Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ale może akurat ominą Cię skurcze 🙂
Nie miałam innego wyboru 😜 Jestem sama z małym w pokoju więc siłą woli ja muszę wstać 😉 W nocy jest ciężko i czasem nerw mnie łapie, ale w dzień już nie czuję zmęczenia 😉
Gdzie tam muszę Go budzić 😜 Od wczoraj budzi się punkt co półtorej godziny z zegarkiem w ręku 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny 🙂
Suuperbabeczko z tego co słyszałam jak się chce karmić piersią a szczególnie po cesarce trzeba być cierpliwym i się nie poddawać, a przykładem na to jest nasza forumowa koleżanka - Czarnyloczek 🙂 Więc się nie poddawaj a na pewno dasz radę. Fajnie że jutro wychodzicie do domku bo Ty po tak długim pobycie w szpitalu to już się pewnie nie możesz doczekać.
Akinimod powodzenia na wizycie, daj znać jak wrócisz. Chciałam dać oklask za 38 tydz. ale 4nula mnie ubiegła 🙂 więc dodam później.
4nula współczuję skurczy łydek.
Ja dziś nawet po nocnych pobudkach szybko zasypiałam 😆 i pospałam do 7 ale jakaś słaba jestem a muszę się zebrać i jechać załatwić sprawy urzędowe 🤢.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamuśki 🙂

