Skocz do zawartości

Sierpnióweczki :) | Forum o ciąży


maiha

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ta nospa to rzeczywiscie dobry pomysl. Mi lekarz w Polsce kazal brac na wszelkie bole.
Jeju mielismy jechac do Ikei, a moj maz postanowil uciac sobie drzemke 😠 A pogoda za oknem taka brzydka, ze nic tylko dola zlapac 😞 Chyba czas na maly deserek na poprawe humoru i trzeba zabrac sie za sprzatanie, bo w domu taki balagan, ze masakra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czarnyloczek i Strzauka no no faceci, ze ho ho 😁 super ze ok!
Amelia tez mam wieczorami twardy brzuch ale ja jakos sie tym nie przejmuje bo sobie tlumacze to tym, ze tam coraz mniej miejsca i skora sie napina. i wllasnie tak jak agadka bardziej twardy mam na gorze wiec dzidzi nic nie jest. nie boli mnie nic wiec sie nie przejmuje. a z nospa moze faktycznie sprobuj.
ale jest dobra strona 😉 mam wrazenie ze ta skora zaraz peknie i lece sie smarowac kremem na rzstepy! 🙂 lepszej mobilizacji nie znajde 🤪
hamburgera mi sie zachcialo! musza te reklamy z burger kinga leciec wlasnie?!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Amelia jeśli często i boleśnie twardnieje (tak, że jest twardy jak skała) i no-spa nie pomaga to powinnaś iść do lekarza, a jeśli tylko na chwilkę i nie za dużo razy to może być (chyba do 15 razy na dzień) i leżenie powinno Ci pomóc.
Mi brzuch wcale nie twardnieje na szczęście 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂 gratuluje dużych chłopców 🙂 Też często mam chwilami twardy brzuch ale się nad tym nie zastanawialam... Często piszecie o braniu środków rozkurczowych nie mają one żadnego szkodliwego wpływu ? Słyszałam ze w ciąży trzeba bardzo uważać na leki jakie się bierze nawet witaminy bądź żelazo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, ale śliczna pogoda u mnie, ptaszki śpiewają za oknem, tylko, że to mi nie zmienia podłego nastroju jakoś....idę do biedronki może mi się poprawi troszkę...
Superbaba solidaryzuję się z Tobą, jeżeli chodzi o gazy i ból od rana...
Czarnyloczek i Strzauka śliczni synusiowie, zazdroszczę zdjęć ehhh, ja będę musiała poczekać do 30 tygodnia jakoś żeby zobaczyć małą....ehhh...czyli jeszcze ok. miesiąca czekania...
5 cm stopy 😮 to ciekawe jakie będą po urodzeniu :P chyba będzie potrzebował butków hehehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny zapytajcie o ten twardniejący brzuch, mi się też czasem zdarza i tłumaczyłam sobie to tym, że synek się wypina( często twardnienie brzucha zbiegało się z jego ruchami) a teraz sie martwię czy wszystko ok 😞 Podpytajcie co jest normalne a co nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ooo Bisia przeczytałam w którymś Twoim poście - ból pęcherza łączy się z bólem jelit i jeszcze mała uciska - i postawiłam sobie diagnozę - to właśnie mam :/ ból potrójny a leżenie średnio pomaga, idę na chwilę się przejść...może coś pomoże i się rozluźni...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
strzauka i czarnyloczek super chłopaki !

Mi też czasem zdarza się, że mam twardszy, ale wcale się nie dziwię, bo jednak dużego brzuszka nie mam, a mała ma prawo czasem się rozpychać... 🙂 nospy staram się nie brać.. dopoki jakiegos starsznego bólu nie poczuje, ale naszczęście każdy jaki miałam był znośny i w miarę krótki, więc obyłam się bez niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
akinimod- mi nic nie pomagało i teraz jak czytam , że Was to dopadło to wspólczuje, straszny dyskomfort. Dla mnie to było tak uciążliwe i trudne do opisania, że aż lekarz zlecił mi usg pęcherza i jelit, bo podejrzewał kamienie, albo skręt kiszek 🙂
magdad- mi też brzuch twardnieje bezboleśnie, myślałam, że to synek plecami napiera. Dziękuję, że spytasz, bo ja wizytę mam dopiero 9 maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodi napisał(a):
Strzauka i Czarnyloczek ale wam rosną zuchy 🙂 Niesamowite, jak szybko teraz dziecko rośnie, ostatnio nasze pociechy miały około 400g, a już prawie 2x większe! Strzauka twój Damian to chyba jakiś koszykarz będzie 😉

