem, o schylaniu się nie wspomnę, siedzieć nie mogę za bardzo bo zaraz bolą żebra i mały kopie strasznie nisko przy samym dole i aż mnie wygina, więc 90% czasu leżę 🙂 ale to normalne, jak dużo chodzę czy stoję to brzuch zaczyna jakby ciążyć i też boli, a czasem aż kuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i wiecie, zasnelam...niby nic takiego, zdarza sie najlepszym...ale Ella spala w sypialni ( uff, dobrze,ze nie na gorze) na materacu a ja sie "polozylam " na chwilke przed tv..nie wiem kiedy zasnelam. Przyszla mala i mnie budzi mommy..mama...hehe. Jezu, a gdzie i co ona robila do czasu, jak mnie obudzila? Jak nic wyrodna matka....juz sie upewniam... 🤪 Nic chyba nie robila tylko do mnieod razu przyszla. ALe mi zle bo tak nie powinno byc. W domu u siebie kontroluje sytuacje a tu...juz mam dosc tego spania na walizkach i u innych, zla jestem, w dupie juz wszystkich mam, sami niech sobie radza. Tescie wracaja w nocy, my wyjezdzamy z samego rana. I nie ruszam sie z domu. Normalnie taka jestem zla, ze bym tu troche porzucala k i ch ale wiecie, daruje sobie 😉. Musze sie tylko wygadac.
Kasienka, no roznie to z nami bywa. Czasem lepiej, czasem gorzej, Czasem wstac nie da rady....
Nirmala, fajny wozek..i psinka 🙂
Dodi, jak sie masz, przeszlo cos????
Strzauka, ale numerek Damianek wywinal, doslownie. Widac nic nie jest przesadzone.
Maiha, ciekawe czy sie Twoje przeczucia sprawdza. ALe skoro Ty padaasz ze zemczenia, to chyba juz naprawde masz dosyc. Ty tez ciagle w biegu.
W tym tygodniu postanowilismy wszystko dokupic i z akonczyc cale przygotowania. CIekawe ile nam sie uda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke a Ty znów swoje z tą wyrodną matką a dobrze wiesz,że wcale tak nie jest!!! 😉 Jesteś przy końcówce ciąży i wcale nie dziwne, że Ci się przysnęło, nie jesteś robotem!!! I tak Cię podziwiam ,że masz jeszcze tyle siły przy małym dziecku. Ja codziennie poleguję bo wymiękam i wcale nie uważam, że jestem złą mamą 😉 Nirmalka wózek pierwsza klasa!!! super!!! A lekarz coś Ci powiedział więcj o tych zwapnieniach łożyska? grozi to czymś złym? bo mi w sumie moja gin za dużo nie powiedziała a ja nie dopytałam i teraz się martwię 😞 😞 Strzauka Damianek to taki mały dowcipniś 🙂 Dobrze, że z nereczką nie jest najgorzej, zobaczysz wszystko będzie dobrze!!! Aguśka u Ciebie też wszystko ok po wizycie więc tylko się cieszyć!!! Dbaj o siebie i odpoczywaj jak tylko możesz, dobrze, że Ci się poprawiło samopoczucie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe Monia, no wiem, po prostu nie moge sobie darowac, ze ona tak samopas poszla po domu...wiesz, jak pomysle- czarny scenariusz, co sie moglo zdarzyc, to mi sie plakac chce...
Monia, mi nikt nie mowi nic o moim lozysku, wiec ja nic nie wiem....Ale jak Nirmala napisala, ze to chyba nic dziwnego w tym okresie ciazy. I nie masz sie co martwic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry Brzusie!

Strzauka to Was Damianek zaskoczył 🙂 i ciekawe czy z tego względu że jest główka w dół zmienią Ci jednak termin cc. Cieszę się że pozostałe wieści z wizyty też są super! A i daję oklask dla kaskadera Damianka 😜
Magdaluke wcale nie jesteś wyrodną mamą, po prostu w ciąży już tak jest że zdarza się przysnąć nie wiadomo kiedy a na tym etapie widocznie jest to coraz częstsze (sama widzę po sobie że kładę się na chwilę żeby odsapnąć i nie wiadomo kiedy zasypiam) i Ty powinnaś mieć już jakąś pomoc przy Elli żebyś się nie stresowała że małej coś się może stać jak Ty zaśniesz czy gorzej się poczujesz. Dobrze że już dziś wracacie do domku bo u siebie zawsze najlepiej!
Nirmala fajny wózeczek, też mieliśmy taki kupić ale trochę nam się pokomplikowało i okazał się dla nas za drogi (a używanego w dobrym stanie w naszym rejonie nie udało się nam znaleźć więc zamówiliśmy innej firmy i mam nadzieję że się sprawdzi).
Aguska super że Ci się poprawiło jeszcze wczoraj i obyś dalej czuła się dobrze!
Suuperbabeczko jak tam dzisiaj u Ciebie? Jak się czujesz i dalej są Ci bucowaci lekarze i pielęgniarki nie bardzo czy ta zmiana lepsza?
Czarnyloczku a co u Ciebie i Miłoszka - masz go wreszcie przy sobie czy nadal biegasz między piętrami? Super że karmienie piersią nie sprawia Ci większych problemów i jest bezboleśnie! A wiesz już kiedy Was wypuszczą do domu?
Ja już nie śpię ale coś czuję że niedługo przysnę bo taka niewyraźna jestem i strasznie mnie bolą dłonie i stopy, ale to już od jakiegoś czasu (w sumie to od momentu gdy zaczęły mi puchnąć) więc widocznie tak czasem jest w ciąży.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia jak się dziś czujesz - nadal masz te silne skurcze macicy?
Amelka a co u Ciebie, pisałaś że Tobie już ten czop odchodzi, ale mam nadzieję ze to był fałszywy alarm i jest wszystko ok? Daj znać jak się trzymasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć brzusie 😘