4nula mnie też swędzą cycki strasznie i bolą przy dotknięciu. I już mi siara leci. Co do łydek, to spróbuj poćwiczyć mięśnie stóp, kręć nimi w jedną i w drugą, w wannie albo na łóżku, tak mi położne podpowiadały, bo też mam problem. Musimy jakoś mięśnie rozpracować, bo może być problem przy porodzie.
A propos porodu, to ja się tak panicznie zaczęłam bać, że codziennie boję się zasnąć 🤢 Normalnie tak się BOJĘ i nie chcę rodzić, a przecież to nieuniknione i trzeba się pozytywnie nastawić 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Staram się ćwiczyć jakoś ale jak źle nogę ułożę to skurcz 😞 do tej pory było tak tylko z prawą nogą dziś i lewa doszła 😞 czytałam troszkę w necie, że to może być spowodowane brakiem wapnia. Także od dzisiaj więcej nabiału spożywam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie
Ja w nocy nie mogłam spać najpierw obudzilam się o 1 bo mały nieźle dawał czadu później o 3 na siku później po 5 bo mnie zab okropnie bolał później o 6,30 i w końcu od 9 już jestem na nogach. Tak mnie ta noc wymeczyla że masakra. Ja chce już urodzić bo strasznie się już mecze jeszcze tennessee ból zęba od kilku dni zwłaszcza w nocy się bardziej nasila 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Widze,że problemy z snem ma większość z nas ,ale jeszcze troszke kochane i będziemy zasypiac na siedząco ze zmęczenia 🙂
Superbabeczko miło Cie poczytać 🙂 Prosze Cie jeśli tylko czujesz się na siłach,bo bardzo dużo przeszłaś to walcz o karmienie piersią bo to naprawdę ważne,mleczko raczej na pewno będziesz miała,troszke u Ciebie z tym ciężej bo jesteś po CC,ale przyjdzie.A Helenka może mieć małe problemy z ssaniem bo urodziłą sie wczesniej ,mój pierworodny urodził sie 17 dni przed terminem i na początku tez miał lekkie problemy z ssaniem i zaczął leciec z wagi,przez co wylądował pod kropłowką z glukozą,a i ja miałąm mleczka na początku nie wiele ale jak mi go oddali z glukozy to juz nie odpuszczałam,on nabrał siły, mleko przyszło i karmiłam go przez 1,5 roku.Wyrósł chłop jak dąb teraz ma 14 lat i 183 cm , waży 80kg większośc rówieśników wchodzi mu pod pache. 🙂
4nula Mi pomogło picie kakao wieczorkiem,a mam problemy ze skurczami nawet nie będąc w ciązy,jestem po operacji usunięcia żylaków na obydwu nogach.
dodi Mnie też wielki strach ogarnął i sie bardzo boje.
Czarnyloczku Wielkie brawa dla Ciebie 🙂świetnie sobie radzisz w roli mamusi.
MauaPaulina Kibicuje Ci ,żeby wszystko sprawnie i gładko poszło 🙂Fajnie ze sie potwierdziła dziewczynka 🙂
Agadka Super,ze już jesteś przygotowana 🙂 Mi jeszcze została do uszycia pościel do łożeczka i kuzynka robi mi sweterek dla maluszka na chłodne dni 😉
Pampinka Anikmod Oklask za 38 tydzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pampinka,akinimod oklaski na 38 tydz 🙂 ja juz tez sie nie moge doczekac 🤪
4nula wspolczuje ci tych bóli łydek,moze spytaj lekarza co z tym zrobic,napewno cos poradzi
Z tymi bezsennymi nocami to mamy przerabane dziewczyny i widze ze coraz wiecj z nas nie umi spac 😞 ja to juz wysiadam ilez godzin mozna lezec i w sufit patrzec kurcze 😠
To juz chyba przygotowanie przed pobudkami do malenstwa 😉
Ciekawe ktora nastepna 😜
Moze teraz edzie pare dni przerwy a pozniej 5 naraz urodzi 😜
No i czekamy na Mauapaline pewnie dzisiaj juz bedzie nastepny baobas na swiecie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kochane,
Widzę, że ciężkie miałyście noce.. i w ogóle coraz to ciężej..
4nula- ja też miałam takie bolesne skurcze 😞 to przez brak magnezu i potasu.. 😞 a najgorsze jest to, że już za późno na magnez.. mnie teraz już przeszło..ale byly takie noce, że mój mąż się zrywał, żeby rozmasować, jak tylko krzyknęłam z bólu..
Mauapaulinka- jeju.. ale Cię wymęczą..ale już w najbliższych godzinach będziesz miała maleństwo 😉
Superbabko- będziesz karmić 😉 w końcu jesteś SUPER babą 😉 teraz, jak już po wszystkim to będzie z górki..
Dodi - ja do tej pory ciągle tłumaczyłam sobie, że dam rade.. a boleć musi., ale wczoraj po wizycie tej koleżanki dopadł mnie taki strach.. i w nocy jak się budzę i jak jestem taka obolała, to myślę, że ja nie jestem gotowa!! i wolałabym już w dzień.. jak jestem troche "rozchodzona" .. A konsekwencje trzeba niestety ponieść,,, ech, nie wiem jak to będzie.. ale czuje że to jest coraz bliżej.. dziś mamy 2 sierpnia.. kurde.. 🥴

