Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ja raczej nigdy nie brałam leków wolałam się przemęczyć bo ogólnie mam starszny wstęt do wszystkich tabletek itp. pewnie dlatego że w dzieciństwie wiecznie chora byłam 😞 więc jak mnie coś teraz boli to juz no-spa w ostateczniości, nawet witaminy które łykam a są duże to dla mnie koszmar połknąć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Szczerze powiedziawszy to Wam zazdroszczę tego wylegiwania się w łóżkach i wolnego 🥴 Ja pracuję dalej tak jak pracowałam i chyba jeszcze popracuję tak do końca maja-o ile zdrowie pozwoli.

Co do twardego brzucha to nie miałam z tym styczności, tylko w niektórych miejscach czuję jak Mały wypina pupę i skórę mi naciąga 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja do tej pory w ciąży jeszcze nic przeciwbólowego nie brałam, zawsze wolałam przeczekać, ale ginka mi mówiła, że jak będzie bolało to spokojnie mam brać nospę do 3 dziennie. Mnie tak strasznie boli tylko ta noga a na to z kolei nic nie wezmę, bo po prostu mały nerwy uciska i ani no-spa ani paracetamol nie pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Baby-love przerabane z tymi badaniami ;/ Nio ja tez robie wszystkie prywatnei wiec juz wyszukalam takie zakłady gdzie dobrze krew pobieraja i maja takie pakiety, nio i za mofologie, mocz i ob (które robie zeby był pakiet) płace 10 zł nio i do tego oczywiscie zawsze zrobie albo magnez albo tsh jak w Krakowie nie zdaze pobrac nio ostatnio Toxo badałam wiec i tak czesem duze kwoty wychodza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad ja za wszystkie pierwsze kompleksowe badania krwi zapłaciłam 360zł łącznie z tą toxo, cytomegalią, różyczką itd.(a najlepsze jest to, że już i tak mieliśmy jakieś profity i wyszło taniej) teraz to już lepiej bo tak od 50-100zł płacę na miesiąc za badania krwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarnyloczek napisał(a):
Szczerze powiedziawszy to Wam zazdroszczę tego wylegiwania się w łóżkach i wolnego 🥴 Ja pracuję dalej tak jak pracowałam i chyba jeszcze popracuję tak do końca maja-o ile zdrowie pozwoli.
no ja też dziewczyną zazdroszczę bo ja też pracuję więc tylko w weekend mogę sobie poleżec tak max do 9 bo mąż jest rannym ptaszkiem i zawsze ale to zawsze mnie budzi 😠 ale ja znów nie wiem co bym robiła na wolnym sama w domu więc ogólnie się cieszę że mogę jeszcze wyjść do ludzi bo zawsze mam pretekst by się ubrać umalować i takie tam, choć już coraz ciężej mi wysiedzieć te 8 godz w pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeny nie wyobrażam sobie pracować podziwiam wszystkie pracujące! Ale siedzieć bezczynnie też nie lubię, więc dobrze, że chociaż prackę mam do pisania 🙂 A jak będzie dziecko, to już w ogóle maskara pogodzić z pracą i domem! 😲

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam ze spaceru - miało przestać boleć i przestało, ale tylko na drogę w jedną stronę....nie umiałam wrócić i bolało jak cholera...co chwile przystawałam i niby sprawdzałam coś na komórce...nawet usiadłam na ławce na przystanku...

Wiecie co, jak jest z tą nospą - dostałam ją w szpitalu 3xdziennie, i teraz dalej mam jeść ją i Aspargin 3X1...kurcze zastanawiam się co zrobić....bo nie chcę Marty uszkodzić tą nospą, a z drugiej boję się tych skurczy, że się wcześniej urodzi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod superbaba z tego co się orientuję stosuje nospę i czuje się chyba lepiej po niej. Tak więc zapytaj jej. 🙂 ale jak Cię boli to chyba lepiej czasem weź. Jak mnie nie boli, aż tak mocno to wolę nie brać. Tym bardziej, że nie mam jej w domu w ogóle. ;p


Zmywarka to jednak cudowne urządzenie ! 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja czytalam o no-spie i rozmawialam z 3 lekarzami...i to jest tak, ze czasem lepiej ja naprawde wziac. Bo mowili, ze jesli okazaloby sie ze ten bol to skutcz macicy - to pomoze go wyeliminowac, a atk to zawsze grozba dostania silniejszych skurczy takich porodowych:/ Wiec ja przestalam
Sie cackac i jak mnie lapie silny bol to biore, bo mam nerwa by to sie nie rozhulalo! I teraz od 4dni jak mam te bole/skurczechyba jelit to bralam codziennie 1 lub 2 razy...
A znajoma tez miewala takie skurcze, spiecia macicy i biezre tak juz miesiac...