Ja dziś rzucam magisterkę w pizdu i robię przerwę, czas nadrobić prasowanie, zrobić obiad i trochę ogarnąć chatę. Przyznam się, że mimo różnych dolegliwości, to czuję się w ciąży jak milion dolarów i nikt mi nie wmówi, że dziewczynki zabierają urok! 😜 Pozdrowienia ze słonecznego Elbląga 🙂


Dodi, ale pozytywnie, super! I zgadzam sie z Toba ,ze dziewczynki niczego nie musza zabierac, bo jak z moja Elka bylam w ciazy, to tez czulam sie wysmienicie i chyba wygladalam calkiem ok 😉.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dziś w domu wariatow!!! Helenka kopie na potęgę, a moje koty Lillo z Toskiem dostaly szalu i lataja jak opetane po domu we dwojke..wydajac przy tym dziwne dzwieki i osiagajac duze predkosci:P A ja leze w lozku na lini ich wyscigow...help :P Ja nadal pod koldra...wstalam, przebralam sie w koszulke po domu i gacie, umylam zeby i zaleglam pod koldra. Chyba musze sie niedlugo zmobilizowac i przelozyc sie pod koc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
baby-love nio wlasnie zdobylam sie na odwage i pojechalam, wzielam mamuske zeby tak sama nei jezdzic i wyniki nie przyszly z Krakowa 😞 bo oni wysylaja do diagnostyki, troche sie przestraszylam ze moze coisk nie tak, ale szybko powiedzieli ze dzis nie bylo kuriera;/ i maja sciagnac skany do 14.Wiec musze jeszcze raz tam pojechac co mnie na maxa martwi;/ NIo i wizyte mam od 15 (bo u niego nie ma godzin tylko jak sie przyjdzie to sie czeka. sa plusy i minusy, nio bo zawsze jest sie przyjetym nio ale czekanie tez czasem calkiem spore hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Suuperbaba ja tez mam kociaka, nio mozna powiedziec ze kocisko bo 5 kg wazy hehe. Na noc zamykam pokoj bo juz go przylapalam na tym ze chcial sie na brzuchu polozyc moim a to jednak masa jest. I jak zaczyna broic i szalec to mam strasznego stresa bo zdaza mu sie tak skakac gdzie popadnie wiec ja uciekam przed nim wtedy :P)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
amelia11111 napisał(a):
Dziewczyny, z góry przepraszam, że wtrące nowy wątek. Mam do Was ważne pytanie. Macie twarde brzuszki czy raczej normalne? Bo mnie się często zdarza mieć twardy, słyszałam, że to nie dobrze..i troche się zmartwiłam..


ja też często mam twardy brzuszek ale słyszałm że nie jest to niepokojące jak nie ma się do tego bólu w krzyżu i innych skurczy. Moja kumpela która tez jest w ciąży w tym samym miesiacu również tak ma więc chyba to normalne. Czasem też się tym martwię ale jak się położę i odpocznę to po jakimś czasie przechodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdad jak mój facet badał krew do grupy krwi w jakiejś publicznej przychodni za kasę to najpierw mówili, że wyniki będą za jeden dzień, a potem za trzy, a wreszcie mieliśmy je za 1,5 tyg, bo zostały wysłane do innej przychodni i musieli je od nowa przesyłać. A mojego moczu to w ogole nie zbadali, pomimo tego, że za to zapłaciłam i zostawiłam u nich. W afekcie musiałam przynosić go po raz kolejny. ;/ tak więc z tymi wynikami i kurierami to jedna wielka lipa. ;]
A co do Nospy to zawsze jakiś lek bezpieczny czy mniej, ale lek, więc lepiej go nie brać bez większego powodu. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale sobie pospałam - tyle z pisania pracy hihi 😁 Ja jestem przeciwniczką wszelkich tabletek, zwłaszcza w ciąży, raz wzięłam paracetamol na głowę, a nospy wcale nie biorę, zresztą nie umiem odróżnić, czy to skręt jelit, czy po prostu macica i miednica rośnie.
Magdad i Superbaba co do skakania po brzuchu to rozumiem was - mój pies traktuje brzuchy jako trampolinę i teraz naprawdę muszę uważać i uciekać 😉
Czas na spacerek z psem, a potem będę robić gulasz z indyka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...