Dziś w nocy to myślałam, że mi wody odeszły.. Budze się a tam mi mokro.. i płynie coś po nogach.. ale nie- wody nie. Chyba jakaś wydzielina.. nie wiem. Od tamtej pory sucho.
Już niech się dzieje co chce.. bo moje stawy nadgarstków, kolan, opuchlizna.. - w opłakanym stanie. I czuje się gruba i brzydka. Bez sensu się czuje. Zupełnie bez sensu..
Jak Monia ? i co z D-brycz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Superbaba - jestem pełna podziwu dla Twojej osoby, jesteś niesamowicie dzielna ! 🙂 Odetchnęłam z ulgą, gdy dowiedziałam, że Helencia już z nami jest! 🙂 Gratuluję!
Jak nikomu innemu należy Ci się zasłużony odpoczynek, który już wkrótce będziesz mieć, gwarantuję Ci to!
A jak tam po tej cesarce? Masz niemiłosierne bóle głowy, szyi i pleców? Bo mi to doskwierało najbardziej przez pierwsze kilka dni. ;] jak sobie przypomnę to: O matko ! :O szkoda gadać... ;p
A o karmienie to się nie martw, niektóre kobiety nawet po porodzie naturalnym mają z nim problem.
Właśnie wyszła ode mnie położna - huhu... ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nie wiem czy dzisiaj Lilka sie pojawi ;( mialam o 5 ktg ( skurczy brak) o 8.00 byl obchod i stwierdzili ze czekamy jesli sie nic nie wydarzy to mnie przewoza na oddzial nieplodnosci ( bo jestem po in vitro) i tam bede czekac ;( jakas masakra ;( od tego czasu nikt z lekarzy u mnie nie byl, moglabym uciec i nikt by nie zauwazyl ;(
Caly czas jestem sama na sali i tylko widze jak przyjmuja laski i biora je na porodowke ;( slysze jak krzycza i zaraz slysze jak dzidzie placza, jeszcze troche i nabawie sie depresji ;(
Nie dziwie sie teraz Superbabie ze plakala w szpitalu, ja tez zaczynam poplakiwac ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia - właśnie to jest najgorsze że już za późno aby coś brać 😞 boje się rodzić teraz 😞
Manupaulina - ale wody Ci odeszły tak dobrze zrozumiałam ?
Ja już chcę urodzić 😞 Mam dość tego brzucha, chodzenia , leżenia nie mogę sobie pozycji znaleźć bo ciągle coś boli, spać też nie mogę...Czuje się ociężałą , brzydka... wszystko sprawia mi już trudności , już chcę moją niunię utulić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia oklask oczywiscie za 38 tydz 🙂
4nula wytrzymasz jeszcze, musisz 🤔 nie masz innego wyjscia to juz niedlugo 😉,ale wiem co czujesz ja tez juz obolala i nic sie nie chce,ale staram sie jakies zajecia znajdywac zeby tylko czas szybciej lecial
Mauapaulina trzymaj sie kochana,chyba lekarze wiedza co robia, ale wlasnie te wody ci odeszly tak? bo jak tak to przeciez chyba nie moga czekac w nieskonczonosc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 😁

mauapaulina dlugo to trwa :/ ale informuj nas a masz do ktores numer tel jakby co?

akinimod masz plusika 🙂
pampinka tobie nie moge jeszcze przez 63min

anula jeszcze troszeczke....dasz rade...musisz:/

agusia i megi widze ze bezsenne noce to sie zdarza przed porodem ....zobaczymy co bedzie dalej...najwyzej sie polozcie w ciagu dnia

superbaba dobrze ze masz polozna dla siebie to ci teraz duzo pmoze 😁 a kiedy was maja wypuscic? wiesz juz cos? i widzisz tak sie martwilas o najgorsze a nic takiego sie nie wydarzylo jeszcze chwilka i calkiem zapomnisz o podycie w spitalu i krwawieniu....tak nasze dzieciaczki na nas dziaja....

to co juz tylko bisia z planowana cesarka??



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny 🙂
Mialam dzisiaj sen ze Michasie urodzilam i jak sie obudzilam to poczulam zawod ze brzucho jeszcze jest... A wczoraj przed snem myslalam ze smutno bedzie bez tego brzuszka. Jakues skrajne emocje mnie dopadaja... Tak jak chce juz rodzic ale boje sie ze w kazdej chwili moge zaczac rodzic 😮 A wczoraj brzuch bolal, jakies skurcze dopadaly ale nic z tego 😞
Mauapaulina to ile czasu chca Cie trzymac po odejsciu wod? Chociaz u nas 48 godzin trzymaja... A w ktorym szpitalu lezysz? Trzymaj sie tam i niech sie w koncu Lilka zacznie pchac na swiat! 😉
Pomeczone juz widze jestesmy a tu jeszcze upaly... U Was tez tak goraco? U nas juz od rana duchota :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maupaulinka- jeju to szpitale, w moim szpitalu jest identycznie czekają na nie wiadomo co, a potem jak już jest zagrożenie życia to dopiero ruszają dupy. Dla mnie to niepoważne!!! Trzymam kciuki aby się trafił jakiś mądry lekarz i zdecydował coś w końcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
4nula- mnie zawsze łapay skurcze prawej nogi, a dziś złapało mnie w lewej , akle jak długo!!!! Raz mąż rozmasował i wyszedł z pokoju a tu ponownie mnie wzięło. I teraz chodzę na podkulonej nodze bo nie mogę jej wyprostować. Jakbym miała rodzić sn a by mnie złapało to bym chyba zapomniała o porodzie.
agadka- na to wychodzi że tylko ja zostałam z planowaną cc 🥴 i to jeszcze dokładnie nie znam terminu, dopiero jutro się dowiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy rodzisz naturalnie czy cc to zawsze ból. Jak naturalnie to przed przeżywasz piekło skurczy, jak cc to po przeżywasz ból rany i szwów 😞
Njagorsza jest sytuacja gdy najpierw lekarze sadyści każą Ci czekać ze skurczami a potem robią Ci cc. To masz zarazem dwa porody w jednym. Boje się że u mnie tak będzie 🥴 mam mieć cc ale lekarz powiedział że najpierw wywoła kroplówką skurcze a potem cc. I ciekawe ile minie czasu od kroplówki do cięcia.... ale inna sytuacja nie doczekam terminu cc i przyjadę ze skurczami, a w szpitalu każą mi czekać bo lekarze nie będą mogli się dogadać kto ma zrobić i kiedy. Ile ja takich sytuacji słyszałam że się przydarzyły ... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie rozumiem swojego ciała, miałam tak wysokie skurcze jak magdad i ona już po, ja nie, miałam skurcze w wartości 130 czyli więcej niż superbabeczka gdy zdecydowali się na cięcie i ona po ja dalej nic. To jakie ja mam mieć skurcze by w końcu się coś ruszyło?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi wody zaczęły się sączyć z 31.06. na 01.07. a cięli mnie dopiero 03.07. rano. Wszyscy byli w szoku że tak długo czekali... Widać wszędzie czekają nie wiem po co.
Mauapaulinka współczuje. Ze mną wtedy też leżała laska po odejściu wód. To jak przyszła we wtorek rano po odejściu wód to zaczęła rodzić-sama z siebie, w środę wieczorem, ale jakby nie zaczęła to mieli podłączyć oxy.
Bisia ja miałam skurcze po 173 już 03.07. rano, i po obchodzie była decyzja i przyszli po mnie.
Ale Ty to inny przypadek-bardziej skomplikowany, bo cc planowane i do tego biodro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bisia te skurcze cie nie bola nie? wiec pochodz jeszcze troszke zobaczysz co jutro powiedza to pewnie nie jeszcze wlasciwy porod dlatego beda cie trzymac jak najdluzej

sytuacja w ktorej porod sn przy samej koncoweczce okazuje sie ze potrzebne cc to masakra ale wiesz u ciebie tak nie bedzie nie beda tyle czekac nie martw sie!!

czarnyloczek u ciebie tez dlugo czekali....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
D-brycz biedaczko ty to juz na wykonczeniu 😉
Coz ci mozemy powiedziec ile jeszcze? albo za godzine cie chwyci albo za 2 tyg 😲
Ja wiem to czekanie dobija kurcze dziewczyny czemu nie ma tak ze jak termin to sie zaczyna -fajne by tak bylo, a tak jak na szpilkach siedzimy
ja ide do parku z Ami bo juz do glowy dostaje w tym domu, dzisiaj w planach spacer i sexik wieczorny ehehh 😜 moze cos ruszy 🤪
Przed chwila koleanka dzwonila ze urodzila dzisiaj miala termin i rodzila 3 godzinki 😆 zycze kazdej z nas takiego porodu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...