Ja Was rozumiem i tez nienawidze lekow i wolalabymi humikac, ale one czasem moga wlasnie pomoc naszymbobasom zostac w brzuchalach 🙂 Tylko trzeba madrze i tyle...

Dodi - mi tez sie kimnelo!!!Ale dobrze...ale teraz obudzil bol jelit:/ Ide jakas zupe zrobic, bo Helenka juz nawala, ze glodze ja 🙂

A z kotami tez uwazam...mam 3...hest wesolo w domu 🙂Normalnie grzeczne, a jak lataja to zakrywam brzuch 🙂 A spia ze mna normalnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba masz rację - nie ma co się męczyć z bólem i narażać się na skurcze... Jak mnie będzie mocno bolało to na pewno wezmę, tylko do tej pory te bóle przechodziły i nie musiałam, ale w pogotowiu całe opakowanie, bo ginka kazała kupić już na samym początku, bo mówiła, że przy torbieli może mnie bardzo boleć i wtedy miałam brać 🙂

Damianek się rozkopał 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do tabletek w ciazy to nie wiem czy kiedykolwiek natknelyscie sie na dzieci ponospowe?!
byla wielka akcja o tym jak lekarze nie zdaja sobie sprawy z powiklan
glownie chodzi o to ze lekarze czesto bez powodu mowia zeby brc nospe nawet 3-6 razy dziennie rofilaktycznie i potem dzieci maja rozne powiklania jak np obnizone napecie miesci problem ze ssaniem zamykaniem buzi slina im cieknie itd poczytajcie na ten temat
a jest ona pomocna jest sa naprawde jakies komplikacje i grozi wczesy porod ale na ogol lepiej nie brac ja wzielam z 3 poki co i kupie opakowanie na podroz z polski na wszelki wypadek ale tak to sie wystrzegam wierze ze lepiej brac nospe i donisic ciaze nawet jesli dziecko mialo by miec problemy ale nie jesli nie trzeba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja juz po 🙂
Wszystko oki 🙂 Piotrus sie juz obrócił i główke ma na dole i dlatego juz nie czuje tak mocno tego boksowania, nio chyba ze po pecherzu hehe 🙂
Nio i łozysko lux 🙂 gin mowil ze moze sie jeszcze przeniesc ale juz nie na dol wiec odducham spokojnie, pepowinki na szyjce nie ma wiec tez sie uspokoilam.
Nio hemoglobinka deilkatnie poszla w gore, ale anemia dalej jest nio i bezwzgledny zakaz prowadzenia samochodu 🥴
Nio i co do twardnienia to tak jak myslalam dzidzius sie wypina bo macica mieciutka.Wiec to nic groznego jak bezpolesnnie.
Nio ina to zeby byla elastyczna to wlasnie tlumaczyl mi ze jest ten asmag (czyli taki magnez rozkurczowy) ze jest bezpieczny i z powodzeniem zeby brac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad dobrze, ze wszystko z dzieciaczkiem ok 🙂