Wczoraj pochodziłam trochę na zakupach i taaak mnie krocze bolało, że myślałam, że urodzę normalne to to ? 🥴

Strzauka - o proszę jaka niespodzianka 😁
Nirmala - furka fajna 🙂 mój pojazd też w weekend już będzie 🤪 ( tzn Filipa ☺️ )
Dodi - mam nadzieję, że ból brzucha przeszedł? 🥴
Magdaluke - oj tam wyrodna .. 😁 zmęczona 😜 dobrze, że dzisiaj już będziecie u siebie zawsze to jakoś lepiej na swoim 😉

Dalej już nie pamiętam 😮 i mnie już chyba Filip próbuje oswoić z wcześniejszym wstawaniem ale chyba jeszcze nie mogę się przestawić bo czuję się jak słynne zombie 😁 i chyba idę jeszcze oczy zamknąć na chwile 🙂 ( więc przykro mi synu 😁 - nic z tego 😎 )

Buuuuuzi ! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny doradźcie czy opłaca się kupić Pieluchy Pampers midi 150 sztuk za 90zł?? Pytam bo ja jeszcze nie kupowałam i nie orientuje się w ogóle w cenach. A i jeszcze jedno pytanko: midi to jest najmniejszy rozmiar pieluch?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie!
Ale tu wczesnie budza!!!! O 5.20 mam ktg, a zaraz ponim cisnienie..potem leki co pol godziny...zwariowac mozna!:/ Ziew..lekarze bez zmian, polozne ok...wiecie - jak nie leze i nie wymagam specjalnej opieki to luz, gorzej by bylo jakbym potrzebowala:/

Nirmalka - super fura!!!! Kolor rewelka...ale mi sie podoba 🙂
Strzauka - ale fajowe wiesci 😉 Najbardziej cieszy mnie nereczka!
Bisiaku - jak te skurczyska?
Madzia - no przeciez Ty najlepsza mama pod sloncem 🙂
Maiha - no mozesz sie rozpakowac niedlugo, skoro Ty taka ruchliwa i mega zmeczona to moze faktycznie next week 🙂

Trzymajcie sie moje Kochane!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzuszki,

U mnie lepiej, ale wczoraj było koszmarnie - jeszcze tak bardzo mnie nie bolał brzuch tak z niczego i po niczym nie przechodziło, bałam się 😞 Dopiero kąpiel ciut pomogła i wyrko, rano jak wstałam już ból minął.

Magdaluke jesteś dzielna mama, nie obwiniaj się, ja też Cię bardzo podziwiam, że sobie tak świetnie radzisz z małą i brzuszkiem.

Strzauka ale ten twój synek robi wam niespodzianki, najpierw zmienił się z dziewczynki w chłopca, a teraz się obrócił, kiedy nikt się tego nie spodziewał 😉

Nirmala fajny wózeczek, ja ostatnio widziałam w parku taki piękny wózek, że zwariowałam! Nie mam pojęcia, co to było, a głupio mi było pytać, ale miał takie piękne czerwone rurki w stelażu!

Gaja ja też się jeszcze nie interesowałam pieluchami, więc z ceną nie pomogę, ale midi oznacza z tego co wiem średni, więc chyba są mniejsze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dodi fajny ten wozek 🙂 kurcze ale ja juz nie patrze 😞 juz mamy zamowiony w nastepnym tygodniu bedzie i niech tak juz zostnie a nie jeszcze mi sie cos odmieni 😞
Nirmala wasz tez sliczny!
Strzauka 🙂 faktycznie akrobata 😁 suuuuuper wiesci!

ja ostatnio wstaje to gorzej sie czuje niz wieczorem przed polozeniem 😞 na maxa mnie pogoda dobija a w tym tyg mialo byc nieco chlodniej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej babeczki 🙂

Gaja dzięki za oklaska 😁 a midi to rozmiar średni, najlepiej patrz na numerki na opakowaniach, ja kupowałam najmniejszy (newborn) w opakowaniu 23szt za 24zł i "dwójki" 72szt za 42zł.

magdaluke też mi się zdarza zasnąć znienacka 😉

Suuperbabeczko to w ciągu dnia możesz dalej próbować spać po takiej pobudce, kurcze - toż 5 to jeszcze noc, ja koło 1-2 dopiero zasypiam... 😮
A GBS wyszedł chyba Moni (ja swoje wyniki będę znać w poniedziałek i modlę się żeby wyszły ok...)

Dodi wózeczek faktycznie fajnie wygląda 🙂

Ja dziś, jak ostatnio codziennie, obudziłam się z mdłościami i bólem brzucha, ale leżę i powolutku przechodzi puki co 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...