Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam nowa mamusię bardzo się ciesze że nas przybywa 🙂 pewnie jeszcze kilka dziewczyn dojdzie ale im więcej tym lepiej 🙂

d-brycz ale nas wystraszyłas dobrze że już wszystko dobrze 🙂

ja chcę poznac płeć bo jestem ciekawa 🙂 więc na USG połówkowym zapytam lekarza co widzi 🙂 to jeszcze 8 tygodni sporo ;/

dziewczyny a co powiecie żeby stworzyć tabelkę 🙂 wszystkie mamusie takie tworzą na innych wątkach i naparwdę jest to fajna sprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
agadka na razie nie zauważyłam, żeby jeszcze urósł, ale jest taki śmieszny, twardy 🙂

maiha co do płci to wiem, że ona tego nie może stwierdzić na 100% tak wcześnie, dziś się nie udało, bo maleństwo wystawiało do nas tylko pupkę 😉 powiedziała, że niby coś "zwisa" między nogami, ale pewność jest jak 50/50 więc żadna 😉 na kolejnej wizycie za 4 tygodnie będzie już na pewno widać, to już 17 tc będzie 🙂

miałam badanie na przezierność karkową i wszystko ok! Bardzo się cieszymy, prawie półtorej godzinki oglądaliśmy z mężem maleństwo (nie chciało się ustawić odpowiednio do badania), słuchaliśmy serduszka, fajnie się ruszało, trzymało za pępowinę (która jest bardzo długa), maleństwo szybko rośnie i ma już 6,5 cm 🙂

Niestety ze mną coraz gorzej :/ torbiel co prawda się zmniejsza, ale mam infekcję dróg moczowych i podejrzenie tarczycy (TSH wyszło 0,7 a powinno być ok 1,5 - niby jest w normie bo min. to 0,4 ale kazała zrobić badania). Tak więc - leżeć, leżeć i jeszcze raz leżeć... Na szczęście samopoczucie jest niezłe, mdłości coraz mniejsze tylko ten kręgosłup dokucza coraz mocniej...

A u Was jak z samopoczuciem? co do tabelki to jasne - jestem za 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny ma ktoras z was psa???

ja sie troche obawiam bo z nasza bestia ciezko bedzie... (5cio letni staffie)
to taki mamisynek boje sie ze bedzie zazdrosny haha spi z mamunia jak adi tylko idzie do pracy okupuje wszystkie sofy w mieszkaniu umie sobie otwierac drzwi nie wiem jak to bedzie narazie go ucze zeby po mnie nie skakal jak wracam do domu bo to jest napad szczescia wtedy tak to tylko spi lezy i czlapie do miski wiec powinno byc ok ale wiadomo pies to pies nigdy nie mozna byc za bardzo ufnym
jak byla moja siostra tutaj miala wtedy 1,5roku to najpierw sie bala ale potem juz za ogon ga zaczepiala paluchy do oczkow wsadzala karmila go z reki leon byl bardzo spokojny i akceptowal ja mial juz wczesniej dzieci w rodzinie i dwa inne psy ale ja jestem dalej zdania ze pies to pies i troche sie boje

a jak bylo u was??

ponoc dobrze jest przynies ze szpitala pieluszke dzieckazeby sie pies do zapachu przyzwyczail??!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy Bejcia!
akinimod- no mam nadzieje,ze sie obudzisz 100% zdrowa!
agadka...co do pieska (zwierzat w ogole) to wiadomo, ostroznosci nigdy za wiele. Jak urodzila nam sie Ella, to mieszkalismy akurat chwilowo na gorze u tesciow, a oni maja boksrke, ktora jest kochana, ale niesamowicie swirnieta (w pozytywnym tego slowa znaczeniu). No i tez sie balam, ale w szpitalu zapakowali mi czapeczke , ta pierwsza zaraz po urodzeniu, w worek zapinany wlasnie po to, zeby dac psu powachac. No i jakos chyba sie szybko oswoila, nie przypominam sobie klopotow, ale co pies to charakter...Dzis Ella i pies, mimo ,ze juz dawno razem nie mieszkaja, to bez watpienia najlepsze przyjaciolki:-). My poza tym mamy dwie kotki. Teraz mala gania koty, chce karmic i czesac, wiec kotki same przed nia zwiewaja 🤪 problm z glowy haha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W końcu mam czas podzielić się z Wami moją ostatnią piątkową wizytą 🙂
A więc tak widziałam maleństwo ma 32 mm, rośnie szybko, lekarz powiedział, że zapewne przesunie mi się data porodu z 20 na 16 sierpnia. Widziałam jak macha nóżkami i rączkami. Jak lekarz zrobił zdjęcie usg to dzidzi zrobiło psikus i podkuliło nóżki. Fajnie się ustawiło do nas bo całym przodem. Widziałam bijące serduszko 169 na minute 😉 Jak znajdę kabel to wrzucę zdjęcie dzidzi.
Jedna z Was skarżyła się na potworny ból pleców, ja od 6 tyg przeżywam ten horror i powiedziałam lekarzowi o tym. Jesli w tak wczesnym etapie jak ja bolą Cię plecy to radzę zapisać się do ortopedy. Ja mam problem i podejrzewają, że jakbym rodziła naturalnie to mogłaby mi kość pęknąć, sprawdz jaka jest przyczyna Twojego bólu czy to nerwoból czy coś innego.
Za 3 tyg mam usg genetyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej super że nas przybywa 🙂 Może nowe koleżnaki nam coś o sobie napisza jak się czują i w ogóle 🙂

No tak choroba to ostatnie czego nam teraz potrzeba-oby nas omijała z daleka

Co do badań prenatalnych to wszytskie się na nie wybieracie?? ja takich nie planuje chyba ż emi lekarz powie że bym takie zorbiła ale nic nie mówił we wtorek mam USG u swojego lekarza zobaczymy co u mojego maleństwa słychać 🙂 i jak urosło termin mama na 3 sierpnia z miesiaczki zobaczymy jaki termin wyjdzie po USG 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak , w sumie szczęście w nieszczęściu. Ja od początku ciąży chciałam urodzić przez cc. Moja żeńska część rodziny miała zawsze bardzo bardzo trudne porody. Po za tym po poronieniu wytworzyłam się u mnie fobia ginekologiczna. Będąc w szpitalu tracąc dziecko żaden lekarz, żadna pielęgniarka nie raczyła sprawdzać co się się ze mną dzieje. To był straszny widok.
A teraz wyszło, że na cc muszę ciężko zapracować bólem kręgosłupa. Ból jest czasem tak ostry, że muszę kłaść się gdzie popadnie np na chodniku ( więc teraz mało co wychodzę) gorzej będzie jak brzuch będzie cięższy. Ale to nic najważniejsze , że dzidzia jest zdrowa, ja jakoś to przetrwam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia dzielna jestes. No wiadomo, ze dla dzidzi sie wszystko zrobi, ale mimo wszystko, na pewno latwo Ci nie jest. ALe nagroda za Twoje trudy po 9 mcach- bezcenna!

Wczoraj na dzien babci powiedzialam w koncu mojej babci i czesci najblizszej rodziny o dzidzi. Chcialam przeczekac az do konca pierwszego trymestru no ale juz tak blisko....Mam nadzieje, ze nie zapeszylam niczego. U nas byly dwie stracone ciaze w przeszlosci wiec zawsze czai mi sie w glowie strach....no ale trzeba byc pozytywnie nastawionym i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej bisia przykro mi ze musisz tak cierpiec 😞wiem cos o bólach kregoslupa od zawsze mialam problemy z odcinkem piersiowym i teraz tez juz daje o sobie znac ale wszystko da sie wytrzymac dla dzidziusia 🙂 jak sobie pomyslimy ze juz za 7 miesiecy bedziemy mogli przytulic nasze malenstwo 🙂 fajnie ze juz mialas usg i ze wszystko jest dobrze ja dalej czekam- 7 ltego dopiero ide na pierwsze usg kurcze ale ten czas sie ciagnie.
Witam tez nowe mamusie i czekamy az cos napiszecie o sobie 🙂
Maiha tabelka jest extra ani sie nie obejrzymy jak zaczniemy ja zapelniac 🙂
Pozdrawiam was wszystkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aguska jak chcesz to mam namiary na polskiego ginekologa prywatnie usg i badanie ginekologiczne robia nie bylam tam sa dosc nowi od pazdziernika dzialaja sama sie zastanawiam czy tam nie isc ale poki co mam usg za 2 tyg wiec poczekam jeszcze nie az tak drogo w przeciwnienstwie do prywatnych szkockich usg

jedynie to to ze jest w glasgow ty masz blozej dla mnie to 4h autem 😞 gdyby nie to to bym juz pewnie poszla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej 🙂 Tak szybko weekend minął 😞 i znów szary tydzień ale juz jutro mam USG jupi 🤪

u mnie nadal mdłości i wymioty;/ juz 3,5 kg na minusie u mnie, wczoraj nawet teściowa powiedziała że schudłam 🤔 no i fakt ciuchy mam luźniejsze no prócz spodni które trochę opinają brzuch, jak bedę na mieście to muszę kupic jeansy ciążowe to przynajmniej wygodniej mi bedzie 🙂 a jak u Was rosną brzuszki?? za kilka tygodni bedą juz widoczne 🙂 na razie wyglądam jakbym się dobrze najadła:P no ale do szczupłych nie należę więc nie podpadam:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Mamusie 🙂

Dawno mnie nie było bo nawet nie miałam czasu włączyć komputera ahh ta sesja 🙂 i praca. U mnie wymiotów dalej brak oraz każdych innych mało przyjemnych objawów ciązowych 🙂 pozdrawia,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...