agadka nigdy o tym nie słyszałam... ale też jestem zdania, że nie ma sensu brać "zapobiegawczo" żadnego leku, w tym no-spy... Jeśli są wskazania to wiadomo, trzeba - nie ma sensu męczyć się z bólem, ale to się zdarza czasem, więc tak nie szkodzi maleństwu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
helllooooo
my po lekarzu, ok wszystko tylko chyba mam jakas mala infekcje 😠 to samo z Ella bylo i tylko w ciazy.Wyleczy sie raz dwa. Niuniek ma sie wspaniale, ja przytylam w sumie do 130 funtow i sie za glowe zlapalam a lekarz na mnie jak na wariatke ...hehe. Mowi, ze w koncu dobrze zaczynam wazyc bo wczesniej sie niepokoil..
A co do tabletek...latwo mowic temu, co go nic nie boli albo nie boli mocno. Wiadomo, ze sie nie chce brac, ale jak ja np. mialam takie migreny, ze oczu nie moglam otworzyc a Ella po mnie skakala, to ciezko sobie poradzic bez przeciwbolowyh. I jesli sa wskazania, to znaczy, ze powinno pomoc a nie zaszkodzic. Wszystko z umiarem, za zgoda i pod okiem lekarza i powinno byc ok. Ja ostatnio musialam wtrabic antybiotyk...nie chcialam, ale gdybym sie powaznie rozchorowala, to dwa razy tyle i silniejsze by trzeba bylo. No nic, kazdy wie zreszta co ja tu probuje naskrobac 😎
A co do Nospy, to ja nie wiem, nie slyszalam tez o szkodliwosci, ale pewno dlatego, ze nie wnikalam. Tu nikt o nospie nie slyszal, nikt nic podobnego nie przepisuje ani nawet nie proponuje...wiem, ze w PL czesto sie podaje.
Magdad, dobrze, ze wszystko z synusiem ok. I zakaz prowadzenia? To w zwiazku z Twoja cukrzyca?
Jestem bardzo zmeczona...taka wiecie..piasek w oczach i padnieta. A malzonek bidny zamiast swietowac to konczy naprawiac samochod...ale wieczorem na kolacje i do kina 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio dzieciaczek moze sie wypinac dluzej tak jak na glaskanie, moj czasem tak robi hehe
Mowil ze jak macica jest mieciutka to takie twardnienia nie sa groźne, zreszta z nerwów tez moze byc taki twardy brzuszek. Zreszta moga tak sie objawiac skurcze tez bezpieczne przygotowująceg do porodu.
A ten asmag forte jest bez recepty 🙂 Ja zazywam 3x2 tabletki i na poczatku marwtilam sie ze to duzo i moge przedwakowac ale na wszelki wypadek zrobilam wczoraj tez z badaniami MAgnez i wyszlo mi ze norma jest od cos 7,03 a ja mam 7,04 wiec ten dziala typowo rozkurczowo.
I jak wczesniej zmniejszalam dawki to od razu czulam takie skurcze, wiec juz teraz 6 tabletów dziennie i jest wtedy git 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bisia sprawdzalismy czy wszysto jest ok a dokaldne pomiary tak co druga wizyte bo u niego mam co 3 tygodnie, a za tydzien mam kontrole na klinice w kraku i tam zawsze musza miec zapisane 🙂 nio i tam zawsze badanie ginekologiczne aten sprawdza przez usg i wtedy gdu widzi ze coisk jest nie tak to bada szyjke.
magdaluke ten zakaz jest przez ta moja koncentarcje 😞 ponoc zwiazane jest to z anemia. Gin mowi tez ze moze mam takie nagle spadki cukru ale mi sie wydaje ze to nie przez to bo jak wsiadam za kierownice to zawsze sprawdzam czy cukier jest ok. NIo ale mowil ze czesto w ciaży sie zdazaja takie zaburzenia koncentracji i bezpeiczniej jest sobie odpuscic prowadzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad napisał(a):
Magdaluke najwazniejsze ze wszystko ok, a ile kg to jest 130 funtów?


58 kg... 🤪 no ale jeli ok, to ok 🙂
Tak wlasnie pomyslalam, ze moze to w zwiaku z Twoimi wahaniami cukru...
Nie wiem czemu tu nikt , nigdy nie wspomni o tym, ze moze byloby lepiej uwazac za kierownica...ja tez biore zelazo i to chyba znaczy, ze w jakims stopniu anemik. Jakby mi lekarz powiedzial, ze lepiej nie jezdzic, to by mi sie bylo latwiej wymigac czasami hehe 😜, tu tylko mowia, ze dwa tyg po porodzie zakaz. I tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magdaluke 58 kg alatego z ile wczesniej wazylas? JMi wyskoczylo 54, a przed ciaza wazylam 47 tylko na poczatku schudlam do 44. moj gin jest bardzo przezorny, dlatego z tym twardniem mu ufam bo gdyby cosik bylo nei tak to na pewno reagowalby